Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

ipuska
11. jún 2012

Ahoj holky, prosím moc o radu, jezdím na chatu k tetě která hlídá skoro 3 letého chlapečka (v srpnu mu budou 3), problém je v tom, že vůbec nemluví, neumí zopakovat slovo, a když tak poslední 2 písmena. umí jen mama, tata, gól a to ještě špatně, vůbec neví co se po něm chce, jakoby nám nerozumněl, strašně se vzteká když se po něm něco chce, je i zlý pořád kope do psů, bije děti, prostě podle mě neví jak se k nim chovat, většinou si hraje sám.......a další věc....nesnáší vodu, jak se vezme do ruky sprcha tak se začne i dusit jak se vzteká, musí ho vždy držet dva lidi.....všechno jídlo plive......, neumí ani lízat lízatko, zmrzlinu, je neklidný, pořád kope nohama, rukama, 100 se mu řekne, že to nesmí, ale stejně to udělá. Když se mu dá na zadeček, tak ho to ani nebolí.
V listopadu 2011 od nich utekla matka, ale to mu stejně byli 2 roky a zakladní věci by měl zvládnout, jeho otec to neřeší, prý je to normální, řekly mu to údajně učitelky ve školce (dělá tam školníka tak někdy ho tam na hodinu dá)
Jo a třeba nikdy nebyl nemocnýmyslím si, že by se to mělo řešit, ale když to tatínkovi přijde normální.......
Píšu to rychle, abych na něco nezapomněla tak se moc omlouvám za chyby a děkuji za jakoukoli reakci....

lucka261177
11. jún 2012

@lomax tak ako som napisala moj syn je len tie veci ktore som vymenovala.V toustoch ma syr a kvalitne maslo nic ine do neho nedostanem ani keby som ho nechala vyhladovat nevezme si nic ine ako tych par veci takze premyslat o tom aky vitamin moj syn nema mi nepomoze nic s tym nenarobim.taktiez keby som chcela podavat akekolvek vitaminy v umelej forme je nadludsky vykon mu podat akykolvek liek pre dvoch ludi cize to nerobime.raz za rok mu davam robit testy a vzdy ma vsetko v poriadku.Davame mu len neperlive mineralky kde by teda mali byt nejake tie horciky a podobne nic ine ako cistu vodu nevypije.Aby som nezabudla moj syn je velmi zdrave dieta bol chory za 4 roky dva krat na ATB obcas ma soplik ktory bez liecenia odoznie teraz pred dovolenkou mam tiez tak sme pre istotu dali pamycon za tri dni uz nemal takze neviem ci ho vobec potreboval.tazke to ci mu nieco chyba neriesim.Jedine co davam ako doplnok su viackrat spominane probiotika nemaju chut tak mu ich sypem do vody.

lucka261177
11. jún 2012

@ipuska vsetky znaky co si popisala mozu poukazovat na autizmus ale potrebovali by sme vediet este viac.ako si pyta veci ci je plienkovany ci ukazuje ako sa hra ako vnima deti.ci ma stereotypie ci to jedlo nakoniec zje a cokolvek ine co ta napadne.

ipuska
11. jún 2012

na věci jen poukazuje a na vše řekne CO to je, ale úplně na všechno, na lidi, na věci na zvířata, plenky nenosí, sedne si na nočník, ale neřekne si, že chce, to se jen houpe ze strany na stranu a ona tak pozná, že chce na záchod. Co se týče dětí tak mě spíš přijde, že neví jak si s nima hrát, ale dokáže si hrát sám třeba 3 hodiny s jednou věcí. Nakonec to jídlo sní, ale s donucením, nebo se začne dusit, kopat nohama a dál mu to už nedá.....

sisstin
11. jún 2012

tak třeba syn má 4,7 roku a v životě nebral žádné prášky, měl za život asi3x malou rýmu, 1x kašel, a 2x zvracel, když byla viroza ve školce...to bych fakt do souvislosti s autismem nebo jinými nemocema nedávala 😉

lucka261177
11. jún 2012

@ipuska podla mojho skromneho nazoru ten chlapcek ma urcite problem a naozaj to vyzera prave na autizmus ale ja zevr nemozem povedat takze rodicom resp.babke ci otckovi treba okamzite povedat nech vyhlada odbornikov v tomto veku sa da este vela dieta naucit.nech nestraca cas.

damnam
11. jún 2012

@nensyke Chcem sa spytat,ked ste zacali podavat MB12 po akom cas si zbadala nejake zmeny ?

nensyke
11. jún 2012

@damnam Ahoj..... asi až po mesiaci...ale už nepamatám dobre...

damnam
11. jún 2012

@nensyke dik

meesha
11. jún 2012

@sisstin Tak to jo, tomu bych i verila. Ja to ockovani taky oddaluju co se da, jak jsem psala - staci blba ryma a vracime se o mesice vzad...tak ocekavam, ze i takova zatez je rizikova, no ale co nadelame, ze 🙂 Ono kdyby pak dostal treba zardenky nebo nedejboze spalnicky, tak bycho byli taky v pr...., takze mi to porad prijde jako mensi zlo. Snad vse dopadne ok.

sisstin
11. jún 2012

@meesha tak to já si právě myslim, že třeba ty spalničky atd. jsou mnohem menší zlo, než ty případné následky po očkování. Já měla jako malá spalničky, naprosto bezproblémový průběh, pár pupínků bez teplot, kamarádka měla zas příušnice, jako ano, bolí to...ale též nic jinýho.... takže pro mě je furt to, že bude mít nějakou z těch nemocí mnohem menší zlo, než že dítě bude autistické a já nevim co 😖

navíc třeba u nás v pardubickém kraji byla ted epidemie přiušnic u dospělé proočkované populace...mít další dítě, tak to MMR nedám, nebo to minimálně posunu až na tři roky před nástupem do Mš 😔

zuzka208
11. jún 2012

@damnam Aj my sme zbadali az po 1,5mesiaci zmeny k lepsiemu myslim v reci,sustredenost,nepouziva tak echolalie ako pred MB12,celkovo je na tom lepsie len co ma trapy je jeho spravanie ktore s avelmi nezmenilo.

meesha
11. jún 2012

@sisstin Ja bych to nepodcenovala, spalnicky maji vysoke riziko kompikaci, v poslednich letech probehla hromada epidemii - napriklad v Rakousku mezi alternativnimi matkami - a fakt to neni prča. To mas jako se vsim, u nekoho je to v pohode, jiny ma problem. Treba by prave tim spoustecem mohla byt ta nemoc, ve finale. Zrovna nedavno byla v tv jedna maminka, ktera pozorovala problemy tusim po nestovicich,
Ta vakcina sama to proste na 99% nezpusobuje. To se zase dostavame na zacatek. 😀
A jisteze muze ockovani selhat, nikdo neni neomylny a ten "boj" s prirodou neni tak jednoduchy 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenajsek
11. jún 2012

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo tady z diskuze dítko kolem tří let, nebo mladší, které má diagnózu dětský autismus? My jsme dnes byli na verdiktu po vyšetření u klinické psycholožky Mgr. Jahnové v Brně, syn 2,5, nemluvící, má dle ní velmi pravděpodobně dětský autismus. Zatím jsme se domluvili, že počkáme přes léto a v říjnu se přijdeme ukázat znovu, pokud vše bude tak, jako doposud a ani v řeči, ani v sociálním kontaktu se nezlepší, tak půjdeme ještě na pár dní na kompletní neurologické vyšetření do dětské nemocnice v Brně a teprve potom by stanovila konečnou diagnózu.
Šli jsme k ní kvůli tomu, že syn nemluví, má cca 15 slov, ale nedávají smysl, má i některé auti rysy, ale stejně mě diagnóza dětský autismus sebrala, čekala jsem třeba vývojovou dysfázii, kde by bylo narušené porozumění, nebo smíšenou formu, ale vyloženě autismus jsem nečekala... 😢

Nevím, jak s tou informací naložit, co dál... poradíte prosím někdo...? Moc děkuji!

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damnam
11. jún 2012

@evamarek77 Nam povedali za r2011.Nas ide od septembra do skolky.Cakame na radu jednej pani kedy to mame podat,toto bude nasa druha ziadost na kom.

sidus
12. jún 2012

@evamarek77, potvrdenie o príjme za rok 2011 za manžela aj za teba (aj ak si brala rodičovský). Do škôlky musí chodiť minimálne 2x týždenne, že bol chorý nevadí, potvrdenie ti dajú v škôlke, že ju navštevuje. Aké auto vyberiete je len na vás, dá sa kúpiť aj nové za celkom slušnú cenu, len budete musieť niečo doplatiť. Si priamo z Čadce? My sme bývali 10 rokov na Kýčerke.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mojoli
12. jún 2012

ahojte maminky,už dávnejšie som čítala na nete,už ani neviem kde lebo stále niečo sledujem,študujem ohladne autizmu,že autizmus sa dá vyliečiť.že nejaká beomedicinská liečba s terapiou tak ja ešte stále nechápem prečo u nás je to stále celoživotný stav,ktorý sa nedá liečiť,my sme asi naozaj 30 rokov za opicami/nám tiež povedali že malý nikdy nebude rozprávať, že si mám dať výpoved v práci.najst asistenta pre malého,a aby som si nerobila nádeje.že sa to ešte v puberte može zhoršiť,no ja neviem, aj vy máte také skúsenosťi, ked vám 2,5 rokoch povedia že ešte treba vyčkať,načo ked to dieťa javý autistické črty,však ked sa naozaj tomu dietatu začne čím skor venovať,špeciálne tak sa aj dostavia určité výsldeky,nie u každého rovnako.ale ja to vidim v školke/tam kde chodí moj syn do školy je aj školka/ a to sa tie detičky za ten rok čo ich sem tam strretnem tak je tam vidieť pokrok,ja som asi nechápavá 😅

sidus
12. jún 2012

@evamarek77, teraz bývame v Kysuckom Lieskovci, žiadosť sme dávali do KNM, ale odtiaľ to posielajú na posudkovú do Žiliny. Ako je to s leasingom neviem, ale skôr si myslím, že to treba doplatiť v hotovosti. My sme teraz písali odvolanie, auto nám zamietli. Vieš o nejakých maminách autíkov v Krásne? Ja viem o dvoch, majú už školákov, vozia ich do Kysuce do špeciálnej školy.

damnam
12. jún 2012

@evamarek77 Nas mal potvrdeny aut ,tiez nam dali 50% ale este nechodil do skolky.Teraz nam hovorila riaditelka ms ze musime nastevovat ms inak to nedostaneme.Inac tento rok sa chystam na kysuce na dovolenku,detom ukazat starkin dom v skanzene.

marhav
12. jún 2012

Ahojte,dlho som tu nebola, chcela by som sa spýtať tých čo používate DMG my ho máme v sirupovej forme s čerešňovou príchutou a malý ho berie bez problémov ,musím povedať, že nastalo zlepšenie, ako očný kontakt, ako som písala ,že nechce v škôlke kresliť, minule si bez šomrania zobral ceruzu a pracoval , dalej prestal si ohrýzať nechty a je kludnejší ,prítulný a viac opakuje slová a je vnímavejší dá sa sním skôr dohodnúť ,nemá také nervy ,ked nieje po jeho .v každej oblasti nastalo nejaké zlepšenie , hovorená reč sa nejako nezlepšila výrazne ,ale začal spájať napísané slabiky a čítať ako MA, KA, HA, MAMA, KUBO, niečo prečíta aj to je pokrok .Chcela som sa opýtať ako dlho mám mu podávať ten sirup ,či má byť nejaká časová pauza, lebo viem ,že niektoré podávate DMG v tabletovej forme .Dakujem

sidus
12. jún 2012

@damnam tak to je super, stavte sa na kávu 😀 Robila som pred materskou v Kysuckom múzeu, kam skanzen patrí.

damnam
12. jún 2012

@sidus Ja som hore nebol uz 3roky ,chodil som sa tam bicyklovat ,mama tam chodi pravidelne kazdy rok na omsu.

lucka261177
12. jún 2012

mam otazocku kocky moj samko ma uplne zavreteho pipika nejde mu stiahnut vobec kamoska mala en isty problem urolok nasadil triamcinolom a po tyzdni sa mu uplne zavrety pipik uvolnil je to kortikoid tak sa bojim trosku aj ked teda mne samko niekdy nejake zhorsenie stavu ani po ATB nemal ale predsa len pre istotu sa pytam ci enmate skusenost.vdaka

andreabe
12. jún 2012

@marhav ja davam dmg tiez v sirupovej forme uz druhy mesiac, planujem davat aspon polroka vkuse, precitaj si reviews na americkych strankach, pisu tam mamicky, co davaju dlhodobo a tiez zaznamenali zlepsenie, preto som do toho sla aj ja, u nas nastalo velke zlepsenie aj v reci ,resp.hlavne vo vyslovnosti. A je rozdiel medzi dmg cistym a dmg behavior balance(tam su aj ine zlozky) 😉

zuzka208
12. jún 2012

@lucka261177 My sme mali zas pred mesiacom problem s tym,ze mu pipik hnisal a stazoval sa na bolest,dr.to riesila s framykoinovou mastickou a doma sme macali v kamilkach.