Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

nensyke
26. jan 2012

@maria1610 ok, dakujem tak asi by som to už mala teraz vybavit...Dadko bude mat máji 3 roky...

erikasadek
autor
26. jan 2012

@lucka261177 najprv by ste tu museli pîsat! aby som mohla na vas reagovat precitaj si co pisete sem !!!a co pisete do sukromenj naco mam reagovat naco sa da reagovat reagujem inak nemma naco !!!!
@slavkadamko slavka moja zalta ahoooooooooooooooooooooj, dakujem ti za podporu ty si ma vzdy chapala a rozumela mi.. 🙂 nemam co dodat , normalne som ani konika nechcela otvorit uz; ale na potvoru je zaznamenany a automaticky sa spusti pri otvoreni webu!! 😀

mile damy ja som zvyknuta opakujem je slusnostou ze ak niekto pyta o sluzbu tak reagujem ano uroben, nei dakujem nezaujima , ma!! tu bohuzial to vyzera ze kazdy ignruje...
nechajte si temu je aka je , uz nema toho ducha akeho mala riesia sa tu uplne somariny s prepacenim vatsinou, pretoze to zakladne si nechavate v sukromnej; bohuzial do sukromnje maju len vyvolene pravo atak tema je len o vas a pre vas!!!!

nie nepoznam vas vsetky aj ked som vas s casu citaval, ja nemma cas sediet na nete dlho bohuzial casu je malo a to malo som vzdy sa snazila aspon precitat takze co to o vas viem... nemozme odpovedat na otazky socialnej pomoci na slovesku ani v cechcah nepoznam vsetko takze nemozem radit!!!
moja rada pomoc bola vzdy v pocuvani a v podrzani toho druheho; v tomto duchu bola vedena tema na zaciatku pocutie toho druheho, a reakcia... vy ste v duchu reagujem u toho koho mma rada a kde mi to vyhovuje bohuzial .. prosim uz mi neodpisujte ani cez ip ani to nemam ani chut ani cas nato , bohuzial som vas sklamana nic viac, poviem to rovno;, aj ked som tu dlho nebola, a vratila som sa pretoze som to psychicky potreboval nasla som zatvorene dvere v tejto teme co ma sklamalo vy to samozrejme vidite inak, ja to vidim takto boli to 😔 nevadi, 😉 nie je to koniec sveta..... modry konik uz nie je co bol ... bohuzial....

erikasadek
autor
26. jan 2012

@nensyke keby si ma poznal od zaciatku tak by si vedlea ze moj muz bol tazky boj cele roky!! tiez to nechcel vidiet a odmietal bila som sa proti nemu a aj proti systemu ktory je tu uplne iny a cuzdi, je to tu ine ako na slovensku a musela som sa naucit tu plavat a zhanat info ako pomoct patovy a kde s nim ist!! mne nemal kto pomoct na zaciatku nebolo forum u pata neboal diagnoza a na zaciatku ma ani nenapadlo co mu vlatsne je!!! o to to bolo tazke nemam rodinu tu som sama na vsetko!! kamaratky su min 2000 km odomna kazda ma vlstny zivot som 17 rokov prec so slovenska tazke neake stopy to zanecha!! na vztahoch.. nemma podporu ani u vlastnej mamy

takze na zaciatku som to mala sakramentsky tazke!!!
az ked mal patrick 5 rokov moj muz zacal akseptovat to co mu je pomaly o to viac ze ni eje europan !!a jeho mentalita je uplne ina, p^rvy syn a nieoc take je nemyslitelne pr ejeho ego!!!! tazke ano boj to bol na kazdej strane a musel asom ho ustat::: aj za cenu potratu!!! kedze psychika ma svoje limity a bohuzial nici aj telo ked j etoho vela!!!
takze viem ake to je, nam pomohlo a odporucam to vam kazdej ak mate podobny problem ist s partnerom spolu raz za cas ku psychiatrovy ktory vedie vase dieta aby vysvetlil situaciu vasemu partnerovy aby si vypocul postoj vasho partnera, pretoze niekedy je to len o videni veci s jedneho uhla a chlap veci vidi!!!! vzdy kratkozrako!!!
mojmu to momohlo neskutocne, jeho otazky a mozne situacie v praxi ked mu boli vysvetlene, strasn epomohli po dlhom premyslani pretoze chce to cas, treba pockat a dat cas;;;; prisel za mnou s placom ze mi dakuje!!! zato ze som ustala pata apomohla mu nasla sposob ako mu pomoct aj napriek jeho kopancom mne pod kolena!!u mojho muza je co povedat nieco take!!!!!!!!!

ze mi nepomahal ze odteraz tu bude pre mna a pr emojho syne pretoze nas miluje a chce pomoct ale mam mu pomoct ja!! tiez ze potrebuej moju pomoc ze nie je taky silny ako ja!!!!!!

ja musim byt silna za nas vsetkych bohuzial!! ked je to to cena kludu a porozumenia v rodine tak to beriem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sisstin
26. jan 2012

no já teda tak nějak nevím, proč vůbec vzniká takhle situace 😕 já teda jen pravidelně čtu, přispívám jen s něčím, k čemu mám co říct...

ale nikdy mi nepřišlo, že by tu na sebe někdo nereagoval a absolutně nemám problém, že holky maj svoji soukromou skupinu, vlákno téhle diskuze je podle mě zachovaný 😕

chápu, že ne každý chce ventilovat vše veřejně..my taky tady máme veřejné téma a neveřejný v soukromý skupine na FB, kde se řeší bud nějaký věci, které nemusí každej vědět, nebo prostě i kravinky, aby se zbytečně nezahlcovalo téma tady na koníkovi..

zdá se mi to tu nějaké zbytečně vyhrocené, asi emoce pracují 😉

erikasadek
autor
26. jan 2012

@magimary probem je ten ze mam v poslednej dobe tazke dni patove spravanie s ameni zmenou a vyvojom a chce to vela sil a hlavne vela sebe ovladania s mojej strany na jednej strane som statsna dava mi to strasnu nadej do buducna!!! ze nic nie je stratene a ze zazraky sa deju ze bude fungovat mozno na 90% v tomto svete ked bude velky samsotatne hlavne ked uz tu my!! nebudeme, a hlavne ma aj mladsieho brata!! a ten dufam ze v buducnosti bude jeho opora robim vsetko preto!!!!
o to viac ze mam dve deti zatial avidim aj urcite utrpenie s jeho strany patove spravanie dokaze byt velmi krute !!a hlavne nepredvidatelne, pre mna unavne!! strasne som pretazena priznavam si to ale neviem zatial najst sposob ako ma odtazit!!!!
jedina moja utecha je este internet a kusok casu co mi ostava na neho...

nensyke
26. jan 2012

@erikasadek ahoj, mrzí ma to že takto medzi nami nejak vyostrilo, nejak sme si asi nepadli do oka..ale nelubi sa mi...že to tu chceš zabalit..neni to férové pre ostatné mamičky...hlavne ked tátu diskusia/ forum/ má pomáhat mamičkám ...

sisstin
26. jan 2012

a je to i písemným projevem...já třeba mám dost velkej problém pročítat příspěvky Eriky a Lucky...protože jednak je to ve slovenštině (který sice rozumím normálně, ale přece jenom rodnej jazyk to není) a jednak obě dvě holky moc nepoužívají čárky ve větě, Lucka nedělá ani moc odstavce....takže prokousat se tím je pro mě docela záhul.

A někdo, kdo zrovna má horší vnímání čtenýho textu, tak třeba nemusí odpovědět, páč se tím prostě neprokouše...není to o ignoraci..

tohle je můj subjektivní názor 😉

sisstin
26. jan 2012

jinak nevím, jestli vám psal Michal, ale taky chtěl do soukromý skupiny (možná už tam je), ale jelikož je AS, tak nevěděl, zda se může zeptat nebo ne 😝 tak jsem mu řekla, že může 😅 😅 😅

nensyke
26. jan 2012

@sisstin ahoj, akurát som aj na neho myslela, lebo už sem dávno nepisal, že čo sa stalo??

sisstin
26. jan 2012

tak se zeptal nebo se nezeptal? 😅 😅 😅 😅

magimary
26. jan 2012

prepáčte, ja budem teraz asi mimo,
ale vrátim sa k téme manželov, ktorú načali @erikasadek a aj @nensyke ...
mňa teraz celkom zaujalo to, čo napísala erika,
že vziať manželov/partnerov (aspoň) na jedno stretnutie s odborníkom...
@nensyke , vy už ste boli u dr. J. aj obidvaja? 😕
lebo pohľadu tvojho muža by to mohlo ozaj pomôcť...
a, sila, že mňa osobne to doteraz nenapadlo, až keď to erika napísala,
že u nás to bolo vlastne podobne...
tiež mal mužík najprv tendencie v tom zmysle, že ho moc pozorujem, že to moc riešim a podobne (a nadľahčoval to, že veď o nic nejde atd)...
a potom keď sme boli spolu na diagnostike u dr.J., tak dosť markantne zmenil názor... (jeho to hodilo akoby zase do opačného extrému), ale aspoň ma začal chápať a podporovať v tom, že keď sme potrebovali vyrábať pre malého zošity, pomôcky, krabice, tak to všetko robil vždy so mnou, pretože už jednoducho vedel, že treba...
takže, ako u eriky, tak aj u nás to pomohlo...

tak ma napadá, že či by to nebolo dobré aj vo vašom prípade, nensyke? 😕

erika, čo sa týka tých ťažkých dní, čo máte vy... 😔
je mi to veľmi ľúto...
ale viac s tým akosi neviem urobiť, neviem poradiť, lebo nemám autíka v tomto veku...
pre mňa je to akurát vízia toho, ako to bude raz u nás... a tak sa na to môžem pripravovať,
ale poradiť naozaj neviem...
ak by som vedela, tak ťa určite podporím aj inak, ako len účasťou... 😔

a k tej ostatnej atmosfére tu...
nemám rada takéto pretlaky, preto sa k tomu radšej nebudem ani vyjadrovať,
ale každopádne ani toto (práve toto) tejto téme neprispieva...
babky, čo sem prídu hľadať pomoc, nezaujímajú nejaké trenice,
očakávajú akútnu pomoc...
tak uvoľnime tému na to,
na čo bola určená...

nikto nechce nikomu zle,
tak sa podporujme naďalej, každý ako vieme a ako môžme...

/každopádne zavrieť ju by bolo veľkým, veľkým "hriechom" - môj názor/

sisstin
26. jan 2012

@magimary s těma chlapama je to všude stejný (až na zlaté výjimky). MP taky ze začátku absolutně nepřipouštěl nic - byl jsem hysterická matka, nevěnující se matka atd. Po diagnoze to teda přijal, ale stejně si myslím, že to moc nechápe. Nemůžu se s ním o tom absolutně bavit, bud rovnou zuří nebo prostě poslouchá a div u toho neusne, absolutně ho to nezajímá.

Taky oni to vidí jinak, když jsou furt v práci a my jsme s dětma pořád, nebo aspon nepřevážnější část dne 😝 já už jsem tohle vzdala....

nensyke
26. jan 2012

@magimary ahoj...pekný príspevok..
.ano bol tam aj muž u nej...aj teraz naposledy...ona mu aj povedala manželovi že Dadko je autista...ale manžel to nechce prijat...a ona zase nechcela ho moc deptat...aj sama hovorila..že manželovi to časom dojde.. a mám ho nechat v tom..že malý je ok..že vlastne on na to raz príde aj sám...

erikasadek
autor
26. jan 2012

@magimary no vidis aspon na nieco som vam bola dobra iny pohlad na vec a moja skusenost!!!!!

ano odporucam vam to vsetkym aj ked nemate velky problem s partnerom ale je velmi dolezite pre dieta vase dieta verte mi. tu si to vyzaduju , mna vidiet raz za mesiac + moznost davat otazky psy len pre mna ktory je v nemocke pozna patricka, nie neikto kto nepozna nas stava system rodinyy, je to uzasna pomoc pre rodica...

a zatvart ju nebudem len som mal ten pocit ze uz nie je potrbena vas sukromna vam staci a tak tato tsraca vyznam.

moj pohlad na vec svoje som uz povedala......;

erikasadek
autor
26. jan 2012

@nensyke nevzdavj sa a hlavne dotlac svojho muza znova hlavne nech dava otazky tvoj muz pyta nech s apta na urcite sutacie , mozno nema odvahu moj tiez nemal ale ked zacal anasa psy teda patova ho dokazala super sposobom relaxovat a dostat ho tam kde chcela otazkami aodpovedami ze vysiel odtial uplne lahky!! pozeral na svet uplne inak a aj na pata...
ja bezim idem po deti a denny kolotoc zacina!!

jedna vec verte mi je mi smutno ze som musela napisat co som musela do temy pretoze vzdy som boal proti aby sa tu hadalo a neviem co co doteraz bolo uplne ok.... ale musela som!!!!!

magimary
26. jan 2012

@nensyke aha, tak to je fajn...
rozhodne mu to dôjde, skôr či neskôr...
ale o to ani tak nejde, skôr som myslela, že by ti po tom poznaní mohol lepšie rozumieť, že by si s ním o tom mohla hovoriť... ale zatiaľ teda zjavne moc nie...
ale, zase, potom ozaj veľká väčšina mužov je takých ako píše @sisstin , takže-asi ťažko stavať vzdušné zámky, že jo? 😒 😉 tu potom ostávajú ozaj ako najlepšie pomoc na zdieľanie baby takto na diskusiách, pretože tu sa určite chápeme všetky (aj keď to každá môže vnímať inak 😉), ale rozhodne sa chápeme lepšie, ako bežne ľudia, ktorých stretáš a o týchto veciach nemajú ani páru...
no, s mojim mužíkom, sa už teraz ozaj krásne dá... je mi oporou, podporou a vždy si ma vypočuje a pridá k tomu svoj mužský názor... a to mi vždy pomôže, lebo sa na to môžem pozrieť aj z inej strany, nielen z tej mojej stále zaujatej...

a ešte, @erikasadek , ty máš podľa mňa toho objektívne moc, takže ja sa ani najmenej nedivím, že sa cítiš preťažená...máš byť aj prečo... 😒 😔 , tiež by ti bodlo, keby si si mohla niekde vyjsť len sama, alebo s mužíkom na týždeň, dva na dovolenku, že?
ale čo keď to je len zbožný sen, v našich prípadoch, že? 😔

sisstin
26. jan 2012

@magimary on jako třeba udělá, co mu řeknu..s Tygrem si hraje, snaží se s ním (velmi zřídka) i pracovat..to zas jako nemůžu říct, že by to měl úplně na háku, to ne 😉 Ale nechápe ten problém do hloubky, a asi ani nechce chápat...pro něj je to asi taková obrana. On mi řekne, že toho sám má dost a nepotřebuje ode mě ještě psychicky týrat...že stejně neví, co by mi na to měl odpovědět atd. 😝

Je to tak , jak píšeš...já třeba Tygrovy problémy v reálu neřešim fakt s nikým (ani s rodičema, ani s kamarádkama)..jen takhle po netu na diskuzích 😝

erikasadek
autor
26. jan 2012

@magimary ano mam toho vela a chcela som sa trocha podelit o trochu mojich starosti trocha sa odbremenit no bohuzial neda sa tu.....

iank dakujem za vymazanie mna zo sukromnej temy... demokraticke.. 😅 nevadi.. uz nemam co dodat pokracovat budem s ludmi ktorych poznam lepsie a ktory mi budu podporov a nie este dalsim bremenom.; stresu..
pisat sama sebe ma nebavy.....

drzte si sukromnu temu pomahajte si, vzajomne budete to potrebovat......

valika_val
26. jan 2012

@erikasadek
mrzi ma, ze si zistila "zavretu" sukromku skor, nez si dostala IP - nemohla som reagovat skor.
to, ze si bola automaticky clenkou, bola moja chyba - mala som sa ta opytat, ci chces byt v skuromnej teme. predpokladam, ze by si nechcela (ved si zastancom verejnej), takze sa ti dodatocne ospravedlnujem, ze si tam chvilu pobudla. uz je vsetko ok 😉

a velmi ta prosim, aby si prestala vyskakovat, pisat desattisice vykricnikov a "riadit" toto vsetko... je to verejna tema a kazdy moze robit co chce. prosim, nementoruj tu, nikomu nic nevycitaj, nesnaz sa prezentovat ako ta, ktora kazdeho vytiahne z biedy, kazdemu pomoze a pod.

my sa tu mame velmi rady (nestastie ludi spaja, zial), podporujeme sa a sme velmi tolerantne k povahovej rozdielnosti. lebo nam ide predovsetkym o deticky. skukromnych tem mozme mat (zatial) kolko chceme, je to kazdeho slobodna volba. kazdy sa rozhodne, kam bude prispievat, kolko bude prispievat a co konkretne napise.

a este jeden dost podstatny rozdiel: vacsina nas - mamiciek tu na SK - je s detmi doma a venuje sa im veeela vela hodin denne. dovolim si povedat, ze mas obrovske stastie, ze tvoj syn moze byt v nejakom zariadeni, kde sa mu venuju a ucia vela hodin denne, 6 dni v tyzdni (ak si dobre pamatam). u nas to nie je mozne. okrem toho mamky detom varia, vacsina z nich je na nejakej diete. chodia s nimi na vysetrenia a doma vela vela pracuju na roznych cviceniach (terapie, logo a pod.). takze tvoj a nas pohlad na celu vec (situaciu) je uplne iny. a pokial ty nas nechapes, nemozes sudit a odmietat to, co my preferujeme.

takze na zaver: ak ta smiem poprosit, prestan tu uz rozoberat, kto kde pise, preco tam pise, ci sa dost venuje tejto teme, alebo ma resty, prestan sudit a proste nam daj pokoj. nezahlcujme tuto temu osobnymi utokmi. je to tema verejna a preberame v nej nase deticky (a veci s tym suvisiace), takze ostatne zbytocnosti (ako osobne spory) nechajme bokom. 😵

maruskaaa
26. jan 2012

@slavkadamko ahoj, mozem sa sytat ako dlho ste na GAPS? my sme zacali 27. decembra, takze dnes vlastne mesiac...Moj syn bude mat o 2 tyzdne 5 rokov...rec sa nam rozbieha za posledne mesiace...ale k nejakej komunikacnej ma este stale daleko...

maruskaaa
26. jan 2012

@sisstin aj u nas je to podobne, MM sa malym hra...ale nechape ten probem komplexne...je pre neho dolzeite aby maly rozpraval....ale to neznamena ze sa potom nieco zmeni mavnutim carovneho prutika...

kaja73
26. jan 2012

@valika_val inak asi chapem o co erike ide-ja som dlhu dobu nevedela, ze mate aj sukromku ,ale akosi sa mi zacala zdat tema cudna,dako som aj prestavala mat chut sem chodit a az potom som zistila ze preco-zacali ste so sukromnou.
mne je to v podstate jedno,len viem co tym erika hovori-ozaj to je tu už oproti tomu co bolo, take nemastne neslane.
Už sem v podstate ani nechodim,niekedy citam,ale takmer nepisem-akosi som stratila nit.
Ale to nie je vycitka-ja vas chapem preco ste v sukromke 😉 ale chapem aj slova eriky-tot vsjo 🙂

helga1
26. jan 2012

Ja nejako nemám právo sa asi k tejto situácii vyjadrovať, pretože tu chodím veľmi málo, zväčša len čítam aj to nie všetko, lebo nestíham. Vždy ma potešia úspechy vašich drobcov. Predovšetkým ma ale zaujímajú veci, čo sa týkajú školákov, a ďalšieho napredovania keďže malá je školáčka. Informácie týkajúce sa starších detí sú pre mňa vždy obrovským prínosom, lebo môžem aspoň čiastočne predpokladať čo nás čaká. V podstate som ani netušila, že nejaká súkromná téma je. Je pravda, že prv tu bývalo viacej príspevkov, teraz je to menej.

anka912
26. jan 2012

@helga1 MŇa by veľmi zaujímalo, ako malá napreduje v škole a čo sa už naučila? Začína už čítať slová? Chápe matematiku v zmysle, že vie čo je plus a mínus?
Nepamätám sa, ona má predmety ako v bežnej ZŠ, alebo ma individuálny plán na mieru? Môj je taký akože školák, ale boríme sa so základnými problémami....
Veľmi ma zaujíma ako to zvláda.

erika2312
26. jan 2012

@valika_val Ahoj,ja som si s pani doktorkou Thorovou len písala,aj keď nevidela syna,podľa popisu správania a reči je podľa nej vysokofumkčný autista.To som si našla na ich stránke že najprv idú manželia a o mesiac idú manželia a dieťa,je to tam podrobné,trvá to asi 4 hodiny,ešte dobrá odborníčka je pani Krejčírová,treba skúsiť.

erika2312
26. jan 2012

@albertka ďakujem za povzbudivé slová,len to správanie je hrôza,dnes u logopedičky napluval na stôl a potom to rukami rozmazal,predviedol odkukané prejavy iných detí v škôlke,keď ho chytí amok,tak utekajme všetci do myšacej diery,ináč je šikovný,vie olúpať vajce,že tam neostane ani škrupinka aj cesnak ošúpe,rád pomáha.

helga1
26. jan 2012

@anka912 Ahoj. S nami je to tiež všeliaké 🙂 Predmety má ako v normálnej ZŠ dokonca sa učia aj z rovnakých kníh ako sa učil syn, akurát idú pomalším tempom. Šlabikár majú Lipku. Číta krásne neslabikuje. Čítaju vety napr. Mama má malú Evu a Milu. A niektoré slová sú tam doplnené obrázkom také čo sa ešte neučili písmenká. Takže v čítaní nie je najmenší problém, syn je tretiak a povedal, že malá číta lepšie ako jeho spolužiaci 😀 Čo sa matematiky týka tak tam zatial porovnávajú čo je viac a čo menej do 6. A zatial príklady mali len na plus a to do 3. A podla obrázka zratavajú husi, kačky, dopravné značky do 6. Občas dá zobáčik na porovnanie opačne. Najväčší problém vidím v písaní. Píše škaredo ☹ navyše nad riadkom nejako ju to nebaví. Tie písmenká sú dosť strašné. Ale má veľa chuti predpisuje si aj sama. Zatiaľ ju do toho nemusím naháňať. Rada si robí úlohy, no najradšej si číta z toho šlabikára. Čo sa týka v zlepšení, ovela viac sa zlepšila komunikácia, rozpráva aj dlhé vety dokonca gramaticky správne. No stále máme v tom ešte deficit, ale teším sa, že je to na dobrej ceste. Je taká veselšia. V správaní sa trošku pohoršila. Občas pokrikuje to obkukala od detí všeliaké zvkuky. Ale zasa nemôžeme chcieť všetko. Keby napreduje takýmto tempom tak som nadmieru spokojná. Viem však, keď príde ťažšie tak budeme mať čo robiť, že to nebude vždy také "optimálne". A tvoj syn sa čo učí, z akých kníh? čo mu ide a čo nejde?

erikasadek
autor
26. jan 2012

@kaja73 som rada ze ma chapes ako ine zienky co ma poznaju 😉 cudne ze nechapu niektore zeny.. ale nvadi..

@valika_val nevyskakujem!! a prestan stale sa do mna obuvat, ak si nepochopila tebe podobe o co tu islo poviem to rovno!! apo lopote uz par dni tu krisim o pomoc!!!! potrebujem poradit vypocut!!!! a neako vsetky len okolo mna prejdete bez povsimnutia ked vam poviem halo je tu vobec niekto vnimate ma tak len do mna kopnete!! styl naùm sa nechce odpisovat je to nasa vec komu a kedy budeme pisat, takze polopate, pisem kto nechape..
preto s temou koncim a nemam chut to rozoberat s vami , proste urobil sa kruh a nikto iny uz do neho vojst nemoze nic viac nemam co dodat,
len ste zabudli ake to je ked ste na nule a potrebovali ste pomoc bola vam podana ruka brali ste to ako super vec.... zabudle ste ju vask apodat mne a ked osm vam to dovolila si vytknut tak ste sa ohradili takze sa nemame uz o com bavit temaou koncim.. dovi..
zabudli ste jedno ze aj ini su tu a mozno aj ini potrebuju pomoc!!! jednoducho mne ptopiacemu ste nepodali slamku , skor ste este do mna hodili bremeno aby som s aviac potopila co dodat nic viac nechapete to vobec a nechcet to vidiet a ani si priznat co je skoda.....

ten rozdiel si si mohla odpustit ja sa s patom ulietam strasne asi vadim ze ??? ze nemam tie iste probelemy ako vy slekarmi ale mam mam ich vela nic my nepadlo do lona same;, ale samzorejme nie som na slovensku takze my nemate co povedat takze si to povedala za vsetko je to smutne a mozte len nad sebou porozmyslat!!!!hlavne ty valika!!!

dana19
26. jan 2012

Holky sice nevím o co se tu jedná(nejde mi moc luštit slovenčtina) ale vyprdněte s na to,nemá vůbec cenu se dohadovat,protože tahle diskuze je o něčem trochu jiným....

erikasadek
autor
26. jan 2012

este dodam , slovenske mamicky co ste doma, ja som doma varim detom denne zijem strese kazdy den odvazam deti do skoly skolky iutekam nie idem ale utakam do prace hned utekam po ne na obed obeduju doma, pretoze pata nechcu do jedalne!!!! tazke varim kazdy den, pato chodi 4 dni v tyzndi do nemocnice ale medzi tym ja ho vodim na ine kruzky tenis, malovanie, tanec, zacna aj judo je to moj volny cas a mloja snaha + jeho brat mlkadsi na ktoreho nesmiem zabudnut... a ktory ma potrebuje pridem domov s detmi po tom vsetko o 19 domov ako teraz a zacnu sa domace ulohy astres a varenei vecere a upratovanie , vencenei nasho psa, v sobotu tiez kruzky + logoped takze som doma, na rozdiel od vas namam narok anikdy som namala na matersku a tak musim aspon trocha pracovat aspon co to... a hlavne to pomaha psychicky.... ale je to drina stres , varim pratam som na vsetko sama nemam rodinu ani mamu ktora by mi pomohla, nechodim do kina, nikde nemam odvahu deti zverit cuzdim babysiterkam hlane kvoli patovy...
takze v com sa lisime???? ze moje stararosti su mozno ine ale urcite nie lahsie ako tie vase...... chcela som len pomocne plece nasla som len zavazie od vas...

vadim ze nie som na slovensku to trebalo povedat skor 😢 😠