Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

zuzanada
21. nov 2011

Ahojte, ozývam sa vám po operácií. Už máme našťastie za tým strašným obdobím a už sa pomaly, pomaličky dostávame do normálu. 🙂

anka912
21. nov 2011

@zuzanada bolo to veľmi ťažké, tá operácia? a hlavne, pomohla malému? až som dostala zimomriavky...

anka912
21. nov 2011

@yukki Maťo to má naopak, on vezme správny gombík aj vie kam dať, ale na chvíľu zastane po ceste, zasmeje sa, zamyslí a už medzitým zabudne kam s nim šiel, ale keď mu pripomeniem, že čiapka, tak už to dá. Ale zas niektoré úlohy ešte mentálne alebo neviem prečo nezvláda.

zuzanada
21. nov 2011

@anka912, nuž trvala asi 5 hodín a či pomohla.......... ? Ono to bolo robené hlavne preventívne, aby neochrnul. Jemnú motoriku má trochu ťarbavejšiu, tak hádam ju po operácií nejako rozbehneme a nie je ešte nič stratené. Najhoršie na tom všetkom bolo tých 10 dní v umelom spánku. Nakoľko má inú nervovú sústavu ako "neurotypické" deti, tak mu museli dávať konské dávky uspávadiel a potom bol po prebudení problém s abstinenčnými príznakmi. Nechcite vedieť, čo sa vtedy dialo. Bolo to naozaj hrozné!

anka912
21. nov 2011

@zuzanada toto je ťažké ešte už len čítať, nie ešte aj prežiť!!! 10 dní v umelom spánku? to ako musel, aby sa mu to zahojilo? tak už verím, že bude všetko len lepšie, zaslúžite si to obaja.
Zaujalo ma to s tou inou nerv. sústavou, to aj lekári potvrdili? Zaujímavé.

zuzanada
21. nov 2011

@anka912, v umelom spánku bol preto aby sa mu rana pekne zhojila, lebo je to nerváčik a na hojenie je potrebný kľud. A tá iná nervová sústava je veru potvrdená, lebo narobil im tam na JISke poriadny vietor. Primár bol z toho dosť mimo, hlavne z tých vysokých dávok opiátov a to ho ešte museli pritlmovať nejakým "chlorišom". Bol to teda bojovník. Ja som ho volala "môj malý Golem". :o) Teraz sa už nad tým už len smejem.............. našťastie. 😖
Dokonca bol prizvaný aj prednosta psychiatrickej kliniky pri jeho prebúdzaní. ☹

anka912
21. nov 2011

@zuzanada neuveriteľné!

zuzanada
21. nov 2011

@anka912 , idem už do hajan. Dobrú noc a proste tí naši drobci sú iní. Je to už raz tak a ja som si to až na tej JISke tak nadobro uvedomila. Vraj taký prípad ešte nemali a primár mi povedal, že konzultoval s kolegami z iných nemocníc a dokonca študoval aj zahraničné materiály, ale je o tom málo u autistov písané. Myslím tým účinok opiátov na autistov a tiež, aké kombunácie sú najvhodnejšie. Je to fakt zlatý človek, moc toho nenahovoril a preto ma dosť naľakal, keď mi toto všetko povedal.
Už asi píšem trochu nezrozumiteľne, ale som načisto unavená. 😖

anka912
21. nov 2011

@zuzanada idem pomaly aj ja, tak dobrú 😔

helga1
22. nov 2011

@anka912 Super , držím palce, nech sa Maťkovi darí, ja som tiež začínala s takým elánom, ale teraz sme trošku poľavili, ale dala si mi motiváciu, opäť sa do toho dostať
@magimary T. je veľmi šikovný, super blahoželám k úspechu, vidieť ako sa mu venuješ a úspechy sa dostavili

maruskaaa
22. nov 2011

@anka912 ja som ti uz davnejsie ppoedala, ze tie materialy od teba odkupim ak bude s nimi mato hotovy, a ja ich potom zase dalej posunut mladsiemu dietatku ked s tym my skoncime...takze na nas mysli! 🙂

didla
22. nov 2011

@maruskaaa ahoj,, no ako, boli ste včera u dr?? my sme boli,,

maruskaaa
22. nov 2011

@didla ano boli, zobrala nas uz o 9.15 lebo jej niekto vypadol a podla nej mame dianozu f84.0 DA

nensyke
22. nov 2011

Ahojte, poznáte v Bratislave dr. Urge? POsielaju nás tam na metab. vyšetrenie a nemožeme sa mu dovolat už týžden.
@maruskaaa a to čo znamená? My ideme 2 decembra 7:15 a už rada by som od dr. J vypočula diagnozu na Dada.

nensyke
22. nov 2011

niečo som už prečítala v preklade o diagnoze... 😒

nensyke
22. nov 2011

Dnes sa mi zdal Dadko, ako keby ani nebol iný. To učenie stále nám neide, ale napr. dnes žiarlil na svojho brata. Adama som bozkávala a on prišiel ku mne, odtlačil Adama a pritulil sa ke mne. Alebo dávala som obom naraz banány a on ked zbadal že sa ten banán minie, tak sa postavil tak aby k tomu Adam nedostal, aby on mohol aj to posledne spapat. 😉

nensyke
22. nov 2011

ešte sa vás chcem opítat, chcem malému kúpit na vianoce asi tu guličkovú dráhu čo tam má dr. J v ordinácii. Na čo je to vlastne dobré? Čo sa s stým sleduje? Viem že Dado to tam vždy zdemoluje, ale dr. J pri tom niečo sleduje. Ale čo? Očný kontakt? Mám mu to kúpit?

didla
22. nov 2011

@maruskaaa hmm tak to takúdiagnozu má aj moja dcéra.. hmm no tak,, musíme bojovať, je somsa snažila jej dnes venovať viacej ako inokedy, ale pozornosť nula bodov, tak sme to zabalili,, nemám tozmysel.. pre dnešok,, ale inak sa v tej pozornostizlepšila. lebo nevdžala an malé prd.. nebud smutná,,ja to tu skoro rok predýchavam

didla
22. nov 2011

@nensyke hmm u Urgeho sme boli,, no je na opoidné peptidy, no, ja som mu volala, tak asi pood 7 ráno,, vtedy som sa dovolala, ale ja možné, že má dovolenku,, . no.. neviem inak,, dignoza F84,0 je detský atizmus, to má aj moja malá,, a tú guličkovú dráhu chcem aj aj malej kupiť,, strašne ju ta bavilo.. a všelijaké skaldačky to tam dr, mala, musím sa vybrať na riadny nákup k vianociam

maruskaaa
22. nov 2011

@didla nie je to uplne sok pre mna, ale zase aj tak to dost boli, ked to tak niekto na plne usta povie...

anka912
22. nov 2011

@didla ak narazíte na nejaké pekné a nie extrémne drahé guličkové dráhy, tak dajte sem link.
Môj má na Vianoce aj narodeniny.

nensyke
22. nov 2011

@anka912 v tescu som vydela také aké má dr. J. sa mi zdá oklo 8-10 eur to bolo.

didla
22. nov 2011

@maruskaaa ja viem, tiež som bola na tom tak,,, mne to potvrdila 17.1. 2011 hmm a ešte to je stále niečo novéé,, ale aspon ma teda teraz potešila, že je funkčnáá a že by sa s nou dalo neičo robiť,, tak uvidíme, ale veľké nádeje si nedávam,, leboju poznám,, ale ževraj sa mám viac socializovať,,, nooolebo ona tu spoločnosť moc nemusí,, tak neviem, či k tomu niekedy príde,, hmm toho sa fakt bojím,, ale tak , čo už... nič nezmožem proti tomu,, by som sa utrápila inak,,

anka912
22. nov 2011

@nensyke to sú nejaké podozrivé lacné, nie?

nensyke
22. nov 2011

@anka912 hej, ale tuším boli v akcii....

nensyke
22. nov 2011

ja ešte hladám také svietiaci gulky-lopty 🙂 ... tiež to tam má dr. J. Zatial som ich nikde nedostala, ani v Dráčiku nemali. A teraz na poslednom sedeni mala nové svietiaci lopty na lane, malý bol úplne z toho mimo.... 🙂

nensyke
22. nov 2011

@valika_val super 😉

bianka1
22. nov 2011

@valika_val my sme malému presne tuto guličkovú dráhu kupili v tescu za 10€ 😉 tiež sa s tým malý hral u dr J a velmi sa pohra aj doma naozaj odporučujem 🙂

andreabe
23. nov 2011

@bianka1 a to bola presne ta ista draha, ako dala odkaz @valika_val ? Tiez ju chcem malemu kupit, aj som ju chcela hned objednat cez mimibazar, ale ked je v tescu lacnejsia..u nas som ju vsak v ts nevidela ☹