Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a môj mal brávať 3x denne 5ml, ale ja som mu stále dávala len ráno a veľmi zriedkavo večer- 5ml a myslím, že mu stačilo.

valika_val
25. aug 2011

co co co? anka, preco si na mna zla? ja chytam za slovicka? 😅
magi ma podpichla, lebo tu vetu "som ochotná podstúpiť čokoľvek, len aby vyzdravel" som pred troma mesiacmi pouzivala strasne casto aj ja... 😔 😀

anka912
25. aug 2011

@valika_val mňa si sa pred chvíľkou pýtala, že ako to myslím, že som to odfotila??? A pritom dobre vieš, že som chcela napísať okopírovala. Tak preto.

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@anka912 ja keď som videla, že mu to pomohlo, že stratil zábrany a začal chodiť, tak mu to dávam poctivo stále a bojím sa čo bude, keď lekárka povie dosť a vysadí to

magimary
25. aug 2011

@valika_val som rada, že si sa našla... 😉 🙂
to je pozitívne...

podľa mňa nechytáš 😅

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a ale predsa- je to liek a ako každý má aj nejaké tie vedľ. účinky. Ja som zas taká, že stále sa tie lieky snažím nedávať, ale to je len taký môj problém.

anka912
25. aug 2011

@magimary ale ste sa spikli proti mne 😠

magimary
25. aug 2011

@anka912 áááááááááááááááále, kde?!!! 😅 😀
proti tebe sa ani nedá! 😅

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@valika_val tá psychologička má kamarátku doktorku, ktorá by chcela vyskúšať použiť hypnozu cez matku na také deti ako je môj syn, povedala, že je to bdelá hypnóza a je tam teda potrebná moja spolupráca, a že by ho to mohlo odblokovať 😕 lebo vraj to môže byť nejaký blok,
príklad: z desiatich mamičiek čo rodili cisárskym má osem autistu, ako keby sa to dieťa uzatvorilo do seba, do svojho sveta, že ja ešte nechcem a nasilu ho vyberú....snáď nepíšem ako maďar
no ale ja som rodila spontánne a prirodzene, žiadne vyvolávanie nebolo, iba mi napichli vodu...tak neviem, ale som ochotná podstúpiť tú hypnozu aj keď mám z toho zmiešane pocity

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a ja som mala malého cisárskym
a tú hypnózu som ja asi ako 14 ročná postúpila sama na sebe, lebo si mysleli, že mám určité problémy z toho ako ma ako 6 ročnú zrazilo auto a som sa zľakla. Doteraz si na ten pocit pamätám, vedela som o sebe aj nevedela, viem aj čo som jej hovorila, ale v kútiku duše mám z toho také zmiešané pocity. A myslím, že vo mne nič neodblokovali 😀 😀 😀

magimary
25. aug 2011

@z_d_e_n_a fúha...
to sú mi zase "pračudesoviny"... 😨 😕 😨

ešte som nepočula o tom (ale ja som možno vo všeobecnosti ešte asi počula málo), aby sa autista vyliečil pomocou hypnózy (!) 😨 🤐 😒
sorry, za tú moju skepsu...
už som ticho 🤐

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a keď sa začneš zaoberať rôznymi alternatívami, tak sa dočítaš vecí.... Až ti ostane rozum stáť

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@magimary
@anka912 no ja som sa tiež čudovala, keď to hovorila 😕
ale my tam budeme čosi ako pokusné králiky, ale za pokus to stojí

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a akurát som sem prišla a prečítala si tvoj príspevok ešte raz, kde píšeš:
príklad: z desiatich mamičiek čo rodili cisárskym má osem autistu, ako keby sa to dieťa uzatvorilo do seba- to snáď nie! Ako si to myslela?

helga1
25. aug 2011

Aj mne sa malá narodila cisárskym 😕 Dokonca mam kamošku, čo tiež rodila cisárskym a tiež maju autika ☹

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@anka912 iba som reprodukovala, čo hovorila psychologička, že podľa nej to môže byť aj tak

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@helga1 fuuha tak to vyzerá, že na tej akože štatistike našej psychologičky niečo bude 😕

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a ale zarazilo ma, že si myslí, že tak veľa - 8 detí z 10, to by potom cisársky úplne zakázali!!!

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@anka912 to nemôžu zakázať, ide vtedy predsa o život dieťaťa a aj matky

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a myslela som to tak, že keby také niečo bolo niekde dokázané, tak by sa to vedelo, alebo by na to lekár upozornil matku, veď sú aj situácie, keď matka si cisársky aj dohodne, napr.
Ja by som mohla byť taká štat. vzorka, lebo ja som mala všetky 3 cisárske

sisstin
25. aug 2011

@z_d_e_n_a nezlob se na mě, ale to jsou takové teorie typu "jedna paní povídala" 😉

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@sisstin ja sa nehnevám, ale tejto doktorke dôverujem, má dlhoročné skúsenosti s autistami a podobnými diagnozami, tak za tých 35 rokov, keď si spraví nejakú štatistiku a vyjde jej z toho, že 8 z 10tich sú autisti...., tiež som nechcela veriť, ale na čo by si preboha niečo také vymýšľala, ak je to tak, tak je treba zistiť aj prečo je to tak...?

sisstin
25. aug 2011

@z_d_e_n_a no někde se podívej na statistiku, kolik žen má CR...to by polovina populace byla pomalu autíci 😉

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@anka912 a to sa môže? tri cisare? sorry asi som odbočila

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a ja mám 3 deti a asi tak 1.5 autistu, takže u nás "úspešnosť" 50% ☹

valika_val
25. aug 2011

@anka912, nevedela som!!! az tak by som ta za slovicka nechytala, to mi ver.

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@sisstin to máš pravdu, ale ona to myslela tak, že tam príde desať mamičiek, že ich dieťa je nejaké iné a v osmych prípadoch sa potrdí, že dieťa má autizmus

anka912
25. aug 2011

@z_d_e_n_a Jasne, že hej. Aj 4, ak sa nebojíš rizika, že pri tom vykrvácaš, alebo cez tehotenstvo.

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@anka912

z_d_e_n_a
25. aug 2011

@anka912 aha tak som zase o niečo múdrejšia, som si myslela, že dva a dosť