Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

fathi
16. sep 2010

ahojte všetci, píšem práve bakalársku prácu o autizme a veľmi ma táto téma zaujíma. Prosím nemáte niekto požičať, prípadne predať odborné knihy? - príp. neviete kde by som mohla takéto knihy a informácie nájsť?
Ďakujem veľmi pekne 🙂

pufff
16. sep 2010

fathi - ja ti mozem dat par zaujimavych zdrojov a mien, ale neviem, ci budu "ocenene" posudzovatelmi tvojej prace, kedze asi studujes medicinu, a ta je skor nabozenstvo, nez veda (vlastne je medicinska veda a prax od seba obvykle UPLNE oddelena - farmabiznis prostrednictvom [zaplatenych, vyselektovanych, a casto pochybnych ci dokonca priamo falsovanych] studii a aparatov ako je FDA [u nas tusim UVZ] de facto DIKTUJU lekarom ich "model sveta" v ktorom operuju, a aj priamo vacsinu toho, co robia na ich pacientoch).

1. Britsky doktor Andrew Wakefield robil nejake vyskumy - tu je o nom clanok, ale asi najlepsie urobis ked si najdes nieco od neho cez anglicky google: http://www.zzz.sk/?clanok=8367&reakcia=73061

2. Boyd Haley - biochemik - mam od neho toto video - neviem, ci si z neho budes vediet najst nejak textove verzie tych informacii, na ktorych sa zaklada jeho prednaska: http://www.mefeedia.com/watch/25077786

3. Dalsie odkazy na odborne zdroje a knihy by mali byt uvedene na stranke zalozenej Jenny McCarthy, ktorej dieta tiez mala autizmus (a pomohla mu chelacia, pokial viem - neviem, ci "uplne", nesledoval som to): http://www.generationrescue.org/

4. Dalsie zdroje, kde by mohlo byt nieco pouzitelne, alebo odkazy na nieco pouzitelne:
http://autism.com/
http://www.safeminds.org/
http://www.slobodavockovani.sk/
http://curezone.com/blogs/fm.asp?i=968659

Avsak neviem, ci ti na skole niekto uzna "mensinove" zdroje, ktore medicinske institucie, ktore vacsina ludi povazuje za "smerodajne" a doveryhodne, vsetkymi prostriedkami odmietaju a snazia sa ich spochybnit (pretoze ich funkcionari su pod palcom farmabiznisu).

petot
16. sep 2010

@fathi Prosím, pozri si tento seriál od Dr. Yazbacka, pediatra. Obsahuje základné zorientovanie sa v problematike MMR vakcíny a autizmu.
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...

Mohlo by Ťa zaujímať niečo viac o "vede", ktorou sa popiera súvislosť: http://www.rizikaockovania.sk/spravy/stanovisko...

Ďalšie zdroje, z ktorých veľká časť bola oficiálne publikovaná v medicínskych žurnáloch. Sú tam aj štúdie Wakefielda, aj iné štúdie, ktoré jeho výskum potvrdili: http://www.rizikaockovania.sk/zdroje.html#Autizmus

mon25
16. sep 2010

puff, petot 😀 ,
vy asi nechcete aby bola fathi bakalarka 🙂 😉 😵

petot
16. sep 2010

@mon25: Myslíš ako že by sa z nej stala ďalšia martýrka medicínskeho systému?

mon25
16. sep 2010

petot,
jj 😵
najprv nech pekne dostuduje a potom moze zacat "nahlodavat", bude to ale tazka priekopnicka praca 😅

zitaje
16. sep 2010

fathi o tom vie, aky osud pre nu chystate? 😀

petot
16. sep 2010

@zitaje 😀 Zase na druhú stranu, mala by potom cennú skúsenosť ohľadom povahy medicínskeho vzdelávacieho systému, získala by väčší nadhľad a ľahšie si zachovala objektívnosť voči dedičstvu minulých generácií.

Ale keby nedoštudovala, mohlo by sa to celé minúť účinku. 😉

fathi
16. sep 2010

@petot - ďakujem 😉

fathi
16. sep 2010

no, či doštudujem to je veľmi otázne, pretože predvčerom som mala štátnice a stadiaľ ma s mojou bakalárkou o autizme vyrazili, jednej milej 😠 pani v komisii sa zdalo že tam mám výmysly, pritom to boli informácie z odborných kníh, ktoré som si nevycucala z prsta 😒 Takže to musím prerobiť, zohnať nové knihy a ďalší termín štátnic mám v decembri čo je mimochodom aj môj termín pôrodu. 😀 😖 😲 Hold keď chce niekto študentom komplikovať život,... 😒

fathi
16. sep 2010

@pufff - tiež ďakujem, no moja škola nielenže neuznáva menšinové zdroje ale niekedy ani väčšinové. 😖 😖 😖 a študujem sociálnu prácu 😉

slavkadamko
16. sep 2010

@fathi nech su knihy akokoľvek odborne stale to nebude realita autora...len život sam dokáže napísať knihu...o autizme a živote s ním vedia viac ako lekari a akykoľvek profesori len a len samotný rodičia...mne tie knihy prídu ako ked milionar napíše knihu o chudobe ☹
ak by si s tym suhlasila,rada by som si prečítala tvoju bakalárku...čo sa vlastne tej "milej"panej na nej nepačilo... 😠
držím palce pri písani novej bakalarky ale hlavne vela zdravíčka tebe a Luisovi-vybrali ste si nádherny darček po stromček 🙂 🙂 🙂
nech už tie štatnice dopadnú akokoľvek ale ty a maly ste teraz na prvom mieste...držte sa

fathi
16. sep 2010

@slavkadamko - ja si to myslím tiež a neskutočne mi lezú na nervy takéto byrokratické ťahanice, a najviac to, že tá žena patrí všade len nie na školu sociálnej práce, pretože jej ide iba o to, aby si na nejakom študentovi ktorý jej práve prišiel do rany vyliala zlosť. Žial na našich školách to tak chodí že profesori dlabú na to, čo študent napíše, ide iba o to či to má rozsah a formálnu úpravu presne podľa smerníc, citáty musia mať presný tvar a bibliografické odkazy musia byť v takej a takej forme, no neskutočný humus, že sa to človeku už vôbec nechce písať a aj keď ho tá téma zaujíma z tých pravidiel je tak zmagorený že už ani nevie čo píše. 😖

Ďakujem, ak neporodím zo stresu ešte pred decembrom Luis bude presne pod stromčekom 🙂

Pošli mi na teba e-mail do IP, pošlem ti tú bakalárku 😉

samiana
17. sep 2010

@fathi
mohla by som aj ja poprosiť o tú bakalárku? Ak pošlem mail do IP?

A to s tým školstvom je tak, že sa u nás vôbec nepodporuje samostatné myslenie, len nasledovanie a citovanie autorít. Náš školský systém nevychováva osobnosti, ale iba papagájov a to hlavne tam, kde profesori samotní sú len takými papagájmi. 😝 Ako by sami od seba mohli posúdiť nejaké nové myšlienky, keď sa iba boja? A potom výsledky vidíme v celej spoločnosti, aj lekári napr. sa iba v jednom kuse boja. Boja sa postaviť sa za vlastné pozorovania, za to, na čo prišli a iba popierajú alebo si ani nepripustia, že niečo vôbec videli inak, ako to tvrdia "medicínske autority". Česť výnimkám. Preto si myslím, že to, že ťa aj s Tvojou prácou vyrazili, je jednoducho známkou kvality. 😵

vsilvia
17. sep 2010

@fathi aj ja si prosim bakalarku ak sa da.... 🙂

fathi
17. sep 2010

@samiana
@vsilvia - jasne, rada, pošlite mi email do IP 😉

fathi
17. sep 2010

@samiana - súhlasím, no ja som tam ani nepísala nejaké nové myšlienky (to by som veľmi rada urobila, no s tým by ma rovno vyrazili z celej školy, kedže nám už na začiatku vtĺkali do hláv že nech sa neopovážime tam písať veci ktoré nie sú milionkrát overené titulovanými odborníkmi 😝 a preto sme museli pracovať iba so suchou odbornou literatúrou, ktorá by iný pohľad na vec nepripustila) Takže moja práca žiaľ nie je ničím výnimočná ani originálna aj keby som chcela ☹ Išlo napríklad o to, že v niektorej knihe som sa dočítala že neexistujú špeciálne školy pre sociálnych pracovníkov v ktorých by sa vyškolovali len na prácu s autistami.
To ma tá žena úplne zotrela, že také školy existujú. Neviem, no ja som pracovala s odbornou literatúrou a tam je to čierne na bielom, tak či boli odvtedy založené také školy....??? ... 😕

petot
17. sep 2010

@fathi: Nech Ti teda poradí nejaký citovateľný zdroj, kde sa také školy uvádzajú 😉

tonito
17. sep 2010

ahojte,chcem reagovat na problem s tvojou bakalarkou.
Takych ludi ako si ty naozaj tato spolocnost potrebuje,len v tom vydrz a sprtaj sa vo veciach,ktore su a este dlho budu tabu.
Pracujem s autistami a sama mam 8 rocneho syna s nizkofunkcnym autizmom.
Velmi hlboko sa od jeho urcenia dg.zaoberam autizmom po kazdej stranke a pocitujem potrebu sa o to podelit.Ked si predstavim ako som ja tapala na zaciatku a nikto,ziaden psycholog ani spec.pedagog nevedel o autizme nic a posielali ma prec z ambulancie...
Tu mudru pani ,ktora ti zamietla bac.by bolo nutne poslat na zaskolenie k nam do skoly pre autikov,tam by poznala realitu... A mala si pravdu,ze skoly na zaskolovanie soc.prac. pre autistov nejestvuju.
Ak by si chcela mozes sa prist zaskolovat k nam,my sme pre ludi so zaujmom o autizmus otvoreni.
Som ochotna Ti odpovedat na cokolvek o autikoch.
Rada si Tvoju pracu precitam.

mon25
17. sep 2010

Slavi, ahoj 😵 ,
prisli Ti uz vysledky vlasovej analyzy z Polska ?
ako vysli tie tazke kovy ?
a co nove s MMS ? skusas uz aj na Damkovi ?
zacal uz Damko chodit do skolky ?, napis co nove 😉

arnika1
17. sep 2010

@fathi ahoj, to čo ti ponúkla tonito je úžasné a v podstate snaď jediná možnosť ako zotrieť tú múdru pani, ktorá si lieči komplexy na tehotných ženách 😠 . Už máš za sebou kurz asertivity, tak ho budeš musieť použiť 😀 . Ak sa ti podarí s Tonito spojiť, a trošku sa dostať do problematiky, tak potom tej múdrej pani na vrtanie odpovieš "ano, je to skvelá myšlienka, ale v praxi to takto nefunguje......." hlavne rozprávaj nahlas a vkuse, porozprávaj im svoje zážitky - veď vieš.... 😎 . Nech sa potom skúsi s tebou naťahovať 😝 bude ticho ako ryba aby sa nezosmiešnila pred kolegami.
A hlavne sa nestresuj, amalgán je škodlivý, ale stres ešte viac. Ja som dlho pátrala, prečo je dcérka taká uplakaná - prvých 6 mesiacov preplakala a ešte stále je strašne precitlivelá a nevyrovnaná - a nakoniec som sa dočítala, že keď je matka vo velkom a dlhodobom strese, tak sa niečo zo stresového hormónu ukladá dieťatku do mozgu (tuším to bol kortizol, ale musela by som pozrieť) a dieťa ešte nie je schopné ho spracovávať, tak sa to po pôrode prejaví zvýšenou plačtivosťou a neskôr emoc. nevyrovnanosťou. Bohužial ja som mala v robote takú skvelú kolegyňu, ktorá sa postarala o môj stres zrovna keď sa malej vyvíjal mozog. Škoda že som ju vtedy nepretiahla klávesnicou po hlave, namiesto toho som bola slušná a nakoniec mi zo stresu hrozil predčasný pôrod ☹ ....povedala som si že vydržím, ale nestálo to za to. Škoda že si človek niektoré situácie nemôže zopakovať 😀 .

arnika1
17. sep 2010

@zuzanada ten lekár vážne nevedel nič o autizme, na medicíne majú psychiatriu len velmi okrajovo, takže si len matne pamätajú že to už niekde počuli........... a potom sa už každý venuje svojej špecializácii 😝
No a pristupovať k nim treba ako obrnený transportér 😠 . Len si predstav.... na výške ich stále zotierajú, psychický teror, stále sa len učia a aj tak ten skúšajúci nakoniec nájde malím písmom niekde niečo čo si nepamätujú... a to potom pokračuje do prvej atestácie, druhej, niekolko rokov.... no kto to môže prežiť bez ujmy?... len nejaká velmi silná osobnosť, (rozmýšlam či nie aj autista 😀 možno niektorý lekári k nim patria minimálne majú aut. črty). Nuž z idealistiského dieťaťa sa stane sociopat, alebo iná porucha a všetci hladajú ventil - pacientov, a sú naprogramovaní proti nim. Ale česť výnimkám 😀

arnika1
17. sep 2010

@mon25 Ďakujem, stihla som to tesne. Teraz som malému začala dávať Magne B6 - v ampulkácha z pasívneho dieťatka je zajačik duracelko 😀
Chcela som sa ťa spýtať, či dávaš malému kalcium a ked ano aký? Myslím že by potreboval keď nemá mliečko, ale ešte som nenašla ideálnu formu.
Slavka tiež som zvedavá čo MMS, uvažovala som že si aj ja dám..

arnika1
17. sep 2010

@pufff vďaka, tú cheláciu by som asi najviac potrebovala ja 🙄
Ešte som sa tomu dosť nevenovala, ale asi by som sa bála to skúšať na ďeťoch ☹
Chelačné účinky majú údajne aj cesnak a koriander, len ich ešte musím donútiť to zjesť 😝

arnika1
17. sep 2010

Takto to vyzerá, ked po dlhšej dobe mám čas 😀 😲 diskutujem a diskutujem....sama so sebou. 😀
Ale narazila som na jednu zaújmavosť. Samozrejme keď som pátrala po tom, čo spôsobuje autizmus..... genetiku som vylúčila, lebo tá nespôsobuje epidémie - a to, že sa zmenili kritéria na diagnostiku je blbosť. Veď v súčasnosti sa narodí jeden autista zo 150 detí (a to je len opatrný odhad) tak kolko by bolo autistov z celej populácie Slovenska - 40 tisíc? a kde sú? prešla som pár DSS ešte vrámci školy, ale neboli - možno sa pár z nich skrývalo za demenciou a schyzofreniou, ale to bolo pár kusov......
No ale k veci. Je mi jasné, že je to vplyv prostredia, len som nevedela prísť na mechanizmus. Prečo nie je väčší výskyt na jednom mieste? - tým sa vylučuje dosť faktorov. Potom sa mi podarilo stiahnuť jeden dokument, čo vysielala STV o epigenetike. V podstate je to o tom, ako prostredie a hlavne strava vplýva na naše gény. Ako dokáže niektoré gény odblokovať a niektoré zablokovať - v krátkom časovom období a matka už potom túto pozmenenú genet. info podá potomkom. A čo sa zmenilo za posledných pár rokov, tak aby sme mali niečo spoločné (okrem autíkov 😀 )? No predsa vela z nás je potraviny od rovnakých výrobcov - čo sa predávajú v sieťach obchodov - napr Tesco.... a sú od zahraničných výrobcov (a myslím, že tí istí dodávatelia dodávajú už aj do malých obchodov) a taktiež zahraničné lieky - celosvetová distribúcia (predtým frčala tuším hlavne Slovakofarma) - s heslom autizmus pre celý svet 😀
Je to zaujímavé, kto sa chce vystrašiť - zo stránky ulozto.sk - do vyhladávača Epigenetika 😀
Rozprávali tam aj o súvislosti medzi schizofréniou a epigenetikou - že hladajú spúšťače....... o autizme tam samozr. nie je nič, ale mne je to jasné 😝

slavkadamko
17. sep 2010

@mon25 ahoj slniečko 😵 vysledky už mame davno,už len čakám na termín u metaboličky,že sa na nich pozrie,ale vraj načo sme to davali robiť,ked jej testy vyšli v norme 😒 no asi preto lebo už nemám kde dávať peniaze 😀
väčšinu stopových prvkov má pod prípustnu hodnotu,napr. Na -52% , K -46% no čo ma dosť prekvapilo, tak často diskutovanú ortuť ma tiež -75% pod prípustnu hodnotu ale zato olovo má +69%
...test chcem znova zopakovať na buduci mesiac,pre porovnanie...no otázkou stále bude či nizka namerena hodnota znamena, ze dana koncetracie v tele je tak nizka lebo, dany prvok nemôze byt z tela vylucovný a je naopak vo velkych koncentraciach v tele nahromadeny alebo... test beriem len ako vhodnu doplnkovou pomôckou kam se dalej uberat,
uvidim čo povie metabolička,hoc už mesiac čakam na termin,no snád sa nezľakla
😉
MMS mám odskúšane len na sebe a som nadmieru spokojná...snád bude v pondelok spokojny aj moj diabetolog 🙂
no Damkovi to nedávam,stále mám z toho nejak strach ,ale sa už snád bojim všetkého 😅
do školky ešte nechodíme, lebo sa nedokážem "rozjazdiť"...ja ked vidim drobcov vzadu tak fobia zo šoferovania je na svete ☹ ale ja to zvládnem 😉
a Frederik-anjelik ako? robíte pokroky? dala si ho niekde do škôlky?malo o vás viem,tak píš,píš,píš 😵
ináč buduci týžden by sme mali mať výsl.u dr.Urgeho,takže ti dakujem 🙂 🙂 🙂

pufff
17. sep 2010

mon25: "prisli Ti uz vysledky vlasovej analyzy z Polska ? ako vysli tie tazke kovy ?"

UPOZORNENIE
(bolo to aj v tom videu Boyda Haleyho co som sem daval link)

Autisticke deti maju obvykle MENEJ ortuti vo vlasoch nez NE-autisticke! - a je to tym, ze ich telo NEMA dobru SCHOPNOST ju do tych vlasov VYLUCOVAT! Preto vlasovy test pravdepodobne nic "zaujimave" u autistickeho dietata NENAJDE! Lebo tu ORTUT NEMA VO VLASOCH, kde je neskodna, ALE V MOZGU - kde mu sposobuje "AUTIZMUS"!

arnika: "Ešte som sa tomu dosť nevenovala, ale asi by som sa bála to skúšať na ďeťoch"

- Jasne, ALE - V ZIADNOM PRIPADE nepouzivaj chelatory, kym mas amalgam v ustach! Mohlo by to napomoct k "vytiahnutiu" ortuti NIELEN z tela, ale aj z amalgamov! Ak si mala amalgamy, a uz ich nemas, je to ok. Odporucam nastudovat si prinajmensom "Cutlerov protokol" a zakladne informacie o DMSA a DMPS - na tomto fore su:
http://detox.forum-zdarma.sk/viewtopic.php?f=3&...
Inak samozrejme podporujem najprv zacat pouzivat chelator na sebe, aby si aj vedela, co sa da ocakavat.

"Chelačné účinky majú údajne aj cesnak a koriander, len ich ešte musím donútiť to zjesť"

- Maju, ale POZOR: cesnak a koriander su oproti syntetickym chelatorom SLABE - a tak vacsinou sposobia vela priznakov "pohybu" ortuti v tele, a iba malo z nej aj dostanu von. Preto nie su velmi odporucane vela ludmi, co sa s chelaciou dlhodobo zaoberaju. Synteticke chelatory su OVELA spolahlivejsie, nez tie, ktore mozeme ziskavat z beznej potravy. A ich toxicity by som sa neobaval - urcite nie v porovnani s ucinkami ortute v tele. To iste co plati pre koriander a cesnak plati pre chlorellu (+ pri chlorelle, keby si ju mala ucinne pouzivat na chelaciu, potrebovala by si ju kupovat doslova na kilogramy, a to si nemoze kazdy dovolit).

Inak vela stastia a sily prajem.

slavkadamko
17. sep 2010

@arnika1 ja nikomu nechcem a ani nebudem nanucavať svoj názor na MMS,mne to bolo odporučane pri drobcovi ...tak som si to kupila aj s knihou od J.V.Humble a skúsila to na sebe-dnes fungujem bez inzulínu,no stale si myslím že to nemôže byť až taký zázrak,tak čakam čo bude o mesiac-dva...asi som v tom pesimistka,no čo sa týka autizmu tak optimistka som veľkáááá 😉
tak to skús,uvidíš a posúdiš...

slavkadamko
17. sep 2010

@arnika1 koriander pestujem aj doma a mam recept na koriandr.pesto no malý mi to nevezme do pusy takže musim zvoliť inú cheláciu ...

slavkadamko
17. sep 2010

@pufff mna prekvapuje odkial čerpeš informacie...o ortuti som sa to zatial nedočítala nikde a tvoje tvrdenie len potvrdzuje naše výsledky,ale potom mi povedz z akých výsledkov mame zistiť hodnotu ortute v mozgu???? a čo sa týka chelácie okrem MMS tak
http://www.klasici.sk/node/430