Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

jenny333
1. sep 2017

@oilkatka
čo je ABA terapia?

jenny333
1. sep 2017

Ahojte Mamičky. Nepredáva niektorá z Vás nahodou daké hračky pre autistické dieťatko.

nikulka79
15. sep 2017

Dobry vecer.hladam mamicky z okolia revucej,ktore by mali zaujem sa stretavat raz do mesiaca a vymienat si svoje skusenosti alebo ziskat nieco nove ohladom nasich inak obdarenych deticiek,psych.podpory....otvara sa to v detskom centre u nas vdaka pomoci vcastnej intervencie,psychologiciek,spec.pedagogicky...

jenny333
16. sep 2017

@nikulka79
škoda že ste až z Revúcej

janinka25
10. okt 2017

ahojte prosim Vás užiVAJU vase deti tento sirup? dakujem

http://www.prirodauzdravuje.sk/alternativnamedi...

evina34
11. okt 2017

@janinka25 ja ho kupujem z i herb, tam je o polovicku lacnejsi....vybrali sme asi 5 baleni, mala zacala teraz pouzivat asi 3 slova, tak neviem ci to pripisovat tomu...kazdopadne nim nic nepokazis...obsahuje aj b12 a b6 a dalsie veci...ale odpozoruj si dieťa, niektore mamicky uvadzaju, ze po DMG sa im zhorsil spanok

charlie1980
11. okt 2017

@janinka25 Moj ho bral cca.tyzden. Hyperaktivny do 10min, stav sa velmi zhorsil, autisticke chovanie vyraznejsie a Este Tyzden po poslednej davke som ho davala dokopy. Za mna urcite nie, Ale Ked chces vyskusat, Tak ti mozem poslat zvysok - takmer plna flaska za postovne.

ghlouskova
12. okt 2017

@janinka25
Ja ho kupujem tiez z iHerb, pouzivame spolu s L-Carnosine a mozem povedat, ze maly je po nom viac v realite, prestali vybuchy hnevu a ovela viac rozprava, aj ked nie gramaticky spravne, zacal si vsetko komentovat. U nas sa zatial ziadne neg.ucinky ako hyperaktivita a naruseny spanok neobjavili

nikulka79
26. okt 2017

Zajtra 27 oktobra o 16.00hod sa v revucej v detskom centre Gombikovo uskutocni stretnutie rodicov deti zo spec.potrebami .prve stretnutie sa kona bez pritomnosti deti,koli zoznameniu a preberaniu diagnoz

sisula969911
26. okt 2017

Pekny vecer,prosim vas mamicky deticiek z HFA kam chodia do MŠ Vase deti do beznych,alebo specialnych?

pencil
27. okt 2017

@sisula969911 ak je to len trochu mozne, daj ho do beznej statnej skolky. Moja znama ma HFA synceka cca 4r v beznej statnej skolke a prosperuje tam. Mamina je toho nazoru, ze keby dala HFA dietatko do specializovanej skolky, tak ho tam tou prisnou strukturou naucia autizmu 🙂

sisula969911
27. okt 2017

@pencil ano presne toho nazoru som aj ja a to bol moj zamer, dala sim dcerku do beznej MŠ do pripravky chodi od septembra zatial len do 12.00,len problem je v tom, ze mi ku chu odtiaľ silou mocou dat prec ze pikial ma takú diagnózu ma chodit do špeciálnej skolky,tak neviem ci je možné sa voči tomu nejak branit, ci maji na to pravo. Malá im nerobi ziadne problemy, akurat nevi ako si nadviazat kontakt s detmi a velmi sa s ňou nechu kamaratit, a podla riaditelky je na nu bezna skolka uponahlana.....

nikulka79
27. okt 2017

@sisula969911 normalna skolka

nikulka79
27. okt 2017

@janinka25 pisalo sa o nom aj na fb,kde som dolozila aj co sa tyka gramaze toho vsetkeho co ten sirup obsahuje.pre male dieta je nebezpecny a to co obsahuje mozete za lacny peniaz kupit aj v lekarni osobitne prisposobene veku dietata

nikulka79
27. okt 2017

@sisula969911 poziadajte riaditela o asistenta.je to pomocnik pre ucitelky.nas maly tiez len beha po chodbe pretoze s rovesnikmi nechce byt a v predskolskej ho zastupkyna vysmaruje von

sisula969911
27. okt 2017

@nikulka79 riaditeľka sa rozpravala o tom so starostom,ze dedina nema financie na asistenta.....nebývame v tej dedine,ale mimo a ta skolka bola pre nas najblizsia a najlepsia

sisula969911
27. okt 2017

@pencil
Dakujem za odpoved🙂

sisula969911
27. okt 2017

@nikulka79 dakujem za odpoved🙂

pencil
27. okt 2017

@sisula969911 dolezita je dobra komunikacia s riaditelkou, bud jej ustretova, napomocna a ocenuj jej zaujem. Urcite ti len tak dieta zo skolky "vysmarit" nemozu. Ani na zaklade diagnozy. Mala je predskolacka?

nikulka79
27. okt 2017

@sisula969911 to ma riaditelka ziadat urad prace ,soc.veci a rodiny

sisula969911
27. okt 2017

@pencil ano je predskolacka no mozno bude mat este rok odklad v maji to budeme riesit so spec.pedagogickou,snazim sa byt ustretova no oni akoby sa zlakli vecsej zidpivednosti a len pocuvam z ich strany,ze patri do spec.skolky a ze u nich by mohla ostat do decembra ,pritom nemam pocit,ze by mali koli malej tie 4h.nejako stazenu pracu......prave toho som sa bala aby malu nevylucili

sisula969911
27. okt 2017

@nikulka79 aha tak to som nevedela... dakujem za info

mimca20
27. okt 2017

@charlie1980 ahoj uz nemas nahodou ten dmg sirup?? Ak ano, aj si ho uhradim lebo chcem ho vyskusat.

charlie1980
28. okt 2017

@mimca20 Mam ho este v tom istom stave doma. Posli mi, prosim adresu, tebe ho rada poslem.

tina55
28. okt 2017

Ahojte vsetky mamicky. Moc bu som vas chcela poprosit o pomoc. Uz davnesie ma to trapilo ale vsetci okolo ze prehanam.... posledne dni uz naozaj nevladzem. Maly ma 2 roky a 3 mesiace a nerozprava ( pred 3m uz sa aj nejak rozbiehal povedal 2 slova napodobnoval zvieratka ale teraz sa to vdetko stratilo) o to rozpravanie by ani neslo ale vobec nereaguje na oslovemie stojim pri nom pol metra a volam ho a on nic. Ani neviem ci to bolo stale tak alebo az teraz si to moc vsimam. Neviem tak m je to luto uz som presla kopec clankov videi a nezvladam to. Chcela by som ho zobrat nejakemu specialustovi prosim poradte. Skusala som uz volat do trnava mgr. Janosikovej ale sa tam neda dovolat. Potrebujeme pomoc 😟

cmeli
28. okt 2017

@tina55 kontaktuj centrum vcasnej intervencie ktore ma blizko svojho bydliska http://centravi.sk
ak nemas daleko BA tak sa objednaj aj na Kramare k Matuskovej - Vcasna diagnostika psycho-motorickeho vyvinu

cmeli
28. okt 2017

@tina55 a chcem ta povzbudit - nas tiez v tomto veku nereagoval "bol hluchy" na komunikaciu (ale zvucku rozpravky pocul a dobehol aj z inej izby) ...ze rozumie reci zacalo byt vidiet okolo 4.5 roka, pouzival karticky, doma radsej znakoval (baby signs) rozpravat zacal pred siestym rokom (viac v anglictine ktoru mal z rozpravok - nie echolalicky ale funkcne) ...teraz ma 7.5 rozprava uz aj v slovencine (cez prazdniny zacal aj spievat v slovencine dlhsie texty)

tina55
28. okt 2017

@cmeli dakujem za kontakt. Poviem rodicom aby tam zavolali. U nas je to tak komplikovane kedze sme mimo sk. A tu je to na figu.
A tvojmu malemu nieco zistili?
Ja som z toho na dne normalne nemozem spavat. Cely den chodim sledujem ho boze to je take zufalstvo. Volam ho ni ale ked pocuje ze zapnem televizor tak pribehne ako strela. Uz sme aj na kramaroch boli kontrolovat sluch a vsetko v poriadku.

andrejka1974
28. okt 2017

@tina55 a este sa da diagnostikovat v ba v ustave karola matulaya a v andrease zial tieto sluzby su platene a caka sa dlhsie na diagnostiku nam diagnozu stanovili v 2 a pol roku detsky autozmus teraz mame 5 a pol a este vobec nerozpravame inac rozpravat sa naucia az to posledne niekedy ani to ja stale cakam a nic