Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

nikulka79
3. jan 2016

my ten ocny kontakt a usmev mame len par dni ale este pred niekolkymi tyzdnami som mu nsadila vitaminy a zacal reagovat na zavolanie,niekedy sa stane ze ked ukazem nech sa na nieco pozrie tak sa tym smerom otoci ale tobolo len par krat,dockal som sa aj slovka mami,ked sa chce pomojkkat tak mi stale vezme vlasy a na pery polozi svoje celo ale je to uz tvar k tvary par dni sa pytal aj na wc tak uvidim.ale pred tym sme boli pre neho len tiene ktore ho prebali a daju jest ked je hladny

lennkka17
3. jan 2016

@nikulka79 tak to super zmena.boze ako velmi by som chcela pocut aj ja mami.mojmaly vacsinu dna mlci.obcas z neho vyndu nejake zvuky alebo hlasky.vy ste boli ako na tom predtym? A ake vitaminy vam tak pomohli?

luanna
4. jan 2016

Vcera ma moj maly prvy krat pohladkal...

amy287
4. jan 2016

@nikulka79
@luanna
@lennkka17
Baby keď ste smutne napríklad keď placete ako zareaguje vaše dieťa?
Všíma si to?
Lebo toto jedine má tak držalo nad hladinou,že moja dcéra asi autizmus nemá
Keď som raz plakala tak na mna smutno pozerala a vraví,že plače,chápala emóciu...
Inak tiež sa mi točila okolo svojej osy keď mala 2roky,teraz uz to nerobí...

meesha
4. jan 2016

@amy287 Podle jednoho znaku nemuzes usuzovat na nic. Ani, ze se toci - je PAS, rozumi emoci - neni PAS 😒 NEvim, jak to rict, tak, aby to neznelo krute, ale pokud mate dg, neupinej se k jednotlivostem, podle kterych je to omyl, vim, ze je to prirozena faze - "odmitani", ale nema to smysl. Pokud dg jeste nemate, tak take nema cenu zkoumat takovehle "drobnosti", ty nejsou primarnim voditkem a treba se uplne zbytecne uziras a vycerpavas. Dcera te potrebuje ve forme a ne mozna zbytecne utrapenou 🙂

amy287
4. jan 2016

@meesha ja samozrejme viem,že podľa jednej veci môžu,alebo nemusia potvrdiť diagnózu
Trápili sme sa minuly rok,naštastie u nás sa tá diagnoza nepotvrdila,takze sa to nedá porovnať s tým ako som sa cítila pred a ako sa cítim teraz 😉

meesha
4. jan 2016

@meesha ted tady koukam, jak blbnete s tou soli. Zensky, vemte rozum do hrsti, rtut neni ve vakcinach uz x let, vzhledem k tomu, ze byla v podezreni (ktere se pak studiemi nepotvrdilo), tak thiomersal stahly farma firmy preventivne ihned, kdyz se o tom uvazovalo. Tudiz nemate od ceho detoxikovat, leda ze detem davate kilo tunaka obden nebo po nocich inhalujete rozbite rtutove teplomery. Netusim, jakym mechanismem by se navic mela soli z tela odbouravat, na to jsou docela drsna antidota, ta sul je jen obohacena o nektere mineraly, ze. Male dite by nemelo jit tusim pres 5mg NaCl, coz je pulka lzicky za den. Takze takove experimenty bych si odpustila 😒

meesha
4. jan 2016

@amy287 Tak to je skvele 🙂 tak co resis 😉

amy287
4. jan 2016

@meesha prečítaj si príspevky predtým
Ja sa snažím pomôct druhým

meesha
4. jan 2016

@amy287 ahaaa, omlouvam se, omluvam, mne ten kontext utekl, jak se to tu vsechno strida pod sebou, je to neprehledneee - tak to jsem ti "pomohla" mimo misu :D

P. S. kazdopadne, ono to fakt nehraje az tak velkou roli. Muj syn ma tezky autismus a emoce "umi". Jak nekdo place, ukazuje, ze je smutny. Ale ukazuje to "jinak" :D

amy287
4. jan 2016

@meesha pozri si cez YouTube nahrávky z USA kde jeden Dr ostro kritizuje farmaceutickú spoločnosť na základe ortuti vo vakcíne
Povedali mi to nezávisle Dr na SVK
Ak tomu neveríš tak tomu never,ale sú Maminy ktoré spravia všetko preto aby sa ich dieťa z toho dostalo
Na toto je to fórum,aby sme si vedeli poradiť navzájom
A keď sa niekomu nieco nepáči a nechce to vyskúšať tak nech to radšej ani nekomentuje

amy287
4. jan 2016

@amy287 myslela som tu sol

meesha
4. jan 2016

@amy287 na to neptrebuju mudr z USA, na to mi staci pribalovy letak 😕 ja vim, ze to myslis dobre, ale tohle prinasi i zdravotni rizika a bylo by dobre se rozhodovat s rozumem.

amy287
4. jan 2016

@meesha mrzí má že ma synček ťažký autizmus
Ja hľadám všetky info pretože chcem pracovať s takýmito deťmi,takze každý deň čítam a hľadám na nete informácie aby som vedela viac
Žijem ale vo Francii takze je to o to horšie ,že neviem kde mám za tým ist

amy287
4. jan 2016

@meesha ano ja viem,že všetko vramci normy samozrejme😉

meesha
4. jan 2016

@amy287 ono s temi terapiemi a sluzbami a jejich dostupnosti to ve Francii taky neni zrovna perfektni, vid. Jsem o tom neco cetla. Mas odvahu, to je super 🙂 tak at casem neco fajnoveho najdes 😉

amy287
4. jan 2016

@meesha
Neviem aké terapie pre auti deti tu majú pretože my sme žiadne neabsolvovali,ale boli sme na komplexnom vyšetrení v auti centre a len to možem pochváliť,práveže všetko super na úrovni
Dr su tu fakt profici,nemôžem sa ani na 1stazovat doteraz

meesha
4. jan 2016

Ono asi zalezi jak kde, ja cetla nejakou obecnou zpravu v ramci jakesi evropske komise, ci co. Hele a co treba az se rozhodnes, ze bys do nejake takove prace sla, si dat v tom centru inzerat treba na asistenci nebo neco takoveho? To by mohl byt dobry zacatek "najdi si sveho autika" 🙂 kazdopadne drzim palce

amy287
4. jan 2016

@meesha
Lenže ja nemám ani skúsenosti ani papier na to
Ja by som veľmi chcela začať praxovat v nejakom takomto centre,len neviem či mi to umožnia kedže som len začiatočník
A ďakujem za rady😉

lennkka17
4. jan 2016

@amy287 ja som si aninevsimla ako sa sprava ked placem.asi nebola nato zatial prilezitost. A kedze nevie rozpravat tak mi isto nepovie nic podobne.ale skusim asi simulovat ten plac ze co urobi

luanna
4. jan 2016

@amy287 moj maly nereaguje vobec, maximalbe sa ked ide nahodou okolo na sekundu pozrie a ide po svojom. Jeho dvojca pride, pozera sa na mna, usmeje sa a potom ma objime.

nikulka79
4. jan 2016

@lennkka17
ja muda vam kids ale firmu neviem lebo niesom doma ale su to multivitaminy so susenou zeleninou,pretoze mame problem nieco spapat s lyzickou,tiez som mu davala bkomplex kvapky,tie si myslim ze mu nabehli chut do jedla a zacal aj blabotat a vitamin d.b a d vitamin posoby na nervovy system a travenie no a tiez kedze nemozeme mliecne vyrobky tak aj calcium s vanil.prichutou.ten by cuckal zo striekacky stale 😀 potom som zistila ze ma velky prebytok B12 takze som b kvapky prestala davat a zistovala preco mu b12 nespracuvava organizmus a dosla som k kremiku ktory vo velkom mnozstve obsahuje praslicka no a ta nas uz nabehla.po dvoch dnoch som sa rano zobudila a maly sa na mna pozeral a usmieval.3dni som do neho hucala povedz mama no a dockala som sa,potom sam od seba zacal vraviet baba baba baba,kde je,mnam,nie, fuj,mnam pizza vcera ked si dcera robila a zacal registrovat ze nie som doma takze mame doma caste kdeje nie je a mama mama.dufam ze je to naozaj dobry signal pretoze sa nam dostavil zdor a maly si zacal lihat na zem a revat alebo si sadol vedla gauca a zacal si buchat o gauc hlavu a chrbat ale to len ked neni po jeho voli nieco

nikulka79
4. jan 2016

@luanna mozno ze je to naozaj ten regres z vakciny a dostanu sa ty nasi drobcekovia s toho 😅

nikulka79
4. jan 2016

@amy287 mojmu to je uplne jedno ci placem a to vam poviem ze tento cas dost,ale ked plakalo jedno babo v centre tak sa mu to nepacilo a tahal ma za ruku prec.tiez ma oblubenu rozpravku pingue kde je situacia ze tulen si pricvikne plutvu a zacne plakat a maly tiez

nikulka79
4. jan 2016

@meesha ci tam je alebo neni ortut je jedno pretoze dietatko neni v poriadku.mozno ste vyskusali vsetko tiez na zaciatku tak ako to skusame mi,ci to pomoze to uz je na organizme malickeho.ortut dieta moze prijat aj od matky pocas tehotenstva.myslim ze ked dietatko ma problemy s travenim tak sa ziadna mamicka nebude pozerat ako sa jeho dieta trapy ale hlada pomoc.ja som nasej pediatricke od narodenia vravela ze maly ma krce od bruska a riedku zelenu stolicu a ona ma odstavila ze to zato ze kojim.prestala som a stolicu a bolesti mal doteraz.ked som povedala ze maly nereaguje na meno ,nepozrie sa na nikoho ked sa mu prihovori povedala ze mam cakat ked pride k zdoru a ked som bola naposledy pri nej tak sa vyjadrilaze maly sa robi a ked som sa jej spytala ci je normalne ked sa kruti,rukami tiez tak bola len ticho no a najlepsie bolo ked sa vyjadrila na to ze chcem kompletny rozbor krvy ze len vymyslam no potom vydela ze nie,pretoze krv nebola o.k.takze ako mozem pri takychto lekarskych postupoch cakat ci je moje dieta chore alebo nie,je to to najhorsie co matku moze postihnut ked musi sa pozerat ako sa jeho milovane a vytuzene babetko trapy a ja mu neviem pomoct

nikulka79
4. jan 2016

@amy287 ked skonci dcera zdravotnu na rok chcem otvorit jaslicky a skolku pre taketo deticky,pretoze u nas nic taketo neni a s malym musim cestovat do popradu.mam uz aj psychologicku ktora praxovala v andrease

lennkka17
4. jan 2016

@nikulka79 mozte mi prosim vas tie vitaminy napisat presny nazov? A je to sirup alebo v akej forme je to? DAKUJEM

manee
4. jan 2016

žienky, prosím v akom veku sa dá diagnostikovať autizmus. Neterka má cez dva roky. Lekári zatiaľ vyjadrili podozrenie na autizmus, ale nikam ju zatiaľ neposlali. Malá ma spomalený vývoj celkovo, nekomunikuje, neudrží očný kontakt. Zle reaguje na zmeny....

meesha
4. jan 2016

@amy287 no, kez bych ti mohla poradit.... 😒 kdyz jsi venku, tak je to fakt tezke. Tady je spousta lidi, kteri by o asistenta stali i s tim, ze si ho sami zauci, za predpokladu, ze je dotycny ochotny se ucit. 🙂 Takze ani papir netreba, ale priznam se, ze ja sama jsem mela problem sverit syna asistentce "z ulice", bez APLy, bez papiru...nicmene vim, ze je takova praxe bezna.

meesha
4. jan 2016

@manee je nejvyssi cas. At se na nikoho nespoleha a na diagnostiku vyrazi. Cekaci doby jsou dlouhe a nejvic prace se da udelat do peti sesti let veku ditet. Hodne stesti.