Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
16. dec 2009

nikto nic? 😒

bubba
16. dec 2009

jáááááá ja si ta stale chodim mrknut co noveho 😵 😵 ,,,boze to bude hrozne byt doma bez maleho sama ja by som to neprezila...este ze mas to male vlasate chlapciatko .. 😉

erikasadek
autor
16. dec 2009

ahoj buba. 🙂 no, on tam pojde len rano, na 9 rano a rde o 18 vecer , ni ena cely den, mame stastie ze kde byvam je to od nac 4 km; takz epohoda j eto obrovsky komplex ale vyzera to tam super.; mala som normlane strach, ale ako mi hovorili zabudnite na stare casy, tachychto zariadeni, je to ako , skolka super zariadena, cela velka budova, len pre male deti, druha , je pre , deti od 6 rokova potom pre , velke deti, no super.. 😉

marianka79
16. dec 2009

ahoj erika tak to je myslim super ked tam mate blízko take zariadenie vidis my by sme ho museli dat 400km daleko a ty to mas o dve nuly blizsie 😀

erikasadek
autor
16. dec 2009

marianka ahoj 🙂 no tak to mame stastie tak to je fakt, ale mala si ma vcera vidiet, moja mala dusicka, dost som stresovala;.
tak ako s amate, ako patrick??

marianka79
16. dec 2009

uz tam aj chodí?a ako?

Ja som pata nevidela od pondelka je u otca tak neviem len som mu volala poznamku nedostal tak super 😝

marianka79
16. dec 2009

jaj az teraz citam jaku debilinu som napisala takze nie ze museli sme ho dat ale mali sme ho dat 400km daleko keddze nikam nesiel 😕

erikasadek
autor
17. dec 2009

ahoj marianka,a vsetci.. 🙂

nie este nie, len sme s aboli pozriet a boli na pohovor teda na spoznavanie..
a je to na nas ci ano alebo nie;.

no on by tam mal zacat byt od januara , ale len ked bude miesto, ak nie tak az v marci mozno. uvidime.. zatial nic neviem je toho uz vela...

jej tak to je super ze patko nedostal poznamku nech mu to vydrzi.. 🙂

marianka79
18. dec 2009

ahojte no dnes mi doniesol dve 😒 a to nemal ucebnicu na hudobnu no to by sa dalo omluvit lebo som ho neskontrolovala kedze som sla na nocnu no a ta druha NESPOLUPRACOVAL na prirodovede odvovodnil mi to tak ze sa mu nechcelo pìsat ale aj tak si to nakonec dopìsal ja uz neviem ako nanho 😖

erikasadek
autor
18. dec 2009

mariankka ahoj, no aspon ze si ty vinna 😠 😀 no a ta druha, no nerobi to kazdy den.. ze, tak, mu odpust..
ja mam prekvapenie teda moj syn ho dnes spravil mne, otazka pozerame nase videa so svadby a s dovolenky po svadbe a pato otazka a pato je kde mama v skolke??? 😅

pre mna je to po prvy krat ze dal taku otazku povazujem to za super krok..

marianka79
18. dec 2009

jej to je super tak si zacina uvedomovat seba to je dobry krok pre teba bola by som stasstna jak blcha normal sa tesim s tebou

No a to nebolo po prvy krat aj na rodicku mi to vravela ucitelka viackrak proste je unaveny a nechce sa mu 😕

marianka79
18. dec 2009

erika a co kupujes patovi na jeziska? Co ho take bavi?

erikasadek
autor
18. dec 2009

si zlata, dakujem, mne tiekli normlane slzy , ale ked uz som chela vysvetolit ze vtedy tu este nebol , tak otazka bola a stale, to uz je nad jeho chapanie cakal som autobus ?? alebo som bol v skolke??
a stae to iste, ale aj tak je to super...

no , aspon vies kde je patkova achylova pata... ale viem si predstavit tvoje nervy , ak s ato opakuje; no nemoz ebyt dokonaly.. 😉

marianka79
18. dec 2009

no ked sa to tak vezme nam sa tiez nechce upratovat stale nie? 😉

erikasadek
autor
18. dec 2009

no vidis jasne , nie, ani my sme neboli svatice v skole.. tiez sa namm nehelo a tiez sme nosili poznamky.. 😀

marianka79
18. dec 2009

no to hej ja som furt nieco nemala ale spravanie som mala slusne to aspon vravievala ucitelka mojej mame takze pato v tomto po mne neni 😀 😀 😀 ale to neva je taky aky je a nedala bych ho za nic na svete aj ked ma obcas serie a vytaca 😠 😀

marianka79
18. dec 2009

teraz sa ale snazi musim uznat lebo veri na jeziska a stale mu hovorim ze nepride aj on sam si to tak smutno povie ze"mne neprinesie asi nic lebo neposlucham"jáááj to budu asi posledne Vianoce co v neho verì 😢

erikasadek
autor
18. dec 2009

moj zlaty.. 😢 😀
tak ja som bola cislo a moje deti maju byt po kom. 😀

pato si este ani neuvedomuje, kto nosi darceky nechce doteraz o tom ani pocut ani ho to nezaujimalo, dareky boli , aj problem lebo on nechel aby sme ich otvarali ani on nechcem bolo to vzdy komplikovane, ale teraz uz zaina, ved uz je na case; 😉

marianka79
18. dec 2009

no vsetko ma svoj cas ono to bude vzdy ine tak ako prechadzame etapami zivota tak aj nase deti to musia podstupit aj my sa menime a ucime a hlavne pomahame tym na ktorích nam najviac zalezi a to su nasi Patovci 😝

Ak sa pozriem o také3 roky dozadu tak si poviem ze to usilie nevyslo nazmar je o hodny kusisko vpred i ked ma rozum ako 4 rocny v niektorych veciach samozrejme .uvidis aj tvoj Patko sa vzdy posunie vpred ved ma skvelu mamu no nie? 😉

marianka79
18. dec 2009

no tak ja idem za tym mojim zbojnikom pojdeme sa hrat monopoly jaaaj zase prehram a z pata bude milionar 😀

erikasadek
autor
18. dec 2009

prave som hovorila ze by bolo dobre kupit monopoly 😀

tak chod hrat a neprehraj 😉

marianka79
18. dec 2009

ahoj no tak nakoniec z monopolov nebolo nic pozerali sme mini talent show pato ma rad šaša čekiho 😉

erikasadek
autor
19. dec 2009

no vidis, 🙂 nepoznam kedze nie som na slovensku.. ale je to fajn z eho nieco bavi, pao tiez len pred telkou by sedel stale to iste, alebo hral playstation.. 😠 vzdy ho musim krotit..

marianka79
26. dec 2009

fúha padli sme na 4.stranu 😒

marianka79
26. dec 2009

ahoj eri tak ako Patko?tešil sa darčekom?alebo skor to bral samozrejmost bežný den že?moj trhal o dušu. 😀

erikasadek
autor
28. dec 2009

ahojte.......

vidim ze vsetci sviatkujete....

tak , vianoce mame za sebou, pato , aspon zacal chapat, ze vianoce su darceky, .. 🙂 to je dobra sprava.; ine mu uz asi nevysvetlim zatial preco slavime vianoce...

no ale jedno mu ostalo , nechce rozbalovat darceky , je to vzdy na silu.. 😠 ale potom je rad co si najde.. v krabici, ale to rozbalovanie, je bitka..
ako vy??? 🙂

erikasadek
autor
17. jan 2010

ahojte... no tem apomaly zapadla tak s ahlasim, patrick zajtra zacina , 3 tyzdnove pozorovanie ak nam drzte palce..

kornelkaterka
18. jan 2010

Ahojky jsem maminka mam zdravou dceru a 5leteho chlapecka ktery je autysta ma stredne tezky autysmus a bohuzel take neznam nikoho kdo by mi poradil nebo si semnou otom popovidal. Bohuzel musim rict ze je to opravdu velmi tezke se starat o takove dite neni to zadna sranda uz kolikrat jsem plakala ze to proste nezvladnu. U meho syna se to zaclo projevovat tak okolo druheho roku zivota jinak byl krasne zdrave miminko normalne se vyvijel rikal jako kazde dite mama, tata, baba, auto atd. a zniceho nic se zastavyl uzavrel se dosebe a nepromluvil ani slovicko. jen si sam hral nevsimal si ani dcery. dokrorka mne ujistovala ze kluci byvaji takovy a ze se mi rozmluvi ve skolce ale nestalo se tak tak po 3 roce jsem snim zacala chodit po ruznych vysetrenich na vlastni pest protoze doktorka mne nikam neposlala a mne se to zdalo porad divne ze se chova uplne jinak nez druhe deti. tet je mu 5 let a stale nemluvi zajima ho jen pocitac. kdyz neni po jeho tak si ublizuje boucha se do hlavy a triska sebou o zem. bneumi mluvit takze kdyz ma hlad tak but place nebo si sam vytahne zlednicka napr. jogurt atd. venku mne neposlechne proste utika a nezna nebezpeci musim ho hlidat jako oko v hlave nezustane stat ani pred cestou a doma jsem musela vysroubovat vsechny kliky prtoze mi otvyral okna tak aby nevypadl. Take ma rad strasne vodu je to vodni zivel tak 20 dene je ve vane jo a chodi porad jen po spickach no nic uz musim do prace tak vam vsem drzim pesti a hlavne pevne nerviky je to tezke ahojky Kornelie

andreabe
18. jan 2010

Ahoj Kornelka, to je mi luto, musis mat dost pevne nervy a vela trpezlivosti, ze to vsetko zvladas. A nechodis s malym na nejake komunikacne kurzy a podobne? Tam ucia rodicov, ako taketo deticky co najlepsie zvladat a aj detom pomahaju,aby sa skludnili a vedeli akotak s okolim komunikovat (system kariet).
Ja mam syna,2r.3mes. a tiez nerozprava(on ale ani nikdy auto,mama,tato.. nehovoril) a dost sa bojim autizmu. Chodime na komunikacny kurz a zatial to ´nastastie´ vyzera,ze ide ´iba´o komunikacnu poruchu, diagnozu stanovia az v 3 rokoch. Napisala by si mi, ako sa tvoj syncek prejavoval,ked mal tak 2 -2,5 roka? Uz vtedy nedbal na nebezpecenstvo, alebo to prislo az neskor?

erikasadek
autor
18. jan 2010

ahojte kornelia prid sem a vyrozpravaj sa.; kedykolvek ulavy sa ti..

ja utekam s patom na to pozorovanie drzte nam palce za hodinu to zacina;. 😉