Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

zuzka208
5. máj 2012

@damnam My ideme do Senice do specialnej ale keby som mala blizsie k TT alebo k BA tak volim tu moznost lebo tu niesu taky odornici ako tam uvidime ako to bude mozno budeme nuteny chodit dalej ale osobne si to nedokazem predstavit to cestovanie,chcela som aby maly chodil do DIC v TT ale Janosikova nas odhovorila ze uz tam niesu taky odbornici a ze kazdodenne cestovanie nie je dobry napad takze ukaze sa ako bude dalej.Maly neznasa deti a ani ich nevyhladava ma rad dospelych ale tiez sa mu musia zapacit je to trocha komplikovane.

anka912
5. máj 2012

Nejaké ďalšie úlohy, tá druhá a tretia sú zjednodušené listy logica

kubasa2005
5. máj 2012

anka12 jej tymi sipkami nas testovali u psychologicky

kubasa2005
5. máj 2012

smiem sa opytat ako ste naucili Vase auti dieta smrkat????Dneska maly zasa mal svoj den , ked ho pustim da sa nautek--uz ho tyzden uspesnee nezvladam

mardenad
5. máj 2012

@kubasa2005 Aj náš Adam, vyjdeme z brány a ak ho nedržím, tak sa rozbehne a uteká ako najdalej môže... je to aj dosť nebezpečné, lebo vybehne kdekoľvek... a my za ním len bežíme a kričíme stoj! a počúvne? samozrejme nie 😒

Smrkať som ho učila ako 2-ročného, snažil sa, ale ale raz potiahol , raz vyfúkol, takže sme museli odsávať odsávačkou, ale naposledy ked bol chorý (už na 3 roky) , tak sme sa nestačili čudovať, sam od seba krásne smrká a vie sa poriadne vysmrkať , ani som ho to neučila a sám akosi prirodzene začal... a možno si to len v hlavičke pamätal spred roka ako som mu to vkuse opakovala, že má iba vyfúknuť silno... 😀

držím palce, nech sa rýchlo naučí a nech robí radosť 🙂

redangel32
5. máj 2012

@kubasa2005 preeeesne to smrkanie sme nacvicovali aj my vcera,zial bez uspechu ☹ . Uz neviem ako mu to mam vysvetlit. On stale iba do seba potiahne...von nevie. Vobec. (ma 3roky)
@mardenad riadena strela je aj nas Fipo. Inak ho uz nevolam co sa tyka otvorenia dveri tak zaroven ho musim aj drzat lebo 10m a cesta. Hoci cesta nie je frekventovana,ale tak mozem mu dohovarat a vysvetlovat kolko chcem. To iste nastane aj ked vystupi z auta. To len caka na moment kedy moze ubziknut svojou cestou.

Dnes mi urobil velku radost 🙂 ,nakolko nevie na slovo ANO kyvnut hlavou tak stale ucime a dnes sa podarilo. Ale ako? 😀 Polozil si ruku na hlavu a tlacil ju dole. Ked sa mu to nedarilo,zacal skakat od zlosti a hlava sa natrasala hore dole 😀 😀 😀 . Co nespravi pre sladkost.

kubasa2005
5. máj 2012

mardenad @no moj tiez nestoji na povel.Uz mam niekedy pocit ze si kupim voditko.Mam pocit ze ho nezvladam

kubasa2005
5. máj 2012

redangel32 @kubasa2005 ja to moj ma 7r a stale smrkat nevie, stale odsajeme odsajeme 🙂 no a kedze je stale chory tak radsej odsajem ako ho nutit lebo mal aj uska zapalene ztoho.Celkovo som pocula ze je to auti problem

anka912
5. máj 2012

@kubasa2005 súhlasím, ani môj - 8- stále nevie smrkať. On ale zas máva nádchu veľmi málo.

kubasa2005
5. máj 2012

anka912 @moj Kubino kazdy mesiac ja uz ani vysavac neodkladam ☹

anka912
5. máj 2012

@kubasa2005 joj, chúďa, čo má zníženú imunitu? Treba sa presťahovať k moru 😉

anka912
5. máj 2012

Novinky v internetovom obchode piktik z česka
http://piktik.eshop-zdarma.cz/

kubasa2005
5. máj 2012

anka912 @ ano ma okrem ineho ale to tu maju vsetci asi viacej diagnoz ci????k moru jasne rada 🙂 🙂 🙂

anka912
5. máj 2012

@kubasa2005 no, nie všetci, ale veľa detí to má skomplikované....a zas na druhej strane sú aj takí autíci, čo sú okrem tej dg najzdravšie deti v okolí.

kubasa2005
5. máj 2012

moj ma chore oblicky, picham mu rastovy hormon, a bere lieky na imunitu atd

anka912
5. máj 2012

@kubasa2005 no chúďa, a autizmus mu zistili v akom veku? Má aj nejaký súvis s jeho ďalšími problémami? Nemá malý nejaký vrodený syndróm?

magimary
5. máj 2012

náš bude mať čoskoro 3,5 roka a tiež okolo smrkania ani neprešiel...
jemu ešte aj vadí soplík ako taký, takže vždy ziape ako na lesy, aby sme mu utreli "sezy" (=slzy) v NOSE (!) 😀 /ako aj dnes opakovane niekoľkokrát, ke´dže má asi nejakú alergiu na niečo vonku a kýcha ako slon, keď to naňho príde/
a to fúknuť ani za svet, takže len zvonka utrieme a to je všetko... 😝

kubasa2005
5. máj 2012

anka912 @ ked mal 5r dovtedy bol iba strasne hyperaktivny 🙂skor moj porod bol rizikovy od 5mesiaca do 7mesiaca mi odtakala plodova voda,

damnam
5. máj 2012

@zuzka208 Nam dr.j povedala ze v Hc budeme spokojni,aj taku pani sme stretli u doktora tej tam chodil syn a bola spokojna.

redangel32
5. máj 2012

@magimary presne ako u nas. Ked ma sopel tak dovi dopo. On je nervozny aj bez tych soplov. Ale akonahle sopel tak nervozita na druhu. Kedze este ani nevie rozpravat tak niet divu.
Nam odsavacka na nos nezabera resp. nic nevytiahnem.

lios
5. máj 2012

musim sa smiat, lebo mam niekedy pocit, ze mame doma kameru a vsetky kocky tu komentuju co sa deje u nas doma...proste NIENIE SOPIK...nevie smrkat, utieram, vysavam, utieram, vysavam...presne aj my mame vytiahnuty vysavac od septembra do maja.....ak mu nahodu padne kvapka na tricko...krici MOKEMOKE musim ihned prezliekat...

magi...a ze sezy v nose...zlate -)))

anka912
5. máj 2012

@lios náš dnes zahlásil- išiel MS v hokeji a pýtam sa. Maťo čo to hrajú a on že Futbal 😝 Dali by mu hokejoví fanúšikovia.

kubasa2005
5. máj 2012

no vidim ze vtomto niesom sama moj zasa OSAJEME, OSAJEME 🙂 este ze vymysleli odsavacku na vysavac , to je super vynalez 🙂

magimary
5. máj 2012

@kubasa2005 náš by to nerozchodil, keby sme "naňho" pustilii vysávač...
my sa len "trápime" s tým utieraním...
odsávačka by ho pochovala... (pritom keď bol bábo, bežne sme odsávali...lenže odvtedy už veľa vody utieklo a už je veľa vecí inak... 😒 )

kubasa2005
5. máj 2012

magimary@to je potom dost tazke odsat nostek poriadne.Aj elektricku mam ale tie nestoja zanic, tak ti ju radsej neradim aj ked poniektore ze aj pesnicky hraju ked osavaju

magimary
5. máj 2012

@kubasa2005 no, tým pádom nos nikdy neodsajeme poriadne... my ho vlastne ozaj len utrieme...
našťastie nemáva soplíky nejako extrémne často...
aj teraz má len také alergické vodové, takže to ujde...
a aj to len keď spustí tú salvu kýchania...

kubasa2005
5. máj 2012

magimery@aj berie na alergiu dake lieky??

magimary
5. máj 2012

@kubasa2005 nie, neberie... zatiaľ si nikto netrúfol testovať ho 😝 😅
ale potravinové alergie má potvrdené (z krvi)

zuzka208
6. máj 2012

My mame tiez problemy so smrkanim a to ma uz 5 rokov,nie a nie smrkat,a to je alergik-astmatik takze byva casto chory a kedze ma silne nadchy pri chorobe tak tak sa mu to dostava na priedusky a potom ma opätovne laringitidy co je fakt hrozny zazitok,takze odsavame s vysavacom a niekedy aj o polnoci naco si susedia musia mysliet ze nam preskakuje.A tiez nevie vyplazit jazyk takze ked mal zmrzlinu tak ju trocha akoze odkusne a ked mu ostane na pere,tak ju prstom vsunie do ust,a este nevie vyplut napr.pri cisteni zubov jednoducho nevypluje pastu.Su to problemy s tymi detmi,v poslednej dobe myslim nato ze ked mu budu padat mliecne zuby tak ako to zvladneme a vôbec zubara v buducnosti.

kocko
6. máj 2012

@redangel32
@zuzka208
@magimary Tak mi máme problémy ešte stále so smrkaním. Ale už ked má sople, tak mi povie a potom fúka ako
slon. Hlavne, že jej najprv musia natiecť do pusy, až potom kričí, že "vysniakať"... 🙂 🙂 A nemôžem byť predsa stále za jej chrbtom /nosom/ a kontrolovať jej noštek. 😎