Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

cairka
12. jún 2015

@cmeli , nemajú dotazník aj pre väčšie deti? Toto už u nás je neobjektívne. 😅

cmeli
12. jún 2015

@cairka da sa priamo u nich spravit diagnostika

andrejka1974
15. jún 2015

tak mamicky poradte , rianka bola doma uz od utorka, kedy som bola s nou u lekarky nic jej nebolo, len sa v skolke zdalo , ze ma teplotu lekarka nic nezistila , do soboty vsetko ok v sobotu a celu nedelu teploty do 39 stupnov , cely den , nema ani soplik, ani nekasle , vsetko ok, aj vel;a pije aj normalne je cika kaka normalone na nic sa nestazuje, dnes som zasla opat k lekarke pozrela do hrdla hrdlo ciste, popocuvala vsetko ok a tak sme dali spravit vyter na chlamidie , vysledok az v piatok a crp neuveritelnych 33 norma do 8 emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon takze ihned antibiotika emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon ani lekarka ani ja nevieme, kam mame ist ktorym smerom tapame obe emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon

bebe02
15. jún 2015

@andrejka1974 A moc jej lekarka skontrolovala? Lebo napr.zapal mocovych ciest sa moze prejavit "iba" teplotami.

andrejka1974
15. jún 2015

@bebe02 moc sme nerobili, u nej je problem ho vysetrit, ona sa len tak nevycika, ale nestazuje si vobec a cika normalne a nijako jej nezapacha

bebe02
15. jún 2015

@andrejka1974 Tak aspon mocove vrecusko jej dat, aby ste mali od nej moc. Nas drobec mal v minulosti tiez iba teploty a ziadne ine problemy a bol z toho zapal moc.ciest.

Ale ked uz ma vasa mala ATB, tak uz vysledky z mocu mozu byt asi skreslene. To sa treba poradit s lekarkou.

andrejka1974
15. jún 2015

@bebe02 ona sa mi nevycika ani do vrecuska , vzdy sa natrapim s mocom, ked musim odobrat a podarilo sa mi to len jediny raz nahodou

emikie
15. jún 2015

@andrejka1974 pripadne uska? neviem, ci to vie aj pediater pozriet...

emikie
15. jún 2015

@andrejka1974 a este 6ta choroba ma napadla, mozno sa zajtra vysype a bude po, my sme mali pred rokom. ale neviem, ci by pri tom bolo take crp, to asi nie...

lenkao
15. jún 2015

@amima my sa o dva tyzdne stahujeme do Ba a chceme sa objednat do Andreasu tak som zvedava co povedia tam lebo je naozaj sikovny ale ma svoje muchy 🙂

majkam6
15. jún 2015

@andrejka1974 môj malý mal pred dvoma týždňami 2 noci a tri dni teploty cez 39C , zábalmi som ich musela znižovať a doteraz neviem z čoho. žiaden sopel, ani kašel, ani trávenie no nič, len nechcel jesť

andrejka1974
15. jún 2015

@majkam6 to verim , ale to crp ma zarazilo, ze take vysoke 33 norma do 8

andrejka1974
15. jún 2015

@emikie 6 chorobu sme uz mali

andrejka1974
15. jún 2015

@emikie neviem, ale skor nie, pretoze ak su zapalene uska je to strasna bolest a ona je uplne ok

andrejka1974
15. jún 2015

@majkam6 moja je normalne

minulin
15. jún 2015

Ahojte. Nema niekto minule cislo Evita magazinu - vraj tam bol clanok o zivote s autistkou... Nema niekto, aby mi prefotil ten rozhovor. dakujem

bocianka123
15. jún 2015

@andrejka1974 hm,Tak asi naozaj treba ten moc skusit... Este ma napadlo prehriatie z horucav,ale to crp by nebolo take vysoke. A este ten klb co malla zapaleny? Ale to by ju asi bolel.. a uska tiez asi nie,to je hrozna bolest... Zazila som to. Tak verim,ze sa nieco zisti a mala sa da do poriadku. 😉

emikie
16. jún 2015

Ovoniavaju/ovoniavali Vas stale deturence? Preslo to po akom case?

natalym
16. jún 2015

@emikie Naša, má 12 rokov má vonia stále. A nie je autistka. 😀

andrejka1974
16. jún 2015

@bocianka123 ona je uplne v pohode , vobec neplace , takze ju nic neboli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 normalne od vcera vobec teploty, smeje sa , hraje sa je vesela, normalne sa vracia k normalnej strave 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jedla troska menej, ale to v tom teple ani my nejeme

ancovicka30
16. jún 2015

@minulin mala som, pohladam a ak najdem, naskenujem...celkom prijemny clanok to bol

andrejka1974
16. jún 2015

tak toto je uz fakt neuveritelne, tak mi malu neprijimaju ani na dolinskeho ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ som uz fakt zufala ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ dufam, ze mi ju nechaju aspon v tomto sanatoriu aspon rok, ak nie co budem robit ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja jej chcem tak velmi pomoct a nikto ju nechce a terapie je pre nu malo raz za tyzden ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ robim pre nu vsetko, ale s timto som neratala ani vo sne

minulin
16. jún 2015

@ancovicka30 dakujem 🙂

emka1
16. jún 2015

@andrejka1974... Volala si na Dolinskeho? Alebo Ti prišlo rozhodnutie? Na Donnerovej majú aké možnosti pre detičky? Tiež niečo na báze terapie alebo sa im nejako venujú?

mimca20
16. jún 2015

@andrejka1974 Fuuuu tak toto je ozaj neuveritelne pocuvaj, to ozaj mate v BA taku plnku vsade s poctom deti??? Sak chces umiestnit len jedno dieta, nie velke mnozstvo ☹ ☹. Este mas nejake moznosti, kde ju dat ci uz su vycerpane vsetky?

andrejka1974
16. jún 2015

@emka1 volala mi riaditelka, ze si mam ist pre rozhodnutie , uplne som sa zlozila ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a donerova nema ziadne terapie to je len na zakladne veci ako nebat sa nocnika, naucit s pit z pohara, naucit sa obsediet , nebat sa kolektivu, proste ten zaklad naucit sa samostatne jest

emka1
16. jún 2015

@andrejka1974 .... ako som Ti uz pisala, ja som si podla skusenosti ostatnych mamiciek a podla moznosti zariadeni naokolo, nerobila nadeje, ze mi ju v 3 rokoch niekam zoberu. Vsade su cakacky a uprednostnuju starsie deti. Moznost umiestnit ju je len do sukromnej skolky k Sedibovej, ale na tu ja nemam financne prostriedky. Takze zostavam zatial u Matulaya na terapiach, tam je spokojna a pomaly napreduje a zacina plnit jednoduche ulohy, uz vydrzi aj bez mojej pritomnosti, nereve, spolupracuje a zacina chapat suvislosti - konecne po roku malicke uspechy 🙂

andrejka1974
16. jún 2015

@mimca20 uz som vsetko, ale absolutne vsetko vycerpala o com som vedela , proste vsetko , vsetko ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ volala som kde sa dalo, kde chceli ziadost bola podana, ale viackrat povedane zamietnutie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ takze uvidim, co my povedia aj v pondelok v sanatoriu, ucitelka mi vravela, ze by sa to dalo uhrat nejako aj buduci rok, ale tu je limit 3 mesacny na pobyt potom vam to ppoistovna zdravotna moze schvalit na dalsie 3 mesiace, lenze my tam sme uz od novembra 2014 takze my aj tak uz davno nadsluhujeme a bola by som nerada, keby mi moje zlaticko muselo ostat doma , co sa moze lahko stat a tu v sanatoriu moze byt zatial len od 8.30 do 11.30 ale aj to pomoze aspon sa troska vyspim, ked teraz chodim aj brigadovat a robim nocne v tlaciarni , aby som si nieco trosku zarobila na riankine terapie , co velmi potrebuje

andrejka1974
16. jún 2015

@emka1 to verim, aj moja tam chodi, len u nas ide vsetko pomaly a preto som chcela trosku viacej, ale ako vidim neda sa to a ja tiez nemam na sukromnu a sedibova uz tiez neberie , uvidim ci nahodou sa neuvolni miesto u matulaya od septembra, ale vravela, ze skor za rok davala som nadej dolinskeho , najma preto ze som z dubravkya starsia dcerka mi tam ide do pripravky a chodil mi tam aj starsi syn takze skusenosti so skolou boli