Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
24. máj 2016

@peter952 ake statistiky? ty mas nejaku vzorku neockovanych deti pozorovanych dlhsie ako 10 rokov? na autizmus??? to si potom jediny asi na svete... nic taketo oficialne neexistuje... nejake reporty boli ale vsetko sa ukazalo ako podvody homeopatov a nasledne boli aj tieto reporty oficialne stiahnute... predpokladam ze ty napises ze to kvoli farmamafii ale takto sa fakt diskutovat neda - proste ked niekto trpi stihomamom a nejakymi utkvelymi predstavami tak ziaden fakt neprijme☹
urazit ma ty nemozes... len mi pride velmi neprijemne ze pises do tem mamickam ktore riesia realne problemy bez stipky empatie ... nepomozes a len davas pocit viny kde nema co hladat...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adusko123456
24. máj 2016

Dieta sa s autizmom musí narodiť. A očkovanie je len špústač no nemusí to tak byť. Mám doma knihu je to tam vysvetlené. Tak neviem na čo sa rozčulujete.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adusko123456
24. máj 2016

@peter952 tak bohužial. Čítala som to v knihe. A verím v tom. Každý si verí v čom chce. Ja zas nemôžem s tebou súhlasiť. Podľa mňa je to len spúšťač to očkovanie. Ale samotný autizmus len to očkovanie nemôže vyvolať. Neviem odkiaľ to máš. No nebudem sa tu s tebou hádať,je to každého osobný názor

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
velkeoci
24. máj 2016

@peter952 na tom webe sa pise aj to, ze cia potvrdilo mimozemstanov na zemi...velice "seriozne"...hahahahha

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adusko123456
24. máj 2016

@peter952 za všetko môže DNA ktoré určuje všetko. Odporúčam si prečítať knihu MÁME DIEŤA S AUTIZMOM. Sú tam všetké formy jasne vysvetlené.

velkeoci
24. máj 2016

@peter952 tie komunity nepoznaju auti bo nepoznaju ani riadnu diagnostiku...

velkeoci
24. máj 2016

@velkeoci amishi nemaju ani net...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adusko123456
24. máj 2016

@peter952 Alergie máme tiež,tým,že aj otec a matka sú alergyici tým pádom je tam väčšia šanca,že aj dieťa bude. Dieťa sa dá pozorovať od útleho veku,je na každom rodičovi či dá očkovať alebo nie.

amairim
24. máj 2016

@adusko123456 ma pravdu, mam dceru, potvrdili jej autizmus (mala ho v sebe, spustac bolo nrodenie surodenca v 18tich mesiacoch) OCKOVANA NIE JE....
@peter952 namargo toho, ze antivakci nepoznaju autizmus. NEmozes pausalizovat.
Vo vakcinach je najvacsie zlo aditiva pridavane do nej.

adusko123456
24. máj 2016

@amairim tiež mám syna, no zatiaľ to nemáme potvrdené . Len podozrenie,ale viem a vidím,že to tak bude. Čo už pán @peter952 chce v každej podobnej stránke vysvetliť ,že očkovanie môže za všetko. V istých prípadoch môže byť,ale len spúšťač. Pre mňa je to dosť diskutabilne. No nebudeme sa predsa hádať,každy nech má názor aký chce 😊

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeleny_cajik
24. máj 2016

@peter952
1. Nie je pravda, že Amish people neočkujú.
2. Nie je pravda, že sa u nich nevyskytujú poruchy AS.
Kľudne choď spamovať do antivax tém, tam si nájdeš pritakávačov aj takých, ktorých bude baviť sa s tebou vadiť do krvi. Ale tu sú ľudia, čo potrebujú reálne informácie a podporu, nie bludy Dr. Gúgla. A keď už, čítaj všetko, nielen to, čo sa ti hodí do krámu.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amairim
24. máj 2016

@peter952 aby bolo jasne,nie som zastanca ockovania (ani jedno moje dieta nie je), ale tym, ze tu robis takuto az agresivnu antikampan nic nedocielis. poskytni info, ale nevnucuj nazor. Tiez som bola kedysi nabudena ako ty, ale skoncila som s tym v momente, ked mi kamoska po narodeni dcerky, povedala, ze ona ockovat da, lebo dokorka povedala, ze sa to ma. Ze ju to nazujima. VSvzdelana chytra baba, mimochodom.
Skus to inou cesto, ak sa niekto zaujima, spyta sa ta, chce vediet viac. Ak chce niekto zatvarat oci, mozes sa aj rozkrajat.
poviem ti, castokrat si pomyslim, ze zlata nevedmost. Uz som si povzdychla, ze ako zavidim (v dobrom) matkam, co ockovat dali a detusky maju uplne zdrave aj po ockovani. Maju svaty pokoj.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cakankanedockava
24. máj 2016

ahojte maminky, oslovujem vsetky z vas, ktore maju deticky autistov alebo podozrenie na autizmus. Ja osobne zacinam mat obavy, ci moj syncek, ktory ma 25 mesiacov taktiez nepatri do tejto skupiny.

Napisem jeho spravanie, co sa mi zdalo trosku zvlastne a poprosim o rady, co vam z jeho spravania vyplyva.

Ked bol rocny, vobec neukazoval prstom, len okolo 2 rokov sa to naucil, tym, ze ja som mu brala prstek a tym sa rozbehol, ze zacal aj on sam uz na predmety kde tu ukazovat.

Dost casto spickuje, takze uz nosime ortopedicke sandalky a zda sa, ze to zabera.
Rad otvara a zatvara dvere, miluje vlaky a auta, ale sem tam aj kolieskami toci, alebo pozoruje ako sa kolesa tocia.
V poslednom case si vybera na stol rozne cistiace prostriedky a snazi sa ich vedla seba usporiadat a pocitat.
Posobi casto, ako by nepocul alebo nevnimal, to vsak len niekedy, ked je zabraty do aktivit alebo, ked pozera oblubene tv programy. Von, ked sme s nim v parku, tak taktiez je to zaberak, kedze si bezka kde chce, obzera stromy, koruny stromov, dopravne znacky atd...na povely moc nepocuva...

Rad rozdhadzuje akekolvek predmety aj ked mu to zakazujeme, tak si proste hocico vratane jedla zahadzuje.
Taktiez dost vykrikuje, tak piska ale to hlavne, ked je priatel doma, na ktoreho je zatazeny...ako keby si tym vydobijal pozornost, kedze mame maly prirastok do rodiny, 5 mesacnu Sofinku.

Co je avsak dobre na jeho spravani, je, ze miluje knihy, rad si ich listuje, pozna uz vsetky zvieratka, dopravne prostriedky, farby, auta, veci v domacnosti, pocita do 10 aj v anglictine, rad cita pismenka, uz vie takmer vsetky pismena...a taktiez vie zovseobecnovat, cize nie len ja isty tym pohara povie, ze je to pohar, ale pohar rozneho tvaru, ci farby...Uz vie okolo 100 slov aj viac a stale ich pribuda, i ked niektore aj aktivne vyuziva, ine skor opakuje. Sam mi vsak nenaznaci, ze je smadny, ci hladny...proste by si flasku, ci jedlo sam zobral, napriklad sunarky, ci perknik...

Taktiez ma rad deti, dotyky, rad sa smeje, rad ma napodobnuje, rad spieva a tancuje a nebyva casto sam, preferuje spolocnost. V jasliach sa adaptoval vraj super, ziadny problem, ze len obcas je zamysleny.

Mamicky poprosim o radu, ci vyhladat odbornu pomoc, alebo len zatial pozorovat a vidiet, ci sa to nezlepsi, pripadne zhorsi.

Moc moc dakujem za kazdu radu.

Erika

majkam6
24. máj 2016

@peter952 tak potom ako?ze moj 3rocny syn ma autizmus a nie je ockovany?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz