Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

mardenad
30. okt 2012

@nensyke takto nejako to potom vyzerá, ale svetielka sú farebné a pohybujú sa po stene... Hneď, ako nájdem tú lamipčku, dám ju sem 🙂

mardenad
30. okt 2012

Samozrejme , fotku som zabudla 🙂

nensyke
30. okt 2012

@mardenad 😲 😵 😵 super...

mardenad
30. okt 2012

@nensyke našla som to, tu je foto, stači si do google zadať disco lampa

mardenad
30. okt 2012

@mardenad a ešte uvažujem nad týmto. U psychologičky sa to malému veľmi páčilo a hlavne lebo tam " plával" aj Nemo 😀

Krásne to svieti nafarebno a rybky akože plávajú , dokonca sa voda akože vlní 🙂

nensyke
30. okt 2012

@mardenad v mobelixu som to videla, minule mali v akcií.. a ja blbá som to nekúpila.. 🙄

magimary
31. okt 2012

@evamarek77 je to úplne jednoduché-ideš na poštu-povieš, že máš dieťa s preukazom a oni ti bez debaty dajú také dvojtlačivo (na dvoch stranách rovnaké, vyplňaš obe strany), tam zaškrtneš, že odhláška a vyplnené prinesieš späť na poštu... toť vsio 🙂
(a dokonca jedna babula spomínala, že vyplatia aj spätne-ak ste doteraz platili a nemuseli ste, neviem akú dlhú dobu?, ale treba napísať samostatnú žiadosť, že to nevyplatia automaticky, ale len na základe napísanej žiadosti) 😉

zuzka208
31. okt 2012

@nensyke Tuto lampicku mal aj moj maly dostal ju ako darcek pod stromcek a na dalsi den bolo po nej maly ju pekne hodil na zem svetielka niektore povypadavali a nasledne sa prestala uplne tocit 😝

zuzka208
31. okt 2012

Prosim vas baby co ste boly na genetike dnes mi volal pan doktor a poriadne mna vystrasil az mna zaludok boly prisli druhe vysledky ktore trvali 3mesiace a povedal ze mame prist pokial mozno hned na dalsi tyzden tak som sa ho pytala ze co sa stalo ze ci mu prisli zle vysledky a povedal mi len ze to sa budeme bavit az pridete,tak som uplne vystresovana.Este sa ma pytal ze ci nema nejake nove spravy od Janosikovej ze ci sa stale jedna o autizmus.Tak moja otazka na vas znie,ci aj vam to tak povedali a museli ste ist naspät na kontrolu alebo s atam ide len ked tam nieco nie je v poriadku.Dufam,ze ste ma pochopili lebo sa mi uz aj prsty klepu od strachu. 😔 lebo mam pocit ze mi povedal ze na kontrolu netreba prist ked vysledky budu ok.prve boli v poriadku ale toto s ami nejako nepozdava. ☹

nensyke
31. okt 2012

@zuzka208 Skus mu zavolat znovu, že si vystrašená, nech povie čo a ako... 🙂

valika_val
31. okt 2012

@mardenad prosim ta, to ktora lampa robi take nadherne hviezdicky na stene??? nejak som z toho domotana...
ak mozes, rovno mi daj link na nu 😉 dik! mojmu by sa to nenormalne pacilo...

mardenad
31. okt 2012

@valika_val ahojky, to som dala len ilustračnú fotku, že ako približne to vyzerá s tou disco guľou, ale niečo najblizšie a najpodobnejšie je toto :

http://second-hand.slovenskainzercia.sk/halenky...

Ale ešte popozerám a pohľdám presne, kde som tú fotku videla, ok?

valika_val
31. okt 2012

ahaaa, dik, ja uz som to cez google nasla 😉

mardenad
31. okt 2012

@valika_val áno áno, je len na tebe, aké zvieratko to bude 😀 ale je to ozaj krásne , že?

valika_val
31. okt 2012

no, len aby to malo dobry dosah na strop, dalej aby sa dala hudba vypnut (viem si predstavit, ako to skreci, horsie ako tranzistor), a aby to nestalo majland... videla som ceny od cca 15 - 50€ 😒 😠 😠
ale krasne to je...

valika_val
31. okt 2012

a uz len posledna vec, mozno sa niekomu zide:
pre kosice je mozny aj osobny odber, cena 20€
http://www.svitici-beruska.cz/objednat-online.php

valika_val
31. okt 2012

a na ebay som to nasla za necelych 11dolarov aj s postovnym 😉

mardenad
31. okt 2012

@valika_val ja som už našla tu na bazariku za 10€ už aj s poštovným, tak dúfam, že bude fungovať 🙂 a videla som tu aj tú lienku na MK, ja som si kúpila teraz korytnačku 🙂

mardenad
31. okt 2012

@mardenad pomýlila som sa, majú tu na MK ešte korytnačku, nie lienku 🙂

Tu je

https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/3o2d/ruz...

lios
31. okt 2012

@nensyke tu disco gulu mame, ale vrci a na moj vkus sa toci rychlo..ked ma boli hlava nie je to boh vie co 😲 ale malemu sa to paci...stoji to okolo 5€ v mobelixe..

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mardenad
31. okt 2012

@lios dík za info, dobré vedieť... ani ja by som nechcela takú, čo sa krúti rýchlo... Ešte že som sa rozhodla pre tú korytnačku 😉

Aspoň nebudem ľutovať 🙂

mucher
31. okt 2012

Ahojte, dievčatá čo ste boli na vyš. opidných peptidov, u koho ste boli? Dr. Urge (kramáre) alebo Dr. Nemcsicsová(Thalion na Tomášikovej)? Ak chcem vyšetrenie môžem sa objednať sama, alebo potrebujem ešte"odporúčanie" od nejakého iného lekára? Ď za každú odpoveď.

mardenad
31. okt 2012

@mucher my sme boli na kramároch, stačí sa objednať u dr. Urge a prísť s čo najčerstvejším a najkoncentrovanejším močom a katričkou poistenca... 🙂

mucher
31. okt 2012

@mardenad Ďakujem , môžem zavolať na to čílo čo je uvedené na adrese synlab bratislava a ambulancie?

mardenad
31. okt 2012

@mucher ja som volala na : 02/32660713 a on mi dal priamo na seba mobil : 0904 683 096.

saurian
31. okt 2012

@mucher
ahoj ak by si šla cez thalion tak tam ti len daju skumavku so žiadankou a musiš si to sama odniesť na kramáre

stepfania22
31. okt 2012

prosim o radu , aky iPad mame kupiť nášmu autíkovi, nevieme aku znacku , a vobec co by bolo najvhodnejsie , co mate už niektoré vyskusane , že sa to oplatí, vopred Vam dakujem .🙂