Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

valika_val
26. aug 2011

@andreabe ani ty nevies vysvetlenie hodnotenia? co vyplyva z bodov a tak
inak videa mam na FB celkom dost a na YT este viac, ale myslim ze pre teba to nebude zaujimave

anka912
26. aug 2011

@magimary existuje iný test pre dospelých, čo sa chcú samodiagnostikovať a tam bola tá hranica a pribl. rovnako bodov

magimary
26. aug 2011

@andreabe ďakujem...
tak my sme asi začali "zvyššia" (hoci v tom istom veku, ako vy 😔 )...
a aj si to niekde prezentovala odborníkom?
a "brali to"?

a ešte ma zaujíma, koľko bodov mal @alaska -in Roderik, ak mu to teda už robila

valika_val
26. aug 2011

sa dlho neozvala, ze?

magimary
26. aug 2011

@valika_val hej, ale na FB som ju dnes zazrela, keď som sa tam poldňa pokúšala vložiť tie videá 😝

andreabe
26. aug 2011

@magimary som to iba spominala psych.v skolke, zaujimali sa o pocet, aj si to zapisali, ale viac sme sa k tomu nevratili..o ziadnej tabulke neviem, ktora by vysvetlovala, co je ok..ale podla toho, co sme si popisali, to vieme posudit aj sami 😝
sa lucim, do utorka bez pc, pekny vikend vsetkym 😉

anka912
26. aug 2011

@magimary malému už robili tisíc testov, tá by to vedela najodbornejšie zhodnotiť
žeby šla na operáciu s tým jačmeňom v oku?

magimary
26. aug 2011

@anka912 nie, myslím, že je doma, resp. na nete,
lebo som ju dnes vzhliadla, ale sem chodieva tak po večeroch...

inak, ešte uvažujem, že či ten test nie je skreslený napríklad aj MR 😕
no a teda -aj tou organikou, asi...

sisstin
26. aug 2011

@magimary tak jako 100% objektivní ten test být nemůže, to máš spíš jak psala
@anka912 že si to tom zjistíš, jak se dítě zlepšuje za pomocí nějaké terapie atd. Jako diagnostiku si z toho sama doma neuděláš 😉

valika_val
26. aug 2011

nemate prosim ponatia, kolko moze stat cca spiatocna letenka košice - praha? 😀 naozaj len orientacne 😝

sisstin
26. aug 2011

@valika_val čéče, kámoška takhle letěla...tak se můžu zeptat 😉

magimary
26. aug 2011

@sisstin to mi je celkom jasné...
preto sa pýtam, či sa o to (naši) odborníci vôbec zaujímajú

valika_val
26. aug 2011

no, priemerna cena na osobu mi vysla 188€ 😒

dostala som potvrdenie z aply, ze sme zaradeni do poradovnika a termin dostaneme o 10-12 mesiacov.
tak som chcela spocitat, ze kolko nas cela ta sranda vyjde... 😖 😖 😖

sisstin
26. aug 2011

@magimary to netušim, já tenhle test neznám 😉

valika_val
26. aug 2011

teo este stale spi... 3,5 hodiny je to uz

normalne zacinam premyslat, ci unho zas nejde o nejaky skok... zacal srajdit, ukazovat rukou, hmka a rozprava si pre seba tie zvuky, nebeha tolko, zaujima ho ihrisko a teraz ten zachvat v spanku. strasne vela zmien naraz za posledny tyzden!!! 😖

valika_val
26. aug 2011

nootropil a peritol su lieky na podporu rozvoja reci? alebo si to mylim?

magimary
26. aug 2011

prišiel mužík (výnimočne cez deň, lebo je piatok) a som mu všetky vysvetlila a jeho prvá reakcia na ten výsledok bola:
" to je preto, že sa stále trasie a zo všetkého má strach"... 😒

ale vyzerá že večer to vypíše aj on, teším sa 😉 😎
teraz kmitám na poštu, keďže konečne môže byť s deťmi on...
večer možno opäť kupko, aspoň si schladím hlavu... 😖

tie lieky, valika- nootropil (je nootropikum) a pôsobí na rozvoj, stimuliáciu podporu funkcie mozgových buniek (a tým aj reči)
peritol sme vysvetľovali včera, nie je na rozvoj reči, ale na...
mrkni si to, čo som písala cca o takomto čase včera 😉
idem už!

valika_val
26. aug 2011

hej, peritol viem, to som citala.

MM to vyplnil, vyslo mu 58, co je podobny vysledok ako moj. aj ked - mal dost ine odpovede, ked som na to trosku mrkla. a ze teo trepoce ruckami, ked je vzruseny... ze vraj. a ja som si to nevsimla!!!
pa

anka912
26. aug 2011

Našla som vyhodnotenie toho dotazníka, tie body čo ste pýtali!!!
http://www.autism.com/ind_atec_report.asp

anka912
26. aug 2011

@anka912 nejak tomu ale poriadne nechápem, chápete niekto?

sisstin
26. aug 2011

@anka912 díky, mi to vyhodnotilo i ten můj dotazník..tak prej : potěšitelně vysoké skore, zatím je vše v pořádku!! říkal strejda google 😅 tak asi Tygr je ještě v rámci té normálnosti, i když taky jako pár úletů má 😅

anka912
26. aug 2011

@sisstin nechápem, čo si spravila??? napíš!!!

sisstin
26. aug 2011

@anka912 mně to přímo vyhodnotilo ty moje údaje, co jsem tam předtím zadala 😉 a podle té tabulky, jestli to dobře chápu...tak 0-30 jsou ještě velmí mírné příznaky, respektive normálnost...samo čím mín bodů, tím lepší...od 31-41 je to lehká symptomatika a nad 72 bodů těžká 😕

sisstin
26. aug 2011

@anka912 jenom jsem klikla na ten tvůj odkaz, ale já mám google chrom nastavený tak, aby si pamatoval údaje z veškerých stránek, jakoby mě to neodhlásilo 😉

anka912
26. aug 2011

@sisstin ako vieš že nad 72 bodov ťažká, to nevidím nikde

anka912
26. aug 2011

@sisstin takže môj je ťažký a magin superťažký autík??? ale to by súhlasilo, že andrein je asi vôbec a helgina ľahká aut.
A mala som pravdu s tou 30 bodovou hodn.

sisstin
26. aug 2011

@anka912 já v té tabulce vidím jenom mírné 0-30, pak tam je lehké 31-41, pak jsou tam stupně další...a pak až těžká 72-79...a pak jsou tam další body výš..ale u toho už nic napsanýho není 😕

anka912
26. aug 2011

@sisstin nad 79 nepísali radšej nič, to aby sme sa hneď neobesili ☹ ☹ ☹

sisstin
26. aug 2011

@anka912 jo a ještě norma je , když u té řeči 0-2body, u družnosti 0-4, u sociálního 0-5, a u toho zdraví 0-8...tak u nás logicky získal nejvíc bodů na té řeči, jelikož má dysfázku 😉

anka912
26. aug 2011

@sisstin z toho by mne vyplynulo že deti sú vôbec ani trochu nie auti do 19 bodov (2+4+5+8).