Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
15. dec 2010

@katkaluk este raz vitam skoda v tomto ti ja neporadim kedze nie som na slovensku... 😉
ale urcite ti baby tu pomozu....
mas pravdu tema bola spravena kvli vyzalovaiu sa, aby sme to niekde mohli zo seba dostat...
tak dufam ze aj tebe pomoze ako mne ze som mala kde dostat zo seba svoju bolest svoje otazky nemusis mat vzdy odpoved staci uz len fakt ze mozes o tom rozpravat a niekto ta pocuva v nasom pripade cita 😉
a neodsudzuje Ta , skor naopak mnohe sa v niektorych trapeniach spozname.. pretoze ich prezivame rovnako. ☹ 😉

erikasadek
autor
15. dec 2010

@jankaw tie foto su fakt super len teraz neviem ktory s tych dvoch chlapov doma potrebuje viac ten dudel.. 😀 😀 😀
al esu super. 😉

katkaluk
15. dec 2010

Ahojte, od dnes sme nasadili GFCF diétu a očakávam zázrak, som plná optimizmu 🙂 . Ja viem, že nezaberá na každého, ale aspoň aká taká náplasť... 😉 nádej zomiera posledná...Inak už tu niekto písal, že by sa tu mohli napísať nejaké racepty ohľadom diéty, mnohým mamičkám, ktoré začínajú s diétou, by to pomohlo. Recepty na chlebík som si uložila, tak by sa mi ešte zišla obedová inšpirácia. 😵
Ak budeme mať nejaké úspechy, dám vedieť, Katka.

jankaw
15. dec 2010

@erikasadek Ten vetsi chlap by ocenil, keby k dudlu bola pripojena aj flaska s pivom 😀

ninkaa89
15. dec 2010

Ahojte, neviete kde sa da zohnat DMSA pripadne nema niekto na predaj? dakujem

mon25
16. dec 2010

@ninkaa89 , u nas asi nie, ale objednava sa zo zahranicia
http://www.super-smart.eu/article.pl?id=0248&la...
ale ak to chces pre dieta skusila by som radsej www.zeolite.cz

@katkaluk , http://gfcfdieta.blogz.cz/

ivanpa
16. dec 2010

@mon25 - ahoj, vyskúšala si už niečo podobné? Ja som svojho času chcela kúpiť nejaké detské chelačné bahno do kúpeľa (bol to nejaký detox balík), ale usúdila som napokon, že sa chelácie dosť bojím

arnika1
16. dec 2010

Ahojte babulky včera som bola na prednáške Autizmus na Lekárskej f. v BA, bola tam prezentácia výsledkov ktoré zistili na testovaných deťoch. V podstate nič, čo by sme už nevedeli......Pozvali ďalšie detičky do nového projektu - bude sa testovať Methyl B 12, probiotiká a koenzím Q10. Podmienky sú vek nad 3, dg. autizmus a nesmú brať probiotiká. Prihlásiť sa dá cez Andreas.

arnika1
16. dec 2010

Nepoznáte prosím niektorá dobrého homeopata v BA asi týždeň boli deti zdravé.

dalea
16. dec 2010

Ahojte,tak sa hlasim znova 😉 U nas zacali problemy,tak,ako sa perfektne zlepsila komunikacia,tak teraz nastali problemy v spravani 😕 V skolke si s Leou nevedia dat rady. Stale saskuje,velmi nahlas rozprava,pobehuje,vobec nechce robit to,co ostatne deti,absolutne nema respekt pred ucitelkou,ani po dobrom,ani po zlom ☹ Vcera vystupovali,ale Lea sa len predvadzala,drzat s detmi za ruky sa vydrzala asi tak 10 sekund a aj to sa pritom vykrucala,dupkala,az kym sa im nevytrhla a potom behala po celej triede 😕 Prisiel tam Mikulas,niektore deti sa rozplakali,ona sa na neho asi po 5 min. vrhla,objala ho a nechcela sa pustit 😅 Ked to urobila uz asi 5 krat,musela som zasiahnut 😒 Stale ked deti dospievali zacala kricat- bravooo,tlieskajte nam! 😅 Vsetci sa na nej ohromne zabavali,iba ja s ucitelkou sme mali dost 😝 No a dokopy ani nic nezaspievala,len vystrajala a pritom vie krasne vsetky pesnicky aj basnicky 😒 A aj doma zacina byt taka,ze proste provokuje,napr. pri jedle,vstava od stola,naschval nebude jest,kym uz nad nou nestojim a nekricim 🙄 No ona ma z toho ohromnu zabavu 😲 Strasne na seba upozornuje,poradte,co s tym? 😕 V skolke taka bola na zaciatku,pretoze nevedela dobre komunikovat,so zlepsenim komunikacie uz bola poslusnejsia a teraz sa to naopak zhorsuje ☹ Ako to riesite s Vasimi detmi,ked takto vyslovene "provokuju"? 😕

dai
16. dec 2010

dalea,
moja mala nie je autista, ale ma tiez 3 roky... a zial ma podobne prejavy momentalne ako tvoja... cize ma podobne prejavy ako tvoja - nie sice pri vystupovani, lebo ona miluje spievat a tancovat, ale s tym provokovanim a vystrajanim je to velmi obdobne...
cize ja by som to mozno spojila skor s tym vekom ako s diagnozou 😅

dalea
16. dec 2010

@dai Lea bude mat v marci uz 4 roky,ona tiez miluje vystupovanie,doma nic ine nerobi,len vystupuje pred zrkadlom,v skolke uz vystupovala 2x,ale vtedy mala priestor pre seba,spievala pesnicky sama,nie s ostatnymi,takze to bolo super 😉 Sice tiez pobehovala,ale v blizkosti ucitelky a vcelku s nimi spolupracovala(pozri fotky v albume z vystupenia 😉 )No teraz celu dobu robila somariny,takze zo spievania nebolo nic 😝 A vobec nikoho nerespektuje,aj ine deti vystrajaju,ale staci zdvihnut prst,alebo ich napomenut a prestanu,no na nu nic neplati 😠 Doma s nou nemam problem,aj ked provokuje,tak si ju prestanem vsimat a aj ona prestane,alebo ju nasmerujem na inu cinnost,zamestnam,no v skolke je to ine ,tam niesu take moznosti ako doma😅

mon25
16. dec 2010

@ivanpa , prave na ten Zeolit som ta chcela nahovorit 😵 budem to objednavat, potom ta oslovim, ci ides do toho 😉 ja som stale vahala, ale aj Gabi ho ma odskusany, minule sme sa o tom bavili...... Dik za kolaciky, Fredino ich sprasil uz po ceste domov, takze mali uspech 😉

mon25
16. dec 2010

@arnika1 , ja som chcela ist tiez, ale nikoho sa mi nepodarilo nahovorit 😨 a to sme sa vcera videli 😅 ja chodim k homeopaticke, akupunkturistke, ale ma sialene cakacie terminy a aj Andy ma nejaku homeo, napis do IP ci chces kontakty 😉

mon25
16. dec 2010

@dalea , Leuska je uzasna 🙂 , skoda, ze Superstar je vekovo limitovana, prave prebiehaju konkurzy 😵 🙂 , skus ju dat na nejaky dramaticky kruzok, nemate v skolke? mozno sa len potrebuje realizovat 😉

dalea
16. dec 2010

@mon25 U nas je mala obecna skolka,jedna trieda,jedna ucitelka,ale asi 20 deti 😉 Nieje tu nic,okrem anglictiny raz za tyzden 😝 Ja ak by som mala moznost,prihlasila by som ju niekde,ale napr. vcera mala moznost vystupovat,ale ona iba vystrajala,takze aj keby chodila na nejaky kruzok,neviem,ci by bola ochotna robit to,co ostatni 😠 Jedina moznost,aby nebehala a pekne spievala je,ze by ju postavili k mikrofonu,ona je nim fascinovana,vtedy stoji ako prikovana a spieva 😀 😅

katkaluk
16. dec 2010

@mon25 Ďakujem za stránku na recepty, si zlatá. 2- deň dodržiavame diétu GFCF, a zároveň som ho aj odstavila od mliečka, tak to máme zaujímavé... 😝 Ale je to lepšie, než som čakala, myslela som, že bude viac plakať ☹ a on sa viac ku mne túli a mojká... 🙂

ivanpa
16. dec 2010

@mon25 - ak to už má niekto odskúšané (zeolit) a najhorší efekt je, že sa nestane nič, tak by som sa pridala, keď to budeš objednávať, čítala som info, je to úplne na prírodnej báze
koláčiky ti ešte zajtra donesiem - ale piatok je, tak neviem zase či idete do škôlky alebo nie
@dalea - ak sa ti leina zmena správania v niečom nezdá - je napr. príliš prudká a máš možnosť, tak sa radšej poraď s psychologom ako čo najlepšie na ňu, nemusí ísť len o obdobie vzdoru, dieťa ťa tak môže upozorňovať na niečo, čo nevie zvládnuť (emočný stres, preťaženosť sociálnymi väzbami). Aj u nás bolo obdobie, keď som mala Terezku strašne nezvládnuteľnú a robila mi také scény, že som sa hanbila s ňou chodiť po ulici - ona ale vždy normálne komunikovala, mrzelo by ju keby deťom v škôlke pre vystrájanie pokazila predstavenie, resp. by ju dlho nebavilo vystupovať len tak sama pre seba a to je exhibicionista riadny, ak ale spieva a tancuje tak treba na ňu pozerať, autoritu učiteliek tiež v zásade rešpektuje, aj keď občas papuľuje viac ako je zdravé - tiež som to riešila psychologičkou a našťastie som natrafila na jednu celkom normálnu, poslušné dieťa to nie je ani dnes, ale už sa s ňou vcelku dá

katkaluk
17. dec 2010

@mon25 Ahoj, chcela by som sa Ťa opýtať, Ty si v týchto veciach zbehlá... 🙂 Myslíš, že ten ZEOLIT by mohlo brať aj 2-ročné dieťa? V stredu sme začali s GFCF, nebolo by to naňho priveľa? Aké je dávkovanie? A prajem všetkým krásny večer 😉

wandah
17. dec 2010

ahojte, dávate niekto detičkám aj Ravit?

vsilvia
18. dec 2010

ahojte, ako viete mam autistickeho synceka. prosim napiste mi svoj nazor na pouzivanie mikrovlnnej rury, ci pouzivate....
vcera som na radiu lumen pocuvala uv hovor o autizme s odbornikmi z andreasu a zo sposy. hovorili aj o novom vyskume ,ktory zastresi farmaceuticka fakulta. vplyv mb12, probiotik a koenzymuQ10 na skvalitnenie zivota nasich drahych deticiek s autizmom. je mozne vypocut si ho v archive radia lumen na: www.lumen.sk som z kosic tak neviem ci sa budeme moct do neho zucastnit aj my , ktori nie sme z Bratislavy. krasny dnicek a pozehnane a pokojne sviatky zelam.

vsilvia
18. dec 2010

@wandah ravit nepoznam, ale pozriem si o co ide. 🙂

mon25
18. dec 2010

@katkaluk , vo vseobecnosti sa odporuca robit vzdy medzi zavedenim noveho preparatu/vyzivoveho doplnku/vitaminu al. diety 1-2 mes. odstup, aby sa dalo odsledovat ako a co zabera. Aj GFCF dieta je detoxikacna, takze ako dalsi krok by som na tvojom mieste zaradila nejaky vitamin napr. C al., B6, al. D + zacala s komunikacnymi terapiami al. logopediou 😉

@wandah , ja som davala 😉 , su to B vitaminy ( B2, B6, B9 a B12 ) v prijemnej sirupovej forme, tento pripravok odporuca Strunecka

erikasadek
autor
19. dec 2010

ahojte vsetky.. 🙂
ja nestihma prisla k nam moja mama a tak skoro ani na nete nie som.....
ja vas dozeniem len som sa vam chcela pochvalit pato doniesol vysvedcenie ak sa to da tak povedat je to ine ako na slovensku...
matematika 10/10 alebo 29/30 🙂
franina 10/1à alebo 9/10 nafotim a ukazem vam , som stastna ako blich a nie kvoli znamkam som na neho hrda, ale ze minuly rok mu nedavali sancu ze bude schopny ist po prvej triedy... a tento rok ich dostava. 🙂

jedine co nezvlada je porozumenie, a cas takze strana kde bol kalendar a dni a mesiace tu nezvladol.. ale nevadi ja som hrda a stastna.....
tie hodiny stravene s nim teraz davaju svoje ovocie.. 🙂 🙂 🙂 🙂

katkaluk
19. dec 2010

@mon25 Nasadila som C, D, ale neviem, aký preparát vitamínov B by bol vhodný pre 2-ročné dieťa? Ravit??? 😒 Po 5 dňoch diéty vidíme pokroky hlavne čo sa týka očného kontaktu. A viac rozpráva, sú to hlavne zvuky, 2-hláskové výrazy, ale aj to považujem za pokrok. Na terapie sme už objednaní 5.1.a logo na Kramároch sme absolvovali zatiaľ 2 krát, ale Matúško veľmi nespolupracoval- 1 krát ako tak, 2-krát minimum. Tak už asi len trénovať a trénovať.... 🙂

@erikasadek -Veľkááááááá gratulácia a teším sa s Tebou. 🙂 🙂 🙂
Nech len takto pokračuje, on ešte nakoniec vyštuduje aj VŠ. 😉 Aj lekári sa mýlia, Paťko je toho živý príklad. Želám krásne sviatky, a hlavne nech nás tí naši drobci príjemne šokujú... 😉 😉 😉

ivanpa
19. dec 2010

@erikasadek - asi najkrajší darček od Paťka pre maminku, blahoželám mu veľmi

arnika1
22. dec 2010

Ahojte dievčatá, kde ten Ravit kupujete? V lekárni?
Mon napíš mi prosím niečo k tomu Zeolitu, načo sa to používa, aké má účinky, je to sirup? Na googli mi to vyhodilo filtračný systém pre jazierka 😨 tak jazierko si asi zakladať nejdeš 😀 .

mon25
22. dec 2010

@arnika1 ,
Ra-vit asi bezne v lekarni nezozenies, ale napr. http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1367896-ra-...
co sa tyka Zeolite, tak "gugli" Zeolite alebo kuk rovno na www.zeolite.cz, inak 😀 , keby som si mohla vybrat, radsej by som budovala jazierko ako detoxikovala a chelatovala 😅 no, snad aj k tomu sa raz dostanem 😉

mon25
22. dec 2010

@katkaluk , ano kludne Ra-vit nasad, primiesava sa do napoja a je chutovo velmi dobry 😵

mon25
22. dec 2010

@erikasadek , 😵 velka gratulacia Patkovi, mne by taky darcek uplne stacil ku stastiu 😉