Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
11. okt 2011

@magimary v Mini luku som našla len tieto zošity, nie je to málo?
Zo súboru Mini LÜK vám ponúkame zošity: Počtárske raňajky s číslami do 10, Počtárske raňajky s číslami do 20, Malá dopravná škola, Od množstva k číslam a Cvičenia na sústredenie.
V logicu je oveľa väčší výber, situácie atď.

anka912
11. okt 2011

@lucka261177 hej, jednu, ale už ho nebaví, má ju vyhratú
ja chcem radšej niečo, čo bude robiť "rukami" a mozgom

maznacik007
11. okt 2011

http://www.edushop.sk/nagykep.php?cikkszam_lnk=...

toto by mojho bavilo mozno... najma to kladivko...

anka912
11. okt 2011

@yukki vidím, že Maťo by bol tiež stratený, škoda, že si to u niekoho nemôžeme skúsiť, či to má význam

maruskaaa
11. okt 2011

@anka912
@lucka261177 baby, dakujem este raz za typ na ten detsky kutik o zvieratkach, sme prave urobili zvuky zvierat a pexesa...s vydatnou pomocou, ale sa mi strasne paci, ze mu to pekne po slovesnky rozprava...ak sa niekot divi, ze este teraz take robim,e mlady dnes vynimocne spal poobede a vstal az o 5.30, takze dnes pojde spat az po 22.30...

anka912
11. okt 2011

@maznacik007 sudoku úúúúúúplne u nášho bez šance (si myslím, bože, nech mi to raz vyvráti)

anka912
11. okt 2011

@maznacik007 prosím ťa, čo je tam? mne otvára len bielu stranu

maruskaaa
11. okt 2011

@anka912 a jeho bavia pismena alebo cisla? ma napada este taka ta klasicka tabulka s umelo hmotnymi cislami a pismenami s takym vrubkovanim, kde sa tie cisla alebo pismena vtlacaju a mozes tvorit slova?...

anka912
11. okt 2011

@maruskaaa skôr niečo s geo tvarmi, priraďovanie, tie klasické štruktúrové úlohy, idem spätne po stránke, raz dávala alaska link na super obchod pre autíkov, len neviem aký to bol
vieš, on nie je taký šikovný ako tvoj

maznacik007
11. okt 2011

@anka912 veru ti to prajem.... aby ta Mato raz tak prekvapil.....

inak baby ja ked som este ucila ... v davnejsej dobe na jednej dedine mali sme v 7. treide chlapca... ktory bol s najvacsou pravdepodobnostou autista... /ale vedel citat aj pisat nejako.../ v matematike nevedel ani prechod cez desiatku ale sme ho tahali nejako cez zs... oni boli taky socialny pripad a chodil aj do druziny aby mal tu teplo a jedlo a tak.. a jemu trvalo kocky presne 7 mesiacov a cosi kym na mna dokazal prehovorit... /aj to uplne ze slabo/ on len pisomne so mnou komunikoval.... a tento chlapec... ako matematika nic absolutne jedine co on vedel bolo sudoku to vzdy vyplnil bezchybne a rychlo... ako nechapem doteraz.... nejako sme ho dotiahli do deviny a potom sme mu vybavili skolu na mokrohajskej /tam mu uz pomohli aj odbornejsie/ ale fakt ... doteraz mam od neho odlozene sudoku ... a este ked som uz nevedela co /bo bol na cistu patku/ tak vedel nadherne modely geometrickych tvarov urobit... uplne uzasne krajsie ako ja ...

maznacik007
11. okt 2011

@anka912 zle sa to nejako zobrazuje taka skladacka to bola aj s geo tvarmi a s takym kladivkom

http://www.edushop.sk/lista.php?tmi=92

pozri tu je to nakladivkuj sa to vola

anka912
11. okt 2011

@maznacik007 no, nejak prestávam veriť na zázraky ☹
baby, tak čo poviete? Logico či Luk? alebo radšej nič?

už tie mozaiky vidím, dík, niečo podobné už mám aj od magi, musím si dať dokopy zoznam, čo kúpiť

magimary
11. okt 2011

@anka912 ankaaaaa, našla som to!!!!
http://www.piktik.eshop-zdarma.cz/index.php?s=m...
ja hovorím Luk...tie zošity sa viaceré dajú zohnať v rakusku, maďarksu, nemecku...

anka912
11. okt 2011

@magimary ty si poklad!!!
toto presne by môjmu vyhovovalo, si myslím
myslíš, že by bol problém s objednávaním z čiech, ja som si totiž ešte nikdy nič neobjednala zo zahraničia 😀

magimary
11. okt 2011

@anka912 to neviem 😕 😅
ale najradšej by som sa zviezla v tom s tebou a potom ti niečo zaplatila 😅 🤐 😅

anka912
11. okt 2011

@magimary že tam sú úplne geniálne pracovnélisty? aspoň pre môjho, to je presne typ čo autíci vedia. Aj keď si odtiaľ neobjednám všetko, určite si poodpisujem a vyrobím- je to ľahké na vyrábanie. Stačí pár kusov doma a človek si už dorobí. Ty by si čo z toho chcela?

Ja by som vzala aj z LUKA aj z toho, čo povieš?

dona123
11. okt 2011

Ahojte prepáčte že Vám tu len tak skáčem do reči ja len niečo pre anku912@ môj syn ma diagnozu atypicky autista má 4 roky a logico zvlada pohode a rychlo sa s tym naučil robiť aj princíp pekne rýchlo pochopil.
Inak veľmi rada Vás čítam.

maruskaaa
11. okt 2011

@anka912 http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
take by sa mu nepacilo? ze kladivko na tvorenie sa to vola

magimary
11. okt 2011

@anka912 no, práve, že podľa toho si potom viem urobiť aj "svoje" vlastné... a ktoré?
to ešte musím prelúskať, ale určite niečo najzákladnejšie (a to zase podľa popisu neviem moc posúdiť) 😕
kladivko som pre Maťka vybrala anke už aj ja 😅

anka912
11. okt 2011

@magimary dá sa to otvoriť a zobraziť krásne celý pracovný list

ako si si objednala Bambino luk? alebo si si priamo kúpila? koľko to stojí? potrebujem dať ponuku
@dona123 vďaka za názor. Voľako mi to neuľahčujete, teraz fakt neviem čo kúpiť. 😝
U nich niekedy zafunguje to, čo by sme neverili a jednoduché veci nevedia pochopiť.

valika_val
11. okt 2011

magi? nedostala si IP? 😕 😅

magimary
11. okt 2011

@valika_val dostala, ale ešte som na schizofrenickom rázcestí 😅 🙂
napíšem ti...
len zatiaľ nejako nestíham...

ani, omkrnem si to o chvíľu teda lepšie..
a bambino som si objednala (len tabuľku) cez MMB (od tej predajkyne) a jeden zošit som kúpila od vandy 😉

valika_val
11. okt 2011

@magimary hehe, to som nechcela docielit, tak uz viem, ze odpoved je nie 😉 nevadi, nechaj tak! 😀

magimary
11. okt 2011

@valika_val no, keby to bolo (pre mňa) také jednoduché, tak už máš odpoveď na stole...
idem ti IPnuť... 😅

anka912
11. okt 2011

@magimary asi vezmem predsa to Logico - zopár zošitov, píšu, že je to odporúčané aj ministerstvom, tak to bude tak oficiálne

doteraz som sa vytešovala na tom piktiku, tie zošity sa mi veľmi ľúbia ale sú dosť drahé
napíš mi - aj do IP, ktorý-ktoré by si chcela, dám to tam

lucka261177
11. okt 2011

heeeeeeeeeej vy si tu neIPujte ja som strasne zvedava 😀

anka912
11. okt 2011

@magimary napíš prosím ťa verejne, aké zošity chceš pre T., nech nám tu Lucka nepukne od zvedavosti 😀 😀 😀

lucka261177
11. okt 2011

@anka912 uz je neskoro uz som pukla 😀 ja budem vyrabat take z toho piktiku som sa rozhodla len vobec netusim ako 😀

anka912
11. okt 2011

@lucka261177 veď to je úplne ľahké. Urobíš si v nejakom programe obrázky, vytlačíš, nastriháš, zalaminuješ, opatríš suchým zipsom a máš. Ešte bude treba nájsť vhodné zošity, ale alaska ich bežne kupuje. Snáď sem nakukne a poradí