Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

amy287
17. dec 2015

@nikulka79 a ešte dnes mi psychologicka vravela že treba veľa dieťa nejak motivovať a stále chváliť aj za maličkosti

nikulka79
17. dec 2015

@amy287 nas vezicku postavi len ked mu to ukazem,on si vsetko uklada do rady,sem tam tym aj potoci a odide.este pred mesiacom apol si kruzivo zoradoval korenicky do radu a potom ich kruzivim pohybom premiestnil na druhu stranu kym neprisiel k poslednej a tu potom zasa ako prvu samozrejme kruzivym otacanim zase dal na druhu stranu az k poslednej.teraz to spravy emt am ale uz vedsinou bez kruzenia ich zoradi a ide zoradovat zase nieco ine

nikulka79
17. dec 2015

dievcata dobru noc.o piatej musim vstavat a pracovat.tak zajtra a nech vam drobcekovia pekne spia

lauri33
18. dec 2015

@nikulka79 To mi je veľmi ľúto, ak si myslíš, že Ti synček nepovie zo srdca mama. Deti s autizmom milujú svojich rodičov. A svoju lásku vedia dať najavo(aj keď možno niekedy neštandartne)...Nie sú to chladné bytosti bez emócií. To je len mýtus a nepravda.Držím palce...

amy287
18. dec 2015

@lennkka17
@nikulka79
Tá soľ sa vola himalájska soľ jedla diamantová

janoulek25
18. dec 2015

@nikulka79 Ahoj a to když ho bolí hlavička tak ho neurolog neposlal sám od sebe na rezonanci? Moja dcerka má vývojovou vadu- má velkou cystu v zadní jámě lební a právě pořád se nás ptají, jestli jí nebolí hlavička, nezvrací, nepadá u nás zatím ok,tak nám kontrolní rezonanci zatím nedělají.

monca77
18. dec 2015

@amy287 chcem sa opýtať, na tú him. soľ, či ešte stále dávaš malej, alebo len nejakú dobu dávala? Po akom čase sa začali tie črty vytrácať? Ďakujem.

janoulek25
18. dec 2015

@nikulka79 Jinak moje dcerka má taky autistické rysy, i když jí psycholožka autismus vyloučila mě se to uplně nezdá, ona ale patří mezi takové ty nejednoznačné případy, ona sice řadí předměty taky do řady, ale hned si to pojmenuje,že je to vláček třeba, věž a pak si s tím hraje i příběhy a hraje si i jinak s panenkama apod. Řeč má sice oproti vrstevníkům opožděnou v syntakticko morfologické rovině (tvoření vět, sklonování), co se týče témat, slovní zásoby, i výslovnosti tak to je úměřné věku. Porozumění bych řekla je taky opožděné, ale když se mluví pomaleji a jednodušejí tak rozumí celkem dobře. U nás je hlavní problém sociální stránka, šílená závislost na mně, extrémní dráždivost ale přitom si je zase vědoma, kdy zlobí, hned za mnou přijde, že mamka se zlobí a začne se mazlit a dělat na mě oči, pozná to i z výrazu tváře, hlasu, ale prostě ovládnout se neumí, a je celkem rituálová, mlíko nevypije z hrnku jen z lahve a v posteli, extrémní vybíravost v jídle... . U nás ale právě nevím, jestli se přiklánět k autismu nebo to brát jako vliv té vývojové vady jí chybí i část malého mozku a ten taky má vliv na emoce,tak si trochu myslím, že u nás to bude možná tím.U vás myslím, že děláš dobře, že chceš prvně tu rezonanci.

amy287
18. dec 2015

@monca77
Ja som jej tu soľ dávala len nejaký mesiac a ano myslím že nám to niečo pomohlo
Treba dať vylučovať na deň do dojčenskej vody,ale len trosku tam hodiť do pohára

amy287
18. dec 2015

Vyluhovat som myslela

luanna
18. dec 2015

Skusali ste niektora kupat v magneziovom oleji? Pomaha?

saurian
18. dec 2015

@nikulka79 aj autik povie zo srdca MAMA.... 😉 a mozno skor ako sa "nauci" hrat, mozno v obdobi, ked bude velmi malo rozpravat,...

nikulka79
18. dec 2015

@lauri33 ja viem ze ma moj syncek lubi,lulkame sa stale,ked ho obliekam sadne mi na nohy a tuli stale hlavku ku mne,niekedy ma chyti za vlasy a tak mi pritiahne silno tvar ku svojej.mna to boli lebo si nepredstavuje svoju silu ale viem ze to neni naucene a ze je to od srdiecka

nikulka79
18. dec 2015

@janoulek25 nie neposlal len nas objednal v januari na kontrolu,k ortopedovi pretoze lava nozka mu taha sa k pravej aj to nas super ortoped povedal ze ma len ploche nohy 😒 tu na strednom slovensku je to dost mizerne,preto si musim vsetko dobikat a hladat sama.ved uz len ked dostanete od pediatra odpoved na otazku preco vas maly nereaguje vam povie ze pockajte ked pride do zdoru si viete urobit dojem o nasom zdravotnictve,chcem odber krvy- sestricka predo mnou lekarke povie ze zase vymyslam a nakoniec zistia ze to tak nie je pretoze maly mal zle vysledky.dala som urobit este na jeden hormon co suvisi s funkciou mozgu no a ten si musim zaplatit,hlavna vec ze mi to plati aj poistovna,ale to je jedno len nech pridu

nikulka79
18. dec 2015

@saurian nejaky cas mi stale vravel me no to uz po tej nehode v jasliach prestal.asiminuly tyzden,dnes mi nezapina tak zo sna mi krasne povedal mama,ale to bolo zo spanku.viem ze to vsetko niekde co pred tym vedel povedat schovane no neviem kedy to vsetko co vedel spravit a povedat dostane zasa zo seba von ☹

nikulka79
18. dec 2015

@janoulek25 najlepsie s tym neurologom je to ze ja mam tiez na na mozgu presne v hypofize,dcere tiez nieco zistili na eege no pediatricka ju na rezonaciu neposlala a maly sa narodil s tymi zrazeninami krvy v mozgu,bratovi tiez nieco nasli,bol aj v kome operovany a mesiac v umelom spanku no on zije v nitre to ma stastie

hatsepset
19. dec 2015

Zienky prajem Vam a Vasim slnieckam srdieckam krasne sviatky vela zdravicka, lasky, porozumenia radosti a trpezlivosti nasi chrustikovia su proste jedinecni ;) btw - nam auti uz uplne vylucili no porucha sustredenia a adhd crty su teraz v skolke o dost vyraznejsie - stale ze beha, krici, nechce spravne drzat ceruzku atd 🙂 na besiedke vianocnej najprv sedel a netobil nic a potom tak 30 sekund po ostatnych :D a nerozpraval uz vobec ;) ale zase z 23 deti ich tam zo 5 bolo co takisto 🙂 no a na zaver ucitelka povedala ze velmi slano kreslia a ze kazde druhe ma problem s prebytkom energie a sustredenim sa :D. No a na zaver - ked si predstavim ako som v aprili stresovala lebo asi 10 slov vedel - tetaz mu sice 70% nerozumiem ale musim povedat ze sa snazi kazde slovko zopakovat a kef ma naladu a chce tak mu to ide ..
A pusa sa mu ozaj vrly den nezabrie - v to som ani nedufala 🙂 skoro 4 roky cakania ;), ale konecne ( tetax je vsetko "ja cem ..." a "ne necem..." a dupnutie nohou ;)

nikulka79
20. dec 2015

dievcence a hlavne mamicky,chcem vam popriat pekne sviatky , zdravia a stastia a to najhlavnejsie vela dobrych pokrokov u tych nasich anjelikoch.zajtra cestujem a uz pri tom mojom malom je mala sanca ze sa sem dostanem takze sa sem dostanem az na novy rok a budem rada ked budu pribudat dalsie stranky s mamickami,ktore sa budu chcet podelit o svoje skusenosti alebo aj poradit. 😉 takze este raz prajem pekne prezite vian.sviatkov ,silvester v rod.kruhu,vela stastia a zdravia

andrejka1974
22. dec 2015

tak maminy , dnes sa stal mojej starsej dcerke uraz, posmykla sa na parketach tak nestastne, ze jej museli operovat rucku lavu musia narovnavat zlomene predlaktie , o 23.00 mam zavolat ako zvladla operaciu, ona je hrdinka , ona sa nemocnice vobec neboji, horsie to zvladal moj muz ten sa normalne psychycky zrutil, proste tu plakal, proste to nezvadol, ze jeho slniecko sa takto tazko zranilo , drzte nam paste nech sme co najskor doma, v nemocnici je sama, ona ma tam ani nechcela a ja aj koli rianke tam byt nemozem , zajtra rano ju pojdeme pozriet

lennkka17
22. dec 2015

@amy287 mozem sa esteopytat ci mi viete poradit kde kupit tu himalajsku sol? VIDELA SOM ZE SA TODA KUPIT NA INTERNETE ALE CI SA NEDA AJ NIEKDE V OBCHODE ALEBO TAK

andrejka1974
22. dec 2015

tak sinduska operaciu zvladla, uz sladko spinka na oddeleni

kk77
22. dec 2015

@andrejka1974 velmi ma mrzi co sa vam prihodilo tak vam velmi zelam skore uzdravenie!

amy287
23. dec 2015

@lennkka17 ano my sme ju na internete kupovali

karkulka1
23. dec 2015

Ahojte, prajem vám a vašim rodinkám vianočné sviatky prežité v pokoji a láske a v novom roku dobrého zdravia, veľa šťastných dní a splnených želaní. 🙂 🙂 🙂

amy287
23. dec 2015

Ahojte maminky
Všetkým Vám prajem Vianoce plne pokoja,lásky,ale hlavne toho čo si všetky maminky prajeme na tomto fórum pre naše detičky ZDRAVIE
Aby nám všetkým budúci rok priniesol uz len tie najlepšie správy pre naše ratolesti

nikulka79
28. dec 2015

ahojte mamicky.chcem sa vas skusenych spytat ci je mozne aby sa autisticke dieta automaticky vedelo bez prikazu podelit so sladkostou alebo nejakou dobrotou a tiez mame prihodu ze malicky nam zastal na konci chodnika pri prechode a nechcel sa pohnut kym nepresli vsetky auta a potom utekal zo smiechom na druhu stranu tak ako som ho to ucila.je to dobre znamenie ?alebo by som len velmi chcela?dakujem za odpoved 😉

mimca20
28. dec 2015

Ahojte, kedze som poriadne mimo netu, tak vam tiez prajem o trochu neskor dufam ze ste prezili spokojne a pekne Vianoce. A ze este krajsie ukoncite rok 2015 a do noveho roka vstupite tou spravnou nohou.

mimca20
28. dec 2015

@hatsepset jeeej vidis, super spravy mate. Parada, davno si tu uz nebola. Presne ako pises, ze ake ste mali zaciatky a teraz takto. V skolke uvidis, tiez sa to casom mozno utlmi a bude fajn. Lukasko berie uz 3tyzden Esprico - vitaminy, su to omega skus si o nich presondovat net, nam ich odporucila liecebna pedagogicka. Ale zas efekt ak tak odhadujem po 2-3 mesiacoch ak tak???

majkam6
28. dec 2015

Niekto davnejsie tu spominal vitaminy B v kvapkovej forme,maju nejaky nazov alebo ako si ich pytat v lekarni,lebo lekarnicka.kukala ja vevericka na mna kwd som.si pytala vitaminy B pre 3rocn dieta

iza29
28. dec 2015

@majkam6 b-complex kvapky