Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

damnam
11. nov 2012

@nensyke Tajomstvo kridel.

vojann
11. nov 2012

@dididi
Nám na hnev velmi pomohla GFCF dieta, odkedy ju má je ako baránok, až mi to je niekedy divne, zrazu môžme chodiť autobusom, do restiky - poznáme jednu, kde navaria GCFC, predtým výbuchy hnevu, trieskal sa o zem, ked sme zmenili trasu, alebo chcel ísť inam.
Link na spray.
http://www.vitaminyvspreji.sk/vitamist-b12-3

vojann
11. nov 2012

@zuzulkasimi
Som to nejak doplietla tá prvá polka príspevku vyssie patrila tebe - k tým výbuchov hnevu.

daska58
11. nov 2012

@dididi ahoj, prebieha vyskum mb 12, ako wirup 5ml. Robi to dr. Coreyova, mozem ti dat kontakt. Je to zadarmo, este pol roka. Musis byt diagnostikovana u dr.janosikovej. odstupili nejake starsie deti, lebo zabera u mensivh, kde nie su napachwne este take skody. Pisem to mozno hrubo, snad sa to nikoho nedotkne. Ak mate a- diagnozu urcite dieta, zistit pre motivaciu peptidy v moci, davat C vitamin. Plus omega3,6,9, mast.kyseliny.

daska58
11. nov 2012

@zuzulkasimi my ideme uz teraz 23. ,som zvedava na tie merania. Ma vraj velke uspechy

timkaa
11. nov 2012

@bluerose ja viem ako sa citis, ved to nebolo tak davno ked mal aj moj syn tolko co tvoj a tiez ked som si neskor uvedomila ze je ten rozdiel oproti inym detom stale vacsi, mala som strasny pocity bezradnosti, ale trvalo to asi 2 tyzdne a potom som to akosi prijala a tesim sa z kazdeho maleho pokroku co urobi. Inac on mal aj EEG v poriadku. A kedze je tiez este maly, nic mi neostava len pockat aka diagnoza sa z toho na 100% vykluje a na to si proste budes musiet pockat aj ty 🙂 Vela deti ma po 2. roku zlomove obdobie a ako tu vidis niektore az po tretom. Tak sa fakt netrap, hlavne ze tvoj pokladik citi ako velmi ho lubis, aj ked je iny.

dididi
11. nov 2012

@vojann dakujem za link. Tento sprej som uz pozerala.Dufam ze je taky ako ma byt zlozenie lebo viem ze dost mamiciek kupuje MB12 radsej zo zahranicia. GFCF dieta je bez mlieka a peciva? Po akom case ste zacali vidiet vysledky? A ako reagoval maly ked si mu prestala davat pecivo? Davas bezlepkove? A mliecne vyrobky si nahradila ako? Prepac ze tak vela otazok 😅

daska58
11. nov 2012

@anuska74 boze kramare, cista trauma. Fuj.

dididi
11. nov 2012

@daska58 A co znamena starsie deticky? O tom vyskume som pocula len som myslela ze uz neberu nove deticky. My ale nie sme diagnostikovany u dr. Janosikovej takze asi by som musela absolvovat najprv to. A na tu dietu snad nabehneme (uz dva dni sme bez mlieka a mliecnych vyrobkov) 🙂 Peptidy v moci nam zistia u detskej? Vit. C uz davam a idem kupit rybi olej s omega 3 mast. kyselinami. Nam psychologicka ani doktorka nejako moc neradilia co by sme mohli pre neho robit takze to skor sama studujem na nete a hladam nejake moznosti.

daska58
11. nov 2012

@bluerose prepac a kto je matuskova, nie som asi v obraze...

daska58
11. nov 2012

Dam ip,
od lekarov necakaj nic, este stale nepripustili,ze autizmus je metb.porucha. niektore mamulky tu ich svojim prehladom svhovaju do vrecka. A myslim ,ze ziadnej sa u pediatricky nedostalo extra pomoci ...o pochopeni nehovorim. Cest vynimkam, zatial som stretla iba jedinú 😉

nensyke
11. nov 2012

@dididi Ahoj skús tento blok prečítat... http://autista-valerik.blogspot.co.at/

dididi
11. nov 2012

@nensyke Dakujem za link idem citat 😉

saurian
11. nov 2012

@daska58
ahoj ppc ale neviem ci lekari pripustaju ze pas je metabolicka porucha ale napr my sme sledovani aj v amb.rizik.novorodencov na kramaroch a tam akonahle podozrenie na pas = objednavka na metaboliku

daska58
11. nov 2012

@saurian asi som to napisala nepresne... ze su aj ine formy liecby,ako su lieky a sirup, chemie, staci upravit stravu pre podstatnu zmenu

daska58
11. nov 2012

@saurian a aj nieco na metab.zistili ? Co podstatne? Nas sleduju tiez uz 2 roky, zvysene podozrenie na katastr. m.poruchu.. ale sme na hranici, tak kaslu na nas, sme este stale nezaujimavy. Prve vysledky dosli po pol roku! Dakujem za taku iniciatívu a pomoc.

saurian
11. nov 2012

@daska58
no s upravenim stravy suhlasim ale podla mojho nazoru treba skutocne zvazit co a ake doplnky dietatu dat, velky doraz na pestrost stravy a kvalitu surovin ma urcite vyznam, u niektorych deti to moze obrovsky pomoct a vela detom aj pomohlo, bohuzial su deti ktorym to pomoze minimalne, skor na niektore prejavy spravania. ale aby som to mohla nazvat "forma liecby" tak tam treba urcite pridat aj obrovske mnozstvo prace s dietatom spravnym pristupom. 😉

saurian
11. nov 2012

@daska58
nas to este len caka (metabolika)

daska58
11. nov 2012

@saurian suhlasim, co pises. Podstatne u mna bolo odburat a zabranit vstupu jedov do tela. Pestrost stravy u nas zarucena, mm dobre zaraba, vdaka tomu si to mozme dovolit. inak bankrot. Ja som vsadila na dietu, bez kompromisov akosom vyssie pisala hodnoty z mocu to potvrdili, aj klinicky obraz po case. A nastadtie nam zabralo...odbrzdili sme.
Jedlo je najmenej, najvacsi boj bol najst kvalitne logo a sp.pg.poradnu. teraz makame, ulohy denne ako a prvakom, vsade papierd a pomocky, vysvetlovanie pri kazdej minim.prilezitosti. nic nepride zadarmo, kazde nove slovo si musime prezit.

zuzulkasimi
11. nov 2012

@vojann Skúšala som malému v lete nasadiť GAPS diétu, ale dlho nám to nevydržalo, lebo sa náš drobec vytrvalo dožadoval stravy, na ktorú bol zvyknutý ☹ Okrem toho chodí do škôlky v autistickom centre a tam varia klasickú stravu. Boli sme aj na kompletných metabolických testoch a všetky výsledky boli ok. Asi skúsim aspon tú GFCF dietu, zdá sa mi predsalen menej náročná ako GAPS.

daska58
11. nov 2012

@saurian ja osobne som bola ochotna skusit vselico. Jedna znama povedala, ze jej brat tiez nerozpraval,ale zae v 6.rokoch padol do zihlavy a potom uz hovoril...
co to poviem, podvedome som hladala miesta so zihlavou s umyslom ho tam sotiť!
asi tak, trochu na odlahcenie situacie 🙂

saurian
11. nov 2012

@daska58
ufff tak makate drzim moooc palce... no ale najst kvalitnych terapeutov (ci logo ci spec.ped.) nie je jednoduche... a ak aj najdes problem je casto v ich vytazenosti...

daska58
11. nov 2012

@saurian fakt sme mali stastie v "nestasti"... som ucka, mam k tomu blizko. Tato cesta neni pre nikoho lahka,neni dna, ze si nepoplacem... nemyslim daleko dopredu,velmi malo prispievam ,lebo ma to tu nicilo, citavala som do rana, kym som sa trochu zorientovala. Potom ked sme uz nabrali smer, bolo to lahsie. A nemam moc casu. Mam druheho syna prvaka, nadmieru sikovneho. Take protipoly, tazko ich zosuladit vo vychove aj dennom programe.
Ak by som musela chodit do prace,asi by som zhasla skoro... zhananie vyrobkov a potravin je sichta, jasne ze domacnost, dochadzanie, kruzky... sadnem o pol 8 k telke a zachrnim.

mardenad
11. nov 2012

@dididi ja používam ten sprej , osobne som s predajcom rozprávala a uistil ma, že spreje sú ideálne pre autistov, sú z USA a dovážajú ich sem. Ja si už idem objednať tretí sprej. Okrem neho som si od nich objednala sprej , ktorý obsahuje kyselinu listovú, selén , chróm , quoenzym q10, vit D, C, K, B12, biotin, vit A, magnesium., volá sa Multi 50+, je určený seniorom, ale dočítala som sa na zahranicných strankach, že autisti presne tieto vitaminy potrebujú.

zuzulkasimi
11. nov 2012

@daska58 daj potom, prosím, vedieť ako bolo

janka7911
12. nov 2012

@daska58 a ake mas s mb12 vysledky?lebo moj ma len svoju rec ale zato usta sa mu nezavru 😀 stale si len rozprava a nik mu nerozumie

janka7911
12. nov 2012

Mamicky a chcela by som sa Vas este spytac ci ste niektora podstupili s detickami aj detoxikaciu od tazkych kovou a ako to zabralo, kde to robili,ako a ci je to bezpecne.Dakujem za kazdu radu

dididi
12. nov 2012

@mardenad Dakujem tak sa asi rozhodneme to skusit. Najprv skusim ci ma vezmu do programu MB12 sirup a ak nie tak by sme nabehli na sprej. A mate uz aj vysledky z pouzivania? Boli na zaciatku problemy so zhorsenim spravania? Drzite pritom aj niektoru dietu?

dididi
12. nov 2012

@daska58 uplne ta chapem ze o 8mej si KO. Ja som tiez rada ked sa vecer doplazim pred telku kde na chvilu prepnem mozog na iny level a za chvilu idem spat. Tiez som ucka, takze nastolit disciplinu mam nastastie v krvi 😉 No a zosuladit mojich dvoch je obcas parada, hlavne ked obaja chcu nieco ine a ani jeden nechce ustupit.

dididi
12. nov 2012

@mardenad mozem sa ta este opytat na aky cas ti vydrzi jeden sprej? Davas mu ho kazdy den?