Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

nela1x
15. máj 2012

a toto je Kubicko 🙂

nensyke
15. máj 2012

@nela1x a další krásavec... 😅

nela1x
15. máj 2012

@nensyke su to nase krasne milovane deturence... su taki krasni aby vykompenzovali ine... aby sme ich lubili este viac.. ak sa to vobec este da 🙂

nela1x
15. máj 2012

@damnam a v tom centre reci mu pomahali aj vyjadrovat sa neverbalne? u Kubka je ten problem ze aj keby to uz vedel vyjadrit (ci uz verbalne alebo neverbalne) co chce, tak radsej len place a mrci a tak nikto nevieme co vlastne chce, potom zbytocne chyta hysaky a my z neho 🙂))

nensyke
15. máj 2012

@damnam inač musím ta pochválit, že aj ty sa venuješ malému...nie každý muž to vie ☹ ...moj radšej utečie do záhrady, alebo ked ho už nanutím, tak aj sa učí s malým aj TV pozerá naraz.. 😠 🙄

damnam
15. máj 2012

@alena76 Kazdy hrame natom co mame.dcere som to tiez takto ukazoval naucila sa potom chodievala cikat do kupelne do odtoku vedla vane.
@zuzka208 Aj my sme boli na EEG v Trnave v nemocnici,dopadlo to dobre.

damnam
15. máj 2012

@nela1x My sme tak daleko nedosli lebo posledne hodiny nechcel pracovat s dr.Buntovou.Nas chyti nasu ruku a tak si pyta tiez nekedy nevieme co chce.

damnam
15. máj 2012

@nensyke My sme tam tiez hodili okolo tej neurologicky az jeden pan nam povedal kde to je,chodte o trochu skor nech potom zbytocne nestresujete.

alena76
15. máj 2012

@nela1x Jonáš nás tiež asi 2. týždeň chytá za ruku a dovedie k tomu, čo chce...a niektoré slová naznačuje napr. tak, že povie prvé písmeno alebo slabiku. To začal sám od seba.

alena76
15. máj 2012

@damnam jasné, ja to chápem..len som myslela, že sa to bude malému zdať iné ten nástroj 😉 alebo neviem vlastne, možno by to pochopil a možno sa muž zapojí...muž nie žeby sa mu nevenoval, ale skôr ho zoberie niekam von s ostatnými ďeťmi alebo tak.. a doma je väčšina vecí na mne.

didla
16. máj 2012

@zuzka208 hm tak to ma mrzí, že si dostala takú správu, no našej malej robili na myjave EEG, no kým sme sa k tomu dostali , to bolo, sa bála, čo jej ide robiť a tak, no vieš si to predstaviť, kým som ju k niečomu presvedčila,, som bola už normálne na nervy a moj muž tam bol s nami, toho tam skoro vystrelo, ten nemá trpezlivosť,, ani neviem, či jej to dobre natočila, ešte nemáme výsledky, lebo mali čosi v počítači a nedalo sa tam dostať, musím tam ja veru zavlolať,tak pri našich deťoch je to možné aj epileptické záchvaty,, im ten mozog pracuje nejako opačne a tie vonkajšie vplyvy na nich,, no neboj bude dobre,, niekto máslabu epilepsiu, že ani o tom neviem,, len treba urobiť to EEg,, aby bola istota, ja idem s malou k Mihályovej v piatok, no tak neviem, či jej ten intelekt aj dobre zmerali, no neviem,m ona ho potrebola kvoli tej špec. škole,, keby nemala mentálnu retardáciu, tak by musela chodiť do normálnej školy,,

magimary
16. máj 2012

naše dnešné cvičenia (a možno inšpirácie pre vás 🙂):

damnam
16. máj 2012

@magimary Ten vlacik ten je dobry ,to si musime urobit.My skladame tvary do vyrezaneho kartonu ale tam moze ist podla zarezov,ten vlacik je lepsi.Zvieratka nam idu na 100%,tam sa ucime ocko usko,chceli sme mu aj kupit dalsie ,len sme boli u dr.buntovej ta mala dopravne prostrietky a to mal maly poskladane za minutu.Ta zelenina to ste kde kupili?

magimary
16. máj 2012

@damnam tvoj Ivko je riadny šikuľko 😉
zeleninu dostal od mojej švagriny (ale myslím, že ju kupovala v tescu v Partizánskom 😉).
Aké zvieratká vám idú na 100%-myslíš puzzle, či vkladačky, či aké?

redangel32
16. máj 2012

@magimary aky je zlaty 🙂 Podla foto ho to aj velmi bavi.

magimary
16. máj 2012

@redangel32 hej, myslím, že ho to hodne baví... 😉
no, zaujímavé je, že najmä vtedy keď to má takto naštruktúrované "v krabiciach"...
keď mu dávam podobné úlohy "len tak" (ako na zabavenie), tak to buď úplne zignoruje, alebo to akoby absolútne nevedel... uteká, vzpiera sa, nesústredí sa, stráca sa v tom...
nie je to vždy, ale stáva sa to často... 😉

redangel32
16. máj 2012

@magimary asi mu to takto lepsie "sedi". 🙂

magimary
16. máj 2012

@redangel32 hej, jemu všetko lepšie sedí, keď to má v "šablónach" a "tabuľkách"...
maximálne mu to zníži úzkosť a tenziu a on môže sústredenejšie pracovať 😉

sisstin
16. máj 2012

prodám knížku "Nebij mě, můj milovaný synu" , cena 100Kč +45Kč poštovné 😉

damnam
16. máj 2012

Toto su nase ulohy, a nase deti.

sisstin
16. máj 2012

@magimary já četla v Strukturované úkoly pro děti, že by se jim měl lepící páskou rozdělit i ten stůl na tři části 😉

magimary
16. máj 2012

@sisstin hej, viem 😉
no Tadykovi to stačí takto... a má to oddelené krabicou...tam, kde končí krabica, dáva urobené úlohy ... a stačí to tak...
a ja mám skôr teraz tendenciu čím-viac štruktúru odbúravať, aby sa naučil "žiť" i bez nej,
lebo on je na nej naozaj až závislý... 😒

@damnam , krásne deti 😵

holesov
16. máj 2012

@mardenad Ahoj a ted už záchvaty nemá po vysazení kapek?

holesov
16. máj 2012

@magimary Jak se prosím jmenují ty kostky co chlapeček z nich staví komín,ty jak se dávají do sebe 🙂 chtěla bych pořídit pro dcerku🙂

magimary
16. máj 2012

@holesov , takto:

nensyke
16. máj 2012

@damnam Ahoj, tak som to našla v Trnave...no zvonku strašná budova, ☹ taká nízka... ale v nutry pohode....Rozprávala som sa tam s psych. a logop. a vraj nemožu nás zobrat lebo chodím aj Buntovej....tak musím si to rozmyslet...lebo potom nemožem chodit tam ani na rehabili. ani na canist. ter. 😝

jejha, aby som nezabudla, krásne detičky...

nensyke
16. máj 2012

@damnam Tuším si volal mojej neterke, či možete chodit na jazdenie....Potom keby ste išli, zastavte sa aj u nás.. 🙂

holesov
16. máj 2012

@magimary Super moc děkuju jste hodnááááááááááá 🙂

magimary
16. máj 2012

@holesov ja som len jedna 😅, tykáme si 😉 🙂

holesov
16. máj 2012

dobře🙂 júúúúúúúúúúú máte tolik dětí? 🙂