Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
25. aug 2011

@valika_val mám toho dnes veľa, tak nebudem stíhať písať. A ešte PC v tom teple blne!!!
Tak len rýchlo, ofotila som ti fosfoser, odporúčajú to aj v sinalgise:
Produkt obsahuje fosfolipid fosfatidylserín získaný zo sóje. Táto látka pozitívne pôsobí na pamäť a mozgovú činnosť, ovplyvňuje nervový systém a schopnosť koncentrácie. Pomáha zlepšiť zapamätávanie, čo ocenia najmä seniori, študenti, manažéri a intelektuálne aktívne osoby.
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-fo...

Peritol- tak ten je podľa mňa dobrý liek, Maťo ho dlho bral, kým chodil do škôlky, pomáhal mu viac než všetky tie ich psychiatrické lieky, lebo ukľudňuje, povzbudzuje chuť do jedla, blokuje serotonín, ktorého majú autíci väčšinou veľa, pomáha aj proti migrénam (autistov vraj dosť často bolieva hlava???- a môže byť z toho rôzne problémové správanie) a Maťo má asi aj takú slabšiu alergiu, tú klasickú- uňho najčastejšie červené oči- je to aj antihistaminikum. A nie je to nejaký silný liek, deti ho bežne berú.

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@valika_val veď práve, že o tými kolieskami netočí, iba si posúva auťíčko a sleduje kolieska, odbehne, pozrie na mňa pritúli sa, vráti sa späť k autíčku a tak,

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@valika_val knižky ho nikdy nezaujímali a stále nezaujímajú, ale pozerať stále tú istú rozprávku to bolo na nervy ver mi

valika_val
25. aug 2011

@anka912 ako odfotila??? 😅 😕
dakujem, takze peritol odporucas viac, hej?
ja tie doplnky vyzivy nejak nemusim, hlavne ked pisu, ze vytazok zo soje. teo papa pol litra soj. mlieka denne, to mu hadam staci z tej soje, nie? 😝 😅 😀 mozno to nasadim, ked uz povie aspon jedno slovo 😠

peritol je na predpis?

a coho mas vela? pomozem ti s niecim? 😉

valika_val
25. aug 2011

@z_d_e_n_a tak som zvedava, co vam povedia s andrease.
a na diagnostiku ku janosikovej sa nechystas?

magi, kde si zmizla?

valika_val
25. aug 2011

fosfoser 45 kapsuli (1-2denne) a 70 evri?????????? 😀 😀 anka, dik za link, aspon viem, ze fosfoser "nam netreba" 😀

anka912
25. aug 2011

@valika_val píšem tie blbosti do školy, stále viac papierovačiek. Ide to pomaly v tom teple.
Fosfoser je na podporu mozgu a peritol skôr na ukľudnenie a probl. správanie. Sú to dve rozdielne veci. A toho sójového mlieka by asi musel mať pár litrov viac, aby dostal toľko čo v fosfoseri- myslím.

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@valika_val ano peritol je na predpis

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@valika_val som zvedavá aký nám dajú termín, či musíme dlho čakať, chcela by som začať čo najskôr

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@valika_val v Andrease sa pravdepodobne stretnem s doktorkou Jánošíkovou, neviem, psychologička odporučila,aby som sa prihlásila do toho centra, že tri týždne tam budem so synom a oni ho budú pozorovať, aby sa vedelo lepšie určiť čo mu vlastne je a ako mu pomôcť

anka912
25. aug 2011

@valika_val dá sa to zohnať aj lacnejšie, Maťo bral jednu denne možno aj rok-dva, sem-tam som menila s lecitínom. Teraz to už nechce zjesť- dávala som mu to do nugety, tú už neje

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@anka912 neviem ako by som to schovala ja do čoho, môj syn nič nechce dať do úst, len jogurt a kašu, vždy skontroluje, či je to čokoládový a jeho oblúbená značka, iný nezje

dagmarbal
25. aug 2011

OHLADNE FOSFOSERU pre vsetkych, ktori ho chcu.
nam pomohla jedna mamicka, tak to posuvam dalej.

nekupujte ho cez Finklub. da sa objednat priamo z FInska cez net. 90 tbl stoji 35,90 + male postovne., do tyzdna to mate doma. rozdiel v cene je enormny, porovnajte si
FINSKO
http://www.beonel.com/product_info.php/warehous...
SLOVENSKO
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-fo...

yukki
25. aug 2011

Kúpim dve vedrá peritolu. Zn.ihneď!

magimary
25. aug 2011

@valika_val bola som "nakojiť" Malinkého 😅 😀
ale už aj ona bušká, takže som zase online 😉

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@yukki 😀 dievčatá neposlúchajú ?

valika_val
25. aug 2011

@magimary no ja som teraz paf!! som si myslela, ze vas najmladsi clen rodiny ma pipika! a nema! som zdesena zo seba! 😅 😅 😅

@yukki kika je mozno taka rychla, ze by si v lekarni ani nevsimli, kedy by si ho vzala a odisla 😀 😀
a nieco opacne, ako peritol? pre mna? nie je? 😀

@dagmarbal dik!!!

magimary
25. aug 2011

@valika_val nie, NEBUĎ!!!! 😅 😀 😀 😀
má ho, má ho, má ho tam...
to len ja som omylom napísala "ona" namiesto "ON"... 😝 😀
ale v prvej vete je správne, že malinkéHO (!) 😅

yukki
25. aug 2011

@z_d_e_n_a dievčatá neposlúchajú už absolútne nič, dohodu, výmenný obchod, sľub...nepoučia sa, ak poobede len sedíme doma a nejdeme nikam...ako kike tej je to jedno, ona vlastne ani nechce nič...a Markétka je malá ešte dosť na to, aby nejako si predstavila, že ak budú pekne poobede spinkať pôjdeme tam a tam...ja už nevládzem...pri obede zívajú ako krokodýly a keď ich hneď uložím...nespia nespia nespia už niekoľko dní po sebe, ja to potom neviem celé poobedie rozdýchať, beriem to ako naschvál od nich-viem, že blbosť ale v tomto si pomôcť neviem..biť ich predsa nebudem, aby spali, tak vždy vymyslím niečo na poobedie čo viem že by ich tešilo, že ak budú pekne spať...a oni nespia a my nikam nejdeme a neviem vôbec, pre koho je to väčší trest pre mňa asi najväčší...a do večera sa potom s nimi nedá vydržať, sú mrzuté, Kika sa nekontroluje, vykríka, vyhadzuje ruky do vzduchu, bubnuje, udiera, vždy spolu s zvriesknutím..a tak.

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@yukki obidve sú autistky?
inak mne syn po tom Peritole spinka 1 1/2 až 2 hodinky

yukki
25. aug 2011

@z_d_e_n_a u staršej bolo podozrenie ale nie, nie je zrejme je to len taký zhluk prejavov silného ADHD a deprivácie a možno kadečoho z tehotenstva biomamky...čo sa prv javilo ako autiznaky. A mladšia nemá autizmus...ale pol vedra Peritolu by jej urobilo dobre, s ňou sa podelím ja nech ich nepotopím v rozvodnenom Hnilci do večera.

valika_val
25. aug 2011

@yukki vydrz!!!!! 😅

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@yukki takže u Kristínky sa to nepotvrdilo, dúfam, že môj syn sa z toho nejako zázračne dostane, som ochotná podstúpiť čokoľvek, len aby vyzdravel

yukki
25. aug 2011

@z_d_e_n_a no u Kristínky každý od začiatku vravel..to sa nedá nič presne povedať, to uvidíte, tieto detičky sa vedia úžasne zmeniť (resp.aj nečakajte radšej nič, tešte sa z toho že dobre papá a je zdravá 😝 )...napríklad si pamätám ako jedna p.psychologička povedala že jasná mentálna retardácia...no a neviem, teraz čo máme pani doktorku, ona to tak čierno nevidí... 🙂 😉

magimary
25. aug 2011

@valika_val valika!, našla si sa v poslednom príspevku od zdenky?!? 😅 😉 😅
a veru, @yukki, VYDŔŔŔŽ!

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@yukki čo lekár to názor

anka912
25. aug 2011

@magimary tá val rada chytá za slovíčka, že?

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a koľko toho Peritolu prosím ťa berie?

z_d_e_n_a
25. aug 2011

dve lyžicky
@anka912

anka912
25. aug 2011

@yukki ja si tiež myslím, že nemá MR, možno prinajhoršom nejakú subnormu, ale problém bude s tým ADHD. My sme mali v škole jedného chalana, to bol typický príklad, niečo ako tvoja a učitelia ho všetci neznášali, on ich, robil im zle atď. Bol všade, všetko kometoval, do všetkého strkal nos.....Bol šikovný, ústny prejav na úrovni, hrával divadlo v škoských hrách, ale ledva preliezol aj so všetkýmu úľavami čo mal- IVVP plán. Na inej škole by asi ani nedokončil ZŠ.