Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

magimary
16. máj 2012

@holesov nie, len 4...
ostatné už máme len v srdci (ale navždy)...boli u nás chvíľku, kým sa im nenašli rodičia natrvalo 🙂 😉

holesov
16. máj 2012

Ahá,tak to je krásné,a vydíváte je ty děti?

magimary
16. máj 2012

@holesov hej, samozrejme, všetky a pravidelne 😵

holesov
16. máj 2012

to je dobře, a jak to zvládáte se 4 dětmi? mimáme dvě holky a ještě by jsme rádi třetí ale trošku se bojíme jak to budem zvládat,Nikolka má autismus a jezdim s ní do speciální školky moc lehké by to nebylo ale i tak by jsme chtěly🙂

magimary
16. máj 2012

@holesov zvládame...ak má náš autík dobré obdobie, tak úplne super to ide,
ak má horšie, tak je všetko náročnejšie...
ale človek si zvykne na väčší počet a potom už to nerieši 😅

tiež už sa ale nevieme dočkať, kým pôjde aspoň na 4 hodky do špeciškôlky 😉

holesov
16. máj 2012

No to věřim,starší dcera bude mít 9 let a už ted mi hodně pomáhá je šikovná 🙂 a o Nikolku se pěkně stará,opečovává ji

nensyke
16. máj 2012

.

nensyke
16. máj 2012

... mám na vás malú prosbu,rada by som vymenila tieto naše vkladačky-hry ... nášho to už nebaví a potrebovala by som niečo iné pre neho...písat prosím do IP.

nela1x
16. máj 2012

@damnam krasne rysave deturence🙂 vzdy sa mi to pacilo.🙂) a to zvieratkove puzzle z dvoch dielov ste kde kupili? Kubkovi tieto veci zatial velmi nejdu , tak mozno toto take lahsie by sa chytil...

damnam
16. máj 2012

@nensyke Aj povedali preco? Ano dnes som volal, ak to vijde tak by sme isli.Mala bude mat 5 rokov tak to bude darcek.

damnam
16. máj 2012

@nela1x V lidli v piestanoch,ale su na internete stoja 7e je to znacka trefl baby puzzle je tam viac druhov.

nensyke
16. máj 2012

@damnam že vraj nemožem na viac miesta chodit s malým...ale ja nechápem, dr. Buntvá je sukromná a oni su štátne... ☹

damnam
16. máj 2012

@nensyke To ano dr.buntovej zaplatis a ides,ze by sa to mohlo nejako malemu mylit,je to nejake divne.

nensyke
16. máj 2012

@damnam niečo mi tak vysvetlovali, že ako keby sme mali dvoch zubárov... vraj aj dr. Buntová posiela nejaké papiere tam kam aj oni...lebo s nami dr. buntová aj písala rozhodnutie o prijatý...aj vy máte niečo také?

damnam
16. máj 2012

@magimary Myslel som puzzle,ale aj vkladacky, musime zvysit obtiaznost.

mardenad
16. máj 2012

@holesov ahoj, má ešte záchvaty, ale tie sú teraz rovnaké, ako pred podávaním kvapiek. Počas podávania tých kvapiek to boli záchvaty a negativizmus od rána do večera bez prestávky za čokoľvek, okrem toho mi poobede vôbec nespal vtedy, boli to ťažké dni... normálne máme záchvaty takto: ak je v našom svete, tak takmer vôbec, len sem-tam, ... a ak je v tom svojom svete, môžme sa aj na hlavu postaviť, predvídať a nič nepomáha.. vtedy sú záchvaty časté, takmer bez prestávky ☹

damnam
16. máj 2012

@nensyke Ano aj snami nieco spisovala a kam to posielaju ?

anka912
16. máj 2012

@nela1x na tomto linku je veľmi veľa jednoduchých pexies, obrázkov aj 2-4 dielnych puzziel, stačí otvoriť čo sa ti páči, vytlačiť a zalaminovať. Sú tam aj tie 2-zvieratká a máš to zadarmo
http://pracovni-listy.blogspot.com/search/label...

nensyke
16. máj 2012

@damnam neviem.. niekde hore na riaditeklstvo, čo má na starosti špeciálne ped. poradenstvo..

damnam
16. máj 2012

@nensyke Tak sa musite rozhodnut,nam ju poradila dr.j ,ale chceli sme nieco bliksie.Tak sme hladali v TO,PN aj HC ,ale nic sme nenasli,tak sme zacali chodit do TT.My sme boli snou velmi spokojni.

damnam
16. máj 2012

@nela1x Ja som sa pomýlil, ty si asi mala na mysli tie tváričky zvierat, čo sú napoly. Sú drevené a doniesla ich švagriná z Bratislavy z nejakej výstavy metodických pomôcok. Začínali sme tak, že som mu podal jednu celú tváričku a iba som od seba trochu oddelil a on ich prisunul k sebe. Teraz už pred neho vysypem všetky naraz a on si ich vyhľadáva a spája.

kubasa2005
17. máj 2012

Pripajam fotku mojho certika 🙂

alena76
17. máj 2012

@valika_val prosim ta, prace som kukla fotky tvojho maleho...Ved aj on sa mi zda uplne pritomny na vsetkych a taky sibal ! Vy uz mate diagnozu alebo aspon nejake navstevy u psycholog za sebou?? Mohla by si mi pls napisat, ako si dospela k tomu ze by malinky mohol byt autik..?Lebo mna tu uz okolie povazuje za blazna a vsetci mi tvrdia, ze som narocna a ze ked mam super rychle a sikovne prve deti a nech stale neporovnavam... 😒 A este sa ma vsetci pytaju, ze keby bol Jonas moje prve dieta, ci by som mala taketo pocity tiez.. 😒
A este by som sa chcela spytat, ci ma tvoj maly rad odrazadla a smyklavky a hojdacky. (videla som na fotkach). Lebo mojho na to nedostanem..a ja neviem, co s nim mam vlastne robit, tak dokola to iste..Odrazadla mame 2 a a ni si ich nevsimne, popripade ich len taha.
Vopred dakujem za odpovede, dufam, ze si najdes cas. Kukla som, ze malinky je podobne stary ako moj, tak preto tolko otazok. A ak si to tu uz rozpisovala niekde, tak kebyze mi das vediet aspon pribliznu stranku. Dik.

nela1x
17. máj 2012

@anka912 super anka, dakujem za stranku, popozeram

@damnam vsak nieco podobne pohladam a ak nebude tak vyrobim 🙂) ale ako napad sa mi to paci

alena76
17. máj 2012

@nela1x prosim ta, mohla by si mi tiez napisat , co som sa pytala aj valiky vyssie??? len pre info..teda ak by tti to nevadilo...

nela1x
17. máj 2012

@valika_val veru Valika, pripajam sa k Alenke... maly vyzera uplne culo.... ja si uz tiez pripadam ako sibnuta.. ale tak my mame v pondelok uz konecne ten Andreas tak ma tam hadam aspon trochu usmernia.. Kubko tiez o odrazadla nema zaujem a to skusame uz asi 6 druh... (popoziciavali sme si..) on na tom ist vie, aj ked opatrne, ale nebavi ho to.. tiez ich radsej tlaci a pozera na kolieska :( nie nejak dlho, ale predsa ... ale tiez mozno hladam auti rysy aj tam kde nie su..... A hlavne ta reakcia na ine deti... hruza... bud nic alebo odmietanie... ak sa ho niekto dotyka tak sa zacne metat po zemi... v uplne najlepsom pripade pozera chvilku co deti robia, ale len chvilocku a zase si ide po svojich kamienkoch a kvietkoch...
Inak suchacky zboznuje a aj hojdacku ma rad, ale len chvilu a ked ho silno hojdam..to ma z toho srandu az sa mu od smiechu zacne cikutat 🙂
Valika ak mozes, tak napis teda, ake podozrenia si mala ty a ako to prebiehalo... kazda rada je nad zlato

alena76
17. máj 2012

@nela1x Jonas ma praveze deti aj ludi celkom rad.. Vcera tu bola suseda z cinziaku, ktoru len se-tam stretame na chodbe a ni len kamoska to nie je -prisla si len nieco pozicat, a maly jej dal pusinku z nicoho nic. No ja mam pocit, ze on pusinkuje hocico zive aj nezive ak sa mu to jeho sposobom vizualne paci napr.aj oblubeny znak auta
Akurat reaguje divne a to - pri stretnuti ukazuje crty tvare, a to napr. aj na psovi a potom uz nezajem

kubasa2005
17. máj 2012

tak hlaska mojho syna po dnesnom prichode do skolky SLEPICKY KDE STE? KDEZE STE??/chodil a hladal ucitelky/, tie keby ho poculi, neviem ako by som to vysvetlila 🙂 🙂

anka912
17. máj 2012

@kubasa2005 vidím. že sa s tvojim synátorom nikdy nenudíš 😀

kubasa2005
17. máj 2012

@anka912 on ma obcas take trefne hlasky 🙂 to len aby sme sa tu aj trocha zasmiali 🙂