Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
25. máj 2010

karin ahoj..
nevi povedat ci je to to iste, este som sa nedostala ku starsim prispevkom , ked osm mala mobil..
nasla som toto a zaujalo ma to...
nosny som nasla aj kvapky a drahe ako fras.. 😀

nasla som autisticke stranky a tam sa doporucuje vseobecne, najviac akle injekcie..
ale pisu , reaguje to na 40% autistov nie na kazdeho treba davat aj ine veci.. no komplikovane..
ja ked davam patovy homeo tak 5 guliciek ROR kazdy tyzden. teda kazdu nedelu. 😉

ja sa nato musim pozriet pretoze predtym som sa velmi o to nezaujimala, nedotyka s ato velmi pata, ale mozno skusim , poriesim technicky ako s homeo a ak treba tak aj prirodny C a neviem co by ste aj ine chceli staci povedat pozriem sa... v lekarne su plne , kremova vsetkeho mozneho treba vidiet. 😉
inak s tou homeo spravime to tu , alebo to dat na bazar na konika aby to bolo priehladnejsie, ? co poviete poradte mi nikdy som nic ned 😉 la do bazaru ani ekupila nic takze nev iem. co je lepsie..

beka_s
25. máj 2010

Aj my používame rôzne homeopatiká, vitamíny ako zinok, kys.listovú, C-čko a iné ale o ROR som nepočula . Čo to je a na čo účinkuje?

erikasadek
autor
25. máj 2010

beka ROR; nemoze pocut budem sa opakovat , nie je dostat na slovensku..
ROR v preklade MMR vakcina je to homeo s vakciny.. 😉 detoxikuje prirodzene, tuto vakcinu, 😉

beka_s
25. máj 2010

dik, a nevieš dostať to v irsku, staršia dcéra je dlhodobo v irsku a v prípade potreby mi zháňa celkom fajn veci, len jej ich musím presne napísať

beka_s
25. máj 2010

dúfam že to dostať v Miláne, tu má dcéra tetu, takže zapojím ju do toho, táto lekáreň bola spomínaná na tomto blogu, takže preverím túto cestu. doma spracovávam hotový katalóg čo je kde lacnejšie a ako sa k tomu dostať

mon25
25. máj 2010

Erika,
prosim kuknes sa ci by si vedela vo FR zohnat B15 DMG Plus ? Ale konkretne len tento pripravok.
Dik moc 😉

erikasadek
autor
25. máj 2010
mon25
25. máj 2010

😀
super. do kelu, teraz to musim nejak vyhodnotit, ktore je najlepsie 😉 , malo by to byt to Plus, ale neviem ktore....
a vies to kupit aj priamo vo FR ?
diiik moc, zatial

erikasadek
autor
25. máj 2010

mon toto kupis priamo v fr na nete a ci s ada kupit aj mimo neviem o tejto hodine ti neviem povedat. 😀

mon25
25. máj 2010

😀 jasne, ja som myslela aj cez net 😉 nechcela som Ta vyhnat do lekarne 😀
dakujem, este to aj tak musim pokukat 🙂

mon25
25. máj 2010

este k tym homeo, asi zalezi na tom, ci sa tomu chces venovat vo velkom 😉
otazka je, ci by Ta to nezatazovalo a ake mnozstva by si zvladala posielat 🙂
musis si to zvazit 😉

erikasadek
autor
25. máj 2010

MON nie je problem naozaj..... 😉

slavkadamko
25. máj 2010

mon tak hodnoť, tu B15 nechavam na teba 🙂 zhodnoť ktore je naj... si ma tým tak navnadila,že už 3hod. googlim 🙂 takže beriem to čo aj ty od Eriky... Erika a fakt ťa to neobťažuje?...viem že máš toho tiež veľa...ale ked na slovensku je "bieda" ☹ -jak finančná tak homeo a ine vitaminy 😨
... a čo ti môžme poslať my zo Slovenska? 😀 žeby bryndzu? 🙂 🙂 🙂

karin74
26. máj 2010

Mám dotaz, k čemu až tak výbarná B15, kyselina pangamová?
Přepošlu to, co o ni píšou zhruba na netu:

Je relativně nedávno objevený vitamín, rozpustný ve vodě, citlivý ke světlu. Není tolik znám i když je konáno mnoho výzkumů na jeho poznání a stále nabývá na popularitě. Z hlediska jeho struktury a účinků se nejedná o vitamín v pravém slova smyslu. Zda se jedná o vitamin nebylo prokázáno, zato však bylo prokázáno, že má adaptogenní účinky při stresu, lipotropní účinek, stimulační účinek na kyslíkový metabolismus v tkáních a detoxikační efekt.

Je nezbytný ke zdravému způsobu života. Používal se hlavně v Rusku k podpoře sportovních výkonů. Předpokládají se u něj antioxidační účinky a má podobné indikace jako vitamín E.

Působí jako lipotropní látka, snižuje cholesterol v krvi a brání usazování tuků v játrech. Zvyšuje obsah látek bohatých na energii (kreatinfostát, glykogen), pomáhá při vylučování škodlivin z těla, prodlužuje životnost buněk. V praxi se používá většinou jeho vápenatá sůl.

Zdroje: integrální rýže a mouka, sezamová a dýňová semena, pivní kvasnice, otruby

karin74
26. máj 2010

Jestli je taky potřebný pro autíky, beru jej spolu s vámi 😎
Jen nejděte nejlepší a cenově nejvýhodnější preparát 😀

mon25
26. máj 2010

B15
JAK TO SOUVISÍ S AUTISMEM?
Jeden z nejznámějších potravních doplňků, DMG, je aktivní složkou vitaminu B15 - kyseliny panamové. Podle mnoha studií B15 léčí mnoho typů autismu, v mnoho případech děti, které měly problém s řečí, začaly mluvit již po několika málo dnech podávání terapeutických dávek tohoto v České republice zcela neznámého vitaminu.
ZDROJE INFORMACÍ:
http://www.ordinace.cz/clanek/vitamin-b15-kysel...
http://www.lecba-rakoviny.estranky.cz/clanky/le...
http://vitainfo.cz/eshop/detail.php?idzb=259
http://doplnky.vitalion.cz/vitamin-b15/
Strunecká - Přemůžeme autismus? Str.103
http://www.celostnimedicina.cz/doporucene-davko...

erikasadek
autor
26. máj 2010

ahojte na rychlo idem s amrknut ci nie je aj bio obchode tu je toho velaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 neskor pridem pokecae a dame vsetko na rovinu ..nic ma neobtazuje. 🙂

karin74
26. máj 2010

Jejda, knihu od Strunecké mám, hned jdu mrknout na stranu 103! Dělala jsem si výpisky, ale to už je delší dobu, asi mi to vypadlo...
Děkuji, Moni

karin74
26. máj 2010

B15 objednávám!!!!
Cena, název produktu, dávkování atd......
Kdopak mi pomůže?

erikasadek
autor
26. máj 2010

uz som doma.. takze v lekarni , methyl B12 nekupim ani v celom fr.. kedz etu je to neregistrovane atym padom zakazane.. takze cez net , ale ma to hacik moze byt ze na colnici mi zastvaia tu si to strazia.. takze riziko... velke....

takze jedine co mozem je posielat ine veci vitaminy, homeo.. akekolvek aj ine znacky ako boiron... a vitamin C , prirodne;. 😉
ak pridete na nieco ine dajte vediet..
uz mam aj cislo konta. medzinarodne ktor emozem komunikovat idem s apozriet na postu ake su ceny..
keby to bola homeo tak je to lahke a par veci sa da d 😉 t do bublinkovej obalky ako list... takze do 2 eur 😉 o postovne;.

karin74
26. máj 2010

Paráda! A co tem B15?

erikasadek
autor
26. máj 2010

karin to iste mzem cez net ale riziko tu je;..
vsetko inak sa da.. 😉

chcem urobit na bazar 😉 i ozanm, co s atyka homeo no neviem kao nato zatial ako to napisat..

karin74
27. máj 2010

No a už jsi zkoušela mimibazar? Třeba tam je to super.
Ale znám jen českou verzi.
Prodává se tam všechno, zkopíruju Ti mou stránku, prodávám tam mandalky, tak jen koukni na to, jak to zhruba vypadá.

erikasadek
autor
27. máj 2010

karin tam mam zakazany vstup raz som skritizovala jednu pliatiacu predavajuci na next a administratori mi zakazali vstup odvtedy..
nie len tu na koniku ja nechcem podnikat len ako pomoc.. ja na tom zarabat nechcem... 😉

karin74
27. máj 2010

ano, tak to chápu. Tak pilně tvoř a pak nám to tady všem ukaž, amy si vybereme, papa! 😵

erikasadek
autor
27. máj 2010

kain si zlata no neviem stale kao na vec... ako to napisat nic zaujimave ma nenapada.. 😀 r

karin74
27. máj 2010

Ty jsi zlatá, a určitě na něco přijdeš!
když tak až bude více času můžeme dát hlavy dohromady, třeba až budu online na FB

erikasadek
autor
27. máj 2010

ok ak nebudem stacit asi si sadnem nato az v podelok rano , nesiham zatial fakt. ☹