Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kale13
28. máj 2016

@peter952 v tom clanku pisu, ze D3 je ok.. a to je ten co je aj v rybach, treba sa vyhnut D2 ako supplement ..ja som zatial mala len D3 ci ako kvapky pre deti alebo s kalciom, alebo v tehotenskych..

nikulka79
29. máj 2016

@lauri33 to bolo vsetko dokopy v rozhrani tyzdna.injekcia po ktorej bol zly nic mu nesedelo,zacal sa budit v noci.nevladala som to pretoze odmietal mi stravu tak som myslela ze ked pojde medzi deti tak sa niecomu priuci no mylila som sa.zapisalu nas od 1 juna a do toho casu ten posledny majovy sme mali uraz hlavky ,nad ockom nam zasivali a potom nas chceli urobit rongen no mali sa uz bal tak sa nedalo.no a maly sme problem s chodenim.prvy den ked som ho kus pozorovala v jasliach bolo vsetko o.k.chcela som si priplatit aby som bola s nim no oni ma doslova vyhnali a to bola chyba ze som ho tam nechala sameho.stale hladam lekara ktory nas predpise na resonaciu no vsetci sa zaoberaju len jeho psychikou no maly si zasa po nachladnuti sucha oci a zmurka.boli sme vcera kde to nepozna.vydaval pisklave zvuky kym si nemnasiel nejaku zabavu /ten najstudensi bazen vo welnese(no a potom bol uplne normalny.zacal nam spievat.kazdy sa smial neviem ci na tom ako zlato spieva alebo ako jaci ked pomaly schadza do studenej vody

meesha
29. máj 2016

@nikulka79 To je strasne, pak se mi nekdo divi, ze radsi podnikam na vlastni pest a nechci strka deti do instituci... 😕

amy287
29. máj 2016

🌷🐁🐀🐹🍄🌰🐀🐁🐇🐈🐦🐧🐤🐥🐷🐖🏰🌉🌃🌆🌇🏯

amy287
29. máj 2016

@amy287 pardon moja dcerka sa hrala s mojim mobilom ☺️😊😉

lauri33
29. máj 2016

@nikulka79 Si si odžila...Ja len veľmi prajem, aby si začala mať šťastie na odborníkov a inštitúcie...A určite nie je na mieste si niečo vyčítať. Myslela si to čo najlepšie - keď si ho nechala v jasličkách...K tomu sa už nemá zmysle vracať (aj keď chápem, každá z nás si premietla celý život)...

lubkalubka1
30. máj 2016

Ahojte, nemáte niekto zoznam vhodných potravín, ktoré môžu deti pri diéte bez lepku a bez laktózy pri autizme? Alebo poznáte niekto dobrú kuchársku knihu alebo máte recepty? Ďakujeme pekne za odpoveď.

bebe02
30. máj 2016

@lubkalubka1 Dieta ma byt bez lepku a KAZEINU, nie laktozy. To znamena vylucit uplne vsetko mliecne. Nepomozu bezlaktozove vyrobky - tie su vhodne pri intolerancii laktozy.
Dieta sa vola Gluten free Casein Free, v skratke GFCF.
Ked si zadas do Google: GFCF dieta - najde ti to vela odkazov , aj na recepty.

majkam6
30. máj 2016

@lubkalubka1 zaciatky su tazsie,musis sa naucit citat etikety, ale v poho sa dnesnej dobe da.nahrady su na vsetko.len my sme dlho hladali chlieb,ktory by chutil, nejake maslo a natierky ktore by.malemu chutili.my sme obmedzili aj soju,co bol asi najvacsi problem kedze maly zboznuje jogurty,zo zaciatku sme skocilu na sojove jogurty a potom bez. Nakupujem vela v DM, a zdravych vyzivach.

nikulka79
31. máj 2016

@lauri33 dakujem.to s tymi vycitkami toasi uz nepotlacim.ked sa pozriem na mojho drobceka ked som sama v praci a pozeram si jeho videa tak mam to stale naspat.inac zaciname uz okrem vidavania zvukov aj rozpravat.dnes sa kamaratke v detskom centre normalne odzdravil,napodobnoval zvuk vlacika ktory maju namalovany v centre no to ratanie a cisla nachadzame vsade okrem hrania

nikulka79
31. máj 2016

@majkam6 my nepapame ziadne pecivo,ziadne mlieko a hlavne cokoladu.vyhybame sa tak isto soji pretoze ta sa uklada tiez v mozgu.sme na ovoci,mase a zelenine.maly si casom od vsetkeho odvikol no kinder vajcia to je nas postrah.to skace aj s nakupneho vozika ked ich zbada

matusvocik
6. jún 2016

ahojte. mam 5 ročneho syna, ktoremu bola ako 4 ročnemu zistena stredne ťažka porucha sluchu, posledne mesiace mame podozrenie na vysokofunkčny autizmus, na diagnostiku sme sa zatial nedostali, lebo čakacie doby su nenormalne dlhe, v BA mi slubili tak o 6 mesiacov a viac a pani Jánošíkovej do Trnavy sa neviem dovolať ...ta že vraj dava ročne terminy. A stoji pred nami otazka či mame dať Maťka zaočkovať..mame ešte 1 rok čas tak si to chcem dobre rozmyslieť ale rada by som privitala vaše nazory...hlavne nazory mamičiek. Ďalšia otazka...bezlepkova a bezmliečna dieta som vyčitala že pomaha... myslite že by sme mohli vyskušať len obmedziť lepok? ma to vyznam?

andrejka1974
6. jún 2016

tak u nas problem, neviem ako odnaucit moju malu od jedenia vsetkeho na detskom ihrisku , papame kamienky, piesok hlinu a robi to uz aj na schval, usmeje sa na mna a celu dlan kamienkov sup do pusy a ona ich nevypluva, ale proste ich zje ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrejka1974
6. jún 2016

@matusvocik my sme mali tiez podozrenie na poruchu sluchu ale vylucila sa nam, ale vtedy mi vraveli, ze deti ktore trpia poruchou sluchu casto sa javia ako autisti, ale ked sa im nejakym sposobom pomoze autisticke rysy casto vymyznu aspon mne tak vraveli

zarad
6. jún 2016

@matusvocik Ja som sa tiež nemohla dovolať Jánošíkovej, najlepšie je vraj volať v piatok a aj mne sa nakoniec v piatok zadarilo. Termíny cez poisťovňu má takmer rok, ale dá sa ísť aj ako samoplatca a vtedy je termín podstatne kratší. Nás objednala do mesiaca.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikulka79
7. jún 2016

@andrejka1974 no mi chrumeme tiez vsetko,este ohryzame aj schodiky drevene na smykalke

nikulka79
7. jún 2016

@zarad chcem sa spytat ci sa plati aj cez poistovnu lebo sofer vraj platil a odovodnila to ze tak robi od januara.ja ked som jej volala tak nam povedala ze mame este cas lebo sme maly a ked chceme tak mozeme ist cez poistovnu.tak neviem teraz kolko sa potom plati za prednostny termin?

lili1985
7. jún 2016

@nikulka79 ako samoplatca cca do mesiaca 95€.

nikulka79
7. jún 2016

@lili1985 diki to znamena ze sofer taral

zarad
7. jún 2016

@nikulka79 cez poisťovňu sa neplatí, ako písala Lili1985 ako samoplatca 95 euro. Je to dosť, dcérka má tiež len 4 roky, ale ja nevydržím čakať tak dlho.

meesha
7. jún 2016

@peter952 jezisi, ty uz jsi tu zas 😨

meesha
7. jún 2016

@peter952 Prosim te, vynech z tech svych moudrych rad aspon ty cerstve diagnostikovane. Ti se v tom jeste neorientuji a tve moudre rady mohou jen uskodit. 😠

amy287
7. jún 2016

Ahojte, chcem sa spýtať, dá sa dysfazia zistiť dieťaťa, ktoré na uz 4roky?
Autizmus nám vylúčili, ale niektoré veci sa mi nezdajú, napríklad, ľudí, ktorých pozná, za nimi chce ist, ale za ostatnými ani za svet...
Mame epi, ktorú dcéra dostala až v 2 rokoch, dovtedy bola zdravé dievčatko...mám taký pocit, ze u nas bola spúšťačom vakcína...
Prosim Maminy s dysfaziami odpíšte mi...dakujem

alex21
7. jún 2016

Ahojte, naša detská psychologička nám odporúča vyšetrenie buď na potvrdenie alebo vylúčenie poruchy autistického spektra. Ona nám nevie urobiť také vyšetrenie a vraj máme ísť do špecializovanej ambulancie. Viem že v BA je centrum Andreas a ešte som počula o ambulancii PhDr. Jánošíkovej ale tam sa neviem dovolať.
Vie mi niekto prosím poradiť kde sú ešte také špecializované ambulancie v Blave, Pezinku, v Trnave prípadne v Leviciach. ďakujem

lili1985
7. jún 2016

@alex21 v Bratislave môžeš v centre f84 u p.Sedibovej. ale u Janosikovej v TT by si to mala najlepšie.

velkeoci
7. jún 2016

@alex21 k sedibpvej nechod. Radsej Janosikova

tin007
7. jún 2016

@amy287 ano da, syn ma vyvinovu dysfazku, ale potvrdenu ju mal v 6 r. a prave Janosikova prva povedala, ze to bude dysfazka, potvrdit musela logopedicka