Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

cecil36
6. mar 2014

Baby, prosim vybavovali ste si pri dietatku predlzenu matersku? Ak ano, ako dlho dopredu a co ste museli dolozit? Dakujem.

ajkuska
6. mar 2014

@cecil36 ahoj, treba viac ako mesiac lebo majú lehotu na rozhodnutie 30 dní, aby si to potom stihla doručiť zamestnávateľovi, doložila som všetky lekárske správy - neurológ, psychologička a u nás aj rehabilitačná lekárka - nie staršie ako pol roka a žiadosť vyplní aj pediatrička (mňa poplašila pediatrička, že nie staršie ako 3 mesiace, tak som narýchlo obehala lekárov, ale stačí nie staršie ako pol roka). Nám schválili na rok.

ria80
6. mar 2014

Hledám maminky z Brna s dětmi s aspergerovým syndromem. Jsem v tom nová a potřebuji s hodně věcmi poradit a celkově se v tom zorientovat, případně setkávání s dětmi apod. Kdybyste mi chtěly pomoct, ozvěte se i na IP. Díky. 🙂

cecil36
6. mar 2014

@ajkuska dakujem 🙂 a potom to savas na socialku ci kam?

ajkuska
6. mar 2014

@cecil36 na úrad práce, ak si predtým pracovala.

cloemail
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
albertka
7. mar 2014

@nensyke My sme mali tiež problém so zadržiavaním stolice, pomohlo užívanie laktulózy - sirup Duphalac, nie je návykový, po dlhodobejšeom užívaní malý kakal pravidelne, po niekoľkých mesiacoch sme ho vysadili a ide to aj bez sirupu. Predtým som skúšala všeličo a nič nezabralo. držím palce.

kocica51
9. mar 2014

ahoj nám nedavno potvrdila psychologička moju obavu že moj 2 a pol ročný synček je autista :( ... je hrozne agresívny a ked mu niečo nedovolím sám si ubližuje a ten jeho pohlad ako keby mal vlasný sved.. Do budôceho stretnutia nám kázala psychologička aby sme s ním udržiavali očný kontakt ... chcela by som vedieť čo to obnáša do budúcnosti ?? som s toho velmi zúfala ale musím isť dalej lebo inak mu nepomôžem :(

damnam
10. mar 2014

Tak máme už školáka.Od septembra nastupujeme do školy. 🙂

ba0terka
10. mar 2014

ahojky 🙂 dávám sem odkaz https://www.modrykonik.cz/group/5427/ na naši auti skupinku 😵

adman
10. mar 2014

@mardenad, @silvikam, @zuzana76, @valika_val Takže bola som s tým pieskom u detskej a dala to do laborky – nález negatívny, potom bola som s tým aj u detskej gastro doktorky, prehliadla ju na sono + z laborky nález tiež negatívny – neviem, čo si mám o tom myslieť, pretože má piesok aj naďalej v stolici. Už som začala dávať probiotiká + hylak forte, keďže je tiež proboiotikom.

valika_val
10. mar 2014

@adman tak to je fakt zahada... dakujem za info.

adman
10. mar 2014

@kocica51 rýchlo začni gaps dietu. ešte jedna vec pečítaj so knihu: Syndróm trávenia a psychológie Natasha Campbell-McBride. Dá sa stiahnuť na uložto. http://www.uloz.to/xEjsq3P/mcbride-zip
Prajem plnosť požehnania a Božích milostí.

silvikam
11. mar 2014

@adman No tak ak to má negatívne buď kľudná. Podľa mňa to môže byť aj vláknina zo stravy. Všetko dobré, držte sa.

alikaa
11. mar 2014

Koho by zaujimala prednaska od Blahovej o liecbe autizmu, o MMS, antihelmetikach a informatikach (joalis) odporucam pozriet toto video -

https://www.youtube.com/watch?v=OS4nIOVwH3I

Pripadne este prednaska od Konradovej o tom ako odkovit, odkyselit, odcervit a zvysit imunitu -

https://www.youtube.com/watch?v=7CU435pnH88
marhav
11. mar 2014

Zdravím vás tu , píšem , lebo sme dnes boli na jednom skvelom vyšetreni u odbornika doktora Pintera a po ôsmych rokoch som sa sa dozvedela , že môj syn nemá DMO ,ani autizmus a na základe diagnostiky mi presne povedal , čo lekári v tehotenstve zanedbali, je to pravda, lebo ja tu chorobu skutočne mám povedal mi že všetko čo bolo zanedbane do 5 rokov napravime a syn pojde do normálnej školy . Nemam dôvod mu neveriť , nakolko v mojom okolí vyliečil vela ľudí z rakoviny , a roznych , ťažkych ochorení , on je onkolog , biochemik ,vedec, , nehovorím , že robi zazraky na počkanie , ale na zaklade diagnostiky presne povie čo v tele nefunguje a ako to napraviť

marhav
11. mar 2014

samozrejme liečba je platená , my sme prave začali čistenim organizmu a potom nás čaka , posilnenie mozgu a kosti , lebo s tým ma malý problém

narantuja
12. mar 2014

@adman myslim, ze se to da interpretovat tak, ze mozne priciny, na které si pediatr a gastro myslely, testy nepotvrdily a skutecny důvod pisku ve stolici zustava nadale neznamy. Každý test zkouma jen urcity okruh problémů, je dobré vedet, po cem lekari patrali a co konkretne testovali.

Prof. Strunecka, v knize Premuzeme autismus uvadi, ze piscita stolice (barvou a strukturou) muze byt důsledkem nedostatku taurinu (aminokyselina) a s tím spojeneho nedostatku žlučových kyselin, které jsou nezbytné pro zajištění dobrého trávení tuků.

Nektere maminky tady, jak uz vis, uvadeji, ze to vymizelo po podavani probiotik. My jsme měli písčitou stolici také, pouzivali jsme dlouhodobe probiotika i taurin uz před tim, nez vysla kniha, tak nevim, co z toho pomohlo u nas. Mozna oboji?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rela23
12. mar 2014

@kocica51 ahoj, nám len nedávno diagnostikovali detský autizmus, no toto diagnostikujú až po 3 ťom roku , lebo dieťatko sa stále vyvíja. Na tvojom mieste by som navštívila špecializovanú pedagogicko logopedickú poradňu a tam ti poradia ako sa s dieťaťom hrať aby si ho motivovala ako udržať a cvičiť očný kontakt.

adman
12. mar 2014

@narantuja ja jej už dosť dlho niekoľko mesiacov dávam rybací olej z treščej pečee a hylak a končí mi už biogaya a baby perls.

vasylysa
13. mar 2014

@orleta este nie ale chystame sa na to od buduceho tyzdna;)tiez zijeme v anglicku a Len nedavno Bol syncekovi diagnostikovany autizmus,ale riesime ho uz vyse roka,kedze este nerozprava a je celkovo iny.nasli sme si homeopatku ktora sa specializuje aj na cease therapy.mala si na mysli nieco take?;)

kocica51
13. mar 2014

@rela23 aha dakujem určite vyskúšame

vasylysa
14. mar 2014

@adman moj syncek tiez mal piesom v stolici a presne to zmizli podavanim probiotik. Zmena bola markantna,do 4 dni mal uplne krasnu stolicu(ak moze byt krasna;))predtym bola taka hnackobita ale s pieskom,takze sa to strasne zle utieralo,len musia byt asi dost silne,aby zabrali;)

anka912
14. mar 2014

@evamarek77 tiež som počula ze je možné súbežne poberať podporu a OP, treba ísť na upsvar a spýtať sa, ale nejakej skúsenejšej pracovníčky, nenechať sa odbiť s tym, ze prvé co ti povedia ze to nie je možné. Ak je možné súbežne robit a mat OP, tak logicky by to malo ísť.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adman
15. mar 2014

@vasylysa @narantuja @silvikam @valika_val @zuzana76 @mardenad - takže, ako som písala 10.3., že už som zas začala dávať probiotiká + hylak forte, keďže je tiež proboiotikom. (nejako som ich zabudla podávať nejaký čas, čo som si uvedomila až teraz priebežne) Ďakujem Vám za rady - pomohlo! Ešte tam má v stoloci malé množstvo piesku, ale je vidno veľký pokrok - cca 80% toho piesku už niet. Mimochodom gastro doktorka Olexová v PO mi povedala, že vlastne na rozbore stolice sa nevenovali tomu piesku, ale iným testom. Tak sme sa dohodli, že ja jej tú stolicu rozpustím vo vode a ten piesok, ktorý by zákonite mal spadnúť na spodok jej očistený donesiem a ten pošle na rozbor. - už vlastne jej nič nedonesiem... Nechápem, prečo to neurobili v laborke, keď som im špeciálne doniesla kus stolice a nie len výter.
@narantuja - ospravedlňujem sa, že som ti písala, že to podávam, z toho vyčerpania som si neuvedomila, že som to nejaký čas malej vynechala.
Teraz som si uvedomila, že ten pisok sa jej začal tvoriť po tom, čo sme boli v nemocnici kôli záchvatovému zvracaniu a následnej hnačke.

valika_val
15. mar 2014

@adman ja som to aj tusila, ze v laborke sa nebudu venovat nicomu nad ramec. ani keby si im tam ten piesok osobne ukazala, oni maju svoje testy, svoje postupy...
a s prepacenim, ale ty mas robit hokusy pokusy s tou stolicou? ved to je absurdne. podla mna ta len chcela odradit.

solinkarka
17. mar 2014

Ahojte...chcela by som sa spytat na dr. Janosikovu od kolkych rokov bere deticky..moj maly ma 2r a 3m dakujem