Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
23. aug 2011

@valika_val ja som už varovala aby ste tento týždeň moje príspevky nebrali vážne. A mmch nečítajú tu naše príspevky aj nejaké deti? Aby sme ich nepohoršovali

yukki
23. aug 2011

@anka912 ja budem nervózna a podráždená keď zrevidujem škody...vyše hodiny z oblohy padalo toto...doteraz je súvislá vrstva krupov vonku..vyšla som von v prilbe ale jak som schytala prvú pecku do ramena som klesla do kolien...tak som zachraňovala zvery a auto pod detskou vaničkou..kým mi krúpy neprebili aj tú...starosta vyhlásil tretí stupeň pov.aktivity, zvoláva chlapov k obecnému úradu, terba zachraňovať majetky..aj tu ešte pred hodinouapol chlapi ženy makali, zachraňovali domy..
ty kokso poldeci! to je nápad...ja už mala pobalené dokumenty doklady usbkľúče veci pre deti...reku keď bude treba utekať na kopec..ta idem vybaliť a dať si poldeco

valika_val
23. aug 2011

no viete co, ma neserte 😀 ja mozem vselijak, viem pravopis na 99,9%, ale takto to je pre mna rychlejsie 😉 a ked citam po sebe s diakritikou, znie to divne, ani nie ako odo mna 😀
anka, ked chces, ja ti ciarky budem opravovat 😝 😀
a co ucis?

magimary
23. aug 2011

ahojte 🙂
tak my sme dnes oslávili tatikovu 35tku ( 😨 😵 ) a inak sme už druhý deň celé poobedie vonku (v tieni) na dvore v bazéne (pardón v bazéniku 😅 ), teda deti sú a ja len dozorujem (pozorujem a robím policajta 😝 😀 )...
a dnes mi robil sparingpartnera v pozorovaní aj tadynko,
po včerajšom "mokrom výcviku" od chlapcov sa dnes k vode nepriblížil, keď v nej boli oni 😠 😝 😅

anka912
23. aug 2011

@yukki to fakt!!! to si mala teda kruté. Vtedy ten poldeci aj bodne. Ale radšej viac nie, čo ak sa niečo ešte vráti ☹
Prepáč, nechcem sa nejako smiať z tej situácie, ale keď som si predstavila ako si zachraňovala auto pod detskou vaničkou.... alebo si tam schovala tú ponicu?

magimary
23. aug 2011

@yukki wow!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲
to som ešte v živote nevidela!!!
to oni boli fakt tak veľké, ako Kika drží v rukách??? 😲 😲
alebo drží viacero spojených???

u nás bolo celý deň (bez jedinej kvapky) takmer 40°C

valika_val
23. aug 2011

anka, ty si taka vtipna, ked si unavena 😀 😀
yukki, NEUVERITELNE!!!!! 😖 ☹ ☹ skody su velke?

sisstin
23. aug 2011

@magimary mi chceš říct, že máš mladšího chlapa jak já? 😅 😅 😅

magimary
23. aug 2011

@sisstin čo????
mi nehovor, že ty si staršia odo mňa?!? 😲 😅 😕
ja mám čerstvé dve trojky 😕 😅

sisstin
23. aug 2011

@magimary nejsem starší 😉 já su ještě pod 30 kousek 😅 😅 😅 😅

valika_val
23. aug 2011

aj moj mal teraz 35 😀

magi, krasne fotky, tady mi neuveritelne pripomina toho mojho, fakt... 😵
a perfektna torta!!!! nemam slov... ako si ju robila? poprosim postup 😉

a tie krupy, to je brutal... tiez som kiku podozrievala, ze ich rychlo upatlala dokopy 😉

sisstin
23. aug 2011

@magimary když jsme spolu začínali, tak to bylo furt, že můj tatínek 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

anka912
23. aug 2011

@valika_val a všimni si, že ako idú obrázky, tak k tej torte pribúdalo a nie ubúdalo, aj lienka sa priplazila. Fakt pekné, myslím, že ju robili asi všetci spolu.

magimary
23. aug 2011

@sisstin ahá, to teda znamenalo, že tvoj chlap je starší ako môj chlap? 😅

@valika_val , tak to máme toho viac podobného...ty máš toľko, koľko ja (teda budeš mať čoskoro), naši manželíkovia majú podobne 😅 a ešte aj deťuchy sa nám podobajú 😅 😉
a postup na trotu?!?
prosím ťa neplaš? len som nabúchala perníčky vedľa seba a na seba a bolo 😅
lebo nič iné tu u nás v "našom vesnickom" obchode nemali 😠
chcela som kúpiť hotový korpus (nech nepečiem, ke´d pečie vonku počasie) a naplniť fantastickým gaštanovým krémom a oni nemali ani len náznakom koprus, tak ostali len perníky (bez akýchkoľvek postupov, len z fantázie 😅 neschopnej "cukrárky" 😝 😀 )

oni sú tie fotky dohádzané (ako vždy 😝) , fotila som aj pred dokončením, aj po 😉
a robila som ja a moji žhaví asistenti tiež (najmä pusami-ujedali mi 😀)

jáj a TaDY JE NA FOTKáCH TIEž ešte zo včerajška (dnes sa takto blízko nedostal, a fotky z dneška ešte sú vo fotťáku 😉)

yukki
23. aug 2011

@magimary v každej ruke má jeden krup-jednu krupu?
@anka912 ja som bola celá pod vaničkou, koňa som dala do garáže-ale pred tým soms ňou 10minút stála vonku kým sa ukľudnila a bola schopná prevodu, auto som prikrývala kobercami a metrovicou, kurčatá chytala a vyťahovala z vody-neviem koľko ich prežije-všetko som bola pod vaničkou, len tak lámalo okraje na nej a naraz chrup-diera aj vo vaničke..budú škody veľké, ja dúfam, že nie na životoch ľudí a zvierat, voda za tú hodinu stúpla niekoľkonásobne...
na zdravie

sisstin
23. aug 2011

@magimary jo, o kousek jo 😝 😅 😅 😅 já su na ty starší pány 😅 až na výjimky 😅 😅 😅 😅 ted si umím představit i rozdíl 20let...mě nějak ty vrstevníci neberou..a nebrali nikdy 😝

anka912
23. aug 2011

@magimary Vy - ty a sysstin - sa máte, môj muž je odo mňa o rok mladší a už aj o pár kíl chudší. Mne sa stalo, že keď sme boli Maťa prihlasovať do špec. škôlky v zime a muž mal čapicu, takže mu nebolo vidieť lysinu, tak si učiteľka myslela, že je môj syn!!! Maťo tam vtedy mrnčal a ona povedala - veď nech ide s nim váš synček von a tam počká 😀 😀 😀 To som si vtedy vypočula komentárov 😖

lucka261177
23. aug 2011

@magimary krasna torticka.deticky vyzeraju stasne 🙂 krupy su bohove to je zazrak ze niekde 40tky a inde krupy.moj ma tiez 33 a ja tiez 🙂 takze sisstin ty si este taka pubiska 😀

sisstin
23. aug 2011

@anka912 Anka, promin...ale musím se smát 😅 😅 😅 😅 my to měli zas opačne...já furt vypadám na 18...to věčně poslouchám, když jdu s Tygrem..že mám pěknýho bratříčka...a MP zas vypadá odjakživa na 40 😅 😅 😅

valika_val
23. aug 2011

@magimary ja som hotova z tej torty!!! neviem vobec piect a toto je pre mna ako stvorene! myselela som, ze ten stred je peceny, ale ak nie, tak o to lepsie! 😉 a ako drzia kolesa? si ich olizala?? 😀

valika_val
23. aug 2011

vy ste teda 😀 😀 😀 anka, bodujes, ako furt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
23. aug 2011

jsme byli v Rané péči...a měli tam studenty...tak jsme tam seděli ...a přišla nějaká baba...a prej, kde má chlapeček maminku 😅 😅 😅 😅 😅

běžně ukazuju občanku, když si jdu pro víno... :D

magimary
23. aug 2011

@valika_val namazala som slivkovým (tuhým) lekvárom a držali ako besné 😅
ja tiež nepečiem vôbec, ale mám taký jeden overený, mikrovlnkový recept na tortu a to som už párkrát robila (no a samozrejme piškótovú nepečenú trotu 😅 ) 😅
aj toto máme spoločné 😅

@sisstin 😀 😀 😀

valika_val
23. aug 2011

heheheheeeeeee 😀

sisstin
23. aug 2011

holky, a já už peču.... 😅

valika_val
23. aug 2011

naaadhera, sisstin 😵
ja peciem: nepecenu piskotovu 😀 a stavnaty pudingovy z MMB a strudlu jablkovu. to je vsetko. amen 😀

magimary
23. aug 2011

@sisstin dobráááááááááááááááááá! 😎 😉 😅

ja sem schválne hodím ten mikrovlnkový recept pre nás (niektoré) "nepekárky" 😅
(jó, inak ja som mala raz v detstve veľmi zlý zážitok s trúbou na pečenie a odvtedy mám z nej fóbiu 😖 😅, aj keď teraz už nemáme plynovú trúbu, ale elektrickú 😅 😀)

to sme sa tu zišli .-D 😅 😀

anka912
23. aug 2011

@sisstin mať tvoje problémy ☹ ☹ ☹

anka912
23. aug 2011

@magimary ja náhodou pečiem, aj keď teraz trocha menej. To je asi jediné čo robím celkom dobre a čo ma baví zo ženských prác. Naši majú radi tribitku, ale fotku nemám 😵

magimary
23. aug 2011

tak toto je môj "top" (ktorý úspešne zvládam 😅 😀):
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26512

dnes som chcela robiť tento (ale nemala som piškótový korpus 😅):
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301
alebo tento:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821

ako vyzerá, robí sa tá tribitka? 🙂