Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minulin
24. máj 2016

Vam tu inak harasi s tym ocko/neocko.... Nestraste ludi, najma rodicov autistov... Co to pomoze? Si dajte facku a nevnucujte nazor sem - je to VAS nazor, ktory nikdy nikto nepotvrdi, obycajne dohady... Tato tema je zalozena na uplne nieco ine, tak sa preberte!

cakankanedockava
24. máj 2016

@peter952 ahoj, dakujem za odpoved. Ano bol ockovani, ked mal 1 rok, v Anglicku sa to moc neriesi, tak sa ockuje jedna basen a nikto to neriesi. Teraz, ked sme sa prestahovali sem na Slovensko,tak tomu venujem vacsiu pozornost.

cakankanedockava
24. máj 2016

@peter952 ockovany som chcela napisat 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vedorka
24. máj 2016

no len tak na okraj, nahodou som sem zabludila a okolo mna tri deti maju minimalne opozdeny vyvoj, diagnozu zatial nemaju, vyzera to s nimi vseliako a zrovna tieto deti neboli ockovane, teda okrem toho jedineho ockovania hned v nemocnici po narodeni.... neviem ci to ockovanie suvisi s autizmom...

minulin
24. máj 2016

Prestan mi nieco adresovat. AGRESOR! Nahlasila som Ta, dufam, ze Ta vykopnu az ta hlava bude boliet! takto klamat ludi somarinami, zufali rodicia uveria vsetkemu.
PROSIM LUDIA, NEBERTE TO VAZNE!!!!

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkam6
24. máj 2016

@peter952 nie nezavádzam, kedže moj malý mal iné zdravotné problémy od narodenia tak sme očkovanie odkladali a nakoniec sme ho ani nedali, kedže už mal tri. A staršie dieťa mám očkované dokonca aj na nepovinné očkovanie a to autizmus nemá ani zďaleka. a prosím nevnucuj svoj názor, poskytni infomáciu a hotovo. Akurát sa mi páči že konečne nejaký pohyb baby.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikulka79
24. máj 2016

@lauri33
nie slnko osvietilo,ale ked mal 18mesiacov som ho dala do jasiel.boli 38stupnove horucavi a oni mi ho nechali priputaneho v kociku na slnku bez vody.tak isto aj potom.nechcel ist do stolicky tak mu nedali jest ani pit.vtedy spadol do deliria a zacali sa u neho objavovat aut.crty no a ked bol priputany v tej autosedacke tak zacal vystrajat ako by sme ho sli zabit.bolo to doslova nieco strasne co sme si uz prezili po tych jasliach

andrejka1974
24. máj 2016

@peter952 to snad nemyslis vazne, ako mozes zavadzat ludi, ze ockovanie sposobuje autizmus, ako mi potom vysvetlis , ze ja mam vsetky deti ockovane riadnym sposobom a autizmus ma len najmensia dcerka ,deti sa s autizmus narodia, proste je to tak, nam zostava len sa s tim zmierit a pomoct detom aby boli tie najstastnejsie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a ver mi , moje deti nie su skoro vobec chore, imunitu maju vybornu a rianke robili vsetky mozne vysetrenia a vsetko ma ok a ja viem, ze to z ockovania na 100 percent nema a urcite budem dalej ockovat, uz aj koli tomu, ze mi syn ked bol maly dostal pneumokoka, voci ktoremu sa vtedy este neockovalo a skoro nam umrel, takze prestan tu zastrasovat ohladom ockovania , o tejto teme su ine diskusne fora, tu to mamickam nepomoze, tu si musime pomahat radami, ako pomoct detickam

zeleny_cajik
24. máj 2016

@peter952 už tu splietaš úplne nesúvisle. Už som nechcela reagovať z rešpektu k mamám, ktorých sa táto diksusia osobne týka, ale tá citácia je vytrhnutá z kontextu a chudák Dr. Salk by sa určite v hrobe obrátil, keby vedel, že ho používajú antivaxeri ako dôkaz pre svoje konšpirácie. Dr. Jonas Salk je autorom vakcíny proti obrne na báze usmrteného vírusu, ktorou spôsobil v liečbe obrny celosvetovo prevrat a jeho vyjadrenie, ktoré tu cituješ, bolo adresované vakcíne jeho oponenta Dr. Sabina, ktorý sa snažil presadiť "svoju" vakcínu proti obrne na báze živého vírusu a bola súčasťou ich vzájomne miestami ostrejšej diskusie. Vakcína proti obrne na báze živého vírusu sa v USA už dávno nepodáva. Súvislosť s autizmom ŽIADNA.

minulin
24. máj 2016

Nahlaste ho a je to, ci ona ci co to je za individuum.... Zbytocne nas vytocil... Cim viac nas ho nahlasi, tym viac sa budu nim / nou zaoberat...

saurian
24. máj 2016

@peter952 dalsia tema kde spamujes a zahlcujes?
tato tema je o inom ako antiockovacich kampaniach...
ak vies pomoz, porad maminkam, ale antiockovacia kampan patri inam.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meesha
24. máj 2016

@saurian ze ho odnekud znam... 😠

lauri33
25. máj 2016

@nikulka79 Tak to mi je ľúto, že ho nechali takto na slnku. myslela som, že problémy u Vás (aspoň tak si písala) sa objavili po úraze hlavičky.
@peter952 pevne verím, že dnes po neúspechu v tejto skupine nezačneš vypisovať do skupiny pre deti s onkologickým ochorením (či tam si už prispieval?)....A tiež verím, že si pochopil, že toto nie je téma o konšpiráciách, ale o skutočných problémoch rodičov v ťažkej životnej situácii.

sanny01
25. máj 2016

Ahojte, prosim Vas mate niekto skusenosti s Mudr. Činčúrovou na Kramároch? Ideme tam prvy krat a neviem, co cakat😊

oilkatka
26. máj 2016

Ahojte mamicky, neviem, si ste mali moznost vidiet na TV lux relaciu, kde sa venovali autizmu, tak prikladam link: http://www.tvlux.sk/archiv/play/10075
oplati sa pozriet

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meesha
26. máj 2016

@peter952 mmm, hele, tapeta :/

pencil
26. máj 2016

@peter952 suhlasim, je len velmi, velmi malinke percento deticiek, ktore sa rodi s autizmom, ale ide o pripady, kedy je autizmus sekundarny, ako symptom ineho primarneho ochorenia (napr. tuberozna skleroza apod.)
Drviva vacsina rodicov hlasi prve priznaky, ze s dietatkom nie je nieco vporiadku, az po 15-18mesiaci, dovtedy je vyvin v norme, cim to asi tak bude?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saurian
26. máj 2016

@peter952 uz chod niekam spamujes, zahlcujes temu - tu vacsina mamiciek auti uz diagnostikovany ma, na ockovanie ma takisto vytvoreny nazor a mnohe precitane viac ako len 12 knih! ak chces robit nieco uzitocne venuj cas a energiu skor tomu, aby kazde dieta bolo vakcinovane po vysetreni zdrav.stavu a podobne veci....
mmch - moj syn urcite autista bol skorej ako ho zaockovali, takze s tymi kecami ze medzi neockovanymi detmi nie su autisti su riadne kecy.

velkeoci
26. máj 2016

@oilkatka to bol taky krasny a uzitocny rozhovor💗 dakujem, ze si to sem dala, pretoze TOTO je to, co potrebuju zacinajuci rodicia a nie debaty o ocko. DAKUJEM!

pes123456
26. máj 2016

@peter952 aj tak ťa nikto nepočúva a všetci ťa majú za magora :(((
ak si myslíš, že urobíš prevrat alebo sa niekto kvôli tvojmu spamu nebude očkovať tak ťa sklamem :(((
smutné, že? :(((

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz