Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anuska74
17. okt 2012

@tanapeta
ďakujem, super si mi to vysvetlila.

andulkaavetrelec
17. okt 2012

@anuska74 Určtě jí oporou budu. Nemá to jednoduché, navíc nejsou nijak extra majetní... Už vám sem nebudu lézt. Přeju hodně sil na boj s okolím. Držím palce.
@meesha Jenže ona ani moc neleze a na rehabilitaci jí řekli, že se mělo začít cvičit v 8. měsících, že takhle to bude trvat déle a možná ani chodit nebude... 😖

meesha
17. okt 2012

@andulkaavetrelec Jen sem "lez", od toho jsme tady, mohu-li mluvit za ostatni. 🙂
Ale ten zbytek, co jsi napsala, to je strasne 😲 to je to tomu mudrovi jedno? At se nedaji a chteji kompltni vysetreni, tohle snad musi mit nejakou pricinu...co kdyz ma treba nejakou metabol vadu, genetickou, tech pricin muze byt hromada. Moc se primlouvam, at necekaji a pokud by s tim byl problem, tak at zmeni pediatra, to je opravsdu sokujici.

janaroberts81
17. okt 2012

@anusk74 u nas byl velikansky prulom znakovani MAKATON, prave znak ze neco konci, pokud ma tvoje ditko problem s kopirovanim, jako ze nedokaze kopirovat co delas ty, tak snak nacvic pohybem rucky ditete...chvilku to trva, nez je dite zacne pouzivat, ale jakmile ano tak se deti hooodne uklidni, protoze pochopi 😉

anuska74
17. okt 2012

@andulkaavetrelec
Ale kludna sa pýtaj, jedna vie to a druhá zas iné. Tú maminku treba nabádať, ide o jej dieťa nech zisťuje a nedá sa odbiť, tam môže byť hocičo,ale vela sa dá dohnať, ked pášeš aj to chodenie, nie nechať to tak.

anuska74
17. okt 2012

@janaroberts81
prepáčm ja celkom nerozumiem, môj opakuje po mne.

anka912
17. okt 2012

@janasim tu je taký podobný prípad ako tvoj
http://www.postizenedeti.cz/content/pavlik-vyvo...

janasim
18. okt 2012

@anka912 jemineee,no presne,jak cez kopirak 😒

janasim
18. okt 2012

@anka912 ta mama uzivala ako tehula na tlak lieky ,ja zas v prvom trimestri troje atb,ktore mu asi poskodili recove centrum v mozgu(taky ma nazor K.Vidova) Oni dysfazia expresivna,my aj porozumenie

anuska74
19. okt 2012

Ahojte. Len sa chcem s vami podeliť, že sa mi konečne podarilo, dovolať k Dr. Jánošíkovej , máme termín na budúci rok a bedem chodiť na terapie do andreasu, tak dúfam, že sa bude malému páčiť a bude mu tam fajn.
prajem detičkám aj vám pekný víkend.

tanapeta
19. okt 2012

@anuska74 super, a nad škôlkou v andrease ste nerozmýšľali?

tanapeta
19. okt 2012

baby na ako dlho vám dali "schválili" ZŤP preukaz?

anuska74
19. okt 2012

@tanapeta
ešte tam syn nebol, tak som zvedavá, škôlku určite by som chcela od budúceho roku, ale neviem kolko by tam stála, jaj a ešte mám strach ako sa tam parkuje, ak budem chodiť sama , moje parkovanie moja nočná mora 😝 .
skôr som rozmýšlala nad iljušinovou, len ešte ako sa tam dostať.

tanapeta
19. okt 2012

@anuska74 no parkovanie tam čistá katastrofa, všetko je vyhradené pre staromešťanov. Iľjušinová je nepriestrelná a na začiatok ako ten základ by som určite odporučila skôr Andreas. Oni vám tam povedia, okrem toho andreas škôlka je iné už ako andreas na Galandovej. Sa rozdelili

misenkaru
19. okt 2012

ahoj anuska, ja som z iljusinky, nie je az taka nepriestrelna 🙂 Prihlasky sa posielaju v marci, ale skuste skor, aj v januari a osobne 🙂

anuska74
19. okt 2012

@tanapeta
a kde je vlastne škôlka, dá sa ná 4-hod. alebo normálne aj poobede.

anuska74
19. okt 2012

@misenkaru
určite tam pôjdeme skôr, ale čím argumentovať, aby ho zobrali ?
bede mať v lete 3 roky, myslím že deti potrebuje .

tanapeta
19. okt 2012

@misenkaru my sme dávali prihlášku na Iljušinovú aj v januári, aj v marci aj rok predtým a nič. A to sme predškoláci a z Petržalky, a ako vravela riaditeľka mali by sme byť prednostne zobratí..no a nič z toho.

tanapeta
19. okt 2012

@anuska74 ako si zadáš tak bude chodiť. S riaditeľkou sa dá dohodnúť. A dá sa, že aj 3x do týždňa. Ako to vám vyhovuje

lios
19. okt 2012

@tanapeta kto je teraz riaditelka v skolke?

tanapeta
19. okt 2012

@lios p. Šedibová

anka912
19. okt 2012

@janasim všetko najlepšie Kristiánkovi- aj všetkým iným Kristiánom na stránke

lios
19. okt 2012

@tanapeta pytam sa preto lebo minule tu niekto spominal, ze Sedibova si otvorila vlastnu ambulanciu a diagnostikuje...

tanapeta
19. okt 2012

@lios Robí aj diagnostiku hej. Ale materská škôlka na P. Horovej ulici patrí jej, odčlenila sa od andreasu z Galandovej, to už je skôr DSSka a nejaké tie terapie

lios
19. okt 2012

@tanapeta aha, to som nevedela..este v maji ked som tam bola tak patrili pod Andreas? alebo kedy sa odclenila?

tanapeta
19. okt 2012

@lios oficiálne od júla tuším

kubasa2005
19. okt 2012

Baby z Ba v Andrease je 5 sedi zadarmo 🙂 tak treba vyuzit 😀

mardenad
20. okt 2012

@magimary ahoj, prosím , vysvetlila by si mi aký je rozdiel medzi VFA a AS? Ďakujem 🙂

tanapeta
20. okt 2012

@kubasa2005 už sme využili na jar 🙂

mardenad
20. okt 2012

Aha, už som to naša tu pekne porovnané 🙂

http://www.asperger.sk/základné-informácie/vyso...