Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sisstin
31. okt 2011

@magimary tohle mluví za vše: 😝

Co by podle vás měli kliničtí psychologové znát lépe?
Moc neumějí vývojovou psychologii. Pokud se ji učí, tak se ji učí nešikovně, nespojují si poznatky s ostatními a nevyužívají je v praxi. Přitom člověk, který se dobře naučí vývojovou psychologii, ji pak u dospělého nachází ve všem. My třeba pořádáme kurz dětského Rorschacha. Hlásí se do něj většinou lidi, kteří dělají Rorschacha s dospělými. Jsou nadšení, jak v dětském začínají objevovat vývojové zákonitosti, které pak obohatí jejich práci s dospělými. To neplatí jen pro nějakou izolovanou metodu, ale vůbec. Nedostatek znalostí z vývojové psychologie považuju za chybu psychoterapeutických výcviků. Každá psychoterapeutická škola má svou představu o vývoji, ale nějak nejsou schopny ji od účastníků chtít a donutit je, aby se ji naučili.

maznacik007
31. okt 2011

no presne tak ako pisete tato diagnostika u nas chcu za to dost penazi a este aj tak to neni to co by to malo byt... ale clovek sa uz nad tym ani nepozastavuje... a to este ako terapie ... skoda reci...

@nensyke odkial si ja som z dediny medzi sladkovicovom a trnavou... inak k tomu psovi no zvazte to ... jednak to musi byt pes co je zvyknuty na deti a na ich reakcie a jednak aj ako by k nemu maly pristupoval ... ci by mu neublizoval...
my mame zvierata a bolo to dost o drzku udrzat to v bezpeci pre obe strany a to nas pes je zvyknuty na male deti... a neriesi ani ked ma pomaly prst v oku...

inak mne vychvalili jedna profimama /5 profideti vsetky mali tazke poruchy psycho... rozne spektrum/ ze najlepsie detska psychiatria na kramaroch... ze oni porobia tam vsetko a maju aj liecebakov ... urobia si diagnostiku aj naplanuju terapie... ale mne kocky to tak blbo znie ... ze psychiatria... aj ked mam niekedy pocit ze ja tam skoncim 😀

sisstin
31. okt 2011

@magimary Co považujete za neprávem opomíjený přínos minulosti?
Psychoterapie dřív moc nesměla být. Po devadesátém roce se stalo, že psychoterapeuti se začali cítit nadřazení a odsunula se stranou diagnostika, jako by to byla rutinní záležitost někde na chvostě, kterou se naučí cvičená opice. Pak se ale dělá na koleně a skutečně se z ní rutinní záležitost stává. Bez dobré diagnostiky jde ale psychoterapeut jinam, než je potřeba. Nějakou dobu asi potrvá, než se diagnostika s terapií zase vyváží. Diagnostika není lukrativní, nikoho neláká. My jsme snad jediní, kdo diagnostiku v postgraduálu učí. 😝

sisstin
31. okt 2011

@magimary takže už je ti doufám jasný, proč je to s tou diagnostikou taková bída 😅 😅 😅 každej chce dělat terapie za těžký prachy 😅 😅 😅

maznacik007
31. okt 2011

kocky pokukajte tu... celkom fajn veci

http://predskolak.eu/61-namahame-pamat?p=2

alebo aj tieto siluety...

http://predskolak.eu/predstavivost/1498-prirad-...

sisstin
31. okt 2011

@magimary Krejčířová to má jako poslání, pochybuju, že z toho kdy měla nějaký peníze pořádný 😉 prostě je to její láska a koníček, k dětem má vztah jako takovej...snaží se všem pomoct. Když si vezmeš, že odepisuje i cizím lidem, kteří k ní třeba vůbec nechodí, poradí - pomůže. V práci je neustále, včera jsem ji psala email (v neděli) - odpověď do dvou hodin. 😉

To je prostě ženská na svým místě, a docela mě děsí, co jako bude...až ona tu nebude 😝

sisstin
31. okt 2011

@maznacik007 no jako ty ceny mazec, 20 Euro za dřevěnou tabulku?????? 😨

nensyke
31. okt 2011

@maznacik007 my sme z Brestovian...

maznacik007
31. okt 2011

@sisstin no veru lacne to nie je..... ale tu celkovo vobec nie je zdravotnictvo lacne .... a najma nie ak maju deti viac problemov.... ja dam bezne 10 EUR za objednanie na cas ked ideme na vysetrenie a maly mi prosto nevydrzi cakat 2-3 hodiny v cakarni a pod..

magimary
31. okt 2011

@sisstin no, zatiaľ som nestihla prečítať článoček z linku (akurát nás "zastihlo" ukladanie detí 😉), ale stačia mi tie výroky, čo si sem vložila...
stačia mi na to, aby som bola maximálne pobúrená z toho, aká je situácia v diagnostike... 😔 😖 😝
hneď som to čítala mužíkovi (ktorý mi akurát vbehol do rany) a zároveň som mu predostrela, že by sme mali dať Tadyka aj logopedicky vyšetriť, len že ešte neviem kde 😝 😅
a stále, možno naivne, verím, že nejakí odborníci predsa len musia byť...len o nich nevieme... 😖 🙄 (snáď)

idem si to konečne prečítať

magimary
31. okt 2011

dočítala som to...
to je fakt akčné žieňa 😉
a ešte aj odborník so srdcom a na správnom mieste...

anka912
31. okt 2011

Tie postupnosti sú tu:
http://www.nomiland.sk/Shop/Didakticke-hry---Di...
a
http://www.nomiland.sk/Shop/Didakticke-hry---Di...

teraz niečo objednávam, aj som nad tým uvažovala, ale 32eur ma zabrzdilo

magimary
31. okt 2011

@anka912 super!!! 😵
až na tú cenu... 😖 🙄 ☹
ale aspoň, že si to objavila...

lenže cena je absolútne mimo... 😔

anka912
31. okt 2011

@magimary aj celá táto stránka je super- aj lacnejšia. Všetko toto sa dá ale vyrobiť, eln ten čas kde vziať
http://www.nomiland.sk/Shop/Didakticke-hry---Di...

maruskaaa
31. okt 2011

@anka912 diky...a potom som si vsimla cenu...co im sibe, to co nam tom akoze tolko stoji?

maruskaaa
31. okt 2011

@anka912 aj tato je super...ja som objednala ramik logico piccolo, nech uz tie karty od teba vyuzijeme...

magimary
31. okt 2011

@anka912 hej dá...
ale nikdy to nebude ono...
toto má svoje čaro... je to pevné drevené, pekne to "drevovo šuchoce", keď s tým pracuješ (nášmu Tadykovi sa páči aj ten "zvuk" drevených doštičiek)...

malo by to byť tak, ako to vtedy dávno @yukki napísala , že tak ako iné deti dostávajú peniaze na lieky, tak naše by mali dostávať preplatené z poisťovní toto...veď oni to potrebujú ako chleba soľ... 😔 ☹

maruška, mne to picolo príde dosť náročné práve tým množstvom rôznych čudlíkov, iná farba v inej farbe-krúžok v krúžku... to ani nedúfam, žeby Tady niekedy vôbec pochopil 😕

anka912
31. okt 2011

@maruskaaa to je všetko z dreva a máš tam vlastne tri tabuľky. Obyčajné papierové puzzle stoja 7eur, tak čo by si chcela?

anka912
31. okt 2011

@magimary tak mi poraď, už som zúfala, čo ešte vybrať asi za 75eur, aby to M. dlho a rád využil. Už som toho prešla kopec a všetko sami zdá predražené a že ho to nebude baviť.

piccolo rámik mám doma, ten druhý krúžok je vždy biely, to myslím problém nerobí, skôr to, že to piccolo je už pre školákov a je teda založené na slovách- musíš vedieť aspoň trocha čítať

magimary
31. okt 2011

@anka912 anička, mne sa práve tieto sady, čo si dávala prvé dva linky zdajú famózne...
a keď na to prašulky sú, tak na to nehľaď, že jedna stojí 1000ku...
kúpiš dve sady a máš to presne 😕
k tomu ešte niečo za tých 9,8 a je to nakúpené...

ja by som teda ani na chvíľu nezaváhala a práve toto by som kúpila...to je podľa mňa už navždy...
a môžeš s tým robiť aj hocičo iné, nielen priraďovanie... 😕

anka912
31. okt 2011

@magimary keď už, tak by som skombinovala polovičku z 1 a polku z 2, v každej hre sa mi časť zdá nevhodná pre M.

magimary
31. okt 2011

@anka912 lenže tak to nemôžeš kúpiť...
a to, čo sa ti zdá nevhodné, predáš...
neboj tu sa na to vrhneme ako pirane... 😅
si myslím... 😅
a budeš mať ty svoju sadu, ktorá je pre M. vhodná 😕

maruskaaa
31. okt 2011

@magimary sak aj ja uvidim ze ako to bude mlady davat...prinajhorsom premalujeme gombiky na inu farbu, ak nepochopi tie s bielym vnutrom...

anka912
31. okt 2011

@magimary toto je šikovné pre menšie deti a nie moc drahé
http://www.nomiland.sk/Shop/Didakticke-hry---Di...

maruskaaa
31. okt 2011

@anka912 no ved aj to je vela...a to ani nie ze si to nemozem dovolit, ale sa mi to zda proste vela ze 32 eur...ale vyzera to pekne...to sa musi uznat

maruskaaa
31. okt 2011

@anka912 tot je fakt dobre a aj to objednam, bude mat babka darcek pre andrejka na meniny 🙂

magimary
31. okt 2011

@maruskaaa no, práve že dovoliť si to nemôžeme asi nikto...
ale ako by sme to vedeli pekne využiť pre deťuchy... 😉
preto by to mali mať "na recept" 😝 😅

maruskaaa
31. okt 2011

@magimary inak dodacia doba tam je ze 30 dni..tak to mozno bude az na vianoce...;)

a ano bolo by super, ak by sa to dal nejaky prispevok dostat od statu na didakticke pomocky pre nase deti...

anka912
31. okt 2011

@magimary tak si ma zlomila, už som objednala obidve!!! a to som chcela ešte počasie a protiklady a obliekanie a maxipečiatky.... tak už nič

tento kalendár na počasie sa mi páčil.
http://www.legalsoft.sk/index.php?page=shop.pro...

magimary
31. okt 2011

@anka912 podľa mňa nebudeš banovať 😉