Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

nensyke
25. nov 2011

nensyke
25. nov 2011

@magimary skúsim to ešte raz poslat, uvidím.... a držím Tadovi, aby čím skorej sa uzdravil. Dnes som malým kúpila v Tescu zázvorovy čaj, je dobré na imunitu ale na konci bolo napísané že je to Afrodiziakum, tak dúfam že budu pohode 😀

magimary
25. nov 2011

@nensyke 😀

a aj tvoji nech sa rýchlo uzdravia 😉
a ďakujem 😉

nensyke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magimary
25. nov 2011

@nensyke to anonymné okno sa ti ponúkne ešte po otvorení tvojho prehliadača, teda môjho, neviem, aký máš ty...
mne tu niekto vtedy poradil, že sa najlepšie sťahuje v google chrome (tak som si ho stiahla do compu-išlo to ľavou zadnou cez google vyhľadávač som si to zadala a dala len stiahnuť) a v tom ako ho otvoríš, tak na pravej strane v hornom rohu máš taký strojársky kľúč (ako používajú napr. automechanici 😅) a naňho keď si klikneš, tak sa ti rozbalí ponuka a tam tuším štvrtá možnosť je to "anonymní okno" 😉
strašne som zvedavá na vaše videjko 🙂
a na FB nemáš účet? tam sa to dá tiež stiahnuť (len to trvá dlho 😝)

nensyke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nensyke
25. nov 2011

@magimary bože, to teda trvá 😵 dlho... to kladivo som našla ale nebolo tam anonym 😒

anka912
25. nov 2011

@magimary pozrela som si ten e shop, niektoré veci fajn, niektoré mám aj doma, ale zdá sa mi byť taký ako pre normálne deti, nie zameraný na autizmus. Na svojom blogu má kopec úloh a obrázkov, ktoré keby povyrábala, tak o tie by bol určite väčší záujem. Takto vlastne nakúpila a sústredila len veci od iných výrobcov. Je to dobrá vec, ale ako hovorím, málo na učenie s našimi. V tom bol ten piktik lepší.

maruskaaa
26. nov 2011

@nensyke musim muzovoi robit ten caj..🙂

albertka
26. nov 2011

Ahoj, maminky trpezlivé!
Chcem vás a vaše deti pozvať (ak ste z blízkeho okolia a Trnavy) na Piatky v materskom centre Mama klub v Trnave.
Každý piatok od 15:30 do 18:00 je herňa otvorená pre deti so zdravot. problémami od 0-zhruba 7 rokov. V herni máme zvukové hračky, fit lopty, veľké penové kocky, hrad so šmykľavkou do bazéna s guľôčkami.... máme tu kuchynku a tvorivú dielňu, v ktorej je všeličo na vyrábanie čohokoľvek.... plánujeme kúpiť laminovačku, aby sme mohli vyrábať kartičky.
Nájdete nás na Limbovej č. 4 v areáli MŠ, súčasťou areálu je oplotené detské ihrisko, pred ním možnosť parkovania. Cieľom našich stretnutí je poskytnúť detičkám priestor pre hru v bezpečnom rodinnom prostredí, kde sa môžu rozvíjať podľa svojich osobitostí.
Vstupné je 0,50 € za vstup na rodinu.
Nájdete nás aj na www.facebook.com pod logom Mama klub.

maruskaaa
26. nov 2011

@nensyke odporucam urobit radesj 2-3 kratsie videjka take do 5 min, lebo potom take dlhe strasne dlho uploaduje...

maruskaaa
26. nov 2011

@magimary u nas bude, ked sa tu niektora z nas nastve a zacne to prevadzkovat.asi...podla man aj v cechach je to zase nejaka mamicka...

nensyke
26. nov 2011

@albertka určite prídeme pozriet... 😉

nensyke
26. nov 2011

od dnes malý začal mat divný rituál s rukama, ako keby chcel uletet. Za den spravil 5krát. Už som myslela že to pojde k lepšiemu ale ten rituál ma zabrzdil. 😢

maria1610
26. nov 2011

Dievčence som len na skok, no objavila som super stránku s hračkami a pomôckami pre naše deti : http://www.najhracky.sk/index.php?s=detail&id=1654,

karkulka1
27. nov 2011

@nensyke
toto "mavanie rukami" robi aj nas synator. On to robi vtedy, ked sa mu nieco velmi paci ale aj vtedy, ked si nejak (nechtiac) ublizi...
Inac taketo stereotypne pohyby su pre autistov typicke. ☹

maruskaaa
27. nov 2011

@nensyke robil to v rcitych situaciach? napriklad ze sa velmi tesil?..alebo len tak?

katy1979
27. nov 2011

baby ja by som sa k vam aj pridala s mojim lieetajucim cestmirom ale vsak vytoho nakecate 😅
my teda lietame len ked sa tesime.
A dakujem za link na gulickou drahu uz to mam ulozene

nensyke
27. nov 2011

@karkulka1 ano, on to robí ked sa mu niečo pačí....robil to aj pred tým ale nie tak často ako teraz poslednom dní.... ☹

katy1979
27. nov 2011

@nensyke ja som sice neciatala dozadu ale zatial len skumas ci ste diagnostikovany? lebo toto bolo prve co som si u svojho vsimla a lietat 5x denne je dobre my lietame snad stale a po ulici ani nehovorim.

albertka
27. nov 2011

@nensyke Budem sa tešiť 🙂 Ja tam budem vždy, už nám začali chodiť deti .... hádam sa nám to pekne rozbehne... niektoré deti sú super a v pohode môžu chodiť medzi ostatné zdravé deti - my sem chodíme už 4 roky, náš drobec je tu ako inventár, každý je na neho zvyknutý 😉 ... a teraz sa začal hrať aj s inými deťmi.... máme tam malé stolíky, takže pekne trénujeme prácu za stolíkom s obrázkami a vkladačkami 😉

albertka
27. nov 2011

@albertka Ale v piatok 16.12. Bude herňa zatvorená!

albertka
27. nov 2011

@nensyke Len v piatok 16.12. bude herňa v Mama klube zatvorená

nensyke
27. nov 2011

@katy1979 nie, on toto nemával, teraz to tazčal poslednom čase robit...

nensyke
27. nov 2011

@albertka Super...

nensyke
27. nov 2011

Dnes som bola v tescu v Trnave a tu drahu nemali. mali v Dráčiku 103 kusový za 21 eur a 48 kusový za 14,90eur. Stálo sa mi dost, tak ešte počkam. Vydela som v tescu nádherná skladačky za 1,30. Niekedy sa mi zdá že tu na modrom koníku nejak moc pítaju za skladačky...

nensyke
27. nov 2011

@magimary ahoj, kolko asi trvá ked stahuješ do FB videá? Videla som krásne videa od vás , aj 10 minutové. Mne už stahuje tuším od rána. Malý je velmi šikovný.... 🙂 a vidiet že ho to baví. Náš malý je pri tom pasívny....

sisstin
27. nov 2011

@nensyke na FB je to strašně pomalý, nahrávej to na youtube 😉

nensyke
27. nov 2011

@sisstin ani tam mi neide, pri 80% sa mi vždy zastaví...

sisstin
27. nov 2011

@nensyke tak to máš asi pomalý připojení 😕 i když ono se to tam někdy tváří, jako že se to nenahrává a nahrává..tak to zkus nechat chvíli být, a pak najet do "moje videa" 😉