Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
23. aug 2011

@valika_val čo je prosím ťa : stavnaty pudingovy z MMB ?

anka912
23. aug 2011

@magimary ešte že existuje internet, že?

valika_val
23. aug 2011

anka, to je tento:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2971
moj vyzera inak, lebo ho robim na velky plech, tak je taky plosky a rozliaty, ale muz nepinda 😀

anka912
23. aug 2011

@anka912 naspodok upečené cesto, také kakaové, na to uvarený puding zmiešaný s maslom s cukrom, na to naukladáš pekne BB keksy, na to dáš uvarené salko na karamel vymiešané s trochou masla a poleješ čokoládou. Princíp je že má pripomínať tribitku- keks. Je to veľmi zdĺhavý recept, ale všetci sa oblizujú, okrem Maťa, aj keď pred rokom aj on pár zjedol.

magimary
23. aug 2011

@valika_val tento robí aj moja mamina, ale jej vyzerá ešte lepšie, ako tento na obrázku 😵

akurát hovoria o krúpach 😨

zase hovoríš sama sebe?!? 😅 😀 😅

sisstin
23. aug 2011

@anka912 tak ona to není vždycky výhoda 😉 hlavně v práci 😉 nebo na úřadech a tak 😉 to hodně dělá i moje nížka 😉

anka912
23. aug 2011

@valika_val a ja mám zas jeden zošit, kde mám pekne rukou napísané recepty, taký špinavý a pooblievaný, presne ako mala moja mama.

magimary
23. aug 2011

@anka912 presne taký má aj moja mamina a ja som jej ho kedysi písavala a prepisovala 😵 🙂

valika_val
23. aug 2011

siss, tak to musis byt potom o to viac asertivna 😉
anka, aj moja mamka ma taky zosit, stary ako ja 😀 pekne pisanym pismom nadpisy, ucitelskym pismom samotne recepty (aj mama je ucitelka) a moje kresby, obcas nejaky kratky recept, ktory som pisala ako mala 😵 😵
ja taky zosit nemam, ale ked si najdem chvilku, budem mat blog. aj ked to uz nie je ono, uznavam... 😒

anka912
23. aug 2011

Ľudia, ja som kedysi sľúbila, že budem písať iba k veci!!! Teda k téme.

magimary
23. aug 2011

inak, vlastne aj ja mám taký zošit, ale už taký "novodobý" (s originál vrchnou stránkou: "domáci recepty" a vo vnútri s predtlačenými textami, napr. "Polievky" atak) a ani zďaleka nie je taký "otečený" a "obrindaný" ako maminkin 😅 😔 😉

no, anka, ale tak to sme "od veci" teraz všetky 😅
sme o to horšie "autimatky"?!? 😅 😉

valika_val
23. aug 2011

nahodou, toto je k veci, lebo je to cesta... aj vyzva! 😀

valika_val
23. aug 2011

ze automatky 😀

magimary
23. aug 2011

automatky-autimatky 😅 😀

anka912
23. aug 2011

@valika_val no vy ste ešte len autimatky - čakateľky, alebo teda skôr radšejnečakateľky, ale ja som mala vtedy z toho hroznú traumu a som sa hanbila... ☹ ☹ ☹

valika_val
23. aug 2011

tak nebyt tohto fora, asi sa zblaznim...

magimary
23. aug 2011

veru, aj ja som happy, že vás mám...
všetky babky tu...
😉

a, Ani, verím Ti, že si to musela mať ťažké... 😔

anka912
23. aug 2011

Voľako ste všetky stíchli, ja som nechcela zabrzdiť váš-náš večerný pokec

magimary
23. aug 2011

@anka912 nestíchli 😅
ale možno za chvíľu stíchnem a asi odpochodujem za mužíkom...
(však predsa má tie narodeniny 😅 😉 😀 )

tak, ak by-tak sa lúčim 😅
a inak zajtra ideme s Tadykom na to EEG už na polôsmu do Malaciek (takže musíme "vycestovať" už o polsiedmej 😝 )
o dôvod viac ísť "skôr" spať 😝 😅

anka912
23. aug 2011

@magimary tak, tak aj ja zajtra cestujem, takže dobrú

anka912
23. aug 2011

@valika_val ty už spíš? alebo sa zamýšľaš?

valika_val
23. aug 2011

magi, tak nech sa vam to tam vydari. a ako to bude prebiehat? "zaziva"? 😀 drzte sa!
anka, nestichla som, len tu vyrabam mantinel do postielky pre maleho (na chalupu) z plazovej podlozky. akurat ze taaak strasne smrdi, ze asi ju nebudem musiet pouzit. a idem na cigu.
viem, ze si tieto dni smutna, ale nech ta tesi, ze uz zajtra mozno budes vesela! smutne dni netrvaju vecne...
poldeci si si dala? ci len yukki? 😀 😉

anka912
23. aug 2011

@valika_val neni som smutná, tak normálne, ja len všetko, čo mám v hlave hneď napíšem a potom to tak vyzerá
ty fajčíš? fuj!
už fakt musím ísť spať, bolí ma hrozne hlava

valika_val
23. aug 2011

hej hej, fuj. tak 1-2 cigy denne si dam 😔
dobru, idem aj ja.
tak nech to zajtra vyjde aj vam, papa 😵

valika_val
23. aug 2011

a o tomto nieco viete?
"vraj teraz vyšla nová štúdia, že u chlapcov sa posúva o rok neskôr ako to bolo doteraz, ten rečový vývoj..."

anka912
23. aug 2011

@valika_val čo tak 5 rokov, nepíšu?

valika_val
24. aug 2011

@anka912 to mi pisala kamoska tuto z kona, ale je to len taka JPP informacia, takze preto sa pytam, hladam zdroj.

holesov
24. aug 2011

@sisstin moc děkuju hodně si mi poradila a pomohlo mi to,tak tedka jen čekat jak to dopadne...

sisstin
24. aug 2011

@holesov pokud ti to zamítnout (což si nemyslím), tak se určitě odvolej! 100% máte na prodloužení nárok....ale myslím, že by to mělo být bez problémů 😉 🙂

magimary
24. aug 2011

tak sme už doma (a vy @anka912 ? 😕 ) 🙂
Tadyko to zvládol na oooooooooooooooooobrovskúúúúúúúúúúúú jedničku s * !!! 😵
sestrička ho pochválila, že bol výborný!!!
a naozaj BOL 😎 😅 😵 !
lebo, lebo, lebo...

pomohlo nám toto teplé, resp. horúce obdobie 😅 😵 :
sestrička, čo EEG robí, tam mala VENTILÁTOR (!!!) 😅 😀 😵
koruna nášho úspechu!!!
Mladý Pánko mi sedel na kolenách a pozoroval "hééééééééééééééééke toč" !!!! 😅 😀
a potom sme ešte pozerali v knižke o autách, ktorú nám sestrička požičala, všetky "úžasné toč"= kolieska 😅
urobila záznam a celkom obstojne sa vyjadrila, že jej sa to vidí dobré (len neviem celkom či to patrilo k tomu, ako vydržal, alebo k tomu nálezu), ale že teda hodnotiť to bude lekárka (ale nevedela, či ešte tento týždeň, alebo až neskôr; to už mám volať dr. ja potom a dohodneme sa, čo ďalej) 😉 🙂

ale neodpustila som si na sestričku otázku o zrelosti mozgu na základe EEG (lebo mi to stále nešlo do hlavy a moja intuícia ma opäť nesklamala 😉 😎 ); takže sestrička mi povedala dve základné veci ohľadom toho:
-"zrelosť mozgu" na základe EEG nie je absolútne žiaden relevantný údaj, pretože nepoukazuje na nič, čo sa týka inteligencie, veľkosti, či iných zmien na mozgu, HOVORÍ LEN o tom, že nezrelý mozog (=každý detský!, cca v 12 rokoch sa začína nález podobať na dospelácky mozog=jeho vlnenie) má iné vlny ako ten zrelý a
-že žiaden detský mozog nie je ZRELÝ (ale naopak nezrelý, to zn., že má pomalé vlny, kdežto dospelý ich má stále rýchlejšie až dosiahnu hladinu alfavĺn a to je vtedy ZRELÝ mozog-ale to s tou pomalosťou vs. rýchlosťou som si neni úplne istá, či som ich nevymenila, keďže ma zavalila viacej informáciami ako som čakala)...
keď som jej povedala, že som počula o prípade, keď malému 3-4 ročnému chlapcovi povedali podľa EEG, že má mozog zrelý mozog na 7 rokov, tak sa usmiala a povedala: ale to vôbec nič neznamená 😉 , akurát len to, že tie vlny boli rýchlejšie (alebo pomalšie?) 🙂 a že to teda viac býva u detí hyperaktívnych, pohybovo živých atd. 😉

tak už som sa potom na Tadyho zrelosť ani nepýtala 😅
ale spýtam sa ešte lekárky 😉
toľko od nás 🙂

a vy, @lucka261177 , ako?