Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sisstin
30. okt 2012

@mardenad těch smartovek maj celkem hodně na www.alza.sk 😉

sisstin
30. okt 2012

Tygr ted dostal Princ a Drak, a Waterworld...k Vánocům bude IQ puzzle, Na ledové kře a Tučnáci na ledu 🙂

mardenad
30. okt 2012

@sisstin super, super dík za link... Určti mu z toho niečo vyberiem, niečo presne na neho " ušité" , dík 🙂

tin007
30. okt 2012

Ahojte vsetky spominane hracky (Smart car, Den a noc, Zahadny hrad, Zamocke schody atd) maju na www.ihrysko.sk (sama som od nich prve tri brala), plus maju kopec dalsich, nad ktorymi slintam. A pozeram, ze maju lepsie ceny ako alza.sk

sisstin
30. okt 2012

my máme fakt snad všechny do těch 6let, mimo teda Den a noc, to nemáme

sisstin
30. okt 2012

@tin007 koukám, že tam maj i ty, co nemá Mindok ofiko v distrubuci, tj. nejsou v kamenných obchodech, jako třeba ten Colour Code, tam budou mít všechno určitě 🙂

tin007
30. okt 2012

@sisstin robi mi tam kamoska a viem, ze vedia aj objednat vypredane, teraz boli napr. v nemecku na velkej vystave, tam hladali dalsie novinky, urcite ich skoro zaradia do predaja.

sisstin
30. okt 2012

@tin007 ted je právě nově ten Bill and Betty, tak to taky chci k Vánocům..a ještě tu Noemovu archu 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tin007
30. okt 2012

@sisstin to su dobre tipy, ta archa sa mi paci, len sa bojim, ze pre mojho syna su to "jednoduche" veci a rychlo ho to znudi; on aj napr. ten hrad stavia tak, ze si otvori obrazok co ja viem pre 5-6 rokov (bude mat o 2 mesiace 4) a postavi to podla obrazku, nechce ist postupne od najlahsieho po najtazsie (ale on nema obmedzenie nejakou diagnozou, len je tvrdohlavy a chce si robit veci tak, ako sa pacia jemu).
Nechcem robit pre ihrysko reklamu, ale oni byvaju na roznych vystavach, kde si nosia rozne hry (aj pre dospelych, aj deti) a vlastne rodicia s detmi si to tam mozu vyskusat, pohrat sa atd. Takmer kazdy vikend do Vianoc maju nieco, tak ak to bude niekde u vas, chodte to vyskusat.

sisstin
30. okt 2012

@tin007 ty jo, tak já třeba ten hrad dostavěla do konce, ale MM tu poslední úroven vůbec neuměl 😅 😅 u toho Smart Car mám já problém už u druhé úrovně 😅 😅 ještě ty Piráty jsem dohrála celý, tenhle typ úkolů mi jde, ale třeba u těch Schodů končím druhou úrovní též 😅

anuska74
30. okt 2012

@nensyke
to si dala úplne super video. ja si to asi objednám na partizánskej a tam vyzdvihnem, ked pôjdem do andreasu, nech ich trochu podporím.

lios
30. okt 2012

noc a den maju aj vela zaujimavych hraciek pre nase deti www.vnimavehracky.sk

bluerose
30. okt 2012

@nensyke Dakujem, uz slintam, na Vianoce budem vypekat 😀

mucher
30. okt 2012

Dievčatá, ĎAKUJEM za super tipy na Vianoce 😉 skúsime Deň a Noc , no pre nášho M bude aj to náročné 😒 ale ked niečo nacvičíme, tak mu to pôjde....snáďd

kacena4
30. okt 2012

@evamarek77 myslim na poste este som nebola @magimary spominala ze tam treba ist pre nejaku ziadost

nensyke
30. okt 2012

@mardenad pozerala som aj ja minule tie vertikálne drevenné puzzle, ale asi nemá predlohu.. 😒
hlavolam vyzerá super...ale náš by to určite nezvládol.. .. mám pocit, že sme na úrovni asi 1-1,5 rok a to už máme 3,5 roka..:((
napr. teraz nacvičujeme pyramídu , od najvač. po najmenš. a vobec to nechápe..

nensyke
30. okt 2012

@mardenad toto nacvičujeme.. 😒

mardenad
30. okt 2012

@nensyke super, toto by aj mojho bavilo...

Dnes mi učiteľka pofotila malého ako v školke pracuje. Bola som ohromená. Doma vobec nechce... Ale tak v školke majú kľud a veľmi milú učteľku a malý má možno aj rešpekt, takže pracuje ako včelička, ale doma? Mne jednoducho povie nie! 😎

Pridám fotky...

mardenad
30. okt 2012
nensyke
30. okt 2012

@mardenad 😲 waow, ako už vyrástol... šikulka 😵 a na poslednej fotke- to má svoju izbyčku 😕 , paráda.. 😎

mardenad
30. okt 2012

@nensyke tá posledná, to je v tej relaxačnej miestnosti v školke. Je krásna a ešte sa ju chystajú nejako vylepšovať. Ja sa chystám kúpiť malému takú lampu, čo svieti nafarebno a točí sa pomaličky, videla som ju v metre. Teraz ju zháňam na nete. Tak to by som mu zapínala pri zaspávaní 🙂

nensyke
30. okt 2012

@mardenad dáš sem link, ako tá lampa vyzerá...tiež rozmýšlam že malému niečo také kúpim...

mardenad
30. okt 2012

@nensyke a keď nenájdem, tak mu rozvešiam farebné vianočné svetielka po izbe a budú mu blikať do rytmu 😀 hehe

No fakt tú lampičku neviem nájsť ☹

nensyke
30. okt 2012

@mardenad .. ja som už vianočné svetlá skúšala...a nič...nezájem.. 😝

mardenad
30. okt 2012

@nensyke je to stolná lampa, guľatá, vo vnútri je klasická žiarovka , ale na tom okrúhlom obale sú diery , ktoré sú potiahnuté farebnými priesvitnými foliami no a tá celá lampička sa ešte aj točí... Pospomíname si aj my mamičky na staré časy na diskotéke 😀 😀 😀

nensyke
30. okt 2012

@mardenad toto myslíš?