Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

fathi
17. sep 2010

@petot - že také školy nie sú? 😵
@tonito - OK, skus mi poslat aj ty email, poslem ti tu pracu. Rada by som sa prisla k vam pozriet, to by bolo super. Napis mi IP 😉
@arnika1 - Ďakujem, velmi dobra rada, ja tiez verim ze vsetky stresy sa z matky prenasaju na dieta, aj preto mi kazdy z mojho okolia hovori ze mam kaslat na statnice aj keby som ich rovno neurobila nikdy, hlavne je babo 🙂

petot
17. sep 2010

@arnika1: Epigenetika je stará známa vec, ale prejavuje sa aj cez 2 generácie, možno aj viac, čiže nielen z rodičov na deti.

V Tvojej úvahe o environmentálnom faktore všetky predpoklady ukážkovo spĺňajú vakcíny. Používajú sa plošne, preto neexistuje väzba na konkrétne miesto. Čas nasadenia presne zodpovedá nárastu autizmu. Miestami až priveľmi presne: http://childhealthsafety.wordpress.com/2009/06/...

Ináč sú Tvoje úvahy celkom správne a je isté, že spoločnosť zďaleka nechápe rozsah problému, pretože tento výskyt autizmu začal len nedávno a ak je to dnes 1:150 u detí, tak naplno sa to prejaví až o pár rokov, keď bude treba niekde v spoločnosti zaradiť desaťtisíce mladých dospelých autistov. To je tiež odpoveď na tvrdenia, že je to len zlepšenou diagnostikou - zlepšila sa diagnostika 100x? Lebo výskyt autizmu stúpol 100x za jednu generáciu!

slavkadamko
17. sep 2010

@pufff nič v zlom ale skus nám trocha priblížiť tvoj záujem o auti detičky,nesuhlas s očkovaním a detox organizmu?
máš s tým nejakú skusenosť? kedže si tu viacmenej ako anonym tak mne je tažko veriť takýmto ľudom,ktorý nedokážu otvoriť svoj svet...

slavkadamko
17. sep 2010

@fathi pre mna je ta tvoja bakalarka prinajmenšom za A 🙂 ale to je hodnotenie maminy drobca s autizmom a nie študovanej "pani"profesorky 🙂 ja ti taktiež ponukam pobyt u nas doma a rada prijmem aj pani profesorku-potom možno pochopí čo je to auti dieťa 😠 kurnik a ak takato škola existuje tak ju s najväčšou radosťou vymenim za špecku 😉

erikasadek
autor
18. sep 2010

ahojte. 🙂 vidim ze tu r 🙂 iesite nieco ine, a ja nestiham precitat vsetko. ☹
no drzte nam palce , pato ide do posledneho tyzdna observacie, a na buduci tyzdne budu skusat terapiu ponika, hudba ine, ako vnima, a ako dokaze to na neho posobyt.... drtzte nam palce nech si ho nechaju a nech pokracuje aj tento rok.. 😉 😵 😅

mon25
18. sep 2010

erika ahoj 😵 ,
drzim ti a Patrickovi palce, nech vsetko vyjde ako ma 😵
potom napis ako sa mu pacil ponik 🙂

pufff
18. sep 2010

slavkadamko "@pufff mna prekvapuje odkial čerpeš informacie...o ortuti som sa to zatial nedočítala nikde a tvoje tvrdenie len potvrdzuje naše výsledky,ale potom mi povedz z akých výsledkov mame zistiť hodnotu ortute v mozgu????"
Z nijakych. Mozes si vyrezat kusok mozgu a dat to analyzovat. (to je vtip, nie ze by to niekto naozaj chcel urobit)
Ako inak by sa to dalo? Nijak.

Jediny sposob, ako neinvazivne zistit "ULOZENU" ortut v NIELEN mozgu ale aj v ostatnych organoch, je zacat brat chelator (DMPS/DMSA, ak by nestacilo pridat aj ALA [Alpha Lipoic Acid]), a odobrat vzorky mocu vzdy 1-1,5 hodinu po zobrati chelatora (pretoze priblizne vtedy je najvacsia sanca ze bude chelator "aktivny" v krvi, a budes tu ortut aj vylucovat vdaka nemu - kedze DMPS ma "polcas" vylucenia z tela 8 hodin a DMSA 4, keby si odobrala vzorku mocu neskor, mala by si mensiu sancu, ze zvysenu hladinu ortute v nom nameras - pretoze telo samotne sa ortute zbavuje len VELMI pomaly - proste na to nema dost dobry "prirodzeny chelator". Glutahion - nas hlavny telesny antioxidant - navazuje ortut na seba iba 1-itou vazbou - tak ako aj vela inych latok v nasom tele - kdezto synteticke chelatory priamo na to vymyslene navazuju ortut 2-itou vazbou - a teda maju velku schopnost "zobrat" ortut od inych tkaniv a "nepustit" ju do dalsich.

mon25
18. sep 2010

slavi 😵 ,
som zvedava co ti povie metabolicka potom ked ti vyjdu pozitivne OP z moci ako nam 😉 ,
inak by ma riadne nas.ali v tom Finclube 😠 , ved ti mali spravit vyklad k vysledkom vlasovej analyzy oni, prever si to este 😕
co sa tyka soferovania, skus si prejst tu tasu viackrat sama mimo spicku, urcite to zvladnes 😉
Fredino nastupil do skolky do Andreasu na 2,5 hod denne, super sa adaptoval, ucitelka sa mu paci 😉 , bola u nas doma sa zoznamit uz pred nastupom, tak ju nechcel pustit domov 😀 , chvalia ho ze pekne ide dopredu, tak dufam, ze mu to vydrzi
este chodime aj na logopediu s tym bol trosku problem, zo zaciatku vzdy dost protestoval a odchadzal 😀 ...ale naposledy sme zazili sok 😀 uz ked vystupil z auta, tak letel k budove a ked sme vosli nestihla som ho chmatnut, tak vpalil rovno k logopedicke, ktora akurat vyprevadzala dieta ktore uz skoncilo a kedze sme museli este 10 min. cakat , tak sa vesal na klucku a dobijal sa vehementne dnu 🙂

a takto sme isli prvy krat do skolky

mon25
18. sep 2010

puff,
len pochop nas, nase deti su este malicke a toto fakt nie je vitamin ani vyzivovy doplnok, mame proste strach sa do toho pustit 😒 neviem si napr. predstavit donutit maleho aby sa vycikal 1-1,5 hod. po zobrati chelatora 😅

mon25
18. sep 2010

arnika 😉 ,
tak fajn ze si to stihla, bude mensie postovne 😀 ,
daj link na tie kapsule Magne B6
co sa tyka kalcia, my davame zo Slavkou take specialne ciste C- cko praskove z UK a tam je pridane aj nejake kalcium
ale chystam sa na toto
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1264630-swi...
ja davam uz SWISS laktobacily a toto som nahodou nasla v letaku od nich a je to celkom fajn komlex pre nase deticky
😵

pufff
18. sep 2010

slavkadamko: "@pufff nič v zlom ale skus nám trocha priblížiť tvoj záujem o auti detičky,nesuhlas s očkovaním a detox organizmu?
máš s tým nejakú skusenosť? kedže si tu viacmenej ako anonym tak mne je tažko veriť takýmto ľudom,ktorý nedokážu otvoriť svoj svet..."

Jasne. Chapem. Mam OSOBNU skusenost - to jest "na sebe".
Ale nie-"LEN autizmus". Ja som jednak maval prechodne autisticke a ine typicky "ortutove" problemy cele moje detstvo, ktore si pamatam - najma na zakladnej skole (matka ma aj par krat doviedla ku psychologovi a pod. ale - co s takym niecim spravi psycholog? akurat sa s deckom porozprava a nic z toho. ani psycholog ani decko nechape, co je "vo veci" a decko ani nechape uplne, ze je s nim nieco "v neporiadku"), Po zakladnej skole, popri dalsom studiu sa moj stav o nieco zlepsil, a po vystudovani som bol urcity cas aj relativne "praceschopny". Avsak problemy s bavenim sa s ludmi a ine "ortutove" problemy (vtedy najma emocionalne) som maval obcasne aj v zamestnaniach, a ciastocne aj preto som ich "striedal" spravidla po roku a niekedy aj skor. Vtedy som si tiez neuvedomoval plne, ze to bolo ciastocne aj mojou "chybou" - ale to najma vdaka tomu, ze som vzdy isiel "od horsieho k lepsiemu" zamestnaniu a tak som to bral skratka ako "pokrok" aj ked s trosku "kostrbatymi" odchodmi od byvalych zamestnavatelov vacsinou. Z posledneho zamestnania som odisiel s viziou podnikania.
V praxi som sa ale neskor dostal do obdobia, kedy som sa najma z financnych dovodov velmi zle stravoval, vdaka comu sa mi dostalo do "kritickych" miest (CNS + mozog) asi dost vela ortuti, a odvtedy som zacal mat "ortutove problemy" v DOST VELKEJ MIERE.
Tu je "zvysok"/dalsie detaily mojho pribehu (nebudem to sem cele kopirovat):
http://detox.forum-zdarma.sk/viewtopic.php?f=3&...
http://detox.forum-zdarma.sk/viewtopic.php?f=3&...
A pisem "ortutove problemy" lebo ortut ma viac vplyvov a "priznakov" nez len to co je nazyvane "autizmus" - a moj zaujem nie je len o "nalepky" ktore sa im davaju ("autizmus", "alzheimer", "syndrom chronickej unavy" atd.), ale o to, "CO TO SPOSOBUJE". Ze som sa dostal k chelacii a k informaciam o tom, kde vsade sa ortut nachadza (napriklad tie ockovania), je len logicky nasledok toho, ze som sa o tieto veci zaujima.

pufff
18. sep 2010

A odkial cerpam informacie? Vacsinu zo zahranicnych zdrojov, ale zo SLOVENSKYCH je tu tiez zopar:

http://derealizacia.wgz.cz/
http://detox.uforum.sk/
http://detox.forum-zdarma.sk/
http://vip.ne-e.net/book/4671

Ja som sa k tym slovenskym dostal najma preto, ze som potreboval zistit, ako sa k chelatorom (DMPS, DMSA) dostat V NASICH PODMIENKACH, a chcel som vediet skusenosti ludi, co uz tym "presli" alebo tym aspon "prechadzaju".

Inak za jeden z najlepsich zahranicnych zdrojov najma ohladne chelacie povazujem Andy-ho Cutlera:

http://home.earthlink.net/~moriam/
http://home.earthlink.net/~moriam/ANDY_INDEX.ht...
http://curezone.com/faq/q.asp?a=3,76&q=102

A ako som napisal, nezaujima ma "len autizmus" - zaujima ma vsetko, co ortut v ludskom tele sposobuje a zapricinuje, a ako sa jej zbavit co najlepsie.

pufff
18. sep 2010

"puff,
len pochop nas, nase deti su este malicke a toto fakt nie je vitamin ani vyzivovy doplnok, mame proste strach sa do toho pustit neviem si napr. predstavit donutit maleho aby sa vycikal 1-1,5 hod. po zobrati chelatora"

Das mu vela pit. :P :D Inak pri chelacii by clovek samozrejme nikdy nemal byt smadny - aby co najlepsie podporil vylucovanie ortute (lebo pri DMPS a DMSA to ide z 99% mocom).

Inak jasne, nie je to take lahke s detmi ako s dospelym. A tiez treba dietatu davat pomernu davku k jeho hmotnosti - co urcite nie je vzdy lahke - ked si zoberies, ze dospela "zaciatocna" davka je dajme tomu 100mg a ako vahu dospeleho "odhadnes" 60kg, tak ak ma tvoje dieta 1/4 z toho, musis byt kreativna a vymysliet nejaky sposob, ako tak malu davku vobec "ziskat" z kapsul, ktore maju obvykle bude 100mg alebo 250mg. :D

A este k tomu, ze to nie je vyzivovy doplnok - napriklad v USA a Kanade to JE. 🙂 A da sa to volne kupit:

http://www.naturaheal.com/D.M.S.A.-METAL-DETOX-...
http://dmsachelation.com/store/
(z tychto zdrojov to kupuju ludia aj od nas inac)

I ked uz aj v USA sa to FDA snazi zakazat - vela ludi zistilo, ze to "funguje" a farma-biznis nema zaujem prichadzat o biliony tym, ze ludia sa uzdravia z chorob, ktore by mali inak dozivotne.

fathi
18. sep 2010

@slavkadamko - haha, ďakujem 🙂

slavkadamko
18. sep 2010

@erikasadek sorry asi sme trocha odbočili od temy 😉
erika paťko je na tej observacii celý týžden,alebo ti ho poobede vozia? chcelo sa mu po mesiaci opäť do školy? držim palce nech pokračuje aj tento rok a hlavne nech robí užasne pokroky 🙂

slavkadamko
18. sep 2010

@mon25 vysledky od dr.Urgeho budem mať buduci tyžden tak som velmi zvedava 😉
finclub ma aj konzultacie ale len ak si členom,no tie testy su dosť pochopitelné,aspon pre mna ako laika-čoho je malo to treba doplniť a čoho je veľa,tak...o tom sa chcem s nou poradiť...
je super že sa Fredinkovi v školke páči 🙂 a vôbec neplače, že tam ty nie si?
s logopedičkou mame rovnaku skusenosť...od kedy tam Damko nabehol dnu ,schytil chlapčeka za ruku a doslova ho vypoklonkoval pred dvere tak chodime presne na obj.čas ale aj tak sa nám stava že ešte tam ma dieta a Damko tam bezhlavo nabehne a začne rozkladať stavebnice takže jej predošla terapia musí skončiť 🙂 ale je vidieť že ho ma rad a vie to s nim ,a to ma veľmi teší 🙂

slavkadamko
18. sep 2010

@fathi hihihi tak kedy ťa mame očakavať? 🙂

erikasadek
autor
19. sep 2010

@slavkadamko mon.. ahojte.. dakujem
no pato je tam este jedne tyzdne dokopy 3 tyzdne observacie rano je v skole a na 12 ide do nemocky hned az do 16... kazdy den.. okrem utorka a stredu tam je cely den od 9 az do 16 😉

vidim ze stavebnica u logopeda ma vsade uspech.. 😀 pato s nej robi stale vlak a tlaci lahne na zem a ideeeeeeeeee ☹ 😀

no ja som nasla vela na fr strankach tiez co sa tyka detoxu;;ale ja osobne moj nazor do toho pojdem len s lekarskym dohladom ..
http://www.labosp.com/fr/remedes_naturels/tmd_t...

osobne sa chystam v nemocke mam 5 oktobra objednana... na vysledok tak nahodim temu a nech mi pomozu daju nazor , alebo nasmeruju kam mam ist...;
ale len tal sama naozaj nemam chut ist vsade pisu treba lekarsky dozor.. 😉

ze ste troch amimo temy nevadi , len dufam ze to tu neskonci hadkou... 😉 to by som nerada.. 🙂
pa ideme vonku... budem tu zajtra;. 😉

fathi
19. sep 2010

@slavkadamko - bárskedy, no čo som počula autistické decká nemajú radi keď ich príde niekto cudzí očumovať ☹ Škoda, lebo osobnú skúsenosť by som veľmi uvítala. Predsalen, ako môže niekto písať o veciach o ktorých nič nevie, resp. dočíta sa z kníh??? 😖

mon25
19. sep 2010

fathi 😨 ,
tak mojmu autistickemu decku napr. nevadi ked ho niekto cudzi ocumuje, ale asi by som to takto neformulovala, sorry 🤐

lucec
19. sep 2010

fathi nejako som to nepochopila ten tvoj posledný komentár. Škoda, že nemáš osobnú skúsenosť 😲 😲 😲, veď buď rada. Ani mne sa nepáči tá formulácia autistické decko 😢 Nehnevaj sa ale sme veľmi citlivé na svoje detičky a určite by som ich takto nenazvala. 🤐
Inak ahojte erikasadek, mon25, slavkadamko 😉 aj všetky pravidelné prispieveateľky. Ja som tu už párkrát bola, vždy som riešila či môj synček je alebo nie je autista, ale už som presvedčená. Jakubko má 20m a tiež si myslím že má PAS, aj keď neviem presne akú formu, lebo zatiaľ mi to nikto nepotvrdil, aj napriek tomu, že má väčšinu príznakov. Až na to, že sa pred mesiacom poriadne rozkecal, 😀 tak si myslím, že to bude možno Asperger. Boli sme už aj u homeopata, ale teraz som na vážkach pretože Jakubko sa odvtedy dosť zhoršil. Tak neviem, či tomu mám veriť. Začal chodiť po špičkách, čo predtým nerobil, je viac plačlivejší, hádže sa o zem už aj za to,že sme dnes vystupovali z výťahu a on sa chcel ešte voziť 😅. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť, že by sa Vám dieťatko zhoršilo. On vravel,že to môže byť na začiatku, ale koľko to asi bude trvať. Som z toho zúfalá, lebo veľa som si od toho sľubovala. Bojím sa aby to nebolo ešte horšie. ďakujem za každú odpoveď a želám veľa radosti s našimi super detičkami 🙂

erikasadek
autor
19. sep 2010

@fathi 😠 😖 no comment 😖
@lucec ak si bol au homeopata neiem co ti dal.;ale v hoemo plati ze na zaciatku sa zhorsuje diagnoza teda rpiznaky tak sa neboj neskro bude ovela lepsie;.. 😉
a halven nevesaj hlavu este ma len 20 mesiacov....

mozno ta potesim patov brat mladsi josha je zdravy inteligentny chlapcek a ver mi stale niekedy chodi po spickah pytala som sa na to nic mu nie je v tomto velu deti radi chodia po spickach.;ale bud na pozore stale .. 🙂

lucec
19. sep 2010

o.k. @erikasadek dakujem za povzbudenie ja ešte stále v kútiku duše verím že sa z toho nejako dostaneme a že nakoniec povedia mne že patrím na psychiatriu, ale to by bol ten lepší prípad ja som bola odjakživa trafená 😀 😀 😀
a o tom lieku ti napíšem do IP 😉

slavkadamko
19. sep 2010

baby fathi to asi tak nemyslela 😉 bakalarku ma skvelu,a aj ked nemá anjela s touto diagnozou tak je cťou že sa touto problematikou vobec zaobera 😉

@lucec erika ma pravdu,vo väščine najprv nastane zhoršenie ,na to nas aj homeo upozornila....a potom sa to zlepšilo...len treba vydržať 🙂
no nakoniec možno to fakt nebude take zle ako to ty vidíš 😉

arnika1
20. sep 2010

@mon25 ahoj link je http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
aj ked som ich kúpila v lekárni. Čítala som na niektorej diskusii, že to auti detičkám pomáha, tbl. lepšie ako ampule, ale moj malý tabl neprehltne, takže mám ampule. B6, je tam menej ako by potreboval. Ešte neviem či to malému pomáha je dosť nervózny a s nadšením rozhadzuje. Na druhej strane sa začal viac túliť a dokonca sa už pritúlil aj k manželovi a starým rodičom. Predtým som dávala sirup Pikovit IQ a ten zaberal lepšie, malý bol v pohode a začal sa zaujímať o okolie, takže ho idem zase kúpiť. Tebe malý prehltne tabletky? Alebo ako mu ich dávaš?

arnika1
20. sep 2010

@lucec ahoj moj malý má 22m a ja sa tiež chystám k homeopatovi. Napíš mi prosím do IP aký liek máte a ku komu chodíš. Inak som to tiež čítala, že najprv príde zhoršenie a potom sa to zlepší, mám z toho strach. Ale vraj deti u ktorých je zhoršenie, tak tie majú väčšiu šancu na vyliečeni. Aj ked vela rodičov sa vraj zlakne a prestane homeo dávať ☹ bojim bojim.

arnika1
20. sep 2010

Myslí že Fathi iba použila žargón. Pre mňa boli deti - decka až do pôrodu, odvtedy sú to detičky, slniečka 😵 to chce mať vlatné deti 😅

arnika1
20. sep 2010

@erikasadek ahoj už si dávno nenapísala ako ti Patriček napreduje. Velmi sa zlepšil? Ako ti rozpráva? A hraje sa s Joshom? Tajne snívam o tom, že keby sme mali strašne vela peniažkov, dala by som Danuška do takého zariadenia ako máš Paťka. 😀

zuzanada
20. sep 2010

Pridávam sa k @arnika1, @pufff a ostatným, ktorí sa pokúšajú nájsť príčinu takého nárastu autizmu. Fakt sa muselo niečo stať, lebo veru lepšou diagnostikou to nebude. To by som určite aspoň začula, však takto sa správal, ten alebo ten, len sa to vtedy volalo ?????, alebo sa to nevolalo nijako. To ako sa správal ten neurochirurg len dokazuje, že lekári si stále nechcú tento nárast uvedomiť a všetko prikladajú len tomu, že matky nemajú na deti čas, príp, nezvládajú výchovu, alebo sú moc precitlivelé a robia "zo somára komára"....... Je to smutné, lebo oni by mali byť prvý ktorí by mali začať alarmovať a "biť na poplach"! 😒

Musím sa pochváliť naším prvým veľkým pokrokom. Včera sa Maťo pokúsil povedať svoju prvú básničku, zrazu z ničoho nič začal recitovať. Najprv som nevedela, čo to bľaboce, ale nakoniec z toho vyšlo Anča kráča, auto fičí...........

🙂 😀

Som nekonečne šťastná.............

esssi
20. sep 2010

Zdar dámy...tak jsme tu měli terapeutku z Aply-Raná péče....Štěpa má dle ní stopro PAS...