Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

mardenad
25. okt 2012

@magimary ale som celkovo veľmi rada, že som tam bola, som omnoho kľudnejšia a viem na čom sme... A už mi vobec nezáleží na tom, čo budeme mať na papieri. A za posledné 3 dni som prišla na to, že vďaka magneB6 nemá malý už ani to rigidné správanie. Je kľudný usmievavý an avšetkom sa vieme dohodnúť. Vlastme som si uvedomila, že niektoré zdravé deti v období vzdoru sa správajú niekedy horšie a mávajú omnoho horšie reakcie a záchvaty ako moj autík 🙂

Psychologička včera povedala, že malý má ešte nedovyvynutý nervový systém,preto je taký precitlivelý na tie malé zmeny a posobí ako negativista. Takže verím, že sa to časom dá do poriadku.
A logopedička po jeho vyšetrení len podľa jej subjektívneho názoru zhodnotila, že malý sa jej vidí do budúcna na VFA alebo AS.
Chcem sa ťa zároveň opýtať , či si telo može zvyknúť na magneb6 a potom už nemusí účinkovať?

magimary
25. okt 2012

@mardenad hej, myslím, že je to možné...
a ani sa nemôže užívať dlhodobo,
čo som študovala, tak maximálne tri mesiace (a aj to neviem, či u detí)

mardenad
25. okt 2012

@magimary Phdr. Mária Miková, odpoŕčam ju... Hlavne mamičkám z východu. Neskutočne empatická žena. 🙂
Hehe , aj ma pochválila aké metódy použivam na malého. Hlavne naňho idem prísne a posunuli sme sa ďalej , keď som ho začala vychovávať ako zdravé dieťa, žiadne ústupky, dávam mu hranice...

Povedala mi, že pokiaľ rodičom rituály dieťaťa obmedzujú bežný život, tak ich treba hneď v zárodku odbúravať, a tie, ktoré nám život neobmedzujú im treba nechať. A ešte kopec dobrých rád, ale neviem si na všetko teraz pospomínať.. 😀

magimary
25. okt 2012

@mardenad a robí v tom Franceskovi, či niekde inde,
lebo by bolo, podľa mňa, dobré napísať presný kontakt na ňu (aspoň adresu k tomu menu),
aby si to mohli mamičky z východu vždy nájsť, resp. aby sme ich už (viaceré) vedeli navigovať ďalej 😉
mňa keď sa doteraz mnohé pýtali, tak som im veru nemohla povedať,
lebo dosiaľ som nemala spätnú väzbu, aké máte možnosti tam u vás 😉

miriamc
25. okt 2012

@mardenad Ahoj aj ja z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť - syn má VD expresívnu a ADHD diagnostikovala ho práve ona je to NAOZAJ NAJLEPŠIA PSYCHOLOGIČKA akú som kedy stretla - predtým robila v spojenej škole p.Sabadoša v Prešove pre deti s logopedickými problémami, sluchovými problémami a rečovými problémami ako takými a bola "pomocnou rukou" pri diagnostike autizmu v centre Francesco - má priamy kontakt na DR. Jánošíkovú Momentálne sa naplno venuje diagnostike autizmu a veciam s tým spojených.
Prajem Vám mamičkám všetko dobré s Vašimi detičkami

mardenad
25. okt 2012

http://www.francesco-skola.com/specialnopedagog...

Tu je kontakt, sídlia na Vodárenskej 3, Prešov

magimary
25. okt 2012

@mardenad tak som sa sa nemýlila 😎
ďakujem za info pre ostatné mamičky 😉odložím do databázy, z ktorej to môžeme vždy vytiahnuť 😉
ďakujem vám obom, dievčatá 🙂

mardenad
25. okt 2012

@magimary nemáš za čo samozrejme 😉

A ako sa darí malému Tadymu? Páči sa mu v školke? Je spokojný?

miriamc
25. okt 2012

@magimary Ďakujem aj ja za zahlasovanie - keď sa nenahneváte zavše tu nakúkam a čítam si Držím palce všetkým mamičkám a ich detičkám

magimary
25. okt 2012

@mardenad noooo, Tadykovi sa asi páči (hoci to nevie verbalizovať)...
horšie je to asi s ostatnými okolo neho... 😖
oni už takí spokojní asi nie sú...

miriamc
25. okt 2012

A ešte aby som nezabudla kontakt ktorý udala mardenad je priamo na PhDr. Mária Miková

mardenad
25. okt 2012

@magimary vážne? Tí ostatní nechcú spolupracovať? Či?
My máme v triede jedeho chlapčeka, ktorý veľmi často plače, tak ho berú do tej miesnosti- herne, kde može relaxovať a chystajú sa ju u nás prerobiť na svietiacu miestnosť, kde bude kadečo ligotavé, svetielkujúce, zaujímavé... To pre tie detičky, čo ú vo svojom svete a majú tie strachy, fobie a potrebujú sa ukludniť... Je super, že takéto sˇkolky existujú...

damnam
25. okt 2012

@nensyke Ahoj. Tak zajtra si ideme znova podat na kompenzacie benzin ,parkovaci p, a aj na auto.

magimary
25. okt 2012

@mardenad no, oni sa veľmi snažia 😅
ale Tady je niekedy (často?) nad "sily" mnohých... 😒
alebo má "len" zlé obdobie, ktoré trvá takmer od zač.šk.roka...
on je zlatý, aj šikovný,
len ešte stále "veľmi vytŕča z radu"...

nensyke
25. okt 2012

@damnam Ahoj, určite podajte, nám to na konec uznali, ale kedže už tu nebývame museli sme naše odvolanie odvolat... ☹ držím vám palčeky.. 😉

magimary
25. okt 2012

@damnam idete sa odvolať na ústredie?
či celkom nové podanie u vás na UPSVaRe? 😨 😕

my ideme v utorok pred komisiu kvôli park. preukazu...
tak som zvedavá, či vôbec máme nejakú "šanís" 😝

damnam
25. okt 2012

@magimary Nas vyzvali z uradu na rod prispevok znova na dalsi rok ,tak sme to podavame naraz.

nensyke
25. okt 2012

@damnam a kam posielate do BA?

damnam
25. okt 2012

@nensyke Mame to do pondeka doniest na urad do Topolcian.

anuska74
26. okt 2012

@mardenad
Vďaka, potom ak sa zadarí hodím sem na chvílu foto.
super, si sa podelila ako prebehla diagnostika, synček tvoj je fakt šikovný.môžeš byť hrdá. 🙂

mardenad
26. okt 2012

@anuska74 som hrdá , ďakujem 🙂 , ale hlavne ďakujem Bohu 🙂 ďakujem za každú maličkosť, už nič nie je pre mňa samozrejmosťou... Toto nás učia tí naši autíci 😉

mardenad
26. okt 2012

@magimary pred komisiu kvoli parkovaciemu? Mne dali parkovací bez problémov len tak.

magimary
26. okt 2012

@mardenad no, nám nedali 😉
takže tam ideme a uvidíme, či bude nejaká šanca teraz... 😒

mardenad
26. okt 2012

@magimary držím veľmi palce, mňa len prekvapilo, že pred komisiu, u nás sa nekoná ziadna komisia, len som podala ziadost a po mesiaci a pol schválili.

magimary
26. okt 2012

@mardenad no, nám schvaľovali ZŤP+S 90dní a tam rovno napísali, že pri 50% miere funkčnej poruchy nám NIČ iné neprislúcha...
takže sme o PP ani nežiadali...
lenže my máme veľké problémy pri cestovaní autom, takže sme si išli pre nové posudky, opäť obehali všetkých lekárov a po polroku sme to podávali znovu so žiadosťou o PP, pričom ma hne´d vtedy (v sept.) upozornili, že si nás za 30dní zavolajú (lehotu dodržali na deň presne) na úrad na "šetrenie" a potom nám dajú zase za ďalší čas vedieť, ako sme dopadli...

mardenad
26. okt 2012

@magimary to je sila! No tak teraz fakt vidím , že iný kraj, iní pracovníci, iný úrad, iné výsledky. Niekde schvália , niekde nie...
Veľmi vám držím palce, aby vám priznali všetko, o čo budete žiadať... Hlavne keď to malý potrebuje. Úradníci by si mali vyskúšať povinne aspoň na 24 hodín autíka , aby pochopili, že slovo " ťažké" nie je iba slovo ale realita...

sisstin
26. okt 2012

jo holky, v sociálním systému fakt spravedlnost nehledejte 😉

magimary
26. okt 2012

@sisstin tak, tak...
moja reč...
a už vôbec nie rovnaký meter... 😝

damnam
26. okt 2012

@magimary Tak sme si to podali.A tolko sme cakali aj my,dosloto den pred terminom .