Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

lios
24. máj 2012

@mardenad este nam inak Urge povedal, ze po 3 roku mozu mat aj zdrave deti peptidy nad normou...takze je lepsie robit vysetko do 3 roka.

tanapeta
24. máj 2012

@lios áno sme z BA. Chodí mi do škôlky do andreasu malá.

kubasa2005
24. máj 2012

vcasopise zdraaavie je o autizme /pisala ho lucka a je tam aj o canisterapii ako pomaha autizmu 🙂

lios
24. máj 2012

@tanapeta aj Oski by mal zacat chodit od septembra do Andreasu...neviem si to predstavit ako to budeme zvladat financne, ale inu moznost nemame, lebo Oskiho uz druhy rok neprijali na Iljusinovu...

tanapeta
24. máj 2012

@lios Iljusinova je "nepriestrelná" na Žehrianskej ulici otvárajú od septembra škôlku pre autistické deti

kubasa2005
24. máj 2012

@tanapeta dneska som tam bola, skolka je tam uz plna pre autistou.Je to zmiesana skolka, autisti aj ine diagnozy ☹ lios skuste Turniansku skolku jedna trieda je specialna 8deti.....skolka ja pre zdrave deti

tanapeta
24. máj 2012

@kubasa2005 v ktorom zdraví? teraz niekedy vyšlo?

kubasa2005
24. máj 2012

@tanapeta ano tusim vcera junove Zdravie

lios
24. máj 2012

@kubasa2005 to vazne? zajtra som sa tam chcela ist opytat osobne, ze ako sa tam bude pracovat s detmi..no smolka... 😢 skusim este Turniansku..

lios
24. máj 2012

@tanapeta no veru, je tam jedno dieta, ktore by malo ist do skoly kezde bude mat 9 rokov.. a my cakame a cakame, ci ho zoberu niekam, lebo sme zevraj podla p.riaditelky v poradovniku ako prvy...ale zrejme nam to je nic platne 😎

kubasa2005
24. máj 2012

@lios no mne dneska tak povedala ale skuste.Moj syn tam ide do nulteho rocnika.Skuste teda Turniansku, alebo Dolinskeho/dubravka/-je to v skole taka skolka 🙂 drzim palce potom dajte vediet

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubasa2005
24. máj 2012

@tanapeta hej????teraz tam je jedna mamicka odtialto Lucka a jej syn , a potom moj maly chodi na kanisterapiu a je tam odfoteny stym psikom 🙂 Takze nase deti su hviezdy 🙂

lios
24. máj 2012

@kubasa2005 dakujem, skusim aj Dolinskeho, ale neviem ci by nas zrovna chceli na Turniansku, kezdze Oski je plienkovany...ja som doteraz riesila len Iljusinovu a Andreas...mam trosku zviazane ruky..este stale neviem ci nas zoberu na Iljusinku...no uvidime...

kubasa2005
24. máj 2012

@lios a kolko ma rokov?

lios
24. máj 2012

@kubasa2005 3,8 mesiacov

kubasa2005
24. máj 2012

@lios a vy nemate predlzenu rod.dovolenku??skor ho zoberu teda na dolinskeho drzim palce

lios
24. máj 2012

@kubasa2005 ano mame vybavenu rod.dovolenku..momentalne Oski chodi do sanatoria dr.Sykorovej, ale tam je to uz cista stagnacia.dakujem, dufam, ze sa nam nieco podari.

kubasa2005
24. máj 2012

@lios no tam sa mi to nepaci...Smiem sa opytat kde a ci chodite logopedke niekde v Ba???hladam logopedku

1910
25. máj 2012

@mardenad Ahoj, všetky tieto vyšetrenia realizuješ na vlastnú päsť, alebo vás tam poslal lekár? Nám zatiaľ nič také nespomínali a dosť ma trápi, že jednoducho čas beží a malý je na tom stále rovnako. Aj keď špičkuje stále menej, dá sa povedať, že teraz viac chodí normálne ako na špičkách. Máte s tým niekto podobné skúsenosti?

damnam
25. máj 2012

@nensyke Ahoj.Tak zajtra ideme na tie kone na 10h.Ak budete mat cas tak dobehnite pokecame.

zuzka208
25. máj 2012

@1910 Ahoj aj my mame problem so špickovanim,maly ma 5rokov a nevie sa toho zbavit,uz sme boli aj na ortopedii ci nema skratene slachy ale mal len na jednej nôzke trocha a dali nam na noc regresne peloty to su take akoby dlahy ze ma si davat ked pozera tv.,alebo ked spi nikdy sme to neskusali azahodila som ich do kosa maly to odmietal a uz vôbec by v tom nezaspal,takze nas špickovanie trapi stale tiez by som sa chcela opytat ci niekam chodite a ci mate niekto s tymto skusenosti dost nas to trapi lebo maly ma tie nozky a chodidla strasne a zacali mu vyliezat aj zilky tak mam s toho obavy.

nela1x
25. máj 2012

@zuzka208 fuuuha, si ma nemilo prekvapila, ja som si myslela ze tak do 5 rokov by to malo postupne vymyznut... my tiez spickujeme a dost casto... slachy nema skratene, ale ortoped mi odporucal s nim cvicit tak,m ze ked ma uvolnenu nohy tak mu davat chodidlo do praveho uhla s lytkom... aby mu tato poloha nohy bola co najprirodzenejsia.. a ak ma Samko skratenu slachu tak to pomoze asi viac ako dlaha... skratka formou hry.... Malo by sa to 3 x denne ale po pravde som rada ak sa podari raz za dva dni 🙂))niekedy sa da,,, formou hry, akoze sa ideme masirovat a skoci mi na to 🙂))

nela1x
25. máj 2012

baby a nemate nikto dieta v normalnej sukromnej skolke? ja by som to chcela na par hodin denne aspon skusit v normalnej.... ci som naivna??

damnam
25. máj 2012

@nela1x My sme to odstranilin pevnou obuvou ale ked sa vyzuje tak trochu spickuje.Dr j sa nas stale pyta ci spickuje.

enginka
25. máj 2012

ahojte kočky, mám doma 5 ročnú autistku, chodíme na MŠ Iľjušinova, vidím, že to tu práve riešite. Pani riaditeľke treba denne telefonovať, volala som jej celý mesiac keď som tam chcela dostať malú, až som ju úplne otrávila a zobrala nás, tak skúste, možno sa podarí. Pekný deň všetkým.

mardenad
25. máj 2012

@1910 no moja, je to smutné, ale mňa nikto nikam veru neposlal, ani terapie, ani vyšetrenia, ani nič... len mi odporúčali auti školu a šup do nej a to je všetko... musela som si sama pozháňať logopedičku, potom som objednala k dr. janošíkovej iba na odporúčanie mamičiek odtiaľto, tiež som počula o opioidných peptidoch, tak som si vygooglila o dr. Urge a zavolala som mu , tak idem tiež bez doporučenia lekára , potom čo sa týka gastro vyšetrení... doktorka vedela veľmi dobre, že malý je autista a nič mi nenavrhla,. Naposledy som bola na vyšetrení u nej so straším synom a spomenula som jej, že by som malému chcela dať vyšetriť črevá, že autisti ich zvyknú mať choré, tak až potom mi povedala, že ok, objednala ma a že ona vie o čom hovorím... ale vyšetrenie som jej navrhla ja... takže vidíš... nikto o nás ani nezakopne...

na základe toho, ako narastá počet detí s autistickou poruchou by mali existovať nejaké abulancie špeciálne pre nich... aspon jedna ambulancia v každom meste, ktorá by dala všetky inštrukcie a iniciovala by všetky dostupné vyšetrenia... a nie my mamičky na nete si zháňame informácie, študujeme o diétach, o vitamínoch, o vyšetreniach, my naháňame lekárov, aby sa vôbec zaujímali o naše deti!

a to nehovorím o pediatroch, ktorí nemajú ani šajnu a PVP diagnózach... mali by ich zaučiť aspoň zbežne a všeobecne...

nensyke
25. máj 2012

@damnam Ahoj, mi tam ideme až po 17:00 tej... ☹ ale ked budete mat chut a čas tak sa u nás zastavte.. 🙂

lios
25. máj 2012

@kubasa2005 nechodime do BA, ale do TN k p.Buntovej

lios
25. máj 2012

@enginka ahoj, ja som bola po 2 roky otravna, chodila som tam, volala..teraz nam prislubila, ze sme v poradovniku ako prvy..tento rok bolo 1 miesto volne aj to zobrali surodenca chlapceka, ktory tam chodi od minuleho roka...