Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
8. feb 2013

@meesha ja by som aj niečo napísala, ale fakt neviem čo..... tých typov liečby, preparátov atď je tak veľa, že už sa v tom nevyznám. Tu na Slovensku sa začal vo veľkom propagovať napr. karnozín- prečo práve ten, doteraz som nepochopila....
Ja na svojom synovi vidím, že on je iný úplne od samej jeho podstaty, reaguje inak na všetko- je to proste akoby iný typ človeka....

Ešte k tej chelácii- medzi stovkami prác som našla aj prácu, kde píšu že u autistov môže byť naozaj vyššie množstvo nebezpečných kovov, ale je to preto, že majú narušený mechanizmus odstraňovania kovov z tela- takže aj po chelácii sa postupne tie kovy nahromadia späť-.
A jedna mama- kámoška tu kedysi písala, že ona nemá ani jedinu amalg. plombu a syn autík jak bič
Kde je pravda, ja už fakt neviem.....

meesha
8. feb 2013

@mvmk v Priorixu thimerosal neni

mvmk
8. feb 2013

@meesha to bude pravdepodobne ta ofiko verze. Ale bohuzel pravda je jidne ☹

meesha
8. feb 2013

@mvmk jasne, po mne jdou taky. 😉

anka912
9. feb 2013

Pekné kartičky z rôznych oblastí, pozrite si aj ďalšie strany- len problémCENA
http://www.ucebne-pomocky.sk/kategoria/102

2671974
9. feb 2013

@anka912 je to fakt pekne ale aj tie ceny,odkial na to vziat vsak? 🙂

anka912
9. feb 2013

@2671974 treba pozerať aj rôzne bazáry, mne sa teraz podarilo kúpiť rôzne kartičky za 2e- mala som šťastie 😉

llulla
9. feb 2013

Ja som nikdy v zivote nemala amalg.plombu,ani podobne nezdrave "vychytavky",napriek tom je moj syn autista.Ale musim spomenut,ze regres nastal tyzden po MMR vakcinacii (zacalo to vysypom na hrudniku,vysokymi horuckami,placom,neskor apatiou....stratil porozumenie,prestal ukazovat prstom,prestal hovorit....),bol to vyrazny regres ☹

kubasa2005
9. feb 2013

@anka912 kde sa podarilo prezrad 🙂

magimary
9. feb 2013

ja mám v ústach priam časovanú bombu z amalgámových plomb (asi v 14 rokoch mi ich tam školská zubárka nasúkala jednu na druhú-snáď do všetkých zubov 😠 😖 🙄 ) a deti mám intaktné...
ale asi som to nejako "preniesla" na nášho (neporodeného) pestúnčeka, ktorý teda autík je 😉

karkulka1
9. feb 2013

Ja som mala len jednu jedinú amalgámovú plombu ((aj tá mi pred rokom vypadla (mala som ju takmer 20 rokov) 😎 )), a malý je autík ako poleno ☹

@mvmk je to veľmi pravdepodobné
@meesha ani vo vakcíne Infanrix Polio v slovenskom príbalovom letáku v bode 6 (kde sa píše, čo vakcína obsahuje) nie je ani zmienka o formaldehyde 😖 , ale v bode 2 už stojí, že očkovacia látka obsahuje o.i. formaldehyd a ak malo dieťa už v minulosti naň alergickú reakciu, treba to hlásiť lekárovi. 🙄 Takže ja farma- priemyslu neverím.

A už som to spomínala, moje dieťa malo zlú reakciu po očkovaní, keď mal cca. 3 mesiace. Takže ja už som opatrná. Autizmus môjho dieťaťa je pre mňa oveľa horším "ochorením", ako tie proti ktorým sa očkuje.

2671974
9. feb 2013

@anka912 a v akom konkretne,poradis?

anka912
9. feb 2013

@2671974 toto som objednala priamo tu na koníkovi, ale je ešte napr mimibazar

anka912
9. feb 2013

@2671974 ja som si objednala napr. toto, len dúfam, že mi to nevyfúkneš 😀 😉
https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/nxzu/poz...

majaga
9. feb 2013

Dievčatá. slovenské príbalové letáky sa neoplatí čítať. pretože naša legislatíva je v tomto BENEVOLENTNÁ! treba čítať originály. čudujete sa, kde to vaše deti nabrali? ved nemáte ani jednu pb plombu? ale MY SME GENERACIA KTORA PREŠLA KOMPLETNÝM OČKOVANÍM, všetko sa nám to hromadí v tele! Maminy pozrite sa na seba a priznajte si. Mávate migrény? mávete problemy gynekologického rázu? autoimunitné? atď...............je toho na mraky.
Ak dovolíte, maminy s detmi s poruchami autistického spektra, s epilepsiami,hyperaktivne deti, deti ktore sa tažko učia chcela by som VÁM poradiť. Detičky sú velmi bezbranné osôbky. A závisí len od nám, čo s nimi a z nich "utvoríme". Všetky jedy či už z potravy alebo cez kožu alebo cez sliznicu idú do krvi, a hlavne do mozgu. Treba im vyčistiť krv. Prosím, prestante im dávať kravské mlieko a laktozu a lepok. Nehovorím že ich to vylieči, ale može zmierniť ich ťažký život. Nenabádam vas aby ste nepočuvali lekarov to nie. len si možete aj sami takto trošku pomoct. a detičkám to neubliži. skor naopak. držím vám palce. ak by sa chcel ešte niekto o niečom informovať, kludne mi mozete napisat.

meesha
9. feb 2013

@karkulka1 blbe napsany letak, ale nic nezatajili, ne? Nerikam, ze vsechno, co s tim clovek dostane do sebe je kdovijaka hitparada, ale paranoidni bych nebyla. 🙂

2671974
9. feb 2013

@anka912 nie neboj 😉

llulla
9. feb 2013

@meesha ak vyrobca do vakciny nejaky prvok zamerne nepridava,ale je tam pritomny napr.ako kontamnant z vyrobnych procesov a surovin,tak ho nie je povinny uvadzat v pribalovom letaku.Napr v takej Hexe (Infanrix Hexa) by thimerosal nemal byt,ale je ho tam v priemere 2ug na davku.Takze @karkulka1 ma uplnu pravdu 😉

meesha
9. feb 2013

@meesha Jeste maly dodatek. Treba se dockame doby, kdy takove veci do sebe nebudeme muset strkat a presto budou dostupne levne a bezpecne vakciny. Pokud to nekoho zajima, doporucuju precist si neco o tzv "jedlych vakcinach". (velmi zjednodusene: zbastim mrkev a jsem chranena proti cholere). Neni to cernobile, veda i farma firmy nam slouzi i ku prospechu, oni nas nechteji znicit 😀 ale samo, ze chteji i vydelat, kdo by nechtel, ze. Ono kdyz nacpete hromadu penez a energie do vyzkumu, ktery vas stoji dvacet, tricet let zivota, tak chcete, aby se vam to vratilo. A fakt je, ze obcas se dostavaji i na hranu etiky - nedavno me sokovalo, ze se na neco bude vyvijet novy lek, presto, ze by se dal pouzit nejaky starsi (urceny ale primarne na neco uplne jineho), protoze jsou problemy s patentem. To cloveku zustava rozum stat 😕 a uz su zticha 😝

meesha
9. feb 2013

@llulla ale to se tykalo snad jedne sarze, u ktere to objevili, jestli si dobre vzpominam.... 😕 ale mozna se pletu. Kazdopadne i kdyby tomu tak bylo, je to zanedbatelne mnozstvi a podotykam, ze skodlivost thimerosalu nebyla dokazana, byl stazen preventivne, protoze se v jistem okamziku stal "podezrelym". FDA povazovalo jakekoliv pochybnosti za tak vazne, ze treba v USA byl zakazan jeste pred tim, nez probehly validni studie.Ated uz su zticha...nebo ne? :D

llulla
9. feb 2013

@meesha neviem,v kolkych sarziach to bolo,kedze sa netestuje kazda sarza.Ja som len chcela poukazat na to,ze legislativa je nastavena tak,ze nie vsetky zlozky su uvedene v pribalovom letaku.Staci,ked si porovnas pribalove letaky tej istej vakciny u nas a v Australii (kde je prisnejsia legislativa) a uvidis ten rozdiel v zlozeni 🙂

meesha
9. feb 2013

@llulla no tak mame jine pribalove letaky, to prece neznamena, ze jsou tam nejake "tajne prisady". Safra, to me mrzi, ze nemuzu najit ten priklad s nalezem v Infanrixu :( (ty 2ug se mi fakt nezdaji), mas zdroj?

llulla
9. feb 2013

@meesha tiez som hladala zdroj,ze ti ho sem hodim,ale neviem najst,uz je to davno,co som na to narazila.Ked najdem,poslem ti ho.K tym "tajnym prisadam" - mne nepripada byt normalne,ze nemusia uvadzat vsetko,uz len z dovodu,ze dieta moze mat rozne alergie.Ale nechcem tu rozputavat diskusiu o ockovani,len som reagovala na to,co bolo napisane.

meesha
9. feb 2013

@llulla To urcite, to neni fer 🙂 naprosty souhlas.
(Byt se obavam, ze tezko nekdo z nas bude vedet, zda alergicka reakce po vakcine byla na tu ci onu slozku bohuzel. Je absurdni, ze na kazde susence musi byt i ty stopove veci (prisky, soja...) a u tak kontrolovanych veci, jako jsou leciva tomu asi tak neni? Mi to moc nejde do hlavy. Ale nic neni nemozne :( )

llulla
10. feb 2013

@meesha ani ja som tomu pred casom nechcela verit,ale zial-je to tak 😔

meesha
10. feb 2013

@llulla Hele, ja tu teda nechci moc spamovat, ale mne to nedalo, mrkla jsem na nejake ty pribalaky a pro evropskou unii jsou vsechny stejne, tak to neni jen v Cechcach a na Slovensku 🙂 je to zvlastni. A stejne tak americke, kanadske atd tam toho maji vic.
Kdo vi, jak to je, protoze oni toho vyrabi vic, Infanrixu asi pet druhu, lisi se i v tech pomocnych slozkach, nekde je formaldehyd, nekde ne apod.
Omlouvam se za OT, uz jsme odbocily prilis, ja jen puvodne chtela tu maminku, ktera si mysli, ze ma otravene dite, nasmerovat nejakym rozumnejsim smerem.A ze ne vse,co "se rika" je pravda.

llulla
10. feb 2013

@meesha je to prene ten isty Infanrix Hexa od GSK,uplne totozna vakcina,nie je to o tm,ze tu by bol jeden typ a tam iny.Rozdielne pribalove letaky umoznuje rodielna legislativa v Eu a napr v Australii,Australia vyzaduje,aby boli uvadzane v pribalovom letaku vsetky zlozky.Ja rozumiem,ze chces tu maminku nasmerovat,ale je nutne napisat veci tak,ako su.Naozaj si myslim,ze tu uz rozoberame veci,ktore maminy nezajimaju,nase deti maju autizmus a musime sa pasovat s inymi problemami.

meesha
10. feb 2013

Presne 🙂

fede001
10. feb 2013

dnes ma moj syn 5 rokou ale za tych pat rokou sa ako by nic nezmenilo furt je taky usmievavy a nevynny ako ked sa narodil. velmy ho milujeme a prajeme si aby len bol zdravy

anka912
10. feb 2013

@fede001 Všetko najlepšie! A hlavne aby ste všetci to spolu zvládli, ako jedna rodina a aby malý mal stále šťastie na dobrých učiteľov v škôlke a škole.