Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

damnam
21. apr 2012

@nensyke Za akým účelom sa robí to vyšetrenie na opioidné peptidy? My zavtedy žiadne lieky neužívame.

zuzka208
21. apr 2012

@karkulka1 tak presne aj mi to mame ako vy teraz som sa az zastavila ze ako je to rovnake,my uz asi 1,5kreslime na poziadanie len slniecko,telefon tatkov,strasidlo,bublifuk.Asi 3-4mesiace naspät zacal chciet aj ine veci kreslit ako napr.bundicku,hrncek.A asi takeho pol roka zacal kreslit aj sam ale len chvilku,ale su to bud len carbanice alebo teraz napodobnuje aj slniecko ktore miluje,a aj mi povie ze kreslim slniecko pozri.Maly kresli kazdy den aj na magneticku tabulu,aj do pisaniek ktore nestacim kupovat,ale dava kreslit stale aj nam.

zuzka208
21. apr 2012

@mardenad mas sa co napocuvat,ja to takto mam od jeho 3 rokov co sa naucil rozpravat neustale opakovanie cely den,a napr.ma 2-3 temy co opakuje zakazdym ked si spomenie z coho uz normalne nevladzeme.A opakuje stale vsetko co pocuje,ci pekne lebo skarede slovo.Niekedy mam pocit ako keby bol zdrave dieta ze dokaze tak pekne rozpravat a potom sa znovu opakuje a opakuje a opakuje,hroza. ☹ 🙂

nensyke
21. apr 2012

@damnam V prípade záujmu o gastroenterologické vyšetrenie (bezlepková diéta, vyšetrenie opioidných peptidov)- možnosť vyšetrenia v uvedenej ambulancii s ohľadom na autizmus.
MUDr. Dagmar Nemcsicsová
Gastroentero – Hepatologické centrum Thalion
Tomášikova 50/C (Koloseo)
831 04 Bratislava

Tel.: +421 2 57 108 511
nemcsicsova@thalion.sk
thalion@thalion.sk

http://www.thalion.sk/

Objednávanie možné na pripojených kontaktoch.
Platba v zariadení 15€/rok. Všetky vyšetrenia sú potom hradené zo zdravotného poistenia.

info odtiaľto:
http://www.andreas.sk/index.php?www=detskagastr...

nensyke
21. apr 2012

@damnam ani probiotiká?

damnam
21. apr 2012

@nensyke Len ked bol chory,inac nic.

anka912
21. apr 2012

@karkulka1 tie naše decká sú fakt neuveriteľné, ja nechápem, my môžeme ich tlačiť do čoho chceme a oni sa aj tak naučia a urobia si len to, čo oni chcú. Aj keď vyzerá ten tvoj, že kresliť nevie, tak keď si ON povie- tak naraz normálne kreslí!!! Ale prečo si to potom nepovie pri 1000 iných potrebných veciach?
Aj môj na PC nič robiť nechce, ale ked hrá tú svoju hru, tak ju hrá rýchlosťou blesku, strategicky tam chodí ako je najlepšie aby ho nezabili a on mohol skočiť na votelca, ja s VŠ nemám naňho šancu

sebestka
22. apr 2012

@anka912 Nevím, jak kámoška, ale já si ničeho nevšimla.A zase tak podrobně jsem se jí na to neptala. Ona právě ještě moc nemluví, něco jako ham, pápá, mama, tata atd., nic konkrétního. Když třeba přijdou k nám, tak chodí za mou skoro už 9-ti měsíční dcerou, hladí ju, chce ji pusinkovat, dává ji hračky a nebo bere....leze na ní, vypadá to, že si chce s ní hrát....jenže naše Karolínka je ještě malá, takže to nikdy nedopadlo, vždycky jsme jí oddělali, protože se to naší malé nelíbilo.....Má 4-letou sestru, nevím, jestli si třeba s ní hraje, ale v jednom pokoji jsou.....třeba i hodinu,každopádně mně to její chování normální nepřijde, její matce taky ne. Uvidím, nechci tím kámošku znepokojovat, řekla mně o těch problémech před týdnem. A já toho mám plnou hlavu, tak mně to jen napadlo. Hold to ještě musí nějak měsíc přežít, pokud to neustane, tak to pediatr bude řešit.Ale zkusím se na to zaměřit a dám vědět. Asi to s tím nesouvisí, ale ta malá si toho vybrala víc....ještě strašně šilhá na obě očka, jedno trošku míň...ale až rozhýbe oční svaly, čeká ji operace....ale to je asi dědičné.Její matka měla to samé a její otec šilhá po úrazu...Každopádně moc děkuji za reakci, přeji vám jen to dobré a až něco zjistí, dám vědět. Akorát jsem si myslela, že by ji třeba měli poslat na neurologii či do nějaké spací labaratoře, ale dr. říkala , že k dětské psychiatričce.....a to mně nahrává k tomu, že jde o autizmus.....

alikaa
22. apr 2012

@sebestka mozem sa spytat, ze ci sa tieto zvlastne veci nezacali diat po ockovani? Kamoskine dieta zacalo byt agresivne a nezvladatelne po ockovani v 1. roku. Oni potom uz odmietli MMR ockovanie.

sebestka
22. apr 2012

@alikaa No to nevím...ale v listopadu měla rok a nějak od té doby to dělá....a pokud bylo v roce nějaké očkování, tak je to možné, že to dělá od toho,ale ona to dělá jen v noci, jinak je hodná.....agresívní není. A když to dělá, má zavřená očka, je jakoby to nevnímala, alespoň to tak vypadá.prostě se houpe na kolínkách amlátí hlavou o postýlku, až ji teče krev z nosu třeba...ale ani to ji tomu nezabrání to nedělat.
Holky, budu to sledovat a dávat sem info.

alikaa
22. apr 2012

@sebestka toto co opisujes su priznaky postvakcinacnej encefalitidy mozgu, preto sa pytam, ci sa to nezacalo po ockovani. Aj oneskoreny vyvoj moze suvisiet s ockovanim, v mojom okoli je viacero deti, ktore po kazdom ockovani sa vo vyvoji vratili o niekolko mesiacov spat. Tak sa spytaj kamaratky, ci si po ockovaniach nevsimla nejake zmeny.

sebestka
22. apr 2012

@alikaa jj, zeptám. A to co jsi mně napsala, znamená pro ni co?Bude to trvat, stupňovat se nebo to vymizí?

alikaa
22. apr 2012

@sebestka to je strasne individualne, kazde dieta reaguje na chemiu inak. Tu na koniku viem o 2 mamickach, ktorym deti po ockovani na nasledky zomreli, a ine deti po tych vakcinach nemali absolutne ziadne problemy, takze je to strasne individualne. Teraz uz moze len pozorovat co sa bude diat. Alebo sa snazit dieta co najskor detoxikovat, kym mozog nebude natolko poskodeny, ze sa s nim uz nebude dat nic robit. Cim skor sa dieta precisti od vakcin a detoxikuje (v pripade, ze ma vaznejsie nasledky), tym menej skod po zvysok zivota ostane.

sebestka
22. apr 2012

@alikaa jakmile budu vědět něco konkrétního, dám vědět.

lios
23. apr 2012

ahojte, vie mi niekto poradit ci je spaldova muka bezlepkova? s muzom sa dotahujeme...ja si myslim, ze obsahuje lepok..a on tvrdi, ze mu pani v bio obchode povedala, ze je spalda bezlepkova :- 😲

karkulka1
23. apr 2012

@lios podľa mňa špalda obsahuje lepok, lebo je to vlastne druh pšenice.
Bezlepkova je z tych menej znamych veci - pohanka, pšeno, amarant (quinoa).

lios
23. apr 2012

@karkulka1 dakujem 😀 , ja si myslim to iste...tato..priniesol malemu s dobrym umyslom, 😀 lebo teta predavacka povedala, ze spalda je prirodzene bezlepkova 😲 chlebik a tycinky 😀

anka912
23. apr 2012

@lios Sv. Hildegarda z Bingenu údajně jednou řekla: „Kdyby už člověk nemohl nic jíst a nic mu nepomáhalo, špalda jej postaví na nohy.“[2] Moderní medicína špaldě připisuje pozitivní účinky na stimulaci imunitního systému. Zároveň je špalda lehce stravitelná a má mnohem nižší toxicitu pro alergické jedince. Proto ji mohou lidé s alergií na pšenici použít jako náhradu pšenice. Nesmíme ovšem zaměnit alergii na pšenici s celiakií. Špalda není bezlepková, není tedy vhodná pro bezlepkovou dietu.[2]

lencika111
24. apr 2012

Ahojte, používate niekto ipad??? sú nejaké aplikácie aj v slovenčine na nácvik reči???

anka912
24. apr 2012

@lencika111 lucka261177 sem dávala pred časom veľa ukážok rôznych aplikácii, aj s obrázkami, kde ona sama nahovorila text po slovensky. Skús pozrieť asi 10-20 strán dozadu

lencika111
24. apr 2012

@anka912 tak ja to neviem najst:(
Inač neviem ako vy ostatní či ste mali vyšetrenie MR, ale nas objednali a tak yajtra idem edo nemocnice a vo strvrtok rano maju robiť MR mozgoveho kmena na doporučenie neurologa.
V pondelok nas čaka alergologia lebo mame nadchu s užasným svrbením očí, až podliate ich ma čo si ich šúcha.
Uvitam ak mi hodite link na tie ipady, tobik sa začina zaujímať o pc, tak by som to aspon využila aby s niečim pracoval. Bola som na prednaške v škole kam ma nastupiť od septembra, tak maju tam zavedenu metodu komunikačná kniha a kartičky tak uvidime ako to vezme.

nensyke
24. apr 2012

@lencika111 skus jej napísat @lucka261177

nensyke
24. apr 2012

...ahojte, troška mimo tém.... malá otázka...cez leto chceme vymalovat detsku izbu...a chceme aby malý náš sa tam cítil pohode...poradte aku farbu máme dat...
inač, on ked chodíme do det. kutika a tam ked zbadá tie guličky, tak hned si zobere fialovu farbu...ale vždy len fialovú...žeby sme mu vym. izbu na fialovú....? Ktorá farba je pre ,,naše deti,, 😔 také ideálne? 😨

yukki
24. apr 2012

Ja som počula, že treba takú..akoby priesvitnočervenú farbu....že dieťa toto videlo v brušku, že v takej farbe sa cíti bezpečne. Ale ja teda neviem....červenú... 😕 tiež to budem riešiť za dáky mesiac...

nensyke
24. apr 2012

🙂

yukki
24. apr 2012

kamarátka má takú farbu....nie je to až tak tmavé, ale vtedy som čítala čosi v zmysle že docieliť priesvitný efekt...sa asi myslelo že naspodok bielu a na to jednu vrstvu červenej ale to už nepamätám....neviem, ako to tam riešili, tuším to bol nejaký časopis a ten už isto vyhučal hore komínom...

anka912
24. apr 2012

@lencika111 len tak náhodou som otvorila 480str. a tam bolo toto
http://itunes.apple.com/us/app/match-it-up-1/id...
pozri to, ja sa v tom nevyznám

nensyke
24. apr 2012

@yukki presne to som sa chcela opítat, či to miešat aj s bielou farbou... dobrý nápad...daka 🙂

yukki
24. apr 2012

@nensyke jého....oskúšaj to najprv dakde v pivnici....nieže bude na mňa potom zle a izba jak po hromadnom morde... 😕 😕 😕 😅 😅 😅 😅 😅

damnam
24. apr 2012

Ahojte.Chcem sa spytat,nepriznali nam kompenzaciu na benzin a parkovaci preukaz.Tak sme sa odvolali , ze aku lehotu maju na vyjadrenie?