Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

maruskaaa
20. feb 2012

@marhav DMG pokial ja viem nie su probiotika, ale vyzivovy doplnok vitaminu B 15 alebo B 16.

ja mam tie s folinic acid a B12 ( 200 kapsul )

narantuja
20. feb 2012

@marhav souhlasím, kdo nezkusí, nezjistí jestli tudy cesta nevede

nensyke
21. feb 2012

@lios ahoj, tak som tam volala na metaboliku...máme tam ist znovu, 16 apríla, niečo že mal zvýšené, nemal dobre, ale nepovedal mi presne čo...tak zase to nás čaká.... a ani neporadil čo teraz a ako.../ povie nám ked tam prídeme/ tak zase čakat na odber a potom zase mesiac čakat na vysledky....tak toto je super Slovenské zdravotníctvo.... 😠

lios
21. feb 2012

@nensyke no teeda, ziadne vyjadrenie? to by ba od zvedavosti asi rozhodilo 😉

nensyke
21. feb 2012

@lios hej, nič konkrétne nepovedal...neviem prečo..aj som mu povedala že teda nech povie...že ked prídeme... ☹

marhav
21. feb 2012

@maruskaaa aha tak som si to asi pomýlila.stým, že ste skupimka niečo objednávali zo zahraničia a mne sa to zdalo podobné ,tak si ma vyviedla z omylu. chcela by som sa spýtať, či sa tie kapsule daju nejak rozdrviť ,lebo malý mi to neprehltne, on to nevie

anka912
21. feb 2012

@marhav my sme si obejdnávali celá skupinka, niektoré baby probiotiká, niektoré to DMG. Ja ho mám doma tiež, je to v kapsulke, taký kyslý prášok, dá sa vysypať, ale je fakt kyslý, ako citrodeko 😀

marhav
21. feb 2012

@anka912 tak to bude problém ,ked je kyslý ja neviem a zmiešať trebarz s medom? ako ho podávate , nevieš, kedy približne sa budú robiť nejaké skupinové objednávky?

valika_val
21. feb 2012

@nensyke to ako povie az toho 16.4.??? ci tam idete skor?

anka912
21. feb 2012

@nensyke mne to pripadá fakt strašné, ved to sú 2 mesiace, ja by som umrela!!! Asi by som sa vybrala za ním, alebo mu ešte raz volala, aj keď by ho to asi naštvalo?!

@marhav ja som mu dávala do džúsu, náš má rád taký ten hustý v sklenej fľaši napr. z Lidla- broskyňa-jablko-mrkva alebo banán-mrkva atď., ale dávala som najviac pol kapsulky, to sa mi podarilo zamaskovať. Možno do nejakej sirupovej vody ešte, len neviem či také vypije.

valika_val
21. feb 2012

@nensyke anka ma pravdu, nedaj sa.
volaj, otravuj, poplac do telefonu, ved to nie je mozne, ze "nieco mal zvysene", ale nepovie ti to do telefonu?
ved si najde 5-10 minut cas, nie???
otrasne!

anka912
21. feb 2012

@valika_val a možno je to len neiečo nepodstatné a ona bude dva mesiace sa zhrýzať, to nie je normálne

marhav
21. feb 2012

@anka912 ved práve on okrem čistej vody a čaju nepije žiadne džusy a ty máš tie iste ako písala maruska ,že ona má 200 kapsulove

anka912
21. feb 2012

@marhav my sme si kúpili s maruskou na polovicu

nensyke
21. feb 2012

@valika_val hej, povie len toho 16 tého..možno by som mala byt tvrdá a zavolat mu znova, len mám strach že potom nespravý kval. vyšetrenie..

valika_val
21. feb 2012

@nensyke urcite zavolaj, ved nie je blby! mu vysvetlis, ze cela rodina je na diete a pokial treba nieco ubrat, alebo pridat, tak naozaj nema vyznam cakat dva mesiace, ale treba to urobit hned.
a ze mas dost starosti na to, aby si este premyslala dva mesiace nad tym, ze nieco nie je ok (hoci len trosku).
ze treba byt asertivny. v takych veciach urcite.

anka912
21. feb 2012

@nensyke ale takto ho bude vyšetrovať do 6 rokov! Možno to myslel tak, že je to niečo, čo sa aj tak nedá ovplyvniť- nejakými liekmi - a nechcel ťa vopred nejak strašiť, kým to nebude isté? ktovie? takto budeš teraz len čakať.

marhav
21. feb 2012

@anka912 tak to bude dlho trvať ,kým sa začne sspolu niečo objednávať ,tak možno skúsim sama ,ale zaujimalo by ma čo stoji poštovné

anka912
21. feb 2012

@marhav to ti povie všetko maruška, ona to objednávala a všetko menežovala 😉
ja som to DMG prestala asi 5 dňoch dávať, lebo sa uňho veľmi zhoršila hyperaktivita, aj keď bol šťastný a veselý, ale mal vtedy aj iné zdr. problémy, tak som to prerušila. Rozmýšľam, že znova vyskúšam cez prázdniny.- jarné.

albertka
21. feb 2012

@llodicka Ahoj, ja by som sa išla poradiť s odborníkom. Za to nič nedáš, sama si neporadíš, nevládžeš, si včerpaná a byť na antd nie je žiadna výhra, aj keď v určitej etape sa k nim utiekame viacerí. Mne sa malý tiež nejavil ako autista (do 2,5) roka, bol ale veľmi náročný ☹ , bol pre nás problém namotivovať ho na akúkoľvek činnosť, (obliekanie, jedenie, chodenie za ruku vonku bez toho), pritom očný kontakt mal normálny, bol veselý, milý, mal rád spoločnosť, čím viac ľudí, tým lepšie, neznáme prostredie paráda, jedol normálne.... ťažko zaspával, výhradne so mnou a v noci sa budil, kak spával s nami.... len si pamatám, že bol veľmi náročný ☹ A ja dodones banujem, že som s ním nešla k odborníkovi už vtedy ..... lenže on na auti vôbec nevyzeral, ja som si nevšimla ani trijádu problémov.... až v 2 rokoch začal byť priveľmi samostatný a my sme sa tešili, aký je šikovný ☹ ..... Nechcem, aby si premýšľala týmto auti smerom.... ale ja by som vyhľadala odborníka, ktorý má skúsenosti s terapiou autistov, malých detí.... oni už vedia veľa vecí vypozorovať , prípadne ti vyvrátiť tvoje obavy a posunúť vás ďalej. Držím palce 🙂

nensyke
21. feb 2012

... @anka912 @valika_val volalal som mu ale onič mudrejšia nie som, že jemu došlo príkaz od biochémii, že treba opakovat testy..a že vraj aj patologické testy nemal dobre...ale viac my nepovedal...musel niekoho vybavit... že až toho apríla.. ☹

anka912
21. feb 2012

@nensyke možno spravili chybu na biochémii a potrebujú len opakovať testy, len škoda že až v apríli. A to sú aké že patologické testy??? Také som nikdy nepočula.

nensyke
21. feb 2012

@anka912 práve že ani ja som nepočula a nebol ochotný mi to teraz vysvetlovat..

anka912
21. feb 2012

@nensyke hrozné! tak na to zatiaľ zabudni a už len čakaj

magimary
21. feb 2012

@nensyke skôr hematologické, lebo patologické neexistujú...teda nie v tomto význame,
môže byť nejaký výsledok patologický (keď sa výrazne odlišuje od normy), ale nie celé testy patologické

nensyke
21. feb 2012

@magimary nie, patologické tam hovoril...

marhav
21. feb 2012

@maruskaaa mohla by som ťa poprosiť o informáciu ,čo stálp poštovné pri objednávke a za ako dlho to prišlo .dakujem

maruskaaa
21. feb 2012

@marhav ahoj, postivne bilo 5,90, lebo pri nakupe tusim nad 90 Eur je tam zlava 5 eur, inak je postovne 10.90 eura

doslo nam to asi za tyzden.

marhav
21. feb 2012

@maruskaaa vdaka nevšimla som si ,že si mi už odpovedala

marhav
21. feb 2012

@nensyke neviem,či ťa trochu upokojím ,ale nám sa stalo niečo podobné ked bol Kubko malý a brali mu odbery na testy a tiež nám povedali, že má zlé výsledky, že máme príjsť na hospitalizáciu o mesiac a potom sme sa dozvedeli, že v laboratoriu spravili nejaku chybu a mali málo materialu na vyšetrenie.Tiež sa z nami nikto nebabral , ja som si pripadala, že niesne pacienti ,ale len biologicky materiál , nikto nám nemal zapotreby tiež nič normálne vysvetliť