Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
12. nov 2010

@ivanpa super napad...
bolo by dobre ak bys te boli aj viacere mamicky a neake miestnosti si prenajali zacali rodicovske centrum pre taketo deti..
ako to robia napriklad tu... urcite bol velky zaujem.. 😉

amilat
12. nov 2010

Ja viem, ze cim skor sa diagnoza stavi, tak tym lepsie, ved to poznam podla seba a mojho syna. A ako som aj napisala kazdy pripad je iny. Ja som pisala z vlastnej skusenosti.

zuzanada
12. nov 2010

@amilat, mám rovnaký názor ako aj ty, nakoľko si myslím, že u nás zase až taký odborníci na autizmus nie sú (česť výnimkám, ktorých je ale strašne málo). Tiež je to z mojej vlastnej skúsenosti. 😒

andreabe
15. nov 2010

Ahojte 😉 ja sa pripajam k Zuzkinmu nazoru..15 mesacne dieta je strasne male na konecnu diagnozu,dieta sa meni a tak male deti, hlavne ked maju oneskoreny vyvoj, maju castokrat autisticke prejavy ktore vo vela pripadoch naozaj vymiznu...nam na Kramaroch jedna uzasna psychiatricka povedala, ze maly je autisticky, lebo nerozprava atd ked nemal este ani 2 roky....zacali sme chodit na terapie do andreasu, zacali sme s logopediou, doma som tvorila edukacne pomocky a snazila sa aspon trosku s nim pracovat a obj.sme sa k dr. Janosikovej - ta nam povedala, ze to rozhodne takto jednoznacne nevidi a ze je nutna rediagnostika o rok.
Tak sme tam teraz boli a zaver je: autizmus a mentalny postih mame vyluceny, ide o narusenu komunikacnu schopnost - konr. vyvinovu dysfaziu.
Tym chcem len povedat, aby ste nehadzali flintu do zita, nie sice vo vsetkych - ale vo vela pripadoch vobec nemusi ist o autizmus, hoci to tak v zaciatkoch moze vyzerat.
Druha vec je, ako sa ma @mon25 raz pytala 😵 , ze co je horsie, VFA alebo tazka komunikacna porucha 😅 Kazdopadne sa v oboch pripadoch da vela urobit, hlavne ak sa zacne s dietatom spravne pracovat co nasjor.
@jankaw - drzim palce, ale urcite by som davala sancu tomu, ze maly vyvoj dobehne a auti prejavy vymiznu, ono je fajn ratat aj s moznostou, ze by mohlo ist o autizmus ale rozhodne by som sa na tuto diagnozu nefixovala..
@wandah -ja som pocula o chlapcekovi, ktory chodil do andreasu a casom dokonca prestal, lebo to bolo zbytocne, isiel potom do norm.skoly 😉
Prave mi pani na socialnom hovorila, ze do dss (nie andreas) chodili deti, ktore odtial sli do normalnej skoly, takze su take pripady 😉
@ivanpa - perfetny napad 😉

kaja73
15. nov 2010

Ono existuje viac typov autizmu,niektore sa fakt tažko diagnostikuju,ale ak ma dieta typicky detsky autizmus myslim,že sa vola kanerovsky, tak tam je tolko typickych znakov-nie len ta reč-že sa to da pomerne skoro diagnostikovat-aj v tych 15m.Dieta sa totiž inak vyvija už ako niekolko mesačne,nieto ročne či staršie.Tym nemyslim spomaleny vyvoj,ale dieta je proste uplne ine ako druhe deti v jeho veku.Co sa tyka inych typov autizmu,tak tam je to ozaj dlhu dobu velmi ťažke diagnostikovat a často sa aj dg meni časom a vyvojom dietata.

erikasadek
autor
15. nov 2010

@kaja73 🙂

baby aby sme sa chapali autizmus teraz nie je nikdy konecna diagnoza 😉 pretoze ak sa potvrdi na zaciatku tak sa da vela pomoct a deti rastu vyvijaju sa tym padom aj ich diagnoza autisticka sa meni nie nadarmo tieto testy sa opakovane robia.... kazdy rok.. 😉

deti ktore vyzerali uplne bez sanci za par rokov uz aj po roku dvoch pri spravnom podchyteni dokazu fakt vela co dava nadej rodicom...
a potom nie je to diagnoza pri ktorej sa umiera.. 😉 vzdy je nadej;. 😉

autizmus nie je podla mna konecna diagnoza da sa s tym vzdy nieco robit..
horsie je ak ma vsetky priznaky a nie je diagnostikovana a spochybnovana to dietatu naozaj nepomoze... 😉

ivanpa
15. nov 2010

@erikasadek - to isté si myslím v zásade aj aj, ale protichodných informácií je naozaj toľko, že neviem, či mám pravdu alebo nie, ak si prečítam nejakú oficiálnu knihu psychiatrov o autizme (napr. Thorová), tak si s touto vierou pripadám smiešna a neviem či to nie je len niečo, čomu aj sama chcem veriť
na druhej strane - silne pochybujem, že niektoré z detí na tomto fóre, z tých informácií, ktoré o nich ako maminy píšete a ktoré si čítam, má úplne typický tzv. kanerovský autizmus, tj. s úzkosťami, agresivitou, silnou ritualizáciou, ťažko preniknuteľným "svojím svetom" - u nás to určite ani zďaleka takto nevyzerá, mám kontaktné, dobré, pokojné, vzdelávateľné, rýchlo napredujúce, aj keď jednoznačne "svojské" dieťa
stretla som sa aj s názorom (špec. pedagogička a logopedička z Trnavy), že je v zásade jedno, aká nálepka sa dieťaťu v určitom veku dá, všetko na čom záleží, je jeho ďalší progres a to, či sa - zase v určitom veku - dieťa dokáže vyrovnať komunikačne vrstovníkom, problém v SR a aj v Čechách, pokiaľ viem je, ale stále je, že z autizmu sa naozaj robí niečo ako "záverečná" diagnóza odklepnutím vo veku troch rokov najčastejšie a viem tiež, že kvôli tomu prístupu ani veľa mamičiek nechce "oficiálnu diagnózu", ale skúša všetky cesty, vrátane špeciálnej terapie súkromnou cestou, aby dieťaťu, ak naozaj napreduje, neohrozili ďalšie vzdelávanie
neviem ako je to v tejto oblasti napr. vo Francúzsku...

arnika1
17. nov 2010

@ivanpa ahoj s tou herničkou je to super nápad. Radi prídeme pozrieť 🙂 a hyperaktívnu raketku radšej nechám v škôlke. Nám sa na budúci rok tiež črtá zmena bývania a ak bude priestor, tiež niečo vymyslím. Vlastne teraz dumám ako detom upraviť terajšiu detskú - chcelo by to štruktúru, nejakú inšpiráciu mám z Andreasa, ale 4 stolčeky tam určite nedám 😀 , budeme všetko robiť pri jednom. A o tých diagnózach s tebou súhlasím, ten psychiater to pekne povedal.
Mám pocit že aj komunikačná porucha už je slabým odvarom autizmu - možno je len menej poškodená časť mozgu. Terapeutka z Andreasa ma potešila, myslí si že ide o kom. problém. Ale predsa len tá odlišnosť - napr. v hre je výrazná. Ked sme doma, tak vydrží si hodinu presýpať drobné predmety na nožičky 😕 a ked sme vonku, tak sa postaví psovi nad misku s vodou a hádže tam drobné kamienky, pozerá ako to žblnkne, kým nie je plná a to tiež trvá hodinu a opakuje to každý deň 😅 chudáci psíci. Myslím že by bolo normálnejšie keby sa hral s mačiatkom, alebo psom, ale tých ignoruje 🙄 .

arnika1
17. nov 2010

@jankaw je mi to lúto, určite si nešťastná. Ale môžem ti povedať, že ked Danko mal 15 mesiacov, tak bol v strede najhoršieho obdobia. Nereagoval na chlad, bolesť..... mal takmer všetky auti príznaky. Ale mozok sa rýchlo vyvíja, v dvoch rokoch budete úplne niekde inde. A s tým odrážadlom je to super, moj Dadulík sa ho stále bojí, nesadne, len sleduje kolieska. Napíš čo tvoj malý rád papal pred dietou. Asi mliečne? Možno by mu chutil aj sójový jogurt, našla som nejaké v Bille na Bajkalskej a v podchode na Hodžovom námestí v BA. Držím palce, nech sa mu rýchlo polepší.

jankaw
18. nov 2010

@arnika1 Ahoj, my sme teraz s Matkom v nemocnici, ale dnes ideme nastastie domov, boli sme tu 4 dni a jedine co sa podarilo tak zobrat mu krv a v polke januara nas objednali na ORL, lebo si nedal vysetrit sluch, tak zase pojdeme do nemocnice ☹
Od kedy si si vsimla ze Danko nereaguje na chlad? Matko na chlad nereaguje od narodenia, sme si mysleli ze je taky otuzilec, ale jemu aj teraz keby som obliekla len plienku tak myslim ze by v nej kludne isiel aj von a ani by nezaplakal. A od 4 mesiacov uplne odmieta vsetku stravu co je tepla, musi byt izbovej teploty, ked bolo mllieko vlazne tak radsej plakal od hladu ale vlazne ani za svet.
Matko papal pred dietou rad vsetko, on bol ako srotovnik 😀 vsak vidiet na jeho muznom tele 😀 Ja som sa bala ako bude jest v nemocnici lebo mu varia bez lepku a mlieka a jemu tu tak chuti, ze sa asi budeme chodit stravovat do nemocnice, snad to nesvedci o tom ze ja varim horsie ako v nemocnici 😀
Ja som nasla sojove jogurty v Jednote a najskor to nechcel, ale potom som to vyriesila tak ze som mu dala jogurt do flasky a z tej to vypil. Ale tu v nemocnici zje vsetko co mu donesu, tak uvidim ako bude doma.

arnika1
18. nov 2010

@jankaw ahoj, som rada, že to máte za sebou, a hlavne že mu tam chutilo, možno aj doma začne. S tým chladom som to zistila keď mal 15 mesiacov. Bývam dosť roztržitá, takže som ho prebalila a išla som pre oblečenie........ a po hodine varenia som si spomenula, že nie je oblečený. Bolo to cez zimu, na kúrení šetríme, bolo možno14 stupňov a on sedel vyzlečený na parketách a pozeral televízor ☹ . A občas som ho načapala ako v noci sedí bez zvuku v postielke.......
Ale už je to omnoho lepšie, a pravdepodobná príčina je na svete. Volala som MUDr. Urgemu a máme UUFFFFFFFFF 😨 😨 😨 vysoko pozitívne opioidné peptidy - na 95 % 🤐 a to vraj teraz spresnili diagnostiku..........
Trochu ma to zaskočilo, aj keď som to čakala 😝

jankaw
18. nov 2010

@arnika1 To by aj Matko presne tak reagoval, keby som ho nechala aj cely den len v plienke, ani by nemukol.
My ked sme boli v nemocnici tak doktorka volala dr. Urgemu ako nam dopadli testy a su negativne, ale aj tak mu brali moc na vysetrenie.
Tak aspon vies aka je u vas pricina, nam zatial deta nezabrala, ale drzime dalej.
Som si objednala knihu Premuzeme autizmus, tak uz sa jej neviem dockat, lebo potrebujem pozitivne nakopnut.
Sme vcera ked ze bol sviatok "zdrhli" z nemocnice k svokre na oslavu a dozvedela som sa tam, ze nemame nikomu hovorit o tom ze Matko ma autizmus, aby nas neohovarali!!! Svokra to nemyslela zle, ona ma Matka rada ale to je ten pristup starsej generacie. Tak som jej vysvetlila, ze to nie je nadcha, ktora mu za tyzden prejde a neviem preco by som to mala tajit a nedajboze sa za to hanbit.

ivanpa
18. nov 2010

ahojte baby, sľubujem, že sa budem max. snažiť o ten byt a herničku a hneď ako to bude aktuálne dám vedieť, vybavenie (trampolína, šmýkačka) by už bolo, len ten priestor ....... dosť mi niečo podobné chýba na "pohodové" stretnutia detí a rodičov, teda hlavne mamičiek

z iného rožka troška - boli sme dnes u homeopatky v brne a ideme skúsiť "sladké guličky" na ozdravenie tráviaceho traktu, potom máme predpísané niečo s obsahom medi a ako druhý krok homeopatikum aplikovateľné v prípadoch spomaleného vývoja a psychomotorického zaostávania (barium neviem čo), všetko sa dá kúpiť v lekárni a malo by byť absolútne neškodné, s detoxifikáciou očkovacích vakcín nám homeopatka zatiaľ radila počkať - viem, že niektoré skúšate aj homeopatiu (najmä v poprade u dr. petróciho), no neviem, s akými výsledkami
u nás konkrétne - chcem to konečne napísať pre info ostatmých, som najväčší priamo pozorovateľný efekt zaznamenala po methyle B 12 - začali sme rozprávať, momentálne aktívne cca 50 slov, porozumenie pravda oveľa viac, popri tom je ale bety na CFGF diéte (aj keď opioiodné peptidy sme mali negatívne), dávam jej do vodičky magnézium, horčík a zinok a chodíme do andreasu

wandah
19. nov 2010

Ahojte, nemáte prosím niekto kontakt na Gabi cez ktorú sa objednáva MB12? Viem že to objednáva keď je toho viac kvôli poštovnému, ja som cez My a autizmus objednávala ešte v októbri, som strašne nedočkavá a chcela by som to už malému nasadiť keď sú s tým také fajn výsledky.

jankaw
19. nov 2010

Este som chcela napisat jednu "vtipnu" prihodu u pani dr. neurologicky. Tak ze pani doktorka Matkovi poklepkala kladivkom po kolienkach, prehmatala fontanelu a ked mu zastrngala klucami pred nosom sa ma opytala, ako som pre boha prisla na to ze by to mohol byt autizmus, ved na kluce pekne reaguje 😀

arnika1
20. nov 2010

@ivanpa ahoj, tiež sa nám objavili výsledky po MB 12 - ale všetko sa zničilo, tým porušením diety a od tej doby nedávam, lebo je Danko stále chorý, ešte doberá lieky na mykoplazmu a už zase chytil nejaký výrus 🙄 nevieme sa z toho vymotať. Dávaš MB 12 aj ked má Bety nádchu? Daj vedieť ako Vám zaberá homeopatia, tiež ju skúsim, keď bude mať Danko 28 mesiacov, do tej doby sa budem vyhýbať akémukoľvek regresu, nech sa trošku posunieme aj smerom vpred 😀

arnika1
20. nov 2010

@jankaw kniha je fajn, teraz som ju dala prečítať mame, tak vkuse plače, a to nečítala Thorovú (ale tú si nekupuj, tá je pre sadomasochistov). Som rada, že Vás zobrali vážne a poslali po vyšetreniach. Ja som sa teraz konečne definitívne rozlúčila s našou neochotnou a agresívnou pediatričkou. Trvalo mi to, lebo nemám rada konflikty 😝 . Ešte som sa dozvedela, že obvolávala odborníkov u ktorých sme boli, aby si overila či si nevymýšľam, prípadne ich o tom presvedčila 😀 .
Baby stalo sa vám už, že keď ste sa stretli s velmi agresívnym, alebo nahnevaným človekom, že Vás z toho rozbolel chrbát? Je to trošku od veci, ale vela z Vás sa určite pri snahe pomôcť svojmu dieťaťu stretlo s negatívnou odozvou, možno mi poradíte ako to spracovávate, lebo ja sa síce vždy správam slušne, občas aj asertívne, ale potom na druhý deň ochoriem, asi otázka psychiky. A naše detičky potrebujú silné mamičky, ktoré všetko zvládnu 😅 .

ivanpa
21. nov 2010

@wandah - mail na gabi som ti poslala do internej pošty
@arnika1 - ja tiež methyl stále nedávam, keď má nádchu tak to len steká celé červené z nosa, mali sme tiež teraz začínajúci laryngitídu a soplíky, tak som to vysadila, okrem toho vysadiť poradila aj homeopatka, ktorá nám zhodnotila (ťažko povedať podľa akých homeopatických kritérií) aké z tých prípravkov, ktoré sme doteraz dávali (a naozaj toho nebolo veľa) máme ďalej dávať a ktoré nie - methyl B 12 bol medzi tými, ktoré dávať nemáme, tak neviem, čo mám vlastne robiť. Inak po vysadení som žiadne zmeny k horšiemu ani lepšiemu nepozorovala.

pokiaľ ide o methyl B12 a to, že zaberá - je to len môj osobný dojem, nechcem to nikomu podsúvať, popri tom sa malej snažím veľa venovať a aj diétu viac menej dodržiavame, tak to rozprávanie neviem čoho je presne výsledkom - inak u nás sa po methyle neobjavila žiadna hyperaktivita, akurát určite pažravosť

dalea
21. nov 2010

Ahojte,tak som sa konecne odhodlala napisat aj sem,hoci Vas citam uz davno a to aj celu temu od zaciatku 😉 Najprv som bola v teme-moje dieta nerozprava,neskor som presla na-maminky nestandartnych deti a teraz uz napisem aj sem🙂 Mam 3,8m. dcerku,je u nej podozrenie na Aspergera,alebo semanticko-pragmaticku poruchu,zatial nema ziadnu diagnozu potvrdenu,iba nerovnomerny vyvoj s blizsie nespecifikovanou poruchou komunikacie 😝 Ja davam malej iba-Hviezdickovia a multivitaminy,nedrzime ziadnu dietu,ani neplanujeme,lebo Lea pekne napreduje 😎 Drzim Vam vsetkym palce a hlavne vela trpezlivosti prajem 🙂 Ak o nas chcete vediet viac,pytajte sa,vela som uz pisala v tych predchadzajucich temach,tak sa mi tu nechce zase vsetko vypisovat,bolo by to nadlho 😅 Ahojte..

erikasadek
autor
21. nov 2010

@dalea ahoj nemusis.. 😉

vitam Ta.... staci ak chces tak prides a porozpravas sa.. je to uvolenenie tema. 😉

no ja idem pisat potreboval som par dni nato aby som nieco napisala na Fb som len dala kratku spravu; ze osm smutna a kazdeho to neako vylakalo. 😕

no v piatok som bola u psy, pata ktora ho pororoval par tyzdnov a robila IQ testya ine. proste celkovy jeho psychologicky Bilan....
takze na jednej strane IQ ma vysoke primerane jeho veku ale len na logiku. inak je ako male dieta 2 az 3 rocnby co sa tyka citovej stranky.; velmi krehky..

co s atyka jeho strachu ainych veci je to dane tym ze on ma svoj svet ktoemu veri zatial a nedokaze sa presmerovat na ten nas.. tym padom veri ze hracky alebo stol je zive.. teda mozu ublizit... preto ked sa buchne tak ich bije.. 😒

je to na dlho..
ale asi najhorsie s ami pocuvalo ze . podla nej.; a nie je sama ☹
proste u pata toto bude jeho specifickost aj v dospelosti nieco coho a nezabvy budu sa mu snazit pomoct co najviac teraz je najlepsii cas;. nato....
proste tento svet a socialna cast je mu cudzia a nechape ju. co znamena ze mam pocitat ze sa mozno neozeni ze nebude mat priatelky jedine ak by niektora mala tu trpezlivost a moznost ho chapat.. ☹
je mi smutno ..
nedokaze ani sa vcitit a chapat preco na obrazku niekto place kao aj ked ma osobu pred sbeou , proste to su veci ktore nechape a nevie kde ich ma zaradit ☹
budu na tom pracovat , aby teraz trochu viac vedel ako na vec ale nikdy to nebude dokonale
proste sa stae ze pato sa smeje kde nema, fakt v nevhodnej situacii, alebo nereaguje vobec ☹

no cely vikend som prerevala prislo mi v piatok tak clivo ked si predstavim jeho dospelost...
a jeho pubertu. ☹

pato si neuvedomuje jeho odlisnost ci su ju niekdy uvedomi nikto zatial nevie povedat a tazko je povedat co je pre neholepsie uvedomovat , alebo radsej nie..
ja sama neviem co je pre neho lepsie pravdu vam poviem..
pretoze sa v duchu bojim aka by to mohal byt reakcia; v jeho puberte ☹
neako je toho na mna vela, na jednje strane krasne napreduje, a som neskutocne stastna, ale na druhej strane si uvedomujem ze nikdy to nebude samostany dospely clovek ; a ze vzdy tam bude nieco...
ja ho tak strasne milujem a ani moja laska ani moja namaha neviem ako mu pomoct ako ho odkliat s toho zleho zakliatia..
som s toho trocha mimo ja viem ze to prejde ale preboliet to musi.; a na druhej strane musim tym prejst a pripravit sa pomaly ako mat strasny sok neskor ked to pride nahle , alebo vobec..

Slavka ja viem ty si zdvihla moralku tvojou vetou, ze tieto deti nam boli dane, pretoze tam hore vedeli ze my sa o ne budeme vediet s lakou postarat a to mi dava taku nadej , a zmiernuje bolest , ale je to len naplast a rana je stael tam.. 😢

erikasadek
autor
21. nov 2010

pisem dalej bola osm sa aby mi to nezobralo ako minule; 😠

ja viem ze su horsie choroby ako toto ze to nie je katastrofa a vatscinou to pocujem s ust alebo pisu to ludia ktory ani nevedia o com je rec neskusisli si ake to . s tym zit mat taketo dieta , citiot bezmocnost a bolest, a hlavne vnimat aj za svoje dieta reakcie inych ktore nie su vzdy najjemnejsie.. 😠
zit s pocitom ze mam doma postihnute dieta nie je lahke neznamena ze ked nema rakovinu alebo mu nechyba neaka koncaina ze to nie zle..
ze sa nic nedeje a ze len ako matky prehaname;. 😠
proste neako mi idu podobne komentare na nervy prepacte mi .musim to zo seba dostat ☹ co citim...

erikasadek
autor
21. nov 2010

no a na koniec tesi ma ze dokaze vela inych veci a ze lepsie sa vyjadruje.. ako pred rokom dva;. 😉
ale zakladne vety a frazy, lepsie kao nic ale zlozite slova no nejde mu to..
taktiez nechape ak mu citame rozpravku ako aj v skole neaku dlhsiu vetu, uz nevie o com je rec ☹
je to uz pre neho zlozite ☹

no pozitivum je ze logika je dobra hlavne na cisla, teda matematicka logick acast mu fakt ide dobre i ked nie kao nam. ide n ato uplne inak, ale zaklad je ze vysledok je rovnaky nie. 😀
asi som aj citliva kedze v tsredu mi po RTG oznamili ze josh patov brat ma srdce v pravo , teda viac na pravo .. takze neako taketo spravy ma fakt nicia, neviete kedy sa to koncne zastavi, alebo lespie ze snivam a j eto len zly sen!!!! a ja sa zobudim a vsetko bude ok..

ivanpa
21. nov 2010

@erikasadek - presne uplne presne si opisala aj moje obavy,
ja mam pocit, ze budeme velmi podobny pripad ako Vy o tie dva roky - napredovanie pokial ide o logiku, motoriku a vsetko, ale medzery v komunikacii a socialnej oblasti, tiez jednoducho prirodzene nechape, preco sa ma rozlucit, ked niekto odchadza atd. a netusim, ci standardnu komunikaciu medzi ludmi niekedy uplne pochopi
ja si VYSLOVENE zakazuje rozmyslat nad buducnostou, lebo ma hned pochyti nenormalne zufalstvo, s ktorym si neviem nijako poradiť
zatiaľ mi musi stačiť, že mňa moja mala nevyslovne miluje, neustále má potrebu kontaktu so mnou, maznať sa, túliť sa a že vie veľmi presne čítať moje emocie - kedy sa teším z toho čo urobí a kedy sa zlostím, či som smutná - aby sa toto všetko rozšírilo aj na ostatncýh ľudí, s ktorými prichádza do styku, je sen, o ktorom snívam noc čo noc

erikasadek
autor
21. nov 2010

@ivanpa som rada ze nie som sama uz som sa bala ze zacinam hystercit... 😀

pato s avie tiez maznat ale len so mnou , mne da pusu, este aj svojmu otcovi ,ale inak je to bieda ; ale ked jemu chce niekto dat tak to je uz ine kafeeeeeee
okrem mna nikto ale inak stale mi opakuje ze osm jeho princezna.; (apson niketo) mi to hovori; 😉
ale da mi pusu.. teraz. a mozem mu dat aj ja;. 🙂

jankaw
21. nov 2010

@erikasadek Tu bezmocnost co sa tyka buducnosti poznam velmi dobre, aj ked je Matko malicky, neprejde den aby som nemyslela na to co s nim bude ked my nebudeme.
Mamina mi zomrela na jar tohto roku, dva mesiace po stanoveni diagnozy - rakovina, mozno prave preto si viac uvedomujem, ze jeden den tu sme a na druhy uz nemusime a casto rozmyslam nad Matkovou buducnostou.
Uz nebudem depkovat, idem si dat zmrzlinu 😀

slavkadamko
21. nov 2010

☹ ☹ @erikasadek po prečítani tvojho statusu na fb mi zovrelo hrud...tak som radšej nekomentovala...tušila som,že nieje všetko v poriadku 😢 všetko čo si napísala ako by šlo z mojho srdca...ja som min.vikend pozerala on-line Optima cup v Ke kde sa moje krsňa Simonka dostala do semifinale v spol.tancoch a ja som si skoro vyrevala oči...vtedy som si uvedomila,že s Damkom ma asi nič take nečaká...a stale viac a viac sa bojím buducnosti...hoc verím,že s nami im je najlepšie a len my ich ľúbime tou najväčšou laskou...Damko vie tiež prisť a vyžiadať si božtek alebo maznanie a vtedy je to pre mna balzam na dušu 🙂 ale čo bude potom ked tu my nebudeme? ☹ ☹ ☹

slavkadamko
21. nov 2010

@erikasadek aj napriek všetkemu si myslim,že naši drobci su šťastný,že majú nas, nadmieru milujúcich rodičov,a my im môžme nadovšetko dakovať,že sme spoznali tie pravé hodnoty života....

slavkadamko
21. nov 2010

@erikasadek neboj,bude dobre....a moj MM stále povie "dobre už bolo" 😀

zuzanada
22. nov 2010

@erikasadek aj by som ťa chcela niečím potešiť, lebo sama prepadám podobným beznádejným stavom. Maťo je tiež veĺmi podobný Paťovi. Navonom vyzerá celkom normálne, len tie reakcie......... akurát včera som si poobede trochu všímala jeho myšlienkové pochody, podľa toho čo hovoril a robil a je to jeden chaos................ Aj na otázky odpovedá čudne, buď vôbec nereaguje, alebo povie niečo úplne od veci, zase nevie koľko má rokov........ ☹ Aspoň, že to meno si pamätá.
No nič, sú to naše slniečka, my ich straaaaašne ľúbime a blbé reči ostatných si skúsme nevšímať. 😒

erikasadek
autor
22. nov 2010

@slavkadamko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tvoj muz apson povie nieco moj mi uz robi par mesiacov doma peklo a staci ze je s patom 5 minut tak je iste z epato vyskoci a bude sa nervacit ;;
a moj muz co povie slavnu vetu , tvoja chyba ze je aky je;!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 nemam slov mam chut ho len zabit !!!

@zuzanada potesit mn apotesi ze mam kde pisat , tym myslim tuto temu a dostat zo seba vsetko co v sebe tlacim bohuzial ziadne plece a ani ucho nemam.. ☹ tak apson tu.
pomaha mi to psychicky .. 😉