Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

mima4
13. júl 2012

Ahojte mamicky,
ja by som sa vas chcela spytat jednu otazku, nad ktorou dost dlho uvazujem... kedze mojej svagrinky je maly asi autista a v poslednych mesiacoch vela pocujem o mnohych pripadoch autistickych deti...a mam pocit, ze pomaly kazde desiate dieta ma nejaku formu autizmu...
no, takze ta otazka 😀 Poznate cca v nasom veku (20 az 35 rocnych ludi) ludi, ktori maju autizmus? Lebo ja osobne nepoznam a ani som sa nikdy s takym clovekom v takom veku nestretla, ani som o autistovi nepocula, ani ako dieta, ani teraz... proste vsetko su to fakt dnesne deticky cca do 10-12 rokov. Tak by ma zaujimalo teda to, ci vy poznate.

dakujem 🙂

sisstin
13. júl 2012

@mima4 Neznas,protože jsou buď v ústavu,nebo jsou to lidi,kteří jsou označováni za podiviny.

ortomol_princip
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinkaaninka
13. júl 2012

@mima4 dakedy ich boli "plné" polepšovne.nepoznám prípad kedy by šiel tridsiatnik štyridsiatnik ku psychológovi s tým,že ja mám asi autizmus.v tých ústavoch skôr zakrneli,keďže sa s nimi nepracovalo.takže asi máloktorý blúdi a pátra či mu nemôže byť niečo iné ako mu od detstva vštepovali.

sisstin
13. júl 2012

@mima4 hodně je jich i mezi bezdomovci-aspici a vysokofunkční autisti.

mima4
13. júl 2012

@sisstin
@malinkaaninka

a poznate ich? Poznate take pripady vy osobne?
Vela sa hovori o vplyve narastu ockovania na narast autizmu u deti... a coraz viac sa zamyslam nad tym ako to je s mojou generaciou ludi...ze ja som sa nikdy s autistom nestretla... a ani som nepocula z okolia o niecom takom.... ako z mojej generacie ludi.

sisstin
13. júl 2012

@mima4 tak dřív lidi s těžším autismem měli buď nálepku mentální retardace nebo třeba schizoidni poruchu. Tak s člověkem s těžším autismem se asi moc nesetkás v běžném životě,protože sami nefungují. Aspiku pár osobně znám.

malinkaaninka
13. júl 2012

@mima4 nepoznám.ale ktovie kolko z tých,čo skončili trebars ako alkoholici,čo nevedia rozumné slovo povedať...ktovie koľko z nich.autizmus sa neda určiť odoka,ťakže ťažko niekoho tipovať.

sisstin
13. júl 2012

@mima4 a tuším autismus jako diagnóza je u nás až od roku 1994

mima4
13. júl 2012

@sisstin prosim ta a preco pred 1994 to nebola diagnoza? ako nevedeli co to je, ked sa tak dieta sprava? Je autizmus choroba iba poslednych 15tych rokov?

sisstin
13. júl 2012

@mima4 jj 😉 v cizině myslim už byla dřív. Prostě tyhle lidi měli jinou diagnozu, měli mentální retardaci, poruchy chování, různé psychiatrické diagnozy atd. 😉 Kanner tuším autismus popsal okolo roku 1960, ale to fakt nevim vůbec přesně 😉 A třeba Asperger syndrom se u nás před 10 lety ještě nediagostikoval, nebo strašně málo...proto ted Aspíkům náctiletým nebo už dospělým je změněna diagnoza až ted, a ono to pak vypadá, že je toho najednou strašně moc....ale je to prostě lepší diagnostikou, dřív se to "schovávalo" za jiné diagnozy 😉

sisstin
13. júl 2012

@mima4 a právě spousta Aspíků jsou bezdomovci, protože se o sebe neumí postarat, přijdou nějakým způsobem o byt, umřou jim rodiče atd. Pak spadnou třeba do alkoholismu, nebo jim takovej způsob života vyhovuje, protože se neumí zařadit do běžný společnosti 😉 Takže ono těch lidí s PAS v našem věku je určitě hodně, jen prostě nejsou diagnostikovaní 😉

sisstin
13. júl 2012

@mima4 tak jsem googlila, autismus je v Cr jako diagnoza od roku 1994, a Kanner ho poprvé popsal v roce 1943 😉

mima4
13. júl 2012

@sisstin dakujem pekne za odpovede 🙂

mima4
13. júl 2012

baby mam na vas este jednu otazocku, kedze realne mate autististicke deticky.... a chcela by som vas poziadat o taku uprimnu odpoved...ako to citite, takze:

Verite tomu, ze tie dnesne ockovania deticiek mozu byt spustacom autizmu u dietata? (uplne taky imaginarny priklad...ze kebyze sa deti neockuju, tak autizmus ma 1 dieta z 1000 deti, a s ockovanim by to bolo 10 deti z 1000).

sisstin
13. júl 2012

@mima4 s náma třeba na základku určitě kluk s PAS chodil, jsem si tím jistá 😉 ale diagnozu PAS neměl...jako školu jakž takž zvládnul, sice se 4tkama, ale jo....ale chování bylo fakt typicky autíkovské, taky díky tomu byl obětí šikany celou dobu. A šikanovaly ho i učitelky, prostě byl za "parchanta, co se neumí chovat" 😉 a to s náma vychodil celou základku, takže to byl rok 1999 😉

sisstin
13. júl 2012

@mima4 já autistický dítě nemám, ale po očkování jsem též pozorovala nežádoucí účinky 😉 takže u mě je to tak 50:50 😉 rozhodně dětem, které mají už nějaké problémy to očkování způsobit problémy může 😉 ale už to tu bylo psáno, v USA jsou Amishové, kteří děti neočkují, a tam je případů autismu minimálně úplně. Ale jako těžko říct, já v tomhle prostě nějakej názor tím nebo tím směrem nemám 😉

sisstin
13. júl 2012

@mima4 ale v péči mám dva autíky, z čehož jeden měl po každém očkování silné nežádoucí účinky a už očkovaný být nesmí 😉 on má ten typický regresní autismus, i když on okolo roka už byl jiný...třeba skládal 30dílný puzzle a hrozně moc věcí, které teď už neumí 😉

kaja73
13. júl 2012

@mima4 na tuto temu sa tu uz casto diskutovalo-su tu 3 typy maminiek-tie co si to myslia , tie co si to nemyslia a tie co nevedia.
staci si to tu prelistovat dozadu.
osobne si mylsim ze ockovania tu rolu hraju-ale nielen MMR ka a jej kultivacia na potratenom embriu ,ale vsetky ockovania-ta chemia v nich,hlavne ten hlinik sa uklada v mozgu a to mozgu uz 3m babena- a nie kazde dieta to vie odburat -to je moj nazor.
Nie je to vsak jedina pricina -to isto nie,len podla mna je dost deti co tuto pricinu maju.
Toxicita je pri 5kg dietati ak sa da prevenar a hexa spolu prekrocena 20 krat. 😔

mima4
13. júl 2012

@sisstin moja svagrinka ma autika. Najprv sme sa presviedcali, ze je v poriadku, a snazili sa hladat aj nemozne, ze je OK, ale teraz akurat ma tri rocky a ono...uz sa to neda prehliadat ☹
Aj ked je vzruseny z niecoho, tak ruckami susti nad hlavickou... ked su u nas, najviac ho bavi stukat do plynoveho sporada...lebo mame tam nejaky casovac na pecenie, ci hodiny..a aj to pipa... tak je tazke ho od tadial vziat....

mima4
13. júl 2012

@kaja73 moj nazor je taky, ze tie deti mozno realne maju "nabeh" na autizmus, a tymi vakcinami sa im len "dopomoze" ☹ ale to je len moj nazor...

sisstin
13. júl 2012

@mima4 tak hlavně naběhnout na komunikační terapii, na VOKS atd., aby byl na tom chlapeček do budoucna co nejlépe 😉

damnam
13. júl 2012

@karkulka1 Ako casto ste chodili do skolky?

mima4
13. júl 2012

@sisstin ma od septembra chodit do specialnej skolky na Karpatskej v BA

kaja73
13. júl 2012

@mima4 v letacikoch vakcin mas jasne pisane ze mozu sposobit postvacinacnu encefalitidu-teda zapal mozgu sposobeny vakcinou a teda aj zdravy mozog po takomto zapale moze menit svoje fungovanie-ani nabeh tam byt dovtedy nemusel--to mas ako po uraze mozgu-aj tam sa v mozgu mozu udiat nezvrtne zmeny a keby uraz nebol nic by sa nedialo-jedno je sposobeny chemickymi vplyvmi a druhe fyzikalnymi.

sisstin
13. júl 2012

@mima4 no ono chce, aby VOKSOVALI a kartičkovali s ním i rodiče doma 😉

mardenad
13. júl 2012

@mima4 áno, ja v to verím...aj sme tým prešli a ešte prechádzame... akonáhle má dieťa oslabenú imunitu, alebo má intolerancie na niektoré zložky potrvavy, alebo má poškodenú črevnú mikroflóru napríklad zdedenú alebo po dobratí antibiotík a je práve v tom čase očkované MMR vakcínou, ktorá je príliž zaťažujúca na organizmus , tak sa môže počítať nielen s autimom ale aj s inými ochoreniami ako astma, ekzém, schizofrénia atd...

dieťa by malo byť pred takým zaťažujúcim očkovaním ako MMR poriadne imunologocky vyšetrené a podľa toho usúdiť, či očkovať alebo nie...

karkulka1
13. júl 2012

@damnam tri roky 3x do tyzdna, jedno obdobie aj 4x do tyzdna- len to sa ukazalo byt na maleho uz dost vela cestovania, ale keby sme byvali v ZA- tak by tam urcite chodil kazdy den.

ortomol_princip
Odpoveď bola odstránená
Zobraz