Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
1. máj 2010

ahojte mam pokazeny pc takze nemozem sem hodi tie nase testy vysledky davala som ich do nasej sukromnej tely pokusim sa ich skopirovat sem len na ukazku...... Mama za sebou irm mozgu somhrda na na pata hybal sa vela ale nemal steach ta masiba vydqva dost silny zvuk 55minut... To boli nervy ale ich bozska trpezlivost ma udivovala.... Takze vysledky v stredu.....
Teraz ku tadeaskovy teda karin neaavidim ani trosku... ono my sa bavime ale ty musis mat infarktove stavy ti poviem.... ufam ze ho to rychlo prejde a ajde si inu zabavku
Karkulka no to je super ze si uvdomoval ze si vpaci e to pokrok.. Ja sa vam priznam ze pato robi neskutocny pokrok....nechce¨ to zakriknut...

karin74
5. máj 2010

Ahoj děvčata, děkuji za příspěvky...
Tadík od čtvrtku záhadně nekaká jinde než do mísy, takže kakání mimo trvalo 14 dní, a já doufám, že se už k tomu tase nevrátí.
Jinak o víkendu jsem Tadeáška naučila jezdit na kole bez postranních koleček, jupí!!! ale ted mám zase strach, že se někde nabourá, neumí ještě brzdit, dělá to nožičkama, a nemá absolutně vyvinutý obranný reflex nebo jak to říct... Myslím, že by vjel pod auto raz dva 😖 Musím nějak vymyslet, aby jízda na kole pro něj byla bezpečná.
My jedeme 19.5. za paní doktorkou do prahy, léčíme se u ní pomocí detoxu očkovacích vakcín. zatím mááme detoxikovány jen dvě vakcíny a jednou paralen.
Ale prej jde stále dopředu, a od včerejška začal říkat: "To jsem já!" Vždy říkal jen: To je tadík....
Takže zatím pá, a pište dál.

mon25
5. máj 2010

Karin, gratulujem k pokrokom 😵 s kakanim aj bicyklovanim 🙂, dufam, ze to Tadikovi vydrzi a nevymysli zase nieco ine, cim by ta "potesil " 😉
"To jsem já ! " - tiez super !!!!!

Inak ten detox ockovacich latok ma velmi zaujima. Ta doktorka je homeopaticka ? Ja som objednana k jednej homeopaticke ale az 07.07., je vraj velmi dobra homeo a akupunkturistka ale ma naval 😒
A o tom Paralene si tu uz pisala ...... tiez velmi zaujimave, maly mal pred 3 tyzdnami teplotu, tak som dala asi 4x Paralen a zostal uplne apaticky...

Karkulka dik za info o kontroverznom Dr. Smardovi 😵

mon25
5. máj 2010

Karin, nasla som tie odkazy na homeo od Teba, tusim str. 16. Dik 🙂

karin74
5. máj 2010

Není zač 🙂

karkulka1
6. máj 2010

Karin, to je super, že Tadeáško vie jazdiť na bicykli. U nášho krpca sme to ešte neskúšali ani s pomocnými kolieskami. Zatiaľ mal trojkolku a tú bude mať ešte teraz posledné leto, už mu je len tak-tak. No u neho je problém, že on sa nedokáže sústrediť, zahľadí sa niekam a už ide úplne nakrivo. No neviem si predstaviť, ísť sa s ním niekde bicyklovať. Uvidíme, čo ako.Keď bude viac času napíšem.

Ináč posledné dni je hrozne agresívny, štípe, škriabe, vrieska ☹ - neviem, či to je reakcia na to, že som už konečne doma 😉 , alebo čo?

Ináč naša obľúbená, trochu skomolená echolalia v posledných dňoch je: " hurá, nejde to!" 😎

mon25
6. máj 2010

Ahoj,

jedna mamicka z temy " nestandartni deti " odporuca pripravok FOSFOR MEMORY, ktory objednava z Finska...
nasla som stranku FINCLUBU, kde sa da tento pripravok objednat aj v CR, jeho novy nazov je fin Fosfosercaps
su tam aj ine zaujimave produkty

http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/leciti...

na tej istej stranke som nasla aj diagnostiku z vlasov, o ktorej som uz citala.... rodicia auti deti si davaju robit rozbor v Polsku

http://www.finclub.cz/diagnostika-z-vlasu/zakla...

erikasadek
autor
6. máj 2010

ahojte pozdravujem vsetky....... Nestiham teraz nic takze v skratke mam uz posledne vysledky s irm mozgu ciste ziadna anomalia....
Takze to zhrniem eeg test negativny ziadna pirucha spanku ani skryta epulepsia... Krvne testy na enzym. Geneticke autisticke testy normal ziadna anomalia metabolicke testy normal takze to nie metabolicke preto u nas ani diety nic neriesili ako doporucuju kedze u naho je to normal irm mozgu ok.. Vysledok terajsia medicina nedava odpoved viac testov zatial neexistuje....
Takze moj osobny zaver je ze to zacalo ockovanim ako som si myslela a ako to aj sedi casovo....
Nikto nemoz uz povedt argument typu je to mozno.genetcke alebo epilepticke a a pod.........
Takze to by sme mali..

U nas pato nikdy nevedel pedalovat vysledok doteraz nevie byt na bycikel... On ho bud tlacit a utekat ale pedalovat tak to nie.....
Ale zase robi strasne pokroky dennodenne komunikacne a ako aj v socialnej oblasti.. Nosu stale mezderi v komunikacici a chapani to je uz ina kapitola...frustracia je ina teraz ale vybija siju caxto na joshivy pre nic za nic je to este dost narocne. Vcera doslova vyhodil do vzduchujosha a ten len tak minul stol a preco? Lebo mu sadol na jeho miesto na gauci!!!!!!!!za secundu dokazal sa zmenit a byt neskutocne nasilny a mimo .nas prekvapilo aku silu vyvynul....
Z seba ja lieky nedavam a ani pokusne nic nedavam jedie detox homeo na baze vakciny nic ine....

erikasadek
autor
6. máj 2010

inac sorry za chyby ale pisem s mobilu je to blbe.....

karin74
7. máj 2010

ahoj Erika a ostatní mamky, tak vy už dáváte detox homeo? A kde jste k němu přišli? Jestli ano, tak mně by zajímal postup, zkrátka vše okol, abych to mohla srovnat s tím, co provádíme my.
To jsem ti právě chtěla říct, že detox homeou je asi oparvdu tím nejlepším, co ty pro malýho můžeš udělat.
Jinak Moni děkuji za tip na finclub, já už od finclubu dávám asi 6 preparátů dětem, ted honem si nevzpomenu, ale je tam zinek, lecitin, jod, vitamin C, komplet řady vitamínu B, a ještě posléze mrknu, jestli si vzpomenu... a o rozboru z vlasu sjem už taky slyšela, asi se na to opět poptám, děkuji za oživení paměti.
Jinak já si včera tak trochu poplakala, nějaká nesmyslná hádka s partnerem, a jak se mi tak koulí slzy z očí, malej sedící vedle mne mne objal a řekl:"Maminka je hodná!" To bylo strašně krásný! četl si Honzíkovu cestu, pak mne tedy objal, řekl, co řekl, a pak hned dál pokračoval ve "čtení" (prohlížení knížečky a jeho vymyšlených komentářů), jakoby se nechumelilo. Ale vycítí bolest, a to je krásné.
Jinak můj lehce aspergerový synek Matěj (15 let) se naučil jezdit na kole až v 10-ti letech, takže nestresujte, když to nepůjde...
Tadíks e taky stále otáčel, zda ho držím, říkala jsem: bože, on se takhle opět otočí, a bum, už bude na zemi, ale otáčet se nakonec přestal, nechápala sjem to.
Krásný den a zlaté dětičky přeji.

karin74
7. máj 2010

Jo, a hurá, nejde to, je zlaté 😀

erikasadek
autor
7. máj 2010

karin ajoj takze ti bolo trocha smutno verim ti ze ti tiekli slzy niekedy to tak do?aze boliet... Zlaty bol pato tiez naposledy ked bola u nas hadka zapotil mama dobra otec zly..... Toto zarazilo aj mojho muza.. Ale ponaucenie si s toho nezobral...... Detox neviem ja len na baze homoe vakcina mmr nic viac......

karin74
9. máj 2010

A už to máte za sebou? Víš, možná tě budu šokovat, ale pan doktor Tinus Smits, který detox vymyslel, nebo alespon teorii, že autismus může vztejít z očkování, nebo se tomu maximálně věnoval, nevím přesně, jak to bylo, zjistil, že ano, že autismus samozřejmě z mnoha procent způsobilo očkoování, ale nemohl přijít na to, proč když udělal s pacientem detox od A do Z, detoxikoval všechny očkovací vakcíny, tak jak to, že se pacientův stav nelepší...
A zjistil, že jednoduše dítě bylo alergické na něco úplně jiného, třeba na ohřívané mléko Z MIKROVLNKY, udělal detox mléka z mikrovlnky, a ejhle, dítě se teprve po té začalo začalo lepšit!!!
Nebo až detox antibiotik nebo jiných léků, které brala matka v těhotenství, začaly zlepšovat zdravotní stav dítěte...

Prostě je to záhada....

erikasadek
autor
9. máj 2010

karin no on stale berie homeo RoR pato nie autista takze je to ine...... Ma autisticke sklony ale nie je autistom ....

hely79
9. máj 2010

erika, neviem ci si videla prednasku dr. Klingharda, nem. lekar praktizujuci v USA. on a este par jeho kolegov, liecia autisticke deti. vela ich uz vyliecili jednoduchou metodou. odporucam ti mrknut sa na to. je to na stranke http://www.auria.sk/blog/nie-sme-chori-sme-traveni
verim tomu, ze to je z ockovania aj ked to lekari popieraju. ja na tvojom mieste, nasla by som si dobru homeopatku ktora by ho dokazala zbavit tychto jedov. alebo ako to robi dr. Klinghard tabletami z morskych rias CHLORELLA- dostat v lekarni a koriandrova tinktura...
ak by som ti mohla nejako pomoct, alebo nieco zohnat, nie je problem... 🙂

erikasadek
autor
9. máj 2010

hely si zlata ale opakujem moj syn nie je autista neboj vsetko ci pises poznam a dostat kupit kupim v parizi kupis vstko... Homeopatku mam tiez tu ivh je vela takze aj to uz mam za sebou..
Moj syn ma neliecitelnu diagnozu ale autisticke sklony ale robi neuveritelne pokroky...

Es..te raz dakujem

karin74
10. máj 2010

Ahoj Erika, prosím tě, a jakou má tady Paťo diagnozu? a proč je neléčitelná? Mně se to všechno nějak slilo dohromady, myslela jsem, že je autista, i když víš, co nám říkali na jedné přednášce nějací odborníci? že jakmile je MÁ DÍTĚ "JEN"AUTISTICKÉ RYSY, není nic jiného než autista... Přeci i můj chlapec se chová mnohdy normálně, a jsou dny, kdy bych řekla, že je autista míň, a dny, kdy je autista jak poleno... Můs starší syn, na kterém nepoznáš, že má diagnozu autismus, má taky JEN autistické rysy, ale představ si, že už má diagnozu ASPERGERŮV SYNDROM, kterou všechny dobře znáte, a co na tom, že absolutně nepznáte, že něco má! Rozpoznatelné to bylo kdysi, to ano, a to velmi, to měl docela i podobné chování jako můj Tadeášek, ale věkem jakoby se to samo nějak upravovalo, takže nepropadejte žádná beznaději, NADĚJE JE VŽDY, ŽE SE TO ZLEPŠÍ!!
Kouknu se na ty stránky, které doporučuješ výše, já malému taky dávala ted chlerelu, papal to asi 2-3 měsíce, než celé balení spotřeboval. Já sjem pro aleternativu, žádnou chemii! Tím (alespon je to můj názor) nikomu nepomůžete... Jen ho ještě více zamoříte sračkami a jedy...

erikasadek
autor
10. máj 2010

karin ahoj nie je kedze som kazdy tyzden s odbirnikli tak to viem aj v autistickom teste dosiahol len25bodov na autistu treba30bodov..... Ja uz som davala jeho diagnozu.... Fancuzi zmenili nazov ako aj anglicky je zmeneny je to podobna rodina na nete bajdes spolu autizmus a TED tak sa vola jeho diagnoza vo franine v angline si uz nepamatam oresne som bez pc takze tazko najdem.. za stara sa to volalo psychoza detsja u deti.. len je inak definiva v nasich jazykoch ako v franine a angline take je to stare v nasich jazykoch a hlavne skoro nic ako info v nasich jazykoch.....

mon25
10. máj 2010

Karin, co pises, ze si teraz davala malemu myslis chlorellu vulgaris ? Davala si to ako tablety al. extrakt ?
napr. http://sila-pro-zivot.cz/doplnky-stravy/chlorel...

a pisala si tu niekde , ze pre autikov nie je vhodny vit. E, al. sa mi to len zda?

mon25
10. máj 2010

este raz ten link, dufam, ze to pojde otvorit

http://sila-pro-zivot.cz/doplnky-stravy/chlorel...

karin74
11. máj 2010

Já dávala jiný typ chlorelly, ale to je úplně jedno, který dáš, hlavně musí být 100% čistě přírodní, v nějaké té bylinkové lékarně ti poradí, já brala nějaké menší tabletky, tedy tadík, ale nejlepší (údajně) chlorella je z Finclubu
http://www.topobchod.com/index.php?detail=100034
A o tom vitamínu E musím popřemýšlet, jen co se mrknu do svých zápisků.
Pro pobavení pošlu opět pár foteček...
Ta první je, jak mi vyházel tadeášek skoro celou spodní kuchyňskou linku, a jak precizně to vše uskládal,
na druhé fotečce je chobotnice a na třetí zubařka a věž 🙂 😀

zuzanada
13. máj 2010

Ahojte dievčatá,
idem sa k vám pridať aj keď stále neviem, či sem naozaj s Mateskom patríme. Momentálne nám bol dg. v Prahe Dr. Krejčířovou atypický autizmus................ ja ale stále neviem. Malý bude mať za 1,5 mesiaca 4 roky, ale stále má veľké problémy rozprávať. V poslednom čase sa snaží viac nejaké slovká opakovať, ale potom ich málo používa, alebo neadekvátne. No a to strašné vykrikovanie. Máte aj vy s tým skúsenosti, že vám začne dieťa z ničoho nič strašne vrieskať? Keď to urobí doma, tak to neva, ale na verejnosti je to hrozné!!! Hlavne v autobuse. To sa bojím, že raz sa šofér tak zľakne, že havarujeme. Je to naozaj koľko krát neočakávané, ale neskutočne intenzívne. 😒 Je možné, aby to robil naschvál? Inak väčšinou má vtedy v očiach paniku. A ešte strašne sa bojí štekotu psa, alebo zvuku vŕtačky. Je možné, že je len trošku viac precitlivelý? Máte aj vy problémy s takýmito strachmi?

mon25
13. máj 2010

Ahoj Zuzanada,
citala som Ta na inom fore, teraz neviem .....tusim moje dieta nerozprava 😉
Ja diagnozu nemam, takze neviem kam patrim 😉 , ale citam vsetko a snazim sa zuzitkovat info co najlepsie...
Moj maly pokrikuje vacsinou na schodoch, asi sa mu paci ozvena 😵
A potom vrieska ked nie je po jeho, samozrejme .....
😵
V prvom pripade celkom pomaha ked urobim intenzivne psssst, prip. aj jemu dam prst na usta a urobim pssst, poviem nie a lebo zakrutim hlavou
Vseobecne asi pomaha snazit sa odviest pozornost a skus vypozorovat ci to nerobi v nejakych urcitych situaciach, kedy by mu mohlo nieco konkretne vadit
A este by som skusila homeopaticku aj na tu precitlivelost, tym nic nepokazis...

mon25
13. máj 2010

Karin, dik za info ohladne tej chlorelly, Finclub, ma ku vsetkym pripravkom poznamku
nevhodne do 3 rokov
😠
niekde som citala, ze je to preto lebo testy pre deti do 3 rokov su drahe, tak to tie spolocnosti nerobia a musia tam napisat nevhodne ....
kukni sa mi prosim na tu, co teraz Tady pouziva, co tam je napisane...
dik

zuzanada
13. máj 2010

Ahoj mon25,
áno prispievam do fóra "Moje dieťa nerozpráva". A veru ani ja neviem stále kde patríme. Môj malý tiež kričí pod mostom, kde je dobrá ozvena, ale to mi nevadí. To kričím s ním. Mne len vadí ten nevyspytateľný škrek. On netrvá dlho, len staršne sa pri tom ľudia ľakajú. Ja som si všimla, že mi to robí napr. keď odchádza autobus zo zastávky, ktorý sa podobá tomu nášmu. Už som skúšala všeličo. Aj odvádzať pozornosť aj naučiť ho namiesto škriekania kývať, ale niekedy proste začne hysáčiť a vrieska ako "blázonko". Alebo ho to chytí na niektorých miestach, ktorými denno-denne autobusom prechádzame. Samozrejme vrieska aj keď niečo chce, ale to ma nejako nevzrušuje. To považujem za "normálne". 🙂

mon25
13. máj 2010

Zuzanda,
podla mna ked to robi v urcitych situaciach, je to jeho forma komunikacie, ked to nevie povedat slovom ...
skus na to zareagovat tak, ze rozumies, ze sa Ti nieco snazi povedat, ale jednoducho, napr. ano autobus ide pa...
a pripadne mu zakyvat ...
chapem, ze je to stresujuce, najma ked to spravi skoro 4 rocne dieta z nicoho nic, lebo to vyzera "cudne " 😵
ale kasli na ludi aj na vodica 😉 .... takych " cudnych "situacii este bude, kym z toho vyrastu 😉

sidus
13. máj 2010

Ahojte,Zuzanada,ak sa mozem opytat,ako mate odvovodneny ten atypicky autizmus?Maly nesplna vsetky znaky pre klasicky autizmus?Alebo ako sa to posudzuje?

zuzanada
14. máj 2010

Ahojte,
pre mon25:
ja viem, že vtedy keď zvrieskne mu určite chodí niečo po rozume. Možnože sa mu premietne nejaká zlá situácia, len ja neviem aká. Inak už to trvá asi dobré dva roky a už som z toho zúfalá. Keď bol menší ten krik nebol až taký hrozný, ale vekom sa to zhoršuje. 😒

pre sidus:
ten azypický autizmus bol odôvodnený dobrým sociálnym kontaktom. Teda relatívne dobrým, nie je absolútne utiahnutý. Dokáže sa pri deťoch hrať, len nie s nimi. On ich vníma ako niečo čo sa práve v tej chvíli v jeho okolí nachádza a nič s tým neurobí. Možno je to aj tým, že už predtým chodil 2 roky do jasličiek a teraz chodí rok do škôlky. Rovnako mi aj kontaktuje, tak dosť nevyspytateľne cudzích ľudí na ulici. Ak niečo drží v ruke a potrebuje to položiť, alebo podržať, tak jednoducho na to využíva kohokoľvek, kto je v jeho okolí a zornom poli. Je to niekedy zaujímavé. Ešte ho ľudia berú ako maličkého a myslia si, že im chce niečo ukázať.............. len potom keď zistia, že ich vlastne ignoruje a použil ich ako odkladný priestor, sú z toho zmätený. Ja už len chodím vysvetľujúci a "blbo" usmievajúci ako blázon. 😒

sidus
14. máj 2010

Ahojte,Zuzana dik.Najhorsie je to asi fakt s ludmi:(Akoze ale chapem,ze existuje vela ludi,co ani netusia,aky moze byt problem.Podla mna sa velmi malo o tom hovori.Ja som zvedava,co sa z toho nasho vykluje.Cakame,kym nas zavolaju do Trnavy.Ale na prediagnostikovanie chceme ist v 3 rokoch urcite ku Krejcirovej.Maju a vasi chalani nejake take zaujmy,co ich bavi?Tomas sleduje linie-cela posteli,tramy,okna,fasady,ploty,elektricke draty a podobne somariny.Ked beha okolo auta,pozera ho zo vselijakych uhlov,vzdialenosti,ako keby ho fotil do hlavy.Poznate to niektora?

zuzanada
14. máj 2010

No ten môj drobec je zameraný na značka áut. Už od dvoch rokov. Pozná ich všetky. On sa ani s inými ako ozjastnými modelmi áut nikdy ani nehral. To je neuveriteľné, že pozná také značky ako Alfa Romeo, Maybatch, Adler a neviem ešte čo, ale jednoduchú vetu z neho nedostanete. Inak ho zaujímajú ešte mravce a vláčiky a aby som nezabudla splachovanie záchoda a púšťanie vody naplno. Vtedy pozoruje ako sa voda stráca buď v záchode, alebo v umývadle.
Ten tvoj, sidus bude asi nejaký architekt, a ten môj bude asi nejaký autoznalec. 🙂 😉 Ešte budeme prekvapený, čo za géniovia z nich vyrastú!!! 😎