Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

magimary
26. aug 2011

OKi, ja idem teda skúsiť stiahnuť to dnešné "pidivideo" 😝

a, tie hrubky-presne to, že keď už sa to stane mne, tak to už fakt som asi mimo, alebo prepracovaná, alebo chorá 😅 😝 😀

@anka912, nekrič nahlas, lebo ramadanka možno o 9 mesiacov porodí 😅 🤐 😀
a možno bude malé Ramadančiatko tmavé, ale normálne 😀

valika_val
26. aug 2011

😀 😀 😀 😀

valika_val
26. aug 2011

cozee?? nikto nic? uz spite?

magimary
26. aug 2011

@valika_val nespím, porovnávam 😅 (a sťahujem to video na FB a stále ani náznak, že by sa to aj posunulo, stále tam len "behá" znak, že načítava 😝)

z analýzy mi vyplýva, že:

16 BODOV JE ROZDIEL
28 ROZDIELOV MEDZI MNOU A TATIKOM
3 ROZDIELY DVOJSTUPňOVé (pr. ja áno, tatik nie), OSTATNÉ JEDNOSTUPŇOVÉ (=rozdiel je len o jeden stupeň, pr.: ja som napísala: niekedy je problém a tatik: je problém

magimary
26. aug 2011

jééé, práve mi to napísalo, že video sa nahralo (!!!)
len ho tam ešte nevidím 😅
ale snáď sa o chvíľu zjaví 😅 😝

tu je:
http://www.facebook.com/profile.php?id=10000016...
/ten môj úvod si nevšímajte, bola som v strese, že sa malý bojí a do toho si "riešil svoje problémy" tomušo 😅

valika_val
26. aug 2011

joj parada.
a pekny hlas mas 😉

magimary
26. aug 2011

@valika_val joj, o tom hlase mi ani nehovor...
to je ďalší z mojich (celoživotných) komplexov-že sa nemôžem počúvať-aký mám hrubý hlasisko 😝 😠 😅
ale dík. 😅

valika_val
26. aug 2011

som si prave pozrela video ked mal teo asi 3m, tak ocny kontakt uplne v pohode, reagoval na nas, na zvuky, bezne dieta... ono sa to zhorsovalo fakt vekom, ale ci to prepuklo po nejakom ockovani v polroku ci kedy, to netusim... 😔 takto idem spat? je mi smutno, dofrasa. 😔

magimary
26. aug 2011

@valika_val tak nechoď 😉
pošlem ti na mail, ako som sa tým porovnaním vyhrala? 😉
myslím, že by sa ti to mohlo páčiť (teda formou, nie obsahom 😅 )...

magimary
26. aug 2011

inak ešte k tomu môjmu /mutanskému/ hlasu 😅
aj toto je výhoda tohto fóra, že sa tu dorozumievame aj bez hlasov a bez zvukov 😅 😝 😀

inak, sranda ten môj hrubáň hlas (že som v speváckom zbore spievala vždy soprán 😅 , no síce zo začiatku aj alt)

magimary
26. aug 2011

á, @alaska , je na FB, možno aj sem nakukne a zverí nám, či už robila svojmu V.-ovi Atec 😕 😉

valika, tak si predsa išla?
mám ísť aj ja?

inak, @sisstin, spomínala si stres so škôlky...
teda živo si mi pripomenula, aké som zažívala stresy takto pred 5 rokmi 😲 😖 😕 😔
a to mi išiel do škôlky (prvý štandardný) syn... 😉 😅
fúúúú, ale bolo to snáď ešte horšie ako pred maturitou (PRE MŇA!),
nie preňho-on to zvládol ľavou zadnou 😉 😎
tak verím a prajem ti, aby to aj u Péťu bolo podobne 😉 🙂

valika_val
26. aug 2011

magi, uprimne, mne sa hruby nezdal!!! som si to este raz pustila a ani tak sa mi nezdal hruby. 😀

som doteraz hladala datum novembroveho ockovania a nejake zapisky a nasla som to, ze na druhy den po ockovani mal teo teplotu 38,5C. ale to je asi normalne, nie? ziadne ine komplikacie som nezaznamenala...

kuknem mail a idem spat...
dobruuu 🙂

valika_val
26. aug 2011

magi, ja len taku technicku poznamju - ak oslovujes alasku aj so zavinacom, tak musis dat jej cely nick (ma tam tusim este 28), lebo inak jej to nevybehne v Kto ma spomina.

magimary
26. aug 2011

@valika_val fakt nezdá?!? 😅 😀
ešte mi tu vyvrátiš moje celoživotné myšlienkové predsudky a spadne mi "domček" vedomia ako z karát 😀

horúčky asi nie sú veľmi netypickou reakcoiu, skôr naopak...
ešte som nemala deculo ( z 10!, resp. z 9), ktoré by po očkovaní nemalo horúčky aspoň dva dni (pričom naši porodení ich mali vždy týždeň 😝 😒 )

čoýe???fakt tam má aj číslo??? to som si nikdy nevšimla... 😝

a dobrúúúú, teda 🙂

magimary
26. aug 2011

fááákt, @alaska28, tak k nám nakukni!!! 😅 😕 😉
ja som zvedavá, či si robila Val.ovi Atec a ak áno, tak ako dopadol? 😕 🙂

valika_val
26. aug 2011

ze co? uz som sa zlakla, ze daco o mne. 😀 😀 😀

no idem, bruu

anka912
26. aug 2011

@magimary no, ja som prišla (konečne vyhodila dcéru), keď už všetci spíte.
Len som chcela poznamenať, že vnúča si myslím, že nebude, pri jej vysokých morálnych zásadách- dúfam, že vôbec niekedy bude.
To si typická ty- budeš porovnávať, zvažovať, uvažovať ešte týždeň nad tým testom 🙂
Aj ja som rada, že sa dorozumievame bez zvukov 😀 😀 😀
A asi teda aj dobrú noc

lucka261177
27. aug 2011

takze dalsia katastrofalna noc.on si asi ten prazdny zaludok plni vodou .dnes som sa vykaslala na bezlepkovu lebo to by som mu musela naozaj ist vsetko kupit do toho bezlepkoveho no a na to ani nemame bohuzial a dalsia vec je ze rozmrazim drahy chlieb a on si ho aj tak nevezme ponukam cely den pokial ho neoklamem ze ho vysmazim do vajicka tak si ho nevezme no a potom mi niekde oschne a mozemmho vyhodit.sice som mala pocit ze sa mu zlepsila koncentracia nebol taky rozbehany ale to podla mna ze sa uz nudil doma a od tej nudy skladal skaladacky rad za radom.aj napriek ospabeniu mal energiu narazat do mna hlavou.pokusim sa mu nedavat sladkosti a uvidim.snad to mlieko postaci vynechat.ak sa nejako vyrazne zhorsi zrusim aj ten lepok,asi som t vzdala prilis skoro ale ja naozaj neverim ze by som ho hladovanim donutila si vziat dalsie potraviny ktore vdaka autizmu odmieta.mozno ano neviem nemam asi silu to skusat a dalsi tyzden ho nechat chudnut v posteli bez usmevu a chuti sa pohybovat.dnes si idem oddychnut konecne ku kamoske na haus both tak dame nejake nocne kupanie v jazere a pred tym bowling.sa tesim.tak nepopiste toho zase enormne vela lebo potom vas nestiham precitat. 🙂

magimary
27. aug 2011

@anka912 nie, už nemám prečo, je porovnané, je v tabuľke a šmitec...
najbližšie zase o mesiac-tri 😉 😎

teším sa, Lucka, že sa pôjdeš konečne "resetovať"...
a s tou diétou...
ja si myslím, že aj na lepok ešte bude čas...
podľa mňa sa nedá všetko naraz, teda keď SA NEDÁ (!)
ale som všeobecne zvedavá, ako a či sa teraz chytí na jedlo
a ak, tak na aké 😕

valika_val
27. aug 2011

@lucka261177 tak si to vzdala? teraz, ked sa zacalo darit? ☹ skoda...
s tym chlebikom ti poradim, ako to robim ja: upeceny nakrajam a zamrazim. potom uz len vytahujem krajce (krajceky), vacsinou dva rano na ranajky. a nemusim nic vyhadzovat, nemam ziadnu skodu. skus...
tak isto to robim aj so sunkou bezlepkovou - kupim, cast pouzijem a zbytok podelim do mikrotenovych sackov a zamrazim. tiez aj nejake masko (fasirky), hotove obedy, polievky - vsetko delim do avent poharikov a mam toho plny mrazak.

ty si to papanie mozes podelit na uplne miniaturne davky, tak aby ti nebolo luto, keby to nezjdedol. nech len ochutnava. napriklad - kupit silikonove formy na lad (take vacsie kusy ladu) a do nich podavat nejaky prikrm. potom si tu kococku len rozmrazis a skusis... takto si mozes pripravit toho veeela vela - jablko s mrkvou, masove kococky, bananovy kokteil so sojovym mlieckom. rozmrazis a skusis dat lyzicku - len ochutnat.
myslis, ze to by sa vedel samko naucit? ze MUSI ochutnat, ale nemusi jest, ak nechce.

llulla
27. aug 2011

Ahoj kocky,

chcela by som sa este opytat na tu GAPS dietu.Najma @anka912 a @alaska28 ,myslim,ze vy ste si tym presli (teda vase deti). AK to spravne chapem,tak najprv sa mozu len masove vyvary s masom + zeleninou. A k tomu probiotika-bud z kapsul,alebo domaci jogurt (?) a aj trosku stavy z kyslej kapusty.Ako ale zistim,ze mozem ist do dalsej fazy? A ako potom zistim,ze zas do dalsej? Ja som si tu knihu objednavala uz pred vyse tyzdnom a neprisla,zacinam pochybovat,ci vobec pride,ale zatial si ju nechcem objednavat inde,aby som ich nemala dve.

Vcera sa nam minulo ovsene aj sojove mliecko,tak som dala drobcovi kravske (po dlhom case)a on je na tom vazne nejako zvlastne.Asi na neho ten kazein posobi,alebo co,ale je placlivy,len by sa nosil,menej rozumie,nema absolutne chut reagovat na otazky (bez odmeny)..

@valika_val ja to robim ako ty,ked mame nieco "specialne"pre drobca,tak to mrazim.Tiez mame plnu mraznicku 😉 A k tomu ockovaniu-38.5 je uplne normalna reakcia.Moj drobec mal velmi zle reakcie-po prvej hexe+prevenare preplakal v kuse,naozaj v kuse 1.5 dna.On doslova reval aj 5-6hodin bez prestavky,potom na 5 minut upadol do spanku a zas 4-5 hodin strasny plac,az sa zadusal a bol fialovy.Nozicka mu cela opuchla a lekari to neriesili,vraj ma este maly sval a boli ho to-mala som mu na to len octanovu mast davat.Teplotu mal aj po podari paralenu 39,tak som ho uz nechcela dat ockovat,ale pediatricka ma zial natlakom presvedcila,ze to nic nebolo a to bola chyba 😔 A ocny kontakt mal neskutocny,on doslova hypnotizoval do nejakeho roka,potom mal do 17.mesiacov "|normalny" ocny kontakt a teraz velmi vyberovy 😢

@lucka261177 prijemne odreagovanie prajem,uzi si to poriadne 🙂

anka912
27. aug 2011

@llulla ahoj, teraz som kvôli tebe listovala tou knihou a tam nie je presný postup, že mesiac to, mesiac to, tam to je zhrnuté, odporúčania, ale nie úplny plán diéty. Ja som ani nerobila také tie radikálne veci, ako alaska, len som si z toho vybrala, čo je najzdravšie a najlogickejšie podľa mňa a tým sa riadim pri malom. On je tak výberový v tých jedlách, že by som musela začať úplne drasticky a na to ja nemám žalúdok ☹
Pozri si ale stránku:
http://myaautizmus.wordpress.com/tag/dieta/
tam by o tom všetko malo byť, tam je tá diéta rozkrokovaná.
Držím palce

anka912
27. aug 2011

@llulla ešte ma napadlo, neskúšala si ten ATEC test? Síce malý je ešte malý, ale len pre zaujímavosť

magimary
27. aug 2011

my sme dnes v Tescu kúpili dve výborné hry pre Tadyka (jedna stála 6,9€) a hneď sme ich aj vyskúšali (video sa pokúsim dať na FB) a krásne nám to šlo 😵 😉 🙂
toto sú oni:
sú také kvalitnejšie (talianske), nie ako tie tenké kartičky v tej Hygiene, či Abecede a (aspoň v našom) v Tescu sú novinka, ešte som ich tam nikdy nevidela a sú krásne názorné, jednoduché a zároveň atraktívne, jednoduché, ale (pre tadyka) hoooodne náučné

magimary
27. aug 2011

tak sa mi to po dvoch hodinách predsa podarilo stiahnuť na FB 😝 😅:
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=10000...

/na videu je zaznamenané, ako Tady možno druhýkrát v živote po mne niečo zopakoval 😵 , "me-me-me")

anka912
27. aug 2011

@magimary keď nie som na fb tak to nemôžem vidieť, že?

magimary
27. aug 2011

@anka912 no, nemôžeš veru, ale ak by si mala napr. dcéry na FB, tak keď si ich ja pridám za priateľky, tak môžeš 😕

helga1
27. aug 2011

@magimary my sme podobne kupili v Lidli, bolo to už dávnejšie. Poradila nam to logopedička, že tam bývajú takéto výborné pomôcky za dobru cenu.

magimary
27. aug 2011

@helga1 hej, tie máme aj my (tie sú od firmy Clementoni), tie sú tiež výborné 😉 ,
najmä na globálne čítanie, ale s tadym s tým cvičíme zatiaľ len slovnú zásobu 🙂
až potom sa môžeme rozbehnúť ďalej 😉

helga1
27. aug 2011

@magimary aj my sme tak začínali slovnou zásobou, veľmi nám to pomohlo 🙂