Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

nensyke
3. dec 2011

super, už to chápem, krv som pri tom potila 😀

nensyke
3. dec 2011

super recept, len ja to robím z čerstvého kokosa...

lucka261177
3. dec 2011

@nensyke 😀 tak sa tesim s tebou 😉

nensyke
3. dec 2011

i

nensyke
3. dec 2011

naša som stránku cez google.... gapsaustralia.... je to tam dobre rozpísané v preklade...

nensyke
3. dec 2011

dokonca sú tam aj Gaps recepty....

nensyke
3. dec 2011

chcela som odtial aj objednat vitamíny ale neide mi to... už niekdo objadnal z Austrálii lieky?

helga1
4. dec 2011

Krásne ránko všetkým 🙂
@nensyke tu je podobné ako s tým Mickeymousom http://hracky.babybazar.sk/clementoni-nauc-sa-p...

helga1
4. dec 2011

Ja uvažujem, že objednám malej toto: http://hracky.babybazar.sk/elektronicka-hra-sko... nemáte to niekto doma, či je to dobré??

maruskaaa
4. dec 2011

@nensyke co ches kupovat, mozno sa nieco obdobne bude dat objednat cez puresto.eu a to ide len z holandska...

maruskaaa
4. dec 2011

@nensyke mozno kazdy tvar inak chuti 🙂

nensyke
4. dec 2011

Omega Twin 3-6, Bio kult-14 kmenov /čo som kúpila má len 6 kmenov ☹ /,Blue Ice kyslá olej z tresčej pečene vit A a D, ProEfa rybí olej, tráviací enzím Betaín HCL s prídavkom pepsín: Bio-Care, no a ešte vitamíny z morských rias Seagrenns......

nensyke
4. dec 2011

@maruskaaa tieto lieky doporúča tá gaps dieta....

maruskaaa
4. dec 2011

@nensyke ano, olej z trescej pecene kupujeme cez to puresto od znacky kirkmann labs...je mam probiotika culturelle (laktobacily) a probiodefense (tam je tych kmenov 8)...co sa tyka tych traviacich enzymov, tie by som davala ak by naozaj boli nejake traviace tazkosti ktore sa vacsinou nahromadia za roky nezdraveho stravovania...
olej nejaky obdobny urcite kupis aj u nas, resp v europe...podla mna starsne prepaltis postovne, plus lieky cez hranice EU pustaju velmi tazko...mozu ti ich zadrzat na hraniciach a tak.

pisem ti len moj osobny nazor, nie som doktor ani nic...ale podla mna je treba tei creva Gapsom vyliecit a az po tom davat do nich akekolvek vitaminy co nie su v prirodnej forme...napriklad v oleji z trescej pecene mas vitamin A a D...

ale urcite skus pohladat tie vyrobky an europskych strankach...

nensyke
4. dec 2011

@maruskaaa mne to puresto otvorilo prázdnu stránku....

nensyke
4. dec 2011

ja kupujem konzervu: tresčia pečen vo vlastnom oleji. Nepíšu tam žiadne kon. látky, že je to sterilizované.Dávaš aj ti niečo také?

nensyke
5. dec 2011

Ahojte, tak dnes bol u nás aj Mikuláš aj čert, všetci naši plakali, len Dado tam chodil okolo nich bez emocia.... 😖 škoda, jemu to nič nehovorilo, len bol z toho nervozný, že všetci tam hučíme... 😢

magimary
5. dec 2011

naše dnešné fotečky (dnes sme skúsili aj grafomotoriku-viď slniečko s mojou pomocou):

/inak, u nás Mikuláš nechodí, naši si nájdu zajtra ráno v čižmičkách sladkosti 🙂 , takže Tady nemá žiaden stres/

nensyke
5. dec 2011

@magimary slniečko je krásný... 😉

nensyke
5. dec 2011

@magimary aj som pozerala to video, neviem či som tomu porozumela, on má tam tu nástenku a tam mu ukazuješ akú ulohu budete robit? A to máš len na nástenku nalepené alebo všade v dome? Je to zaujímavé... no a hlavne musím malého pochválit, krásne spolupracoval, a nebol tam žiadny ,, nechcem,,... 😉

nensyke
6. dec 2011

@magimary čítala som, zaujímavé...

nensyke
6. dec 2011

chcem zase dat do you tobe video a zase mi to nebere a má to len 5 minut, trašné.... 😝

magimary
6. dec 2011

@nensyke dnes to ani neskúšaj 🙄 😠
dnes ma na celom YT najedovali!
vyše štyroch hodín sa mi tam ukladalo video a aj uložilo a keĎ som stlačila "uložiť nastavenia", vypísalo mi to toto:
"Při ukládání nastavení videa došlo k chybě.: V současnosti provádíme údržbu webových stránke a vaše nastavení nebudeme moci uložit. Zkuste to prosím znovu později."

takže nič sa nedeje, v ukladaní majú oni chybu (a ja nervy),
toto je výsledok vyše štvrhodinového sťahovania:

https://www.youtube.com/watch?v=VB_JUg9eptc

/len popis je tam vidno 🙄 😠 /
nahnevalo ma to...

lucka261177
6. dec 2011

@magimary podla toho clanku odmeraju nase deti a bude jasne ci su autisti? 😀 😀 waw to by bol problem vyriesenyneviem ako osmajlikovat ironiu 🙂.keby to bolo ozaj take jednoduche.....

kocko
7. dec 2011

@magimary väčšiu hlúpost som jakživ nepočula, to len v amerike majú peniaze na takéto novoty.... 🙂 🙂

alinocka
7. dec 2011

http://www.oautizme.sk/zdruenie-rodin-s-autisti...

Toto ma zaujalo počuli ste už o tom niekto,alebo je tu niekto členom??????????

nensyke
7. dec 2011

@alinocka Konečne niečo normálne na Slovensku, asi sa dám zaregistrovat, podla mna nič nestratím...