Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

zuzanamv
5. jún 2015

@zuzzi08
Problem je v tom, ze mojmu malemu to nevedia ani poriadne pozriet, nie ze cvaknut...
Nevedia pozriet, ci tu uzdicku ma skratenu, ak ma, tak nakolko, a ak ma velmi, ci je v nej aj cievka.
Dr. mi to vysvetlovala, ze pokial je v nej cievka, musi sa to v narkoze, lebo to velmi krvaca...
Tiez sa bojim narkozy, ale zrejme sa tomu nevyhneme ☹

anuska74
5. jún 2015

@zuzanamv
Daj mu to spravit laserom

majkam6
5. jún 2015

jedna pani v centre mi povedala že jej autíkovy má 5 rokov strašne pomohla hyberbalická komora, že vraj začal potom reagovať na meno aj vnímanie že skočilo na inú úroven, ale že výsledky vidno až po 40 sedení, ktoré treba načasovať každý den za sebou, Máte niekto s tým skúsenosti?. alebo je to dosť finančne náročné. Jedno sedenie že 70eur

amima
8. jún 2015

@lenkao ako u nas, dost podobne... tiez sa zmietam medzi mimoriadne nadanym dieytatom,aspergerom alebo opozicnmou vzdorovou poruchou...

moni73
9. jún 2015

@amima ahoj, u dcery kombinacia nadanie, asperger; takze nemusis vyberat len jedno 😉

andrejka1974
9. jún 2015

tak dnes mi doslo rozhodnutie zo skolky na zehrianskej neprijimame , nesplname ich podmienky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ takze stale este neviem co bude od septembra, je to fakt problem uz aj v bratislave ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

anuska74
9. jún 2015

Andrejka a skús aj Mišíkovu, aspon na rok, aj keď je tvoja auti. dieťa. možno ešte majú miesta.

emka1
9. jún 2015

@andrejka1974... Ja som skúšala aj Mišíkovu, ale tam mi riaditeľka povedala, že oni autikov neberú ☹ oni skôr downikov alebo ľahšie postihy

amima
9. jún 2015

@moni73 no super... A ako to zvladate? Ja uz som v koncoch niekedy...

andrejka1974
9. jún 2015

a nemate niekto kontakt na integru a karpatsku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to mi dnes poradila v andrease , ja uz fakt neviem je to uz zufale ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrejka1974
9. jún 2015

@emka1 aha akurat pozeram internet a ta skolka je na misikovej, takze zasa nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

strociatka
9. jún 2015

@andrejka1974 zavolaj im, mne sa zda, ze nejake triedy maju aj na Karpatskej

andrejka1974
9. jún 2015

tak dalsi telefonat do integry autisticke deti neberu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrejka1974
9. jún 2015

@strociatka volala im @emka1 a neberu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

strociatka
9. jún 2015

@andrejka1974 skusaj dalej, alebo aj doobeda, priamo na ich stranke maju uvedene, ze dve triedy maju na Karpatskej

mimca20
9. jún 2015

@andrejka1974 fuha ☹ a daj dieta niekde do skolky, to je problem asi vsade.

andrejka1974
9. jún 2015

skusala som aj drotarsku, kde su deti sluchovo postihnute, tam my este zavolaju , ale povedala mi , ze najskor nie, ze tam beru len sluchovo postihnute ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ takze zatial nic, nic, nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a to sme v bratislave ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrejka1974
9. jún 2015

@strociatka neberu deti, nie telefon, oni neberu autisticke deti ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ len s davnovym postihnutim

strociatka
9. jún 2015

@andrejka1974 tak uz len atakovat Dolinskeho

andrejka1974
9. jún 2015

@strociatka nie oni neponukaju ziadne terapie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a tiez sa tam caka v poradovniku ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ takze stale nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrejka1974
9. jún 2015

@strociatka vsak budem musiet 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

elise
9. jún 2015

Maminky rozhodli sme sa vzajomne si pomoct aj v ziskani ztp, kompenzacii pre nase deti pridajte sa cez facebook https://www.facebook.com/groups/1148798491812861/

andrejka1974
9. jún 2015

@elise uz mam podanu ziadost na ztp/s,parkovaci preukaz,benzin a hygienu, tak verim, ze mi vsetko schvalia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

emka1
9. jún 2015

@andrejka1974 ... preukaz ztp/s uz mam, parkovaci mi neschvalili a na hygienu a PHM tiez cakam ci schvalia.

elise
9. jún 2015

@andrejka1974 drzim palce, potom napisdo skupiny ako todopadlo, 😵

elise
9. jún 2015

@emka1 super ze uz mas ztp my sme na druhej odvolacke na pvej nam zrusili co dal okres

andrejka1974
11. jún 2015

mamicky radte, kde mate umiestnene svoje deticky v specialnych v skolkach v bratislave , uz som v beznadeji, na dolinskeho mi daju este vediet, ale naznacili ze skor nie , pretoze musia mat miesto pre pripravkarov ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ to akoze nemam sancu a pritom ju tak potrebujeme a na sukromnu naozaj uz nemam ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

emka1
11. jún 2015

@andrejka1974... Ani ja si nerobim nádej, že od 3 rokov mi ju zoberú, všade si deti vyberaju staršie, ktoré už nie sú toľko závislé od asistenta. Verím, že do roka veľa vecí natrenujeme, hlavne verím že porozumenie sa jej naštartuje, začne viac chápať súvislosti, a snáď od 4 rokov mi ju už zoberú.