Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

saurian
26. okt 2012

ahojte
mate prosim niekto skusenosti s liekom Nootropil? (dufam ze som nazov nepoplietla). neurologicka zvazuje ze by ho predpisala malinkemu. na co vlastne je? ma nejake vedlajsie ucinky? ake mate psm s nim skusenosti - aj v niecom niekomu pomohol? ci?
daaakujem

magimary
26. okt 2012

@sisstin jáj, áno...však nech si ich rodičia vláčia na rukách, aj 25kilových...
no, na hlavu-fakt...

bahula
26. okt 2012

zdravím, nakukuju, vidím, že se bavíte o PnP
@sisstin to je asi jak která soc. pracovnice, našemu osmiletému SFA, lehká MR, jinak nic, prodloužili v červnu na dva roky III.PnP. Koukám, že ta u kamarádky byla teda drsná. U nás se taky na vše ptala, o nějakém praní se u oblékání nepadla řeč, ale po pravdě jsem jí řekla, že si klidně obleče rifle zipem dozadu, tričko dává na nohy, zajímalo ji, jestli rozezná sezonní oblečení - to nerozezná, šel by ven v sandálech. Stejně tak jídlo, nenachystá si sám nic, ale třeba ji i minule zajímalo, jestli umí otevřít petku. Jak se koupe - to ho umývám já, na wc ho taky utírám. A spíš jsem zdůrazňovala, že potřebuje dohled uplně při všem a všude, že ho nemůžu ani na chvilku spustit z očí.

magimary
26. okt 2012

@saurian je tu aj téma o nootropile 😉
má naštartovať reč a mentálne zrenie...
osobnú skúsenosť nemám...

sisstin
26. okt 2012

@bahula jo, právě to je region od regionu jiné...třeba dadlenka má na lehkou PVP bez MR II. stupeň, a pak tady známá má na nízkofunkčního autíka I. Jak jsem psala, v tom prostě spravedlnost není 😖

bahula
26. okt 2012

@magimary omlovám se za OT, ale vidím, že jsme stejně těhotné 😀 , já mám termín 9.4.

magimary
26. okt 2012

@bahula jéj, veru sme 🙂
blahoželám! 😵

bahula
26. okt 2012

@magimary též přeju, ať je vše OK do zdárného konce! 🙂

magimary
26. okt 2012

@bahula a nech to aj potom tí naši autíci zvládnu najlepšie, ako sa len dá,
lebo aj pre nich to bude "nová situácia" 😉

saurian
26. okt 2012

@magimary
nevies psm kde
nemozem to najst nasla som len cerebrolysin a fosfoser memory ale toto fakt ne
🙂

magimary
26. okt 2012

@saurian keď si tu dáš do vyhľadávača ten nootropil, tak ti vyhodí témy, kde sa o ňom hovorilo, najviac v sisstininej téme: nestandardních dětí...
a spomínal sa aj pri tom cerebrolyzíne...
tak asi len takto útržkovito si to omrknúť, ako komu a či pomohol,
ale ten účinok by mal byť podobný ako pre cerebrolyz., len na prírodnejšej báze...
ale niečo sa mi marí, že aj @valika_val o ňom uvažovala u jej malého a možno aj používala 😉

sisstin
26. okt 2012

@magimary jé, ty jsi fakt těhotná, jako že fakt? 😀 Já myslela, že to je jako zase do osvojení 🙂

magimary
26. okt 2012

@sisstin ne, ne, ne...
teraz "jakože" fakt 😅 😀 😀 😀

sisstin
26. okt 2012

@magimary magi, tý jo...jako já si fakt neumím představit mimino ani k Tygrovi, natož k autíkovi a dalším dětem....to asi umí jen superženy 😀 😅 😅 😅

saurian
26. okt 2012

@magimary
no hej len mna by to zaujimalo najme u deti s pas..
ale viem ze aj valike ho dali len teraz neviem ci ho brali. 😒
ked ja sa tych liekov tak nejako bojim celkovo nielen pri malom a on chudatko uz tolko toho mal odmalicka ze az 😢
ale dik

magimary
26. okt 2012

@sisstin možno aj superženy, ale aj my obyčajné baby 😅 😉 😎
ale, čo ti budem hovoriť...
nie je to ľahké s tým našim agresívnym bojovníkom, takmer denne s ním fyzicky (reálne) bojujem, napr. pri obliekaní, prebaľovaní...
ale tak už mám "nacvičené" také postoje a polohy, aby ma nezasiahol do bruška...
ale nie je to vždy ľahké... 😝 😉
/a už som párkrát aj schytala, ale babuľko má dobré obaly-z môjho tuku 😝 😅/

sisstin
26. okt 2012

@magimary víš co, já když si jenom představim, že 2x týdně jedeme na logo narvaným busem (není místo na kočár skoro nikdy), pak logo bydlí ve třetím patře bez výtahu atd. 😝

magimary
26. okt 2012

@saurian hej, chápem...
ja som na tom s liekmi podobne,
aj ke´d práve pri nootropile si myslím, že môže len pomôcť (alebo nič),
ak je dieťatko pasívnejšie, tak ho môže zaktivizovať (takže hyperaktívnemu autíkovi by som ho nedala),
ale to je asi tak všetko...

ale, myslím, že baby ti napíšu 🙂

sisstin
26. okt 2012

@magimary ted Tygr se mě v noci drží jak klíště, do toho by řvalo mimino, byl by věčně vzhůru a nevyspalej...do toho tisíc jeho požadavků...asi jsem fakt pohodlná, páč mě hned jako první napadne tohle 😅

bahula
26. okt 2012

@magimary kolik máš porozených dětí a kolik v PP? Teda jestli to není tajné 😀
Já mám děti jenom "svoje", desetiletý SPU a ADHD, osmiletý SFA a dva a půl letý, zatím nemluvící 😖 , ale autista asi ne, spíše opožděný vývoj řeči a dožene to 😉 . Takže já hlavně si dávat pozor na skoky od něho a už musí chlapec po svých, i do schodů. Nejhorší to je ráno s autistou do školy, který si zafixoval stereotyp utíkat až do šatny a já za ním na rukou s dvouletým. Tak teď trénujeme chůzi od auta, oba za ruku, autista se občas válí vzteky po zemi. Jsem zvědavá, jak to budu dělat od dubna 😀

saurian
26. okt 2012

@magimary
no dik
tak uz som nieco pohladala...
vraj moze byt dieta aktivnejsie ci hyperaktivnejsie ... to mojmu neuskodi kedze je pomerne kludny
ale ze môzu byt "besne sny"... uff tak toho sa bojim
ale v podstate ze ak sa spravne davkuje nemal by byt skodlivy... tak uvidim

ps som sa neurologicky pytala ked mi o nom povedala ako o dalsom moznom postupe ze a to je prosim vas na co?
a ona ze na podporu mozgovej aktivity. a zo mna vyhrklo: to si ho potom mozem davat aj ja! a ona: ano chodia si to aj studenti predpisovat. no ktovie.... mozno potom napisem diplomovku na acko za tyzden 😀 😀 😀 😀

anuska74
26. okt 2012

@saurian
ja čo viem dávalo sa to aj satrším ludom, kôli demencii, zabudaniu ludom po porážke , akože naštartovať mozog, neviem či pre deti je detský, alebo študáci vraj, aby si lepšie zapamatovali si to dávajú 🙂.
ja by som si dobre prečítala zloženie, nežiadúce účinky.
Ale určite by som najskô vyskúšala niečo na prírodnej baze. mne dala šedibová, aj odporúčania na nejakú stránku, ešte som nemala čas to prelustrovať.

magimary
26. okt 2012

tak som doma zo škôlky 😉
a AA (=agresívny autík) už je konečne v posteli a snáď sa skoro ukľudní a zaspí... 😖 🙄
@bahula som si prečítala vaše cesty do škôlky a celkom živo som si to predstavila 😅 🤐 😅
ja mám doma dve porodené deti, jedného autíka v PP a jedno miminko v profesionálnej starostlivosti a jedno pod srdcom 🙂
/ostatné deti boli tiež v profes. starostl. a už sú svojich nových rodičov navždy)
@sisstin musíš to brať tak, že pri tom jedno m dieťati doma je veľa vecí iných, ako keď ich máš doma viac 😉
tam je to skrátka o inom... a tiež si dobre pamätám, že najviac takýchto "starostí", ako opisuješ, som zažívala pri prvom...
potom už sme riešili iné veci 😉
@saurian , ja myslím, že malému to neublíži... aj tie ťažké sny nie sú určite u všetkých deti, je to len negatívna reakcia, možno u menej ako 10% detí... môj najstarší mal nočné desy od 9.mesiacov a to ani nič neužíval...
komu chodíte k neurologičke?

saurian
26. okt 2012

@magimary
asi tam kam vy 😉 do M. k Va., eeg bolo v MA 😉

magimary
26. okt 2012

@saurian aha, aj som si myslela...
a pokiaľ vám ona odporučila nootropil, tak si myslím, že to dobre zvážila...
nám ho radšej ani neodporúčala... 😉

saurian
26. okt 2012

@magimary
ja si tiez myslim 😉 no vlastne este chce pockat ze "s cim" prideme od Dr.J. 😒

bocianka123
26. okt 2012

@saurian @magimary - aj my k nej chodíme a myslím si, že je celkom fajn odborníčka.
Prepáčte, som sa sem trochu "vmiešala" s mojim príspevkom.

damnam
26. okt 2012

@evamarek77 Nam to napisala dr.j aj neurolog ze nemoze cestovat hromadnov dopravov.My obaja pracujeme tak asi preto kazdy rok naten rp.

najjulinka
26. okt 2012

ahojte kočky... som sem moc nepisala.. ale v podstet sme v koncoch... ako to zvladate????
už maleho "hluk" je skoro nonstop........ ano, aj teraz.... 😔 v noci je to najhoršie......

magimary
26. okt 2012

@najjulinka treba hľadať, nájsť a odstrániť príčinu...
to je základ a jediné, čo pomôže...
najčastejšie auti-deti v noci kričia kvôli BOLESTIAM (bruška a iným, ale najmä bruška)...
ten krik nie je len tak...
zväčša...

takže-asi "kolotoč" vyšetrení, ktoré tu podstúpili takmer všetky deti...
zistiť alergie na mlieko, kakao, lepok a ostatné potraviny, ktorý malý konzumuje...atd...a