Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
25. mar 2014

@mpg ďakujem za odpoved, synovi fakt tie tobolky pomáhajú, jasne ze zázrak nečakám, ale je culejsi, pohotovejšie, viac si odkomunikuje co chce. Čaj mám tiež doma, ale je taký nahorkly, nechuti nám. Začnem mu dávať uz 1.5 tobolky. Výhodou tohto Brahmi oproti prírodným nootropikam je ze nezvyšuje hyperaktivitu, drazdivost.
Mame doma aj tebokan od lekárky, ale ten mu teraz nedávam, tie dve latky sa nemajú dávať spolu, ked skoncim s Brahmi, budem dávať zase nejaký cas tebokan.

mpg
25. mar 2014

@anka912 My sme brali Tebokan dávnejšie, lebo maly mal nejaké studené nohy a aj ruky. Už ho asi 2 roky neberieme. Tento čaj sa mi pozdával, lebo mám radšej aj u seba prírodné liečivá, ale lekárka povedala, že ako pozná tieto deti a veľa toho čaju nevypijú, tak sú tabletky účinnejšie. My máme stále väčší problém ako s porozumením s tým, že neznáša zvuky, ale skúšame, čo sa dá.

silvikam
25. mar 2014

@prchalka No možné to je. Som zvedavá čo nám zistia na gastro. Ideme v máji k odborníčke, ktorá sa práve venuje vplyvu potravy na správanie dieťaťa.

mardenad
26. mar 2014

MLIEKO! Čítajte- zaujímavé ...

Galaktozémia

je autozómovo dedičná choroba. Príčinou je enzýmopatia, a preto neschopnosť metabolizovať galaktózu, ktorá je zložkou mliečneho cukru (laktózy).

Deti s galaktozémiou sa pri narodení prejavujú ako normálne, konzumáciou mlieka sa začínajú prejavovať príznaky ochorenia.

Galaktozémia má dva typy (deficiencia dvoch rôznych enzýmov). Zistíme zvýšenú hladinu galaktózy v krvi, tráviace ťažkosti, zväčšenú pečeň, slezinu, zákal šošovky (katarakta). Jedna forma enzýmopatie je bez mentálnej retardácie, u druhej mentálna retardácia vznikne. Neliečená galaktozémia končí fatálne.

Dôležitá je včasná diagnóza a bezprostredná liečba. pred zhubnými následkami deficiencie enzýmu môže ochrániť len úplné vyradenie mlieka zo stravy.

prchalka
29. mar 2014

@silvikam Tak se pak ozvěte, to mě bude zajímat! Držím pěsti! 😉

silvikam
29. mar 2014

@prchalka Jasnačka.

zuzka208
31. mar 2014

Ahojte ziadali ste si niekto ako kompenzacnu pomocku pocitac?Ja som ziadala pre syna a dnes nam prislo ze nam ho nedaju tak sa idemm odvolat ale neviemm ci to ma nejaky vyznam.Riesil niekto tento problem?

janka7911
1. apr 2014

Ahojte mamicky, potrebovala y som radu ohladom diety gaps, prosim ozvyte sa ktore pripravujete tuto stravu lebo neviem ako mam zacat. Uz som si precitala aj knihu Syndrom psychologie a travenie ale je tam tych receptou malo. Dakujem

mariuskaa
1. apr 2014

Ahojte. Bola dom na prednáške (zahraničie) kde jeden pediatrie rozpravoal a co najskoršie diagnostikovani porúch dieťaťa.
Od 15-18 mesiacov ak dieťa nenapreduje ako ma,
Ak si myslite alebo rozmýšľame ze nieco nie je v poriadku treba ísť za jedným druhým alebo tretím doktorom.
Co najskôr ak sa nájde problem tym lepšie výsledky su s dietatkom neskôr.
On sám povedal ze my sami sme doktori a advokáti vlastnému dieťaťu. Ze my sme ti ktorí zodpovedame a staráme sa o dieťa. Ze my mame tu moc a ak sa nám nieco nezdá mame to riešiť vo najskôr.
Ak dieťa do 6-9 mesiacov nesedí
Od 12-18 nechodí
Od 15-24 mesiaci nepovie nic
Ak je tiché utiahnutí v kolektíve.niektore detičky su hanblive ale ak sa dieťatko nehrá s nikým ani po 2 hodinách a stale je samo nemá sociálne alebo spoločenské návyky žiadne.
Mozu to yt varovne signály a ísť k psychologické. Ísť zistiť. Napraviť vo najskôr ak je možné.

Neviem ci aj toto je dobre riešenie. Vela krat je naozaj fietatko len "lenive" ale nieco na Tom je. Ak sa nieco nezdá treba riešiť. Nečakat do 3-4 rokoch vtedy uz je to zanedbane.
Vo si myslite?

cmeli
1. apr 2014

@mariuskaa urcite ano, nenechat sa odbyt ze ma cas, ze je lenive...ked rodic citi, ze nieco nie je v poriadku, nikto nema pravo mu to upierat ... cim skor zabezpecit terapie alebo trpezlivu chapavu osobku a skusat skusat skusat - na nieco sa drobec uz chyti 😉 prelomit tu prvu barieru, ukazat ze "nas" svet je tiez fajn ... my sme zacali riesit autizmus mesiac pred 2. rokom

cmeli
1. apr 2014

Jedna aktualna - hrad namodro vpredvecer dna autizmu 🙂

cmeli
1. apr 2014

Vysvieteny hrad je sice mile gesto, ale radsej keby sa pre autistov aj poriadne nieco urobilo...co takto kazdemu ipad ako kompenzacnu komunikacno-socializacnu pomocku 😉 a sirit povedomie o autizme nielen jeden den v roku po sirokej verejnosti ale kazdy mesiac po odbornej - lekarkej a skolskej a posudkovej lebo je hroza ako to v tejto oblasti vyzera s NEpovedomim o autizme ☹

kubasa2005
2. apr 2014

@cmeli plne stebou suhlasim ,ale to by najprv niekdo s ludi hore musel mat autika a az potom by to pochopili.Mna zaraza ze ked je clovek chory pytaju odneho za vsetko eura a kruzky pre taketo sikovne detska ani niesu ☹

lucinka4
2. apr 2014

ahojte mamicky, pre vase deticky je specialne urcene predstavenie vramci projektu Kino bez barier, tentokrat v Malackach!!! Su ludia, ktori realne nieco robia aj mimo dna autizmu 🙂 Prosim, nezabudnite sa prihlasit jana_zitnanska@nrsr.sk .
Prajem vela stastia, zdravia a hlavne porozumenia !

cmeli
3. apr 2014

Zoznam institucii po celom Slovensku roznych zamerani pomahajucich autistom ale aj nielen im 🙂 http://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/zoznam-od...

ajkuska
4. apr 2014

ahojte, chcela by som sa spýtať, že ak pracujete doma s dieťaťom, či vám aj niekto bol schopný vypracovať nejaký plán (napr. špec. pedagóg, psychológ), že najprv robiť toto a potom toto a pod., lebo ja sa k niečomu takému neviem nikde dopracovať a mám pocit, že pracujeme bez ladu a skladu, raz to, raz to a neviem či to robím dobre. ďakujem.

fede001
4. apr 2014

@mardenad ahoj.si pisala o tom mliecku a presne moj slavko toto ma tu poruchu.on mlieko ani vidiet nemoze.

mardenad
4. apr 2014

@fede001 ahoj moja. Nevedela som ťa nakontaktovať. Utekaj do školy Slavka nahlásiť. Veď to musí každý podľa zákona. Všetci ťa zháňajú. Nemám na teba žiadny kontakt. Zavolaj hneď riaditeľke. Už v januári bol zápis a neprišli ste. Už je apríl.

mardenad
4. apr 2014

@fede001 a o tom mlieku... Mal Slavko aj nejaké tráviace poblémy z toho mlieka? Akože hnačky, krče, nafukovanie alebo zvracanie? Alebo kožné problemy?

fede001
6. apr 2014

@mardenad ano mal presne vsetko zo zaciatku mu predpisovali to r kove a potom uz to nemalo zmysel lebo sa strasne zahlienoval a dusil

fede001
6. apr 2014

@mardenad no to bude problem bo kontakt nemam musim kuknut a ja uz niesom v ke byvam v medzeve.jaj moja vela problemov hej pojdem to poriesit len neni cas ani ja nenajzdravsia som

mardenad
6. apr 2014

@fede001 píšem ti správu

pastelka28
6. apr 2014

@poet333 UPLNE SUHLASIM ☹

ancovicka30
6. apr 2014

@ajkuska ahoj, tiez nemame ziadny oficialny plan, ale mne v tomto smere dost pomohla kniha o ABA terapii, co tu nukala niekedy @meesha na poslanie, kedze to obsahuje vela konkretnych 'programov' co dieta ucit, zoradene priblizne v poradi v akom to ma zmysel...takze ja idem do istej miery podla toho, ale pridavam aj ad hoc veci jednak co si vsimnem v realnom zivote, ze by sa mu mohlo hodit a jednak proste akekolvek ulohy na rozvoj citania/pisania, porozumenia, rozpravania, logiky, grafomotoriky a pod. ktore zrovna najdem v nejakom pracovnom zosite...no, podla ABA by bolo vhodne si hlavne viest zaznamy o tom co sa ucime a o pokrokoch (k tomu som sa teda nedostala), a to by asi cloveku mohlo tiez poskytnut info o tom, comu by bolo dobre sa trebars viac venovat a pod. ...ale samozrejme by bolo super mat nejaky plan vypracovany odbornikom ako pises, len ja osobne mam celkom velky problem najst niekoho, kto sa venuje autikom a kto by na nas mal cas...

mardenad
7. apr 2014

DMG

http://www.prirodauzdravuje.cz/alternativnimedi...

Konečne aj v čechách na predaj.

ladida.l
7. apr 2014

@mardenad mě dnes přišel z hromadné objednávky ze zahraničí, i s poštovným za 600 Kč. Tohle je neskutečná cena.

mardenad
7. apr 2014

@ladida.l tak vieš, musí si nejako zatobiť aj tá česká lekáreň , čo to už teraz predáva 😉

silvikam
8. apr 2014

@ladida.l Ahoj, ty si chodila na diskusiu vedľa do porúch komunikace, však? Ak si dobre pamätám Tvoj malý má SP a poruchu reči. Ja mám tiež synčeka so SP a poruchou reči + ADHD. Chcem sa iba opýtať, pomáha Vám to DMG? Ďakujem.

ladida.l
8. apr 2014

@silvikam ano, chodila 🙂 popravdě nevím, co je SP 😔 Tom ma teď psanou suspektni smíšenou VD a ADHD, 30 nás čeká vyšetření na pedopsychiatrii. DMG jsme dostali včera, Tom ho zatím snáší dobře, žádné změny k horšímu nevidím. Dnes dokonce řekl piti. Po týdnů mlčení, takže za me dobrý 🙂