Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
25. sep 2011

@yukki no, neviem čo tie maminy robia, veď musia mať aspoň 1000 mesačne, aj viac???

magimary
25. sep 2011

@valika_val mooooja malé Zlatko... ☹ 😔 ☹
fúkam mu to na diaľku...

koľko mala tá "slečna"? 😕

majú, anka, majú, inak by nešli robiť a platiť také sumy...

yukki
25. sep 2011

@anka912 no..asi hej. Skrátka ak sú tie jasle plné, tak je tam viac párov ktorým sa to oplatí a ktorým ešte ostane dosť prostriedkov mesačne na..predpokladám mierne nadštandardný život... A čo robia, netuším. Ale strážcov v Národnom parku asi ťažko...

magimary
25. sep 2011

@yukki jednu takú poznám, robí v auditorskej firme...a môže tam zarábať takových nejmíň 1000-3000€ (tú sumu mu našepkal môj "domáci ekonóm", že závisí od toho, akého klienta "chytí"...on ju pozná, je to jeho býv. spolužiačka z výšky)

anka912
25. sep 2011

@yukki no, radšej toho nechajme už, šak my zas máme iné veci čo oni nie, že?

magi a ten tvoj nerobí auditora?

maria1610
25. sep 2011

@anka912 áno, ono to vychádzalo z potreby - u nás v LC je vlastne "hluchonemá škola" a škola pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou - jediná v bývalom BB kraji, takže úplne prirodzene vznikla aj takáto škôlka pre detičky v tejto spádovej oblasti...

valika_val
25. sep 2011

😀

magimary
25. sep 2011

@anka912 😀 😀 😀
akurát tak môjho osobného, na konci mesiaca mi vždy zrechnuje moje výdavky 😀 😀 😀
ale ja mu neplatím nič, mám to v cene (all inclusive v svadobnej zmluve 😅 😝

anka912
25. sep 2011

@maria1610 blízko pri nás, pri Bánovciach v Brezolupoch je tiež škola aj škôlka pre deti s nar.kom. schopnosťou, ak by to niekomu pomohlo.

yukki
25. sep 2011

@anka912 ja im doprajem, len proste nedokážem uvažovať zatiaľ v takých sumách ako píše Magi... príde mi to ako čítať o živote pôvodných obyvateľov Nového Zélandu, približne rovnako je mi to vzdialené....
ja sa nesťažujem, svoju prácu-aj keď málo platenú by som nevymenila za nijakú inú, ani svoj život, ani te moje plane detváky, ani moje psy, ani kolibu s jednou izbou.... 😵

magimary
25. sep 2011

@anka912 tam chodí chlapec "našej pestúnky" (=rozumej terajšia maminka "našich" dvojičiek) 🙂
a je veeeeeľmi spokojná 😉 🙂
a to ona chodí s deťmi k dr. Vid., ako vy 😉

valika_val
25. sep 2011

@yukki takze takto vy zijete?? nadivoko? hehe 😀 mas moj obdiv teda, ja by som si netrufla...
ty si profi mama, hej? ak som spravne pochopila...

anka912
25. sep 2011

@yukki a štát nepomáha takým obetavým ľuďom ako si ty? veď vy máte vlastne živ. mminimum sa mi zdá

preto ja stále hovorím, že to máme trest za to, že sme si dovolili porodiť (alebo prichýliť) nie dokonalé dieťaťko.

ale keď umrieme tak nám už bude zlatá truhla na...
mňa len štve moja najstaršia, najprv nás cez prázdniny vycicala a teraz sa odúva, že nemáme na nič. Ani nepíšem čo by zas chcela, škoda klávesnice

magimary
25. sep 2011

@yukki ani ja by som nemenila za nič... a keby som rovno robila v ACCA, tak nedám dieťa v polroku do súkr. škôlky... 🙄 (ale to je pre mňa silno teoretický konštrukt, lebo tam by som NIKDY nerobila 😅 😝 😀 )

valika_val
25. sep 2011

@magimary ACCA je co?? som neznalá 😀

magimary
25. sep 2011

@valika_val no, to je tá auditorská spoločnosť 😅 , neviem, ako sa to prekladá do slov., ale "anglicky to zneje": "ejsísíej" 😅 😀

yukki
25. sep 2011

@valika_val nie som profi. Som na materskej momentálne a štát mi pomáha, veď ma momentálne živí, dokonca na mladšiu mám pestúnske
@anka912 to máme za ODMENU! nie za trest! 😉
Mama mi trochu finančne pomáha...kým má, kým robí...a potom začnem zase robiť ja tak to už si prišetríme, bude sa dýchať voľnejšie. 🙂

anka912
25. sep 2011

@magimary ja by som tam robila, zarobila a potom si otvorila tú škôlku 🙂 teda ja nie, nemám na to bunky, ale ty

valika_val
25. sep 2011

@yukki takze ty mas kocky adoptovane? ci ako? a vlastne mat nemozte, nechcete, alebo ako? ak to nie je tajomstvo... som zvedava, tak sa pytam. nenutim odpovedat, ale potesila by som sa (aj do IP). dakujem

magimary
25. sep 2011

@anka912 lenže ja na takéto veci nemám ani jednu jedinú bunku, nieže bunky 😝 😀 😅
a teraz mi mužík hovorí, že to nie je jej firma (ona robí v tej audit.), že to "ejsísíej" je nejaká topskúška s topcertifikátom, ktorú ona má, aby mohla robiť to, čo robí a zarábať... 😅
veď vravím, že ja sa v tom vôbec nevyznám 😅 😝 😀

ale inak, je to pohodová baba, akože nepovedali by ste že jej mesačne toľko pribúda na účte 😉

valika_val
25. sep 2011

co sa vam paci na mojom prispevku, ze som neznala skratky ACCA? 😕

valika_val
25. sep 2011

@magimary 😀 😀 😀

magimary
25. sep 2011

@valika_val že si na tom podobne ako ja...patríš skrátka k nám, lebo ani my netušíme, o čom hovoria v reči toho kmeňa... 😅

anka912
25. sep 2011

@valika_val nemyslela som že páči, ale že ani ja nepoznám tú ejsisisej

maria1610
25. sep 2011

No ja budem medzi Vami asi za "krkavčiu maminu", no ja by som už dala neviem čo za to, aby som mohla ísť do práce a mohla sa zaradiť do "normálneho života" - no žiaľ zatiaľ to nie je možné - Filipko je v škôlke len na 4 hodiny, myslím, že ho majú za tie štyri hodinky dosť - aspoň podľa vyjadrení 😅 učiteliek, ale my máme problém so stravou, nie sú schopní mi zabezpečiť bezlepkovú a bezmliečnu stravu 😒

yukki
25. sep 2011

@valika_val staršia adopt., mladšia v pestúnstve. No ja netuším či by som mohla mať deti, ako - všeličo zvládnem sama ale k otehotneniu treba dvoch...a ja som bez chlopa.

yukki
25. sep 2011

@maria1610 jaká krkavčia mater! šak chlapci majú 5! To je div že žiješ...

anka912
25. sep 2011

@maria1610 ja som do škôlky vždy ráno priniesla obed a tam mu ho zohriali, varila som skoro ráno, pred tým, ako som šla do roboty, aby mal čerstvé

valika_val
25. sep 2011

@maria1610 a to mu nemozes nosit domacu? za tie 4 hodiny toho kolko zje? obed, alebo aj viac?
a nie si krkavcia, to si nemyslim!

@yukki 😀 😀 😀 😀 tak to som nevedela 😀 takze, ak mi to spravne pali, mala si chlapa, adoptovali ste si starsiu a chlap je prec? tak? 😔

magimary
25. sep 2011

@yukki zlatááááááááááááááá, ako vždy 😅 😀