Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minulin
27. máj 2016

@peter952 daj sa zaockovat 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minulin
27. máj 2016

@peter952 fakt chod do pecka uz odtialto... zbytocne zahlcujes diskusiu a zavadzas s tym svojim trapnym nepodlozenym nazorom....
sa ukajas nad tymto, ci ako?
sorry, fakt mi lezes uz krkom, byt teraz v blizkosti teba, dam ti par facek po tej gebuli 😠 😠 😠

adusko123456
27. máj 2016

@peter952 Sorry ,ale si úplne mimo. Zas len o to čo Ty chceš. Buď taký laskavý a opusť túto skupinu. Alebo si vytvor novú diskusiu. Lebo mňa už o tom očkovaní nebaví čitať. Nech si každá Matka robí so svojim doeťaťom čo chce. Nevnucuj neustále o tom očkovaní. Už mi pripadáš ako Jehovistky čo klopú na dvere,sú tak isto vnucujúce ako Ty.

barla5
27. máj 2016

@peter952 ano mas pravdu, ockovanie vazne poskodzuje mozog. Na tebe sa tie vakciny podpisali dost vyrazne. Pridavam sa k ostatnym, nepis uz viac do tejto temy

anjika42
27. máj 2016

tak potom nedávajme deťom ani kojeneckú vodu - lebo tie umelohmotné fľaše takisto sú škodlivé, nedájme im príkrmy, lebo je v nich chémia, nekúpme ich, lebo voda môže byť kontaminovaná a zapchajme im nošteky, lebo vo vzduchu je plno splodín, tak nech radšej nedýchajú vôbec

bubkalienka
27. máj 2016

@minulin 😀

kale13
27. máj 2016

@peter952 no ani nie vsak ti jedia tucne, mastne ryby co su plne Dcka 😉

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adusko123456
28. máj 2016

@peter952 aj mňa rozčuľujú!Ako máš aj Ty detičky autistov,že tu neustále oxyduješ? Lebo ja mám a zaujímajú ma rady od mamičiek,skúsenosti atď. A nie neustále tie tvoje komentáre. Zree budem ja Tá.ktprá ťa nahlasi. Už sme sa tu pár zhodli,že tu nemáš čo robiť. Založ si novú diskusiu ,baví ťa to?

minulin
28. máj 2016

@peter952 koho zaujimaju tie tvoje kydy? vazne s tym uz prestan! ked sem pride vystrasena mamina a bude toto citat - tieto hoaxy tvoje, bude uplne vystrasena a potom, ked bude mat dieta rok mi napise, ci moze byt autista, lebo to a to...
takych ako ty, by mali do basy zatvorit!
To ja nahlasujem teba, si uplne mimo!
Fakt odtialto vypadni uz!

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka0677
28. máj 2016

@adusko123456 ale on uz ma niekolko vlastnych diskusii na fore-jasne ze vsetky o demonickom ockovani, len mu do nich nikto neprispieva, tak sa vtiera do inych. Napr. mamicky vo fore o skleroze multiplex jeho niekolko prispevkov absolutne odignorovali a bolo ( dal im super vygoglenu radu ako vyliecit SM antibiotikami ). Ale je jasne, ze toto vytaca ovela viac a neda sa nereagova..

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adusko123456
28. máj 2016

@mirka0677 no tú chorobu má aj priateľová Babka,nedá sa vyliečiť max zmierniť. Teda aspoň u nej.Ale to je vedlajšie.Už si ho nebudem všímať, len ma to nebaví ,aj by som vypla upozornenia,ale rada xítam od mamičiek príspevky,poprída keď viem poradím.

mirka0677
28. máj 2016

@adusko123456 ved to, 35 rocna sesternica ma SM, uz nechodi, a "ohromilo ma" ake jednoduche je vyliecit to podla nejakeho experta na vsetko a ti diabolski lekari jej taku jednoduchu liecbu nepredpisu.
Len preto som si vsimla aj dalsie prispevky od tohoto pana. Ked mu v jednej diskusii o ockovani dokazu klamstvo, jednoducho sa presunie do inej a tvrdi dalej presne to iste. Alebo ze absolutne niekedy nevie, o com pise, tak sa otrasie, nereaguje a pise si dalej svoje.
A tiez uz koncim, citam to tu len preto, ze znami maju jedno zo 4 deti s lahkym autizmom, tak ze nech o tom nieco viem.. Na nejake bludy pomimo sa neoplati reagovat.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meesha
28. máj 2016

Tady je jedina cesta, ignorovat, ignorovat, ignorovat.

"je tu vela vela inych rodicov ktori si to precitaju" ...pevne doufam, ze ne. 😖

minulin
28. máj 2016

@meesha asi tak... ale nahlasovala som ho, no bohuzial, asi to adminom nestaci sakra

damnam
28. máj 2016

@peter952 Co by sa stalo keby sa neockovalo? Podľa mňa by z 10 deti prežilo 5 a bolo by to uplne prirodzene, staci si pozriet cintorin jak to minulosti bolo. Boh dal ,boh vzal, ako rozpravaju starí ludia.
My máme autistu a v 6-tich rokoch sme ho dali preočkovať proti tetanu a myslím, že sme urobili dobre.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meesha
28. máj 2016

@minulin ono je to tezke, protoze vlastne nedela nic proti pravidlum. Neni vulgarni, neinzeruje...nenapada rasu, nic. Jen prudi a spamuje. I kdyz...me jednou dali na emiminu banana, protze jsem napsala, ze se mi nelibi, jak se za kazdou cenu opakuje, ze spokojena matka spokojene dite, a tim se zduvodnuje nekojeni. A ze kojeni je prirozeny, i kdyz je super, ze mame nahrazky pro ty, co opravdu nemuzou. Ze je to skoda, za tu trochu nepohodli to stoji. Nic agresivniho, ale dostala jsem to fest 😀 nejdriv na me jecely a pak jsem dostala od admina stopku 😀

Ale obavam se, ze nam nezbyva nic, nez ignorovat a doufat, ze zde pritomne maji vlastni rozum - v coz pevne verim 😀 resp vim, a ze si to neprecte nekdo, kdo v tom jeste nema jasno.