Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
21. nov 2012

@didla vieš čo, neplatí to na 100%, aj keď tých šťastných prípadov je určite menej ako smutnejších. Ja osobne poznám 2 deti, ktoré v 3 rokoch vyzerali na ťažkých autíkov- jeden má vyše 6 rokov, keď som ho videla po dvoch rokoch som bola v úžase- keby si nevedela, že mu niečo je, tak povieš taký milý, trocha popletený chlapček- komunikuje už skoro normálne, aj gramaticky, hrá sa s deťmi- len sem-tam sú problémy, že deti si po čase všimnú, že je trocha iný a niekedy ho odstrkujú, behá sám po dedine na bicykli aj s kamarátom.... Mama je v tej oblasti náhodou odborník- dlhé roky robí asistentku v autiškole. tá tvrdí, že autizmus tam je, aj má potvrdený z andreasu a je trocha skeptická ohľadne jeho vzdelávania, ale keby môj na tom bol teraz takto- po všetkých veciach čo sme skúšali- tak umriem od šťastia. A to ona tiež skúšala nejaké veci- aj mb12, ale potom to nechala tak a malý ide aj tak dopredu.
Všetko je to otázka náhody- je náhoda, že práve nám sa narodili také deti a tiež to, ako a či pôjdu dopredu.

didla
21. nov 2012

@anka912 no ved práve, keby sme vedeli, čo majú geneticky dané,, či to vobec všetko má zmysel, ich trápiť,, neviem čím, ja verím, že najaké výnímky sa určite nájdu,, ale moja malá je určite ,, totálka autíčka na clý život,, ona je učebnicový príklad,, nooo,, ale je fakt kočka v buducnosti ju budem malovať hahhaha ked sa teda dá, občas to skušam a nechá si to,, bože čoked ju nejaký chalan bude chcieť zbaliť a ona nič, joj. to ma bude mrzieť hrozne

magimary
21. nov 2012

@mardenad nemám s tým skúsenosť, teda nie osobnú a čo viem, to mám len načítané (ako ty)...
je to na "výživu" mozgu a ľahšie napredovanie,
ale podľa mňa to zaberá, ako všetko-ako kde a ako na koho...
ale úprimne-veľký zázrak by som ani od toho nečakala 😕

malinkaaninka
21. nov 2012

@sisstin no primárne máme riešiť logopeda,trošku to viazne,kedze mi ich par nedviha mobil,pripadne ordinuju len jeden den v tyzdni,tak čakam.a je ich aj pomenej. a čo je to ta alternativna komunikacia?máme problém s čítanim rozpravok,prekrikuje ma,zahodi knihu,alebo ju chce listovat sám a rozprávať.najlepšie vstrebáva informacie počas prechádzok po lese.tam je to uplne super.inak v škôlke tragedia.lebo nerozumie..zadaniu a učitelka ma kopec deti nielen jeho..bohuzial špecialnu školku sme nedostali,nie je miesto..ja som už aj uvažovala nad kartičkami ako pre autistov.dajú sa niekde stiahnuť,žeby som to vytlačila?moje kresby sú dosť mätúce 😀 ďakujem za každú radu

mardenad
21. nov 2012

@didla ono je ten pangamín na jednej strane výborný , nedala by som ho za nič... Ale asi radšej treba kontrolovať tie kvasinky, aby boli v norme, ale aj candida - plieseň a rovnako aj kvasinky ( je medzi nimi rozdiel)ak sú premnožené, podľa knihy syndrom travenia psychologie vraj tiež majú mieru na správaní , agresivite a podráždenosti. Aspoň nejako tak si to pamatám. Aj podľa konferencie DAN! Vraj treba dať do poriadku kvasinky, plesne a červy ( tých zvyknú mať autisti tuež premnoženie) .

anuska74
21. nov 2012

@mardenad
teraz pozerám, ja to tam nevidím, ale majú drevené didaktické napríklad zatlkovačka

didla
21. nov 2012

@mardenad no do kelu, ja to dávam, a si myslím ako pomáham, noo pekne, sndá ich neám premnoženéé, ja dávam 6 za den,,nič viac,,

anuska74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anuska74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzulkasimi
21. nov 2012

táto stránka s pomôckami je skvelá, len škoda, že nezasielajú aj na Slovensko ☹ www.autismus-a-my.cz

mardenad
21. nov 2012

@didla ja som mu dávala 4 tabletky denne z toho pangaminu

anuska74
21. nov 2012

už som na svojom notebooku, ešte raz prepáčte čo som tu skopčila.
ja ešte k auti. ale aj iným ochoreniam.
myslím, že je to individuálne, vela záleží aký je rodič, ako je nastavený v živote,aké zaujme postoje.
aj ked tu budem možno ešte velakrát plakať, viem jedno určite v svoje dieťa budem veriť aj ked urobí jeden krok vpred a dva vzad.
inak dnes bola v dámskom magazíne o takých postojoch krása diskusia, neviem či je to už v archíve, odporúčam.

magimary
21. nov 2012

@anuska74 môžem dať ten tvoj príspevok adminovi zmazať (ten dlhý copy)?
lebo sa aj stránka dlho roluje kvôli nemu 😅
inak, samozrejme, nič proti nemu 😉
ale môžeš ho dať zmazať aj ty sama, ak by si chcela... 🙂

anuska74
21. nov 2012

@magimary
o.k ja som ho chcela zmazať, kde to mám dať?

magimary
21. nov 2012

@anuska74 klikneš na ten trojuholníček s výkričníkom (pod tým príspevkom) a rozballí sa ti okno, odfajkneš:"iný dôvod" a napíšeš: omylom pridané, prosím zmazať, ďakujem

cmeli
21. nov 2012

ahojte, @saurian ako keby mi z duse prehovorila pripevkom o 16:45 - tiez uz pol roka "bojujeme" a veru stretame sa s roznymi pristupmi kompetentnych - nastastie viac tych lepsich, ale je fakt ze co si rodic nezisti sam tak to nema :( som vam nekonecne vdacna, ze sa delite so svojimi vedomostami a zivotnymi skusenostami s tymito nasimi slnieckami a dufam, ze aj ja budem napomocna 🙂

tiez akurat teraz riesim ci potravinove doplnky ano alebo nie...ale este cakam (dufam ze sa uz konecne dockam) vysledky z neuro a metaboliky ...zatial sme 2 mesiace na GFCF diete

damnam
22. nov 2012

@nensykeahoj.dnes nam prisiel papier z uradu ze pokracuju vo vyplate Rp.Dnes bolo v skolke menej deti tak ho zobrali bezomna na prechadzku vsetko pohode pekne vydrzal 3hod.

saurian
22. nov 2012

@cmeli
ahoj ppc ale ako dlho cakate na tie vysledky metaboliky? a gfcf ste mali uz predtym alebo az po vysetreniach na metabolike? ovplyvni gfcf vysledky?

mucher
22. nov 2012

Tak sme dnes odniesli moč na OP a budeme čakať na výsledky....

mardenad
22. nov 2012

@saurian my čakáme na výsledky z metaboliky už pol roka a stále nič...

sidus
22. nov 2012

@cmeli nebola si náhodou na 2. workshope v Andrease? 🙂

magimary
22. nov 2012

@mucher aj ja som dnes odniesla moč na OP😅
o koľkej si niesla ty? 😉

cmeli
22. nov 2012

ano, vysledky metaboliky vpodstate tiez uz cakame tak pol roka - robili nam este pred 3 tyzdnami nejake dodatocne odbery krvi a mocu ...no s tym gfcf a vysledkami to bolo take nestastne - v auguste som na neurologii dala moc, v septembri sme uz nabehli na dietu (ved s tym nic nepokazime, tak nech nestracame cas, predsa moc sme odovzdali...) aby som sa v oktobri dozvedla (po nekonecnych urgenciach) ze mocu bolo malo :( takze stav pred dietou nemame odsledovany :((

cmeli
22. nov 2012

@sidus jej ahoj 🙂 ako "krabicujete"? ja som V. skusila dat tie duhove gulicky hadzat do priesvitnej plastovej flase - bol stastny prestastny :D

mardenad
22. nov 2012

@magimary moj moc došiel včera do synlabu 🙂 takže budeme naraz všetky čakať na výsledky hehe 🙂 budeme dr. Urgeho bombardovať telefonátmi 😀

A ako sa ti podarilo odobrať moč malému? 🙂

magimary
22. nov 2012

@mardenad ani sa nepýtaj 😝
vstala som skoro ráno (pred piatou, skôr k štvrtej) s tým, že ho prebudím a skúsim nejako namotivovať na cikanie do nočníka,
ale HOLD, mladý bol hore skôr ako ja a plienku už mal "nabombovanú" celonočným močom 🙄 😠
takže do nočníka nemal čo...
tak som mu potom počas dňa normálne nabrala denný moč (keď sa vyčúral počas dňa, úplne riedky nekoncentrovaný) a dnes naobed som to odniesla...
ja aj tak nerátam s tým, že by mal OP pozitívne (po roku na GFCF diéte),
odniesla som ho len preto, že nás poslali z toho Thalionu...
pričom aj tam lekárka povedala, že po roku by mal byť s najv.pravdepodobnosťou negatívny,
takže viac-menej nás poslala len preto, že takto posielajú autíkov vždy...

takže som to už viac nesilila a vzala to, čo bolo doma 😉

cmeli
22. nov 2012

nuz velka skoda, ze vtedy ten nas prvy moc isiel cez neurologiu a nie priamo Urgemu :(

anuska74
22. nov 2012

@mardenad
aj náš je v labáku, urge by mal dosať príplatky 😀