Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

albertka
7. mar 2012

Ahoj, u dr. sme boli pred týždňom a hovorila, že všetkým to takto zaúčinkovalo 😉 .Tiež je malý viac "in" , zlepšila sa pozornosť, viac opakuje slová, číta si knižku- pozerá a k veci komentuje, viac sa snaží komunikovať .... a ochutnal 5 nových jedál 😉 a to je zaujímavé, lebo dr. hovorila, že z tejto MB12 bola zložka podporujúca chuť do jedla vyextrahovaná, aby sa deti neprejedali 😉 .... inak sa nám upravila stolica, tak som skúšobne vysadila probiotiká. No, nič, váš drobec sa musí naučiť, že dosť.... alebo mu daj papať menšie množstvá. A hnevanie sa pri chladničke či skrini s jedlom dôverne poznáme a asi pol roka s tým bojujeme 😉 ... mama nedá , tiež sa naučil otvárať chladničku, 😉 , chce to pevné nervy - on mi odtiaľ vyťahuje vajcia a kečup 😉

albertka
7. mar 2012

@anka912 Ďakujem 😉

albertka
7. mar 2012

@anka912 Anka, ktoré by si (ste vy, ktoré ho používate) mi odporučila, je tam toho viac... to 3+ by stačilo, hádam?

anka912
7. mar 2012

@albertka ja by som ti odporúčila toho Čima v materskej škôlke, mne v 3 ročných ukazuje len toto jedno???potom zo 4 ročných Farby a tvary a Takto sa obliekame- to máme aj doma a celkom mu to ide. Zo 4 ročných mám ešte Všetko čo mám vedieť, tam je tak polovica super, polka nie je vhodná preňho ako autíka. Ročné obdobia sú hrozne spravené- malé a nezáživné, aspoň môj názor. A to isté aj ľudské telo, niektoré veci dobré a niektoré úplne mimo- napr. je tam kostra ako rtg a má určovať čo je čo, alebo prirovnávať orgány k veciam- pľúca kyslíkový prístroj, srdca pumpa....
Neviem koľko chceš kúpiť- ja som kupovala tú akciu, že 5 súborov a rámik za 49 +poštovné okolo 5 eur.

mardenad
7. mar 2012

kočky, kde sa dajú zakúpiť didaktické pomôcky LOGICO Primo a LOGICO Piccolo? dík

mardenad
7. mar 2012

@mardenad už som našla, je to tu? iba tu sa dá kúpiť? alebo aj niekde inde?

http://www.pspublishing.sk/didakticke-pomocky-l...

nensyke
7. mar 2012
https://www.youtube.com/watch?v=lRqYYgOnnsg


@magimary tak ako som slubila, kreslenie a trhanie papiera

maruskaaa
7. mar 2012

@nensyke krasne fotky....to kreslenie ho evidentne nebavi....tak skus ponukat ceruzky ale nenutit...

nensyke
7. mar 2012

@mardenad ahoj, ja som kúpila rám v mimibazare..a ulohy si možeš stiahnut odtialto

nensyke
7. mar 2012

https://picasaweb.google.com/Brusnichka.posobiy...
prepáč, odtialto si to možeš stiahnut... @mardenad

mardenad
8. mar 2012

@nensyke ďakujem, to je super... pomohla si mi, aspoň ich nemusím kupovať a vytlačím si ich, len dúfam, že sa trafím s rozmermi 🙂 a rámik si objednám... a kde prosím ťa zoženiem takú orámovanú dosku (neviem ako sa to volá) , na ktorej robia úlohy? A ešte tú drevenú hračku, čo má tvoj synček na fotke, kde tie útvary vkladá, kde sa dá kúpiť, znáňam kadečo , aby sme mohli začať cvičiť 🙂 dakujem

magimary
8. mar 2012

dnešné (inšpirácie):

nensyke
8. mar 2012

@mardenad ahoj, je to obyčajný ikeacký stol, asi za 5 eur a tam len manžel primontoval tie okrajové lišty 😀 a tú drevennú hračku sme dostali od kamarátov,ktorý chodia do Rakuska na burzu, dá sa aj dost veci nakupit aj v Dráčiku..

zuzka208
8. mar 2012

ahojte baby,ja som tu nova este som nepridavala ziadny prispevok,ale na modry konik a konkretne vasu stranku sledujem uz dlho a cerpam informacie a uzitocne rady.Mam doma tiez 5rocneho autistu dg.stanovena u Dr.Janosikovej.Chem sa opytat daju sa kombinovat karty do piccola a prima navzajom alebo musim kupit oba ramiky dakujem za odpoved.

anka912
8. mar 2012

@zuzka208 asi nebudeš môcť kombinovať, lebo v primo je napr. fialový gombík a v piccole fialová farba nie je. Jedine, že by si si premaľovala obrázok.

zuzka208
8. mar 2012

dakujem za odpoved tak nakupime obydva ramiky.Dufam,ze bude chciet pracovat bude to zas nieco nove.

anka912
8. mar 2012

Dávam vám sem ako inšpiráciu dve stránky- obrazok a jeho tieň. Ak by niketo chcel, pošlem mailom. Môžte si vytlačiť
a buď postrihať ako pexeso, alebo dať do fólie a fixkou spájať obrázky
Vidím, že som ten druhý naskenovala naopak, prepáčte

anka912
8. mar 2012

@zuzka208 ja by som skúsila najprv len primo, môj má 8 a do piccola sa ani neponáhľam. Závisí to aj od toho ako na tom je rozumovo.

zuzka208
8. mar 2012

tiez si myslim ze najprv zacneme s primo lebo trenujeme stale pozornost a vysledky idu ale pomaly stale sa nedokaze tak sustredit a to pracujeme denne,ale che to trpezlivost ved vy to poznate najlepsie.Prave na tu sustredenost a pozornost sme zajtra mali nabehnut na MB12 ale akosi nam to nevychadza z coho som fakt nanic.

anka912
8. mar 2012

@zuzka208 ak sa smiem spýtať-odkiaľ ste a kam chodí malý do škôlky?

marhav
8. mar 2012

@alikaa ahoje dlho som tu nebola a pozerám ,že sa tu rozpútala diskusia ohladom očkovania , ja som konkrétne odmietla očkovanie ,u pediatričky som pedpísala papier a nemám doteraz žiadne problémy. Našla som organizáciu ,ktorá bojuje proti plošnému očkovaniu , sú tam aj lekári a tý povedali ,že ak by boli nejaké problémy , že ich treba kontaktovať , pani Vránska povedala, že teraz velmi narastá detska cukrovka po očkovaní . ich stránka je www.rizikaockovania.sk

nensyke
8. mar 2012

@anka912 aj ja poprosím...

marhav
8. mar 2012

@nensyke tiež som pozerala niekolko videi pred tým ,ale tu na posledom sa drobec super zlepšil

anka912
8. mar 2012

@nensyke myslíš, že by to bolo fakt tým MB12? To zlepšenie?

alikaa
8. mar 2012

@marhav ano, rozputala sa tu diskusia ohladom ockovania, ale viacerym ludom sa to tu nepacilo, niekto navrhol vymazat 3 moje prispevky ohladom ockovania. Takze sem uz o ockovani pisat nebudem. Ak chces, mozes sa popytat ludi v teme "Nesuhlas s povinnym ockovanim". Ludia si tam radia ohladne odmietnutia, lebo viacero z nich si uz preslo tou peripetiou s RUVZ. Tiez tam radi petot, ktory je clenom Iniciativy pre uvedomiene si rizik ockovania (IURO), ich stranka je ta co si napisala www.rizikaockovania.sk. A tiez tam radi manof, ktory zalozil peticiu za slobodnu volbu v ockovani, jeho stranka je www.slobodavockovani.sk. Jemu sa tiez mozes ozvat, ak potrebujes poradit, dokonca chodi s ludmi aj na priestupkove konania RUVZ, ak ho niekto poziada. O autizme spojenom s ockovanim sa vela pise aj na stranke www.ockovanie.org

valika_val
8. mar 2012

@alikaa fiiiiiiiiiiiiiha, ale ze az vymazane??? 😕
no kto to dal vymazat? priznajte sa!
😀 😀 😉

alikaa
8. mar 2012

@valika_val tak trochu ma to nastvalo, kedze som informacie do tych prispevkoch hladala dlhsie, napisanie prispevku mi trvalo aj pol hodinu a niekto to potom vymaze. Takze ja vas rada budem citat dalej, ale pisat uz nebudem. Zaujimaju ma pokroky vasich deticiek, pretoze poznam par rodin s autistami a zbieram tu pre nich rady.

valika_val
8. mar 2012

@alikaa
joj ved ja chapem. ono to az tak celkom mimo temy nie je (to ockovanie) a hlavne sa vela mamiciek autisov na to tu pytalo... ale vidis, asi to subjektivne hodnotil admin, ktory si povedal, ze to JE mimo temy... 🙄 🙄

nensyke
8. mar 2012

@anka912 hej myslím si že ano, že to zlepšenie má z tej methyl B12/mám na mysli, že je vnímavejší/.... a vám to nedoporučili?