Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

lucka261177
2. mar 2012

@albertka Samko ma v aprili 4 roky.a ta pomocka je logico primo.teda ak si sa to pytala mna a reagovala si na moje video .
Lebo vidim ze magi ti odpovedala.Takze ak si sa zaujimala o logico vsetky info dodam ked budes chciet 🙂

lucka261177
2. mar 2012

@magimary a aj ked to patrilo tebe myslim ze ti nevykala ale myslela ze mate ako vy ty a dieta 😀

nensyke
2. mar 2012

@magimary krásne, už ste mi tu chýbali... 🙂

nensyke
2. mar 2012

...baby mne tu naskakuje hore vpravo že ,,téma nie je ok,,...to čo znamená..máte aj vy?

anka912
2. mar 2012

@nensyke ??? neviem, veru, možno sa niekomu nepáči táto téma???

nensyke
2. mar 2012

@anka912 myslím asi kto, ale radšej nepíšem..asi všetci ju poznáme..

lucka261177
2. mar 2012

@dijuri je velmi tazke odpovedat na tvoje otazky par stranok dozadu sa jedna mamicka boji podobne ako ty tiez ma male dietatko asi kazda z nas by reagovala na tvoj dotaz presne ako na jej.Skus si to precitat.Daju sa vidiet znaky autizmu aj u takto malych deticiek avsak deti v tomto veku maju auti crty takmer vsetky takze pokial je rpobelm iba to co popisujes a nic ine neobavala by som sa.Dietatko v tomto velu by malo splnat nejake normy kedze doma uz jedno mas vies to porovnat treba vsak respektovat dieta ako osobnost moze mat ine tempo.Je aj nieco ine co by sa mohlo podobat na autisticke crty?Skus si precitat niekde prejavy ak mate problem len s recou a s nicim inym naozaj by som sa nebala 🙂

dijuri
2. mar 2012

@lucka261177 dakujem za odpoved,nevies na kolkej strane to asi je?lebo citat tolko :D

anka912
2. mar 2012

@dijuri na to by ti asi najlepšie odpovedala @valika_val ona sa týmito otázkami najviac zaoberala, keď jej malý bol taký malý a ešte menší než tvoj

dijuri
2. mar 2012

@anka912 dakujem,mozno sa mi ozve @valika_val

lucka261177
2. mar 2012

@dijuri je to do 10 stranok dozadu mamicka sa vola llodicka.a tak ako pise anka valika je jedina maminka ktora ma tak male dietatko ale jej chlapcek ma ovela viac problemov resp.mal a vymyzaju postupne.

valika_val
2. mar 2012

@dijuri
ahoj,
hned na zaciatok napisem k reci: kazde dieta ma svoje tempo napredovania.
dzavotanie, ktore prichadza okolo 6.-10. mesiaca je zakladom pre buducu rec. cvici si tak pusu. potom nastupuje neverbalna komunikacia na vyssej urovni (nielen plac, usmev, natiahnutie rucky), takze sa s dietatkom vies dorozumiet, aj ked este nerozprava. pomaly sa uci slovicka. medzi ozajstne slova sa rataju aj citoslovcia, aj skratky (au namiesto auta), aj nove vlastne slova. az daleko daleko potom su normalne slova dospelych...
su urcite normy, ktore hovoria o tom, ako by malo dieta pouzivat reci v tom a tom veku. niektore deti sa ale vyvijaju skokom, inym to trva dlhsie, dalsie zas naberaju pasivnu slovnu zasobu a expresia sa dostavi neskor.
podla toho, co pises, nedokazem posudit, ci komunikacia tvojho dietata je v poriadku, alebo nie.
autizmus sa ale neprejavuje iba v tom, ze dieta nekomunikuje, ale v mnohych inych oblastiach tiez. a okrem toho existuju aj autisti, ktori komunikuju normalne alebo az vyborne, ale diagnozu dostali kvoli problemom v inych oblastiach.

verim, ze sa bojis autizmu, ale nie je dovod sa ho bat ako smrti. to si trosku prepiskla...

skus sa trocha rozpisat a ak mas cas a chut, napis aj ine veci, v com sa ti maly nezda. lebo ak to je len o tom, ze nechce po tebe opakovat slova a nema zaujem o tvoju formu vyuky, potom je to sakra malo aj na podozrenie na autizmus 😉 a uz vobec to neznamena dg F84 🙂

mardenad
3. mar 2012

Dnes má môj "autíček" 3 rôčky, čo by som za to dala, aby chápal, že má svoj deň, že má narodeninky.. 😢

ale dúfam, že si oslavu užije a keď bude fúkať sviečky , ja budem tá, ktorá si bude priať...

....nepoviem čo , aby sa to splnilo 🙂 hehe, ale všetky určite tušíte, aké bude moje prianie 😵

lucka261177
3. mar 2012

@mardenad vsetko najlepsie krpcekovi prajem 😉 Nech je vsetko lepsie a lepsie kazdym novym dnom 🙂

erikasadek
autor
3. mar 2012

@nensyke mile dami na vasu temu nechodim dostala som len info ci nahodou som to nebola ja na vasu temu uplne kaslem a vobec vas necitam takze ma prosim vynechajte a zabudnite na moju existenciu v tejto teme a aj ine damy a neposialjte blbe ip.. ak vas niekto nahlasil tak asi na to mal dovod ja vas necitam a prosim dajte mi uz konecne pokoj!! tolko k teme!!!!!!

sisstin
3. mar 2012

to není žádný nahlášení, to tam prostě je, aby to kdyžtak někdo mohl zmáčknout...jen je ta stránka jinak rozvržená 😉

sisstin
3. mar 2012

kdyby to někdo zmáčknul, tak to tak jako tak nepoznáte...."téma není ok" je u všech témat 😉 😅

alikaa
3. mar 2012

Ahojte, mozno by vas zaujimalo toto video. Mamicka na CNN hovori ako jej dieta po vakcinacii upadlo do autizmu a potom hovori ako ho z toho dostala. Detoxikovala ho a zmenila stravovanie. Je to po anglicky

https://www.youtube.com/watch?v=qGW4a96GqGc
valika_val
3. mar 2012

@mardenad jeeeeej! tak vsetko naj naj naj, vybozkavaj ho aj za mna 😵 prajem mu vela zdravia a stastia a trpezlivu mamku 😉

anka912
3. mar 2012

@mardenad veru, všetko naj, veľa lásky, pokrokov a trpezlivosti

didla
3. mar 2012

@mardenad tak samé trojky máá, tak nech ho už len dobré sprevádza.... a teba tiež 😀

didla
3. mar 2012

@alikaa joj, tie vakcíny,, ale ja neviem dobre po anglicky, tak asi nebudem moc vedieť,, škodááá

alikaa
3. mar 2012

@didla skus pozriet s niekym kto rozumie 😉 ale podstata je taka, ze hovorila o tom ako detoxikovala syna od tazkych kovov, ktore sa vo vakcinach nachadzaju, to bolo na prvom mieste a potom este ta uprava stravy. Detaily tam nehovorila, je to len 3-minutove video. Ale ona ma viac videi na youtube a videla som s nou aj jedno video, kde detailne popisuje co vsetko davala synovi.

mardenad
3. mar 2012

@lucka261177 Dakujeme krásne 🙂

mardenad
3. mar 2012

@valika_val Ďakujeme , si zlatá 🙂 a budem sa snažiť 🙂

mardenad
3. mar 2012

@anka912 ďakujemeeeeeeee 🙂

mardenad
3. mar 2012

@didla Veru, trojky by mu mohli priniesť šťastie a skvelé postupy 🙂 Dakujeme všetkým za priania 🙂

magimary
3. mar 2012

@mardenad tiež sa pripájam a prajem malému 3ročiačikovi šťastný život, nech si ho bude vedieť čo najlepšie vychutnať 😉 a vy s ním!

môj najstarší syn sa mal narodiť 3.3 v roku 2003, ale "potvoráčik" -nechcelo sa mu na svet, týždeň sa prenášal 😅 🙂
rovnako aj mladší, ten sa mal narodiť 9.9. a tie sa prenáša týždeň 😝 😅

mardenad
3. mar 2012

@magimary ďakujem, áno, má pekný dátum 🙂 , síce som do pôrodnice prišla 1.3. ale porodila som až 3.3. 🙂 asi to tak malo byť... dakujem ešte raz za prianie 🙂

lios
3. mar 2012

@alikaa ahojte, reagujem na debatu o ockovani a musim sa vyjadrit. minuly rok som mala cierny kasel a bolo to velmi neprijemne, vybrala som 3 atb...cize nemyslim si, ze je to uplne tak, ze sa da vyliecit vysokymi davkami vit.C...tetanove bakterie sa bezne vyskytuju aj v zemi a prachu, nie len v hnoji....samozrejme, ze zbytok je pravda aj to, ze ak sa rana ihned vycisti tak je to ok. tym som samozrejme nechcela prezentovat, ze ockovanie je ok...v nasich pripadoch som absolutne proti...jednoducho NEOCKOVAT!!