Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

magimary
29. feb 2012

@sisstin 😀 😅 😵 😀 úúúžasný je! 😀
taký správne detský!!!! juj, normálne si mi polepšila náladu tým, ako Tygr řádí 😀 😵

no IQ mu robila klasickým StandfordBinetovým IQtestom a vyšlo mu 93bodov 🙂
ale zvýraznila niekoľkokrát, že to treba brať s rezervou, keďže to testovanie ako také bolo s ním náročné a veľmi sa modifikovalo a prispôsobovalo a rátalo aj to, čo doma vie, ale u nej ani len nenaznačil (napr. ukazovanie častí tela apod.)

sisstin
29. feb 2012

ve 20:00 chodí spát..takže půl hodiny předtím mi hlásí , že "ještě nejsou nuly"...chtěla jsem ho oblbnout, bylo 19:00 , aby šel už chrápat a on mi na to řekl " jiný nuly", a byla jsem vybavená 😅 😅 tak teda bylo osm večer..šel dát dobrou babi a dědovi...přihnal se do pokoje, vzal plyšáka a že mu taky musej dát dobrou noc..a takhle jich vystřídal asi 10, všechno, co našel.... a než teda ležel v posteli, tak bylo půl devátý 😝

magimary
29. feb 2012

@sisstin 😀 😀 😀 tak iné nuly!!! 😀 😀 😀
100%ný! 😀

sisstin
29. feb 2012

no nic děvčata, ráda jsem pokecala..ale celou noc jsem problila...Tygr problil pondělí...takže jdu do pelechu...zejtra maj ve školce karneval, moc se na to zatím netváří....tak jsem zvědavá, jestli se převlíkne do kostýmu nebo ne 😝

dobrou 🙂

magimary
29. feb 2012

@sisstin dobrú a daj sa dokopy 😉
a zajtra pekný karneval nech vám vyjde 😉

anka912
29. feb 2012

@sisstin tak, tak dobrú noc

mardenad
29. feb 2012

@sisstin veselé, nasmiala som sa... 😀

slavkadamko
29. feb 2012

@mardenad ahoj...akoby si písala o mojom synovi pred tromi rokmi,všetko rovnaké...tiež sme absolvovali kopec vyšetrení, jedna psychiatriačka dala dg.za 5min. a druhá za 10min. a to malého ani nevidela,predpísala mu Tiapridal a dovi-dopo...nakoniec sme sa objednali k dr.Janošikovej no čakacia doba bola tuším až pol roka,no po dvoch mesiacoch mi volala že má prednášku v auti škole v PO a može ho diagnostikovať tam...veľmi nám pomohla čo sa týka toho ako sa k nemu správať,ako ho viesť atd...takže určite ti odporúčam sa u nej objednať...a taktiež veľke pochopenie a rady sme našli v CŠPP na Bocatiovej u psychologičky kde spolu s pani riaditeľkou nám poradili ako s malým pracovať...žiadna časová doba,boli sme tam toľko,kolko sme my potrebovali...ked neratam auti školku tak toto je jedine kde moj syn už 3r s rodosťou chodí 😉 a čo sa týka spánku,tak ako tvoj ,pred chvíľou zaspal 😒

slavkadamko
29. feb 2012

@mardenad ináč ešte ak by si chcela poznám skvelu homeo z Ke na detox.vakcin podla Dr. Tinusa Smitsa

karkulka1
1. mar 2012

@alikaa
az take jednoduche s tym neurologom to nie je; nie vsetci autisti maju neurologicky problem, respektive az taky velky neurologicky problem pre ktorych by ich nemuseli ockovat.

@didla
Ak ma clovek stastie na dobreho neurologa, nezanieteneho pre ockovanie, tak to ide. No pokial viem, takych je strasne malo. Pravda, za pokus to stoji.

alikaa
1. mar 2012

@karkulka1 je viacero diagnoz, kedy sa uz nesmie ockovat, nie len neurologicke poruchy, ale napr. aj celiakia alebo cronova choroba. 90% autistov ma narusene creva, nemusia mat zrovna tieto choroby, ale odporuca sa im drzat dietu ako keby tieto choroby mali. Tak isto mavaju autici rozne alergie a niektore zlozky na ktore maju deti alergie su priamo vo vakcinach ako bielkovina kravskeho mlieka (Infarix hexa/ infarix polio) alebo vajecny bielok (MMR). Takze da sa vselico vymysliet 😉 len treba najst niekoho, kto to potvrdi na papier.

sisstin
1. mar 2012

@alikaa prosím, a musí to být někde na papíře, že dítě nesmí být očkované? Asi ano 😕 já právě nechci dát ten booster ted v pěti letech, ale Dr. je zásadně proti, dysfázii nevidí jako důvod neočkovat. Z neuro už jsme vyřazení skoro 2,5roku, tak nevím, kde mám takovej papír shánět 😔

karkulka1
1. mar 2012

@alikaa
celiakia je kontraindikaciou ockovania? Mozes mi prosim uviest oficialny zdroj odkial tuto info mas?
Pretoze ano, ja mozem byt o tom presvedcena a aj som, ze autisti (a nielen ti) by nemali byt ockovani. Ale moje presvedcenie, p. Strunecku a ani p. Campbel nikto v nasom zdravotnictve nebude brat (oficialne) vazne. ☹((
Najst niekoho (ak nemas znameho ziadneho lekara) 😀 , kto ti potvrdi, ze tvoje dieta nemoze byt ockovane!- toto je velky problem.
Sme si toho pochodili dost a vsetci lekari (aj ti, co sme si mysleli, ze su OK) sa osivali, ked to mali dat na papier, ze sa dieta nesmie ockovat. Preto sme odmietli ockovanie len tak na vlastne triko- aj ked ja sa budem ohanat tou spravou o neziaducich ucinkoch, ktoru nasa MuDr. napisala, ked mal maly tu zlu reakciu v 3 mesiacoch. No to bolo kvoli tomu, aby mohol byt ockovany Infanrixom, kedze tym sa vtedy este neockovalo bezne a ta povodna vakcina mu neurobila dobre. (Jasne, ze zrejme aj tie ostatne, len vtedy po nich uz nemal ziadne zle reakcie) Nikto nam vtedy nepovedal, ze to dieta sa uz nema nikdy ockovat ☹ - az kym sme sa k tomu nedopracovali sami.

llodicka
1. mar 2012

@sisstin já si myslím, ze když se rozhodnes neočkovat jako rodic, tak te nikdo nemuye donutit, je ted novy zakon, ze z mene zavaznými zásahy musí souhlasit alespon jeden rodic ditete. Mam dve kamaradky, obe neockovali, jedna podepsala pediatrovi papír, ye na sebe bere rizika, druha si to vyjednala v ockovacim centru v motole. Mozna bys mohla zavolat, do tohoto ockovaciho centra motol- Ale jak ja rikam, nikdo te nemuze donutit ockovat

alikaa
1. mar 2012

@sisstin U vas v CR pokial viem, tak nepokutuju za odmietnutie ockovania, takze ho mate vlastne dobrovolne 😉 Takze je jedno co ti hovori doktorka, ak odmietnes, nic ti nehrozi. Pripadne zmen doktorku, ktora s tym nema problem.
@karkulka1 nasi susedia maju autisticke dievcatko, ktore ma celiakiu a maju oficialny papier, ze uz nesmu nikdy ockovat. Ale blizsie som sa s nimi o tom nebavila. Oficialny zdroj ti nedam. Ja som nasla doktorku, ktora nema problem s rodicmi, co odmietnu akekolvek ockovanie, nenahlasuje nikoho. Takze ja by som skor isla touto cestou, menej problemovou (ze najst inu dr.). Ja osobne som uplne stratila doveru v doktorov, pretoze vsade vidim ako je kazdemu doktorovi (cest vynimkam) uplne jedno, aky ma clovek zdravotny stav, hlavne ich zaujima kolko liekov mozu predpisat aby z toho mali peniaze. Za kazde ockovanie dostane pediater na SR 6 eur, je to fakt cisty biznis, cim viac ockovani dr. odporuci, tym vacsi zisk. A kedze takmer vsetci pediatri maju sukromne ambulancie (neposkytuje ich stat), tak potrebuju co najvacsi zisk, aby im vobec ostalo na vlastnu vyplatu a vyplatu sestricky. Takze je to taky zacarovany kruh. Aby lekar prezil musi sa upisat farmafirmam, ktore ho zivia.

sisstin
1. mar 2012

@alikaa no to se právě snažim změnit, využívám i "alter" maminy z našeho města a nikdo zatím nepochodil nijak zvlášt 😖 no holt si budu muset trvat na svém, já s tímhle mám celkem problémy, se někde dohadovat atd. Ale prostě zas zástavu vývoje či něco podobnýho fakt nehodlám riskovat 😖

alikaa
1. mar 2012

@sisstin skus to brat tak, ze lekar predava a ty kupujes, ty si teda zakaznik. A jednoducho len predavajucemu oznamis, ze nemas zaujem o jeho produkt. Nema pravo ti nic vnucovat. Najjednoduchsie je len sucho oznamit, ze neockujete a dovody si nechas pre seba a dovidenia. Nemoze ti nic a ani ziadne urady ti nemozu nic 😉

alikaa
1. mar 2012

@sisstin alebo este lepsie... spytaj sa, ci s tebou pojde za notarom a podpise plnu zodpovednost za pripadne neziaduce ucinky, ktorych je v letaku naozaj dost. Tak ako na Slovensku, ani v CR nemate fondy na odskodnenie ludi poskodenych ockovanim, v zapadnych krajinach tieto fondy maju a pekne miliardy zaplatia kazdorocne na odskodneni, v USA to bolo vraj za minuly rok az 20 miliard dolarov!

alikaa
1. mar 2012

@sisstin Mozes si pozriet tieto rady, ako na lekara ak chces odmietnut - http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz... hlavne cast "Ake moznosti ma rodic odmietajuci ockovanie" a tam pozri Piatu moznost - su tam otazky pre lekara ktore mas pravo vediet pred podanim ockovacej latky (teda lekar by ta mal pred akymkolvek medicinskym zakrokom informovat o pozitivach a negativach). Mozes trvat na tom, ze kym ti ich nezodpovie, nezaockujete. A ver, ze minimalne na polovicu otazok nebude vediet odpoved, lebo firmy co vyrabaju vakciny maju tzv. vyrobne tajomstvo a tym padom nikto nema sancu vediet plne zlozenie vakcin a ich pripadnych nasledkov.

sisstin
1. mar 2012

@alikaa mně ta naše pediatra přijde spíš fakt jako podomní obchodník s očkováním..nejradši by ti nacpala úplně vše..a info o očkování podává asi tímto stylem " maminko, přijdte si v xy na píchanec" 😝 škoda, že jsem se o to nezajímala, než dostal to posraný MMR 😠

lucka261177
1. mar 2012
https://www.youtube.com/watch?v=wqtI-P9xTaU


@sisstin toto je pre teba dokaz ze autici vedia robit logico 😉 on to dava aj ovela lepsie toto naozaj nikdy nevidel a hlavne sme sa neucili dva tyzdne lebo som bola chora takze to nebolo sto percentne.ale niektore dava jako tvoj Tigr 🙂

sisstin
1. mar 2012

@lucka261177 krásně mu to jde...ona to už psala Andrejka, že mu to jde...i Fredymu od mon atd. 🙂

lucka261177
1. mar 2012

@sisstin ja viem ved ona mi to vravela 🙂 len som chcela dokaz 🙂

didla
1. mar 2012

ahojte dievčence, no ja s tým očkovaním som uplne dojatáá, tak malá bude mať teraz 5,5 roka, a tiež mi k lekárka povedala, že je už najvyšší čas na očkovanie v piatom roku,, ja sa tak strašne bojím, a ked to tu čítam, mám tak zmiešanéé pocity,, že ma z toho picne.. povedala, že vlastne teraz je o prosti tetanu, žltačke a neviem čomu ešte, moj mu je za to , aby malá bola očkovaná, no tak kto mi zaručíí, že to bude ok. nikto,, keby mi aspon dali nebesáá znamenie, že ano alebo nie, ja už nechcem obetovať moju dcéru, sme sa o dosť posunuli a keby sa to zhoršilo po očkovaní, tak to by bol moj koniec,, ale zasa, je otázka, čo ked by sa jej čosi stalo a nakazíí sa nooo , potom si ako mám zasa vyčítať, že som ju nedala zaočkovať, ved toto je bludenie v začarovanom kruhu,,,,,,, moje vnutro mi hovorí, že už žaidne chemikálie do nej nebudem cpať,, teraz som nerozhodná,, a lekárka hned, že budem platiť pokutu ,, to ako nasilu musíme byť okčovaní, ved to je proti zdraveému rozumu,, a ešte platiť pokutu, za to ,že si ochránim svoje dieťa,, pred možným totálnym regresom.

sisstin
1. mar 2012

@didla pro mě jsou furt ty nemoci "lepší", než totální dosrání vývoje z vakcíny 😖 třeba MMR už bych NIKDY očkovat nedala, ty nemoc nemají v dětským věku těžký průběh..já sama měla spalničky a nic to nebylo....nebezpečný to je v dospělosti a tam ta vakcína stejně už nechrání, zrovna v našem kraji je ted obrovská epidemie přiušnic u dospělé proočkované populace 😝

didla
1. mar 2012

@sisstin j a tá MMR to bola vakcína proti čomu vlasnte, , ja si to už nepamätám,, a v koľkých rokoch sa to očkovalo..? mne sa zdá, že ja ked som našu malu dala zaočkovať v 3 rokoch proti pneumokokom , tak vtedy sa to s nou začalo, neviem presne, som vtedy vobec na autizmov, neuvažovala a dobre si na to nespomínam, joj, tak vrátiť čas,,,

sisstin
1. mar 2012

@didla spalničky, přiušnice a zarděnky 😉 15měsíců...u nás celkem hrozný následky...na 9m se pak úplně seknul ve vývoji, naučil se chodit a to bylo asi vše...a pak jsme to pracně doháněli mezi 2-3rokem. A ted zpětně si říkám, jestli se už něco neposralo po tý hexe v půl roce...páč do půl roku to bylo pohodové miminko...po tom začly obří problémy se spaním, neklid, úzkosti atd. 😉

mardenad
1. mar 2012

baby, u nás v SR nezoberú do kolektívu bez povinného očkovania, o ktorom rozhodla vláda. Nezoberú ani do škôlky ani do školy...je to v zákone. Ja tiež v 5. roku nenechám malého preočkovať aj keby sa neviem čo dialo...

didla
1. mar 2012

@sisstin hm ja si to hodím, ja teraz neviem, čo mám urobiť,, a žiadne znamenie nik nedáva, že či mám alebo nie 😖 musím ísť k neurologičke, čo ona na to povie,, aký názor vysolí na mna,, a či bude ochotná niečo aj napísať, aby som nemusela teda platiť pokutu, tak mám málo problémov, ešte aj toto riešiť,, och joj,, včera som mala taku depku, že som plakala celý den, dnes sa cítim v pohode,, ako takéh stavy mna neviem kam priveduu, s malou poctivo trenujeme a som na nu tvrdá, lebo ona dobre so mnou cvičila, každý ju len ľutuje, že chudinka maláá ale mám pocit, že tou chudinkou som skorej ja...

didla
1. mar 2012

@mardenad no tak to si ma moc nepotešila, ako teraz budu chodiť do školky a do školy?? v skafandri? bože,, tá vláda, to sú samí kreténe, keby boli oni na tom ako sme my, iste by inak uvažovali, ale sa boja ,že vykapeme na nejaký mor. hajzli, oni tam peruu aké prachy a nám tu pridali na rodičovskom príspevku 4 ečka, no uplne ma dostali,, som bohatááá